• BAĞKUR Ne Zaman Emekli Olabilirim?


  BAĞKUR Nedir?

  BAĞKUR, kapsamına aldığı vatandaşlara sigorta imkanı sağlayan bir devlet kurumudur. Bu devlet kurumu vatandaşlarının sakatlık, iş kazası, ölüm ve emeklilik gibi zamanlarında sigortasını üstlenmektedir.


  BAĞKUR Ne Zaman Emekli Olabilirim?

  BAĞ-KUR’dan emekli olmak için belirli bir yaşa kadar çalışmış olup, bu yıllar içerisinde BAĞ-KUR’a belirli miktarlarda düzenli olarak sigorta ödemesi yapmış olmanız gerekmektedir. Bu iki gerekçeyi yerine getirdiğinizde emekli olmuş olacaksınız ve maaşınız yatmaya başlayacaktır. Ancak ne zaman emekli olabileceğinizi günümüzde internet üzerinden öğrenebilmeniz mümkündür. Yazımızın devamında sizler için internet üzerinden BAĞKUR ne zaman emekli olabilirim sorgulama ile ilgili bağlantı adreslerini paylaşıp, işlemlerinizi nasıl yapacağınızı detayı ve resimli bir şekilde anlatmış bulunmaktayız.

  BAĞKUR Ne Zaman Emekli Olabilirim Sorgulama Nasıl Yapılır?

  İnternet üzerinden BAĞKUR ne zaman emekli olabilirim sorgulamasını yapabileceğiniz iki resmi site bulunmaktadır. İlk olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapılacak olan işlemden bahsedeceğiz.

  E-Devlet sistemi üzerinden herhangi bir işlem yapabilmeniz için şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer bir şifreniz yoksa işlemi yapabilme imkanınız olmayacaktır. Şifrenizi postanelerden kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız her işlem için bu şifreyi kullanabilirsiniz.

  Şifreyi aldıktan sonra ilgili yazımızın bitiminde vermiş olduğumuz web sayfasının linki bulunmaktadır. Bu linke tıkladığınız takdirde aşağıdaki görselde belirtilen sayfa karşınıza gelecektir. Bu resimde belirtilen ve daire içerisine alarak göstermiş olduğumuz “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim

  Bu sayfadan sonra karşınıza çıkacak olan kimlik doğrulama platformu aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Resimde bulunan ok işaretleri size doldurmanız gereken alanları göstermektedir. Bu alanlara sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Daha sonra hemen alt tarafta bulunan ve daire içerisine alarak işaretlemiş olduğumuz “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine sayfa üzerinde tıklayınız.

  Kimlik Doğrulama Platformu

  Böylelikle BAĞ-KUR üzerinden ne zaman emekli olacağınızı E-Devlet sistemi ile öğrenmiş olacaksınız.

  E-Devlet BAĞKUR Ne Zaman Emekli Olabilirim İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  Diğer bir yöntem olan SGK resmi sitesi üzerinden yapılan BAĞKUR ne zaman emekli olabilirim ise şöyledir;

  İlk olarak yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Açılacak sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan resimde ok işaretleri ve yıldız işaretleri ile gösterdiğimiz alanları doldurmanız gerekmektedir. Bu alanları doldurduktan sonra alt tarafta bulunan ve sizler için daire içerisine alarak göstermiş olduğumuz “TAMAM” seçeneğine tıklayınız.

  SGK Bağkur Ne Zaman Emekli Olurum

  Böylelikle SGK resmi sitesi üzerinden BAĞ-KUR üzerinden ne zaman emekli olacağınızı öğrenmiş olacaksınız.

  Şifresiz BAĞKUR Ne Zaman Emekli Olabilirim İşlemi İçin TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  BAĞKUR Ne Zaman Emekli Olabilirim? İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. fehmi ÇAKMAK dedi ki:

   merhabalar. 28 06 1967 doğumluyum 28 04 1993 bağ kur işveren giriş) 18 10 2014 çıkış yaptım) 11 03 2015 tarihte sgk ya giriş yaptım 03 03 2018 halen prim ödemeye devam ediyorum bu şartlarda ne zaman emekli olurum lütfen yardımcı olursanız beni memnun edersiniz

  2. Emine ÖNDER dedi ki:

   Ben Emine 1971 doğulyum, 1993 kasım iş başlangıcım 1999 işten çıkma tarihm ama 488 gün gözüküyor.2011 Haziran ayından itibaren İsteğe bağlı bağkur primi yatırmaktayım.Geçmişteki eksik gösterilen prim gün sayısını nasıl tamamlayabilirim.Ne zaman emekli olabilirim.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Geçmişe dönük prim tamamlamanız şuan için mümkün değildir.

  3. Hasan bozyılan dedi ki:

   Merhaba benim adım hasan bozyılan babam 2006 yılında vefat etti ve babamın 892 gün bağkur pirimi bulunmakta annem ve kardeşlerim adına yetim dul aylığı alabilirmiyiz ve nasıl yapabilirizz

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Bunun için 900 prim gününe ihtiyacınız vardır. Askerlik borçlanması ile tamamlayabilirsiniz.

  4. hikmet dedi ki:

   merhaba ismim hikmet ben 03/02/1963 dogumluyum.04/10/2000 yilindan bu yana bagkurluyum ne zaman emekli olabilirim bana yardimci olurmusunuz

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    25 yıllık bağ-kur hizmet süresini tamamladıktan sonra emekli olabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın