• Malulen Emeklilik Sorgulama


  Malulen emeklilik durumu, insanların sigorta iş sözleşmesinde bulunan ilgili maddeler kapsamında, SSK sosyal güvencesine sahip olarak çalıştığı iş yerinde herhangi bir iş kazası yaşanmasının sonucunda ya da kendi iş yerinde BAĞ-KUR sosyal güvencesine bağlı olarak görev yapan bir kişinin iş gücünün, herhangi bir iş kazası nedeniyle yüzde altmışını kaybetmesi durumunda emekli olma şekline verilen isimdir. Sigortalı olarak çalışan bireyler çalışırken geçirdikleri iş kazası nedeniyle iş gücünün % 60’ını kaybetmesi durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından malulen emekli sayılırlar. Malulen emeklilik sorgulama işleminizi internet üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesinden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


  Kamu kuruluşlarında sigortalı olarak görev yapan memurlar, Emekli Sandığı sosyal güvencelerinin kapsamında, çalışma sırasında geçirdikleri herhangi bir kaza sonucunda iş gücünün % 60’ını kaybetmeleri durumunu sağlık kuruluşları tarafından bu iş gücü kaybı tespit edilir ve gerekli raporlarla kanıtlandıktan sonra, Sosyal Güvenlik Kurumu malulen emekli olma hakkı tanımaktadır. Malulen emekli olup olmadığınızı, işleminizin tamamlanıp tamamlanmadığını malulen emeklilik sorgulama hizmeti ile kolayca öğrenebilirsiniz. İş gücünün % 60’ını kaybetmiş olan bireyler malullük durumlarını sağlık kurumları tarafından verilen raporla desteklemeleri ve kanıtlamaları gerekmektedir.

  Malulen Emeklilik Şartları Nelerdir?

  Sigortalı olarak çalışan bireyler yaşadıkları herhangi bir iş kazasında yüzde altmış gibi bir oranda iş kaybının olması neticesinde malulen emeklilik şartlarının tümünü sağlıyorlarsa malulen emekli olma hakkına sahiptirler. Buna göre, malulen emekli olup olmadığını bireyler malulen emeklilik sorgulama sistemi ile kolayca öğrenebilirler. Bu kişiler hem malulen emeklilik maaşı alabilirler hem de sürekli iş göremezlik maaşı da alabilirler. İş kazası sonucunda malul sayılan bireyler iki maaşı aynı anda alabilmektedirler fakat iki maaşın tamamını alamıyorlar. Daha fazla olan maaşın tamamını, az olan maaşın ise yarısını alabilmektedirler.

  Sigortalı olarak çalışan bireylerin malulen emeklilik sorgulama kapsamında emekli sayılabilmeleri için ilk olarak yüzde altmış oranında iş gücü kaybı yaşadığına dair sağlık kurumlarından bir belge almaları gerekmektedir. İş kaybının yüzde altmış kısmını yitirmiş olan bireylerin malulen emekli olabilmeleri için gereken şartlar 10 yıl sigortalılık süresine sahip olmaları ve 1800 yaşlılık, malullük ve ölüm sigorta prim ödeme gün sayısına sahip olmaları gerekmektedir. Malulen emekli olup olmadığınızı malulen emeklilik sorgulama sistemi ile kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

  BAĞ-KUR güvencesine sahip olan, malulen emekli olmak isteyen bireyler için de aynı şartlar geçerlidir. Buna göre malulen emekli olup olmadığınızı malulen emeklilik sorgulama sistemi ile kolayca öğrenebilirsiniz. 10 yıl sigortalılık süresi ve 1800 yaşlılık, malullük ve ölüm sigorta prim ödeme gününe sahip olmaları gerekmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri kuruluşunda sigortalı olarak çalışan bireylerin herhangi bir iş kazası sonucunda yüzde altmışlık bir oranda iş gücünü kaybetmeleri durumunda malulen emeklilik sorgulama sistemi kapsamında malulen emekli sayılabilmeleri için birtakım şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Bunlar 10 sigortalılık süresi, 1800 yaşlılık, malullük ve ölüm sigortası primlerine sahip olmaları gerekmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yapamaz raporu da malulen emeklilik şartları arasında yer almaktadır.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Malulen Emeklilik İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

  Malulen emeklilik sorgulama kapsamında malulen emekli olabilme şartlarından olan 10 yıl sigortalılık süresi, 1800 yaşlılık, malullük ve ölüm sigorta primleri gününe sahip olmak ve iş gücünün yüzde altmış oranında kaybetmiş olmak gibi şartlarının tümünü sağlamaları durumunda gerekli belgelerle birlikte, malulen emekli olmaya hak kazanabilmeniz için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun İl Müdürlüğü’ne ya da Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü’ne teslim edilmesi gerekmektedir. Maluliyet raporu almak isteyen bireyler Sağlık Bakanlığı’na bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinden, devlet üniversitesi hastanelerinden, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı olarak hizmet veren eğitim ve araştırma hastanelerinden iş gücünün yüzde altmışını kaybettiklerine dair malullük raporu alabilmektedirler. Malulen emekli olup olmadığınızı Sosyal Güvenlik Kurumu’na giderek öğrenmek yerine internet üzerinden malulen emeklilik sorgulama sistemi ile kolayca öğrenebilirsiniz.

  Malul Emekli Maaşı Ne Kadar?

  Malulen emekli olabilmek için malullük emeklilik şartlarının hepsine sahip olduktan sonra belgelerinizle birlikte Sosyal Güvenlik Kurumu İl Merkezi’ne ya da Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü’ne teslim etmeniz gerekmektedir. Yapılan işlemler neticesinde malulen emekli olmanızda herhangi bir sorun yoksa, başvurunuz 3 ya da 4 ay içerisinde sonuçlanarak, malulen emekli olmaya hak kazanabilirsiniz. Malulen emeklilik sorgulama sistemi kapsamında emeklilik aylığı Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülen yasalara göre 971 TL olarak belirlenmiştir.

  Malulen Emeklilik Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Malulen emeklilik sorgulamanızı yapabilmeniz için direkt malulen emeklilik interaktif sayfası bulunmamaktadır bu sebeple size en yakın olan Sosyal Güvenlik Kurumu şubelerinden malulen emeklilik durumunuzla ilgili istediğiniz her türlü bilgiyi elde edebilirsiniz.
  tıkla sorunu sor

  Malulen Emeklilik Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. gökçe dedi ki:

   iyi günler tanıdığım kanser hastasi akciğer. 1 yıldır malül aylığı alırken kontrol muayenesi istendi ve sonuça ulaşmak 6 ayı buldu ara karar verdiler çünkü 6. ayın sonunda da iptal kararı verildiler. iş gücü kaybı %60 ın üstünde olmasına rağmen .Ankara sağlık kuruluna itiraz dilekçesi yazdık. yani kanser hastalarının malüllüğünün iptal edilmesi mantıklı biişi midir itirazımıza ne sonuç gelir ? Kanser hastalarına neden kontrol muayenesi koyulur ki 3.evre . iyileşip çalışma gücünü geri mi kazancak bu kişi kaldı ki %60 ın üzerinde iken rapor

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Kanser hastalarının ilk evrelerinde bu uygulamanın yapılması anlaşılabilir. Ancak 3. evre bir hastalıkta raporun kontrollü olması anlaşılmaz bir durum. Tekrar malül raporu çıkacaktır.

  2. Ahmet Kelli dedi ki:

   Merhaba ben 1 ay içinde ana damardan 2 kez anjiyo oldum.Birisinde ana damara stent takildi digerinde plak takildi Malulen nasıl emekli olabilirim?

  3. AHMET KABA dedi ki:

   08.04.1964 Doğumluyum
   01.07.1994 ilk işe giriş tarihim
   6152 gün prim ödemem var

   10.05.2018 malulen emekli olursam ne kadar maaş alabilirim.

  4. nuriye çelik dedi ki:

   baypass olum ,ankiyete bozukluğu var, sık sık göğüs ağrılarım devam ediyor.01/04/1994 yılından beri sgk lı çalışıyorum prim gün sayım 7000 malulen emkli olabilirmiyim. olursam maaşım ne olacak

  5. Ali riza dedi ki:

   Kolay gelsin bel Fıtığı rahatsızlığı yaşadım meslek hastalıkları hastanesine gidip muane oldum Son olarak sürekli meslek hastalığı teşhisi kondu sgk nasıl yol izler bundan sonra

  6. burhan dedi ki:

   1/10/2003 te işe girdi. Şuan çalışmiyor en son işten çıkış tarihi 18/12/2017 dir. Primi 4118 günüm var. Özürlü rapor orani %73 tür. İşitme kaybı beyin çalışmıyor. Bunu saglik kurulu heyete girdi bakti sonra evraklari doktor götürüyor sgk gönderdi 1-2 ay bekliyor Bu malul emekli olacak mi bunu bilginiz var mi?

  7. Selver ÇETİNKAYA dedi ki:

   Merhaba, %45 Hipertansiyon hastasiyim malullük için başvurdum. Ama malullük red diye cevap geldi. Raporda sürekli işgörememezlik geliri yazıyor. 1978 dogumluyum ve 5964 prim günüm oldu. Bu durumda ne yapmalıyım
   Şimdiden teşekkürler ederim.

  8. Sercan Kaya dedi ki:

   Merhaba ben SERCAN KAYA. 30 nisan 2008 sigorta girişim.2010 yılında bipolar bozukluk teşhisi 2012 yılındaysa ağır derecede uyku apnesi teşhisi konuldu.sigorta günüm 3138 şu anda .benim durumum vergi indirimi içinmi yoksa malulen emeklilik içinmi uygun.nisan sonunda SGK ya başvursam olurmu. Teşekkür ederim

  9. ertem dedi ki:

   selam eşim geçirmiş oldugu ameliyet sonrası ve kanser olması nedenıyle %60 üzere hastaneden engelli raporu aldı fakat hıiç bir yere başvuermadık henuz cunkı herkes farklı seyler soyluyor..sormak istediğim eşim devlet dairesinde taşeron olarak çalışmakta maulen emekli olmak için basvurusrsak maasının cok düşecegini soyluyorlar normak emekli olsun diyeolar fakat ne kadar maas alır ve nezaman olur onu bilmiyoruz yardımcı olursanız sevinirim ayrıvca esim taserona kadro meselesınde kadrolu işçi olacak durum fark edermi ….ilk sigortalılık tarihi 15/09/1997 3550 gün sigortası var % 60 üzere engelli raporuu işleme sokarsak malulen emekli olursa nekadar maas alır yardımcı olurmusunuz…

  10. Danışma Birimi dedi ki:

   Osman Bey merhaba,

   Bahsettiğiniz hastalıklar ayrı ayrı değerlendirilecek ve puan verilecek. Hapsinden ayrı ayrı alacağınız oran toplamı % 40 ı geçebileceğini düşünüyorum. Ancak melülen emekli olabilmek için en az %60 oranında rapor almalısınız. Heyetten çıkacak sonuca göre emeklilik hesaplamasını yapabiliriz.

  11. osman yalçın dedi ki:

   heyete girsem yüzde kaç oran alırım.malulen emekli olabilirmiyim.şubat ayında girmeyi düşünüorum.saygılarımla

  12. Burak dedi ki:

   Merhabalar annem mamülen emekli oldu 2005 yılında ama yuzde kac oranla olduğunu ögrenemıyoruz o raporun örnegını de nerden alabılırız. TSK ler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Burak Bey merhaba,

    Emekliliğe başvurduğu kurum kayıtlarında dosyasında heyet raporu bulunmaktadır. Buradan sağlayabilirsiniz.

  13. akif soysal dedi ki:

   1950 doğumluyum 2005 çiftçi bağkur girişim var. Şeker.bir gözde görme kaybı,işitme kaybım var malülen emekli olabilirmiyim ve izleyeceğim yol hakkında bilgi verirseniz minnettar olurum.Teşekkürler.

  14. Cengiz Kartal dedi ki:

   Merhaba ben 1 yıldır malülen emeklıydim yanlız 05.08.2017 tarinde kontrol varmış evrak bana gelmediği için zamanında gidemedim ama ankara sgk ya gittim beni samsun eğitim ve araştırma hastanesinhastanesine sevk etti s.e.a hastaneden rapor sgk ya gitti beni tekrar 19mayıs tip fakültesi hastanesi samsun a sevk etmiş.Ordanda rapor gitti henüz bi cvp gelmedi bu ne kadar sürer ve ne zaman maaş bağlanır

  15. Zülbiye dedi ki:

   Babam 6 yıldır malulen emekliydi ama bu yol maaşı kesildi Ankara SGK yüksek kuruluna itiraz dilekçesi gönderdik 3 ay oldu hala yanıt gelmedi sizce ne zaman gelir ve olumlu gelme ihtimali nedir

  16. havva tunç dedi ki:

   iyi akşamlar babam emekli sandığı mensubu 43 yaşında kasım 1997 de göreve başlamış eylül 2016 da beyin tümörü GMI grade 4 teşhisi kondu şimdi de malulen emkliliğe başvurmak istiyoruz bunun için dilekçe örneğine ihtiyacımız var.

  17. Emre Osman dedi ki:

   Adım Bilal Kurt,TC numaram 49105276958.Kronik Şizofren ve KOAH hastasıyım.Şu anda bir kurumda kalıyorum.Malülen emekli maaşım vardı ama ben kontrollerime gitmeyip bir de sigortalı işlere girip çıktım.Maaşım kesilmiş.Tekrar başvuruda bulundum ama kaldığım kurumdan maaşımın yeniden bağlanıp bağlanmadığını takip edemiyorum..Onlar da takip etmiyor, bana bir cevap vermiyorlarBenim Malülen Emeklilik maaşım ne durumda?İlk Malülen Emekliliğim Trabzon SGK İl Müdürlüğünden idi.Şimdi herşey çok belirsiz.Burda ne kendim ne de bir başkası bunları takip edebilecek imkana sahip değil.O yüzden yardımınıza çok ihtiyacım var.Lütfen beni cevapsız bırakmayın.İyi çalışmalar diler,saygılar sunarım.
   Not: Bunu yazan ben kendi e-mail adresimi ve ad-soyadımı veriyorum.Bilal Kurt burada kurumdaki oda arkadaşımdır.

  18. Turan dedi ki:

   15.11.1999 yılında tsk da göreve başladım.derece kademe 2.1 göstergem.2500 sırasında. 19 yıl hizmetim 18 ay askerliğim 4 yıl yipranmam var toplamda 25 yil fili hizmetim var.adi malul emeklisi olursam maaşım ne kadar olur.Ayrıca sorum şu olacak. Adi malûllük olursa göstergeniz kaç olursa olsun 1833 geçemez diyorlar.benim gösterge 2500 .

  19. Sinan taşcı dedi ki:

   Merhaba.
   Benim %52 oranında raporum var. 3569 prim günüm var.
   20 aralık 1988 doğum tarihim.
   Bu şekilde emekli olma hakkımız varmı , varsa ne zaman olabiliriz.
   Şimdiden teşekkürler..

  20. BURHAN GÜNEŞ dedi ki:

   Merhaba ben Burhan malülen emeklilik için heyete girdim ve raporum hastaneden SSK il müdürlüğüne 21.11.2017 tarihinde ulaşmıştır.SSK dan ANKARA ya gönderildi şimdi Ankara’da kaç gün sonra tekrar açıklanır ve bana bilgi verilir yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılarımla ALLAHA emanet olun ADANALI BURHAN GÜNEŞ

  21. Duygu dedi ki:

   Ben maaş alican mi almiycam mi onu öğrenmek istiyoruz

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Duygu Hanım merhaba,

    Herhangi bir bilgi vermeden buna cevap veremeyiz.

    1. Duygu dedi ki:

     Bilgilerimi nasıl ulaştırabilirim size

  22. BURHAN GÜNEŞ dedi ki:

   Malülen emekli olsam ne kadar emekli maaşı alabilir im yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılarımla ALLAHA emanet olun ADANALI BURHAN GÜNEŞ ssk başlangıç tarihim 01.11.2003 ve 4580 günüm var

  23. BURHAN GÜNEŞ dedi ki:

   Ben Burhan 23 EKİM de malülen emeklilik için heyete girdim acaba sonuç kaç gün sonra açıklanır ve bana bilgi verilir yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılarımla ALLAHA emanet olun ADANALI BURHAN GÜNEŞ

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Heyet rapor sonucu 30-45 gün arası sonuçlanır.

    Saygılar….

  24. Sedat DÖNMEZ dedi ki:

   Merhaba babamın malulen emekliliği 02.09..2017 tarihinde onaylandı. Fakat hala maaşın yaratılmadığı bilgisini ssk müdürlüğü bildirdi. Bunula ilgili sorun nedir ve nasıl bir yol izlememiz gerkiyor. Bir de bunun takibini yapabileceğimiz bir site var mı teşekkürler

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Maaşınızın bağlandığı ile ilgili tarafınıza kağıt gelecek ve o ayda maaşınız yatacaktır. E devlet sitesinde başvurunuzu takip edebilirsiniz. Bunun için babanızın öncelikle PTT den şifre almalı.

  25. fatih dedi ki:

   Merhaba. Kronik hepatit b hastasıyım 5 ay once hasta oldum %50 raporum var 1992 doğumluyum ssk baslangic tarıhım 2011 malulen emeklı. Olabılır mıyım ve ne zaman. Olabilirim

  26. Suskun dedi ki:

   Hayırlı günler hayırlı akşamlar
   Merhaba ben bobrek nakiliyim 2014 stacerlik sikortam var 2010 da normal sık ortam var 4 yillik ssk 1 yillik ta bahkurluyum Ne zaman emekli olurum ve 2017 misal emekli olsam emekli maaşım ne olur şimdiden cevaplar için teşekkür ederim

  27. nurcan dedi ki:

   Merhaba babam 1944 doğumlu 1973 sgk girişli 1800 gün pirimli her iki kulağında işitme kaybı buna göre malülen emekli olabilirmi?

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Verdiğiniz bilgilere göre babanız malulen emekli olabilir. Bunun için; https://www.ssk.biz.tr/ozurlu-saglik-kurulu-raporu-vermeye-yetkili-saglik-kuruluslari/ listesindeki hastanelerden rapor alabilirsiniz.

  28. aysel dedi ki:

   merhaba ben 1970 doğumlu 01 .01. 2007 yılı sigortalıyım yüzde 73 özürlü raporum var.bayanım ne zaman emekli olabilirim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Aysel Hanım,

    18 yıllık sigortalılık süresi 4000 gün prim doldurduğunuzda 2028 yılında emekli olabilirsiniz.

  29. cengiz parlakli dedi ki:

   1966 doğumlu 04 05 1986 ssk girişim var 3550 gunum var ne zaman emekli olabilirim

  30. Sinem dedi ki:

   Merhaba benim yüzde57 sürekli raporum var 1126iş günüm var sigorta başlangıcı 1999da malülen emekli maaşı alabilirmiyim

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Malulen emeklilik için en az %60 iş gücü kaybı gerekmektedir. Ancak % 57 engelli emeklilik için hizmet süresini doldurmuşsunuz. 4080 gün primi doldurduğunuzda emekli olabilirsiniz.

    1. Sinem dedi ki:

     Cevabınız için teşekkürler öncelikle peki verdi indirimi yaptırsam bu süre düşermi yada isteğe bağlı ödeme yapanbilirmiyim bir tane oğlum var onu da ödesem bir yol gösterseniz ?

     1. Danışma Birimi dedi ki:

      Merhaba,

      Eğer doğum sigorta başlangıcından sonra gerçekleşmiş ise 2 yıl yani 720 gün borçlanabilirsiniz. Kalan günleri isteğe bağlı olarak ödeyip emekli olabilirsiniz.

  31. nuh dedi ki:

   iyi günler kolay gelsin. 2000 yılında bir trafik kazası sonucunda ortapedik engelliyim. raporum ise % 45 dir. 2000 yılından bu zamana kadar sigortalı işte çalışmadım ve kaza yaptığımda ise de sigortalı değildim. 1987 yılında toplam 87 gün ssk hizmetim bulunmaktadır.başkada herhangi bir sosyal güvenlik hizmetim yoktur. 1963 doğumluyum ve emekli olabilmek için ne yapmam gerekmektedir..şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar.

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Çalışma Gücünde Kayıp Oranı %40-%49 arası olanlar: 18 yıl, 4680 gün primle emekli olabilirler. Dolayısı ile 4680 gün isteğe bağlı sigorta ödemeniz gerekli. Malullük emeklilik için 1800 gün ve en az % 60 işgücü kaybı raporu gerekiyor.

  32. VEYSEL UÇAR dedi ki:

   1988 SSK GİRİŞİM
   1876 PRİM GÜNÜM VAR
   İDRAR YOLLAR MESANA KANSERİNDEN ½44 KUAH TAN ½40 ŞEKERDEN ½20 SAĞ EL GÜÇ KAYBINDAN ½30 VERDİ DOKTORLAR
   BALNAZ SİSTEMİYLE MALULEN EMEKLİ OLABİLİRMİYİM

  33. VEYSEL UÇAR dedi ki:

   SLM BEN 1988 DEN SSK GİRİŞİM 1976 GÜNÜM VAR İDRAR YOLLARINDAN VE BÖBREKTEN %44 KUAHTAN %40 ŞEKERDEN %20SAĞ ELDENDE %30 GÜÇ KAYBI RAPORUM VAR BALBAZ SİSTEMİYLE MALULEN EMEKLİ OLABİLİRMİYİM CEVAP VERİRSENİZ SEVİNİRİM

  34. Fatih cakar dedi ki:

   Bir sorum olacak 2010 da rahatsizlandim 2013 te sigortali oldum malulen emekli olabilirmiyim yani sigorta oncesi ve sonrasi cok onemlimi diger sartlari saglasak emekli olabilirmiyiz

  35. ramazan bayır dedi ki:

   aktif çalışıyorum yüzde atmış raporum var vergi indirimi aldım 2050 günüm var nasıl emekli olabilirim yaşm 51 sigorta girişim 1993

  36. Mustafa tekkll dedi ki:

   Merhaba
   5 yıllık tsk personeliyim tsk da gorev yapamaz raporu alma gibi bir durumum var. Sivilden de 890 gün sigortam cikiyor artı askerliğim var artı yipranmam var malulen emek li olmam böyle mi hesaplanıyor yoksa tsk da hizmet süresi 10 yıl yapmak zorundamiyim 27.09.1990 doğumluyum sigorta girişim 01.02.2008 tarihidir yani 18 yas alti sigortam bulunuyor 18 yas alti sigorta malulen emeklilikte hesaplanıyor mu yardımcı olursanız çok sevirim şimdiden teşekkür ederim

  37. ilhan çimen dedi ki:

   benim adım ilhan sorum şu ben yüzde seksen işitme kaybım var 15 yldır sigortam var ve 5000 küsür günüm var malülen emekli olablirmiyim

  38. fatma dedi ki:

   ben serebella atrofi hastasıyım 8 yıllık sigortam var malulen emekli olabilirmiyim

  39. Nahide dedi ki:

   Nahide Colakoglu { kizlik soyismim Uymaz } dogum tarihi 27.10.1970
   Dogum yeri Almanya-Gaildorf
   ise Baslangic 11.8.1988 —simdiye kadar calisiyorum
   üc Cocugum var
   Alman vatan dasligina gecis 08.01.2001 { Mavi kart sahibiyim }
   15.08.2016— 20.08.2016 calistim
   1 Kac yasinda emekli olabilirim
   2 Kacpara yatirmam gerekiyor
   3 Almanyadan emeklikicin bas vura bilirmiyim gerken belgeleri
   nerden ala bilirim selam ve saygilar nahide colakoglu

  40. kemal bektik dedi ki:

   ilk işe giriş tarihim 01.10.1994 ilk prim yatırma 08.12.2000 27.02.1977 dogumluyum. 23.11.1998 yılında askerligimi 18 ay olarak yaptım. askerlik borçlanması yaparsam ne zaman emekli olabilirim. 2868 gün ssk 5 yıl bagkur primim var. yada malulen emekli olabilirmiyim. göz ve kulaktan özürüm var.

  Sorunuzu Yazın