emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Özel, Devlet ve Üniversite Hastanesi Muayene Ücreti 2021

Özel, Devlet ve Üniversite Hastanesi Muayene Ücreti 2021

Özel, devlet ya da üniversite hastanelerinde muayene ödemesi değişiklik göstermektedir. Ödenmesi gereken tutarlarda ortaya çıkan fark, kişilerin sigorta özelliklerinden de kaynaklanmaktadır. Kişinin birden fazla müdahaleye ihtiyaç duyması, sağlık durumu ya da diğer özellikler, muayene ücretinde değişikliklere neden olmaktadır. Hastanelerde muayene taban tutarları Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenmektedir. Özel hastane ile devlet hastanesi arasındaki fark, kişilerin sosyal güvence durumlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda kişilerin muayene katılım payı, muayene ücreti ya da hoca ücreti gibi kavramlarda farklı ücretler ödemesi gerekecektir.

Muayene Katılım Payı Ne Anlama Gelir?

Muayene katılım ücreti Sosyal Güvenlik Kurumu’na ödenen bir muayene bedelidir. Bu katılım payı, hastane kasasında yer almaz. Sigortalıların, emeklilerin ve bunlara bakmakla yükümlü olanların ödemesi gereken bir ücrettir. Muayene katılım payının zorunlu olmadığı durumlar da vardır. Ancak istisnai durumlar dışında tüm vatandaşların devlet hastanelerinde bu katılım ücretlerini ödemesi gerekir. Kişilerin yeşil kartı ya da mülteci olması, istisnai durumlar arasında yer alabilir. Bu kişilerin muayene katılım ücreti ödemesine gerek yoktur.

Devlet Hastanelerinde Muayene Fiyatları Ne Kadardır?

[highlight color=”pink”]Devlet hastanelerinde muayenenin ücretlendirme tarifesi eğer sağlık güvencesi varsa 6 TL ile sınırlandırılmıştır.[/highlight] Ancak devlet hastanesinden randevu alma ya da muayene olma sırasında hastalardan herhangi bir ücret istenmez. Devlet hastanelerinin veznelerine bu ödeme yapılmaz. Ödeme tutarı, hastane kasasına değil Sosyal Sigortalar Kurumu ve Sağlık Bakanlığı’nın ortak hazinesine gider. Bu nedenle ödeme işlemi hastanede alınmaz. [highlight color=”pink”]Bunun yerine muayene sonrasında ilaç alırken, eczane tarafından 6 TL kesinti yapılır. Bu nedenle hastalar, ilaç paralarını öderken 6 TL fazladan ödeme yapmaktadır.[/highlight]

Bu ödeme tutarı, randevu alıp gitmeyen hastalar için de söz konusudur. Randevu almış, ancak randevunuza gitmemişseniz, bir sonraki ilaç alma sırasında eczane sizden 12 TL isteyecektir. Bunun nedeni, 6 TL eski gidilmeyen randevu ücreti, 6 TL yeni, ilaç alınan randevu ücreti olarak bildirilir. Bu miktar, eczanelerin tekelinde olan bir ücret değildir. Miktarının alınmasını devlet salık vermiştir. Bu nedenle kesin olarak alınması gereken bir tür muayene vergisidir. Ancak yeşil kartlılardan bu miktar alınmaz.

Devlet Hastanesinde Ameliyat Ücretleri Nasıl Belirlenir?

[box type=”info” align=”alignleft” class=”” width=”100%”]Devlet hastanelerinde ameliyat fiyatlarının belirlenmesi işlemi, eğer sosyal güvence varsa sizden bir para istenmesini gerektirmez. Aktif sosyal güvencenin olmadığı durumlarda yapılacak operasyonun özelliklerine göre farklı ücretler talep edilebilir. Talep edilecek ücreti etkileyen etmenler, operasyonun özelliği ve uygulamayı yapacak doktordur. Doktorun branşı ve kademesi, bu konuda etkili bir belirleyicidir. Devlet hastanelerinin mutemet servislerinden ameliyat ücretlerinin miktarları öğrenilebilir.[/box]

Sigortası Olmayan Vatandaşlar İçin Devlet Hastanelerinden Muayene Olmak

[highlight color=”pink”]Sigortasız kişiler için muayene ücreti devlet hastanelerinde 50 TL olarak belirlenmiştir.[/highlight] bu, sadece muayene ücretidir. Ayrı bir tetkik ya da tahlil yapılması durumunda ödenmesi gereken ücret değişkenlik gösterir. Muayene olmadan önce, hastaneye ait mutemet servisinden detaylı bilgi almanız gerekecektir. Aksi halde hastaneden çıkış sırasında sorun yaşayabilirsiniz. Bazı hastanelerde tetkiklerin yapılmasından önce ödeme temin edilir. Hastane veznesinden yapılacak ödemelerde muayene ücreti önden yatırılır. Sonrasında doktorun tetkik istemesi durumunda verilecek barkot ile ek ödemeler gerçekleştirilir. Çoğu devlet hastanesinde önce para yatırılması talep edilmektedir. Sigortanın olmaması durumunda özel hastanelerden bazıları ile devlet hastanelerinin muayene ücretlerinin eşitlenmesi sağlanmaktadır.

Devlet Hastanesinde Enjeksiyon Ücreti Ne Kadardır?

Devlet hastanesinden iğne yaptırmanın fiyatı yoktur. Devlet hastanelerinde iğne vurulma işleminde para talep edilmez. Güvencesi olmayan kişiler için bu kural geçerlidir. aynı şekilde sağlık ocakları ve birinci basamak sağlık hizmetleri sunucularında iğne vurulmak fiyata tabi değildir.

Ancak bu imkandan yararlanmak için kişilerin belirli koşulları yerine getirmesi gerekmektedir. iğne prospektüsü ve reçetesi kişilerin yanında bulunmalıdır. Bazı hastanelerde reçete görmeden iğne yapmak söz konusu olmayabilir. Ayrıca dozaj farklılıkları olabileceği için iğne dozunun reçeteye göre hazırlanması gerekir.

Devlet Hastanesinde Tahlil Yaptırmak Ne Kadar?

Devlet hastanesinde tahlil ücretlendirmesi sosyal güvencesi olan kişilerle olmayanlar arasında büyük farklılıklar içermektedir. [highlight color=”pink”]Sigortasız olarak tahlil yaptıracak olanlar için,  her tahlilde 35 TL gibi bir ücret alınır. Ancak tahlil ücretleri hastanelere göre 15- 20 TL’ye kadar inebilir.[/highlight] Sigortasız olarak tahlil yaptırma işlemlerinde muayene ücreti+tahlil ücreti ödemesi yapılmaktadır. Muayene sonrasında idrar ve kan tahlili veren bir kişi için ödeme tutarı, yaklaşık olarak 100 TL olacaktır. Ancak bu durum sadece sigortasız vatandaşlar için geçerli olmaktadır. Sigortalı vatandaşlar, muayene  ya da tahlil ücreti ödemeden işlemlerini yapabilmektedir.

Devlet hastanelerinin bazılarında muayene ücreti 35 TL, tahlil ücreti 15- 20 TL olarak ayarlanır. Bu sayede muayene ve tahlil yaptıran bir hasta, toplamda 50-60 TL ödemektedir. Aynı zamanda bazı devlet hastanelerinde muayene ücreti 50 TL ile sınırlandırılmıştır. Bu durumda tahlillerden ücret alınmaz. Tahlil yapılması gerekiyorsa, hastane veznesi tarafından sınırlandırma getirilir. Bu kapsamda muayene ve 2 adet tahlil 50- 60 TL civarında olmaktadır.

Devlet Hastanesinde Yatak Ücretleri

Devlet hastanesinde yatağa verilecek ücretler aktif olarak sosyal güvence sahipleri için belirli bir miktarda değildir. Sosyal güvencesi olan kişiler için ücretlendirme bulunmaz. Bu kişilerin yatak ücretleri, sigorta tarafından ödenir. Ancak sigortası olmayan kişilerin yatış işlemleri belirli bir ücrete tabidir.

Devlet hastanesinde doğum yapılması durumunda 30 günlük analık sigortası yapılmaktadır. bu sayede sigortasız doğum yapan annelerin tüm doğum ve gerekirse yatış masrafları devlet tarafından karşılanır. Ancak bu durum sadece devlet hastanesinde geçerlidir. Bu sayede  annede gelişebilecek komplikasyonlara karşı da önlem alınmış olur ve 30 gün anne de, bebek de koruma altına alınır.

Özel Hastanenin Muayene Ücreti Ne Kadardır?

Özel hastanelerin muayene ücretleri sosyal güvencenin varlığı durumunda 15 TL ile sınırlandırılmıştır. [highlight color=”pink”]Özel hastanelerde muayene için 15 TL alınır ancak çoğu zaman doktorun kademesi, verilecek ücretin 15 TL üzerine çıkmasına neden olur.[/highlight] hastaneden hastaneye, muayenenin durumuna, doktorun unvanına ve hasta özelliklerine göre verilecek muayene ücretinde değişiklik meydana gelir. Bu nedenle muayene öncesinde hastaneden randevu alınırken ya da muayene öncesinde giriş yapılırken, bilgiler sisteme girildiğinde 15 TL ödeme yapmanız gerektiği sistemde çıkacaktır. Ancak muayene olmak istediğiniz doktorun unvanı arttıkça 500 TL’ye kadar artan muayene ücretleri söz konusu olmaya başlar.

Kadın doğum gibi alanlarda özel hastane muayene ücretleri yaklaşık olarak 75 TL’dir. Bu miktar, hastaneden hastaneye farklılık gösterir. Aynı zamanda anne adayına ikili ve üçlü test gibi testler yapılması gerekiyorsa, anne adayının bu testlerin ücretlerini ayrı olarak ödemesi gerekir. Bazı kurumlar tarafından, özellikle kurum kadın ağırlıklı çalışan bir işletme ise, doğumlar için özel hastanelerle anlaşma düzenlenmektedir. Eğer kurum ile anlaşma söz konusu ise anneler doğum için herhangi bir ücret ödemek zorunda değildir.

Özel Hastanede Göz Muayenesinin Ücreti Ne Kadardır?

[box type=”success” align=”alignleft” class=”” width=”100%”]Özel hastanede göz muayenesi fiyatları normal muayene fiyatlarından farklı değildir. Sadece görme testi gibi testlerin yapılması durumunda alınacak ücrete göz testi ücreti de eklenir. Aynı zamanda bu duruma ek olarak damlatılacak herhangi bir kişiye özel damla ya da müdahale ücrete tabidir.[/box]

Özel Hastanede SGK Tahlil Yaptırma Ücreti

Özel hastanelerde tahlil yaptırmak için istenen fiyat her tahlil için 15 TL’dir. Ancak bu miktar, kişilerin sigortalı olması durumunda özel hastane tarafından verilecek ücret tarifesidir. Eğer hastanın herhangi bir sigortası yoksa, ödenecek ücret tahlil başına 100 TL civarındadır. Kan tahlili 120 TL, idrar tahlili ve röntgenler 100 TL civarındadır. Aynı zamanda röntgen ve tetkiklerde istenen miktarlarda değişiklikler meydana gelebilir.

Özel hastanelerde hastaların sigortası olması durumunda muayene ücretine ek olarak röntgen ücreti alınmaz. Ancak bazı hastanelerin politikası, alınacak muayene bedelini düşük tutarak ayrı bir röntgen ücreti almayı kabul etmektedir. Bu nedenle hastanelerden, muayene olmadan önce ücret tarifesinin öğrenilmesi gerekir. Sigortasız olarak özel hastaneye gitme durumunda, muayene ücreti ayrı, röntgen ücreti ayrı alınır. Bu durumda ödenmesi gereken tutar, röntgen için 100- 120 TL civarındadır.

MR çektirme işlemi için ödenecek tutar hastanelere göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda ödenecek miktar, aktif güvencesi olan hastalar için 100 TL muayene ücreti, 250 TL MR ücreti şeklindedir. Yani bir sigortalı, özel hastanede muayene ve MR için toplamda 350 TL’ye yakın bir miktar ödemelidir. Ancak sigortasız olarak muayene ve MR istenmesi durumunda, sadece MR için ödenecek tutar 400- 600 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda muayene ücreti de 200- 300 TL civarında olacaktır. Çoğu hastanede muayene ve MR, toplamda 700- 800 TL arasında bir fiyata tekabül eder.

Genel Sağlık Sigortası İle Özel Hastanede Muayene

Özel hastanede muayene olmak için Genel Sağlık Sigortası kullanmak normal sigorta ile aynı avantajları sağlamaktadır. Bu kapsamda GSS ile yapılacak ödemelerde herhangi bir sorun meydana gelmez. Sigorta türlerine göre ayrım yapılmış bir fiyat tarifesi uygulanmamaktadır. Bunun yanında Genel Sağlık Sigortası kapsamında prim ödemesi yapılmıyorsa, yani kişi yeşil kartlı olarak geçiyorsa, bu durum özel hastaneler için geçerli olmaz.

Özel Hastanede Enjeksiyon Fiyatı

[highlight color=”pink”]Özel hastanede iğne olmanın ücreti 20- 50 TL arasında değişiklik göstermektedir.[/highlight] Acil işlemler için herhangi bir tutar alınmaz. Kişilerin acil durumlarda olacakları tansiyon ve şeker iğnelerinden ücret talep edilmez. Ancak kişinin reçeteli bir iğneyi sürekli olarak kullanması gerekiyorsa, bu enjeksiyon işleminden hastaneden hastaneye değişen miktarlarda ücret alınır.

[tie_full_img]

[/tie_full_img]

Emekli Sandığı Muayene Ücreti

Emekli Sandığı sigortası ile muayene olmak  aktif olarak çalışan devlet memurları ve emekli memurlar ile bunların eş, evlenmemiş çocuk ve anne babaları için geçerli olmaktadır. özel, devlet ya da sağlık ocağı tipindeki tıp merkezlerinde bu sigorta türü geçerliliğini korur. Emekli Sandığı kapsamında ücret tarifesinin değiştirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak aktif olarak işine devam eden kişiler için, bağlı bulundukları sendika ya da kurumların anlaşmaları geçerli olmaktadır.

Bu kapsamda muayene ücretlerinin bir kısmı alınabilir ya da anlaşması olan kurumların çalışanlarından hiç ücret talep edilmeyebilir. Bu tür istisnai durumlar, hem sigorta tarafından hem de kişilerin görev aldıkları kurumlar tarafından çalışanlara bildirilmektedir. Özellikle kadınlarına ağırlıklı olarak görev aldığı alanlarda doğum gibi durumlar için kurumun bir sağlık merkezi ile anlaşmasının olması söz konusu olabilir. Bu durumda alınacak ücretin belirli bir kısmını kurum müdürü ya da işveren öder. Ancak kurum ile yapılan anlaşma kapsamında muayene ücreti konusunda ödeme yine hastaya ait olacaktır.

Sağlık Ocağı Muayene Ücreti Ne Kadardır?

Sağlık ocağı ve aile hekimlerine gidilerek gerçekleştirilen muayeneler, ücretsiz şekilde gerçekleştirilmektedir. Sağlık ocağında muayene olan kişiler, SGK katılım payı ödemek zorunda değildir ve bu muayeneler, ücretsiz olarak sisteme işleyecektir. Sosyal Güvenlik Kurumu ya da Genel Sağlık Sigortası kapsamında herhangi bir sigortası bulunmayan kişiler de aile hekimlerine muayene olabilirler. Sağlık ocakları ve aile hekimlerinde muayene edilen sigortasız kişiler de ücret ödemek zorunda değildir.

SGK Muayene Ücreti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

SGK muayene ücretlerinin sorgulanmasında, e-devlet sistemi kullanılmaktadır. E-devlet üzerinden muayene ücreti sorgulaması yapmak için izlenmesi gereken adımlar, aşağıda detaylıca açıklanmıştır:

 • https://www.turkiye.gov.tr/muayene-katilim-payi-sorgulama bağlantı adresi kullanılarak, 4A – 4B – 4C kapsamındaki muayene katkı payı sorgulaması yapılabilir.
 • Muayene ücreti sorgulama işlemleri için ana sayfada yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklanmalıdır.
 • Giriş sayfası üzerinde, e-devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası talep edilmektedir.
 • Kimlik bilgileri doğrulandıktan sonra “Giriş” bölümüne tıklanmalı ve e-devlet işlemlerinin yer aldığı ekran açılmalıdır.
 • E-devlet muayene katkı payı sorgulaması için işlem başlatıldıktan sonra, toplam muayene katkı payı tutarı hesaplanacak ve rapor şeklinde sunulacaktır.
 • Muayene ücretlerinin yer aldığı sayfada, hangi muayenenin hangi tarihte gerçekleştirildiği ve muayene için ne kadar katkı payı alındığı, detaylı şekilde açıklanacaktır.

[button color=”red” size=”medium” link=”https://www.turkiye.gov.tr/muayene-katilim-payi-sorgulama” icon=”” target=”true” nofollow=”false”]SGK Muayene Ücreti Sorgulama[/button]

Devlet Hastanesinde SGK Doğum Ücreti Var Mı?

Devlet hastanelerinde, eğitim ve araştırma hastanelerinde ya da şehir hastanelerinde doğum yapılması durumunda, herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Sigortası olan ya da olmayan tüm vatandaşlar, devlet hastanesinde ücretsiz şekilde doğum yapabilir. Doğum sonrasındaki 1 aylık süre içerisinde, bebek ve anne için uygulanan tüm işlemler de ücretsiz olacaktır. Anne ve bebek için uygulanan tedavilerin süresi 1 ayı geçtikten sonra, 1 ayın üzerinde kalan işlemler için katılım payı uygulaması gerçekleştirilir. Anne ve bebek için ücretsiz muayene ve tedavi işlemleri uygulanırken, her bebek için çeşitli sosyal yardımlar da sağlanacaktır.

Ameliyat Ücretleri Ne Kadar? Özel ve Devlet Hastanesi
E-Nabız Aile Hekimi Sorgulama, Aile Hekimi Doktorum Kim ?
Ayrıntılı (Renkli) Ultrason Fiyatları (Özel Hastaneler)
Yorumlar

 1. TURGUT dedi ki:

  BEN EMEKLİ SANDIĞI EMEKLİSİYİM, YAKINDA EŞİM DOĞUM YAPACAK, ÖZEL HASTAHANELERDE SEZERYAN ÜCRETİ EMEKLİ MEMURLARA NE KADAR UYGULANIYOR.. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Hastanelerin özelliğine göre değişikli gösteriyor. Bir ksıım devlet tarafından karşılanıyor. Tek tek arayıp görüşmeniz gerekiyor.

  2. alaattin korkut dedi ki:

   emekli sandigi emeklisi oldugunuza gore dogum yapacak esiniz kac yasinda ki ???/

 2. Selma Salihoğlu dedi ki:

  Babam yutdışı sigortalı. Devlet hastanesi 50 tl muayene ücreti aldı. Yeni kanunmuş. Hollanda’da dan yaşluluk aylığı almakta. Bu doğru mu?

 3. Mahmut dedi ki:

  Ozel hastsnelerin kendi foktorunun yazdigi igneyi vurmaya para alma hakki varmidir.?! Tesekkur ederim

 4. Mehmet ATAÇ dedi ki:

  Benim 2019 Ağustos ve Eylül ayı maaşlarımdan yapılan kesintilerde hata vardır. Lütfen bu kesintilerin kimler için (Hastane vs.) yapıldığını tarafıma bildirmenizi önemle rica ederim.Zira ben belirttiğim aylarda Devlet yada Özel hastanelere gitmedim,muayene olmadım.LÜTFEN yardımcı olurmusunuz????

 5. Murat Vardoğan dedi ki:

  Merhaba, Kızım yüz felci geçirdi devlet üniversitesi tedavi sürecinde , özel hastanede bir profesöre kontrole gitmemiz tavsiye edildi. Muayene ücreti 800 tl imiş. SGK’lı için 700 tl aldılar. Bir ay sonra kontrole çağırdılar. Kontrol içinde tekrar aynı ücreti talep ettiler, gerekçe doktor ilaç yazmamışmış. Bu fiyatlar ve uygulama doğru mudur? Ücret ödeme durumumuz olmadığı için tedaviyi kesmek zorunda kaldık!

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Muayene ücretleri hastanenin sınıfına göre değişiyor. Yasal bir kısıtlama yok.

 6. Pınar öksüz dedi ki:

  Samsun medicana hastanesi kalp ve damar hastalıkları polikinligine gittik. Annem bağkur emeklisi olup, kendisinden muayene ücreti 100 tl renkli doppler çekiminden ise 280 tl ücret alınmıştır. Bu faiş fiyatlar normal mi? Sgk ya başvurmanız halinde bu ücretlerin geri alınması mümkün mü ? Teşekkürler..

 7. Halil KOZAN dedi ki:

  Özel hastanede kontrol muayenesi için gidildiğinde aynı branşa başkabir hekime muayene olmak istendiğinde ücret yansıtılmaktadır kontrol muayenesi aynı hekime ücretsizken aynı branş başka hekime ücret alınmasının yasal dayanağı hakkında bilgi edinme kanunu doğrultusunda bil almak istiyorum28.08.2019

 8. Ersin dedi ki:

  Merhaba,
  Samsunda özel bir hastanede normal doğum için 2000 + gecelik 200 lira ücret istiyorlar bu fiyat normal mi? devletin illere göre belirlediği taban fiyat var mı? varsa Samsun için uzaman doktora normal doğum ücreti ne kadar? öğrenebilir miyim ? not:sigortalı hasta için. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER…

 9. Mehmet Tarık Kırmızı dedi ki:

  Merhaba
  Ben 4a emeklisiyim. Mart ayında Şişli Etfal Hamidiye hastahanesinde immünoloji servisinde muayene oldum.
  Mayıs ayı maaşımdan 37 tl kesinti yapıldı.
  Bu doğru mudur

 10. Yavuz Zirek dedi ki:

  Erzurum özel buhara hastanesinde hemoroid lazer ameliyatı için 3000-3500 tl ücret talep ettiler,bu yasal bir ücretlendirme’mi?Ben Bağ-kur emeklisiyim,bilgilendirirseniz memnun olurum,saygılarımla Yavuz ZİREK

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Özel hastaneler ameliyat ücretlerini belirlemekte serbesttir. Sadece muayene da tavan rakam mevcuttur.

 11. Hasret dedi ki:

  Iyi günler. Eşimi özel hastanede kadın doğum polikliniğinde muayene ettirsin. 60 tl muayene ücreti ödeme yaptım. Sigortalı olmama rağmen bu ücret normal mi!

 12. Yasin dedi ki:

  İyi günler bende özel bir göz hastahanesinde göz muayenesi oldum benden 70+15 katilim payi toplamda 85 tl muayene ücreti birde tomografi içinde 100 lira aldılar benim normalde ödemem gereken miktar nedir fazla para alındığını düşünüyorum ve nasıl geri alabilirim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   https://gss.sgk.gov.tr/OzelSHSBilgi/pages/ilaveUcretHesaplama.faces uygulamasından hesaplama yapabilirsiniz.

 13. turgay dedi ki:

  Babam acil olarak 112 vasıtası ile özel hastahaneye getirildi. Kontrollerde kalça kırık nedeniyle ameliyat olaması gerekiyor. Özel hastahane ücret talep edebilirmi. Özel hastahane kararını 112 belirledi.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Acil hal; ani gelişen hastalık, kaza, yaralanma ve benzeri durumlarda olayın meydana gelmesini takip eden ilk 24 saat içinde tıbbi müdahale gerektiren durumlar ile, ivedilikle tıbbi müdahale yapılmadığı veya başka bir sağlık kuruluşuna nakli halinde, hayatın ve/veya sağlık bütünlüğünün kaybedilme riskinin doğacağı kabul edilen durumlar olarak nitelendiriliyor. Bu nedenle ilk müdaheleye ücret alınmaması gerekiyor. ancak kırık nedeni ile yapılacak ameliyata ücret talep edebilirler.

 14. Davut dedi ki:

  Selam hayırlı günler benim sgk yok gss borcuda 2600 civarında 4 gündür grip ve öksürmekten ciğerlerim söküldü acile gitmekte ücretlimi şimdiden teşekkür ederim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   1 nisana kadar yapılandırma hakkınız vardı. Bundan yararlanabildiniz mi ? GSS sağlık hizmetinden yaralanabilmek için;

   Sağlık hizmet için başvurdukları tarihten önceki son 1 yıl içerisinde 30 gün primlerinin ödenmesi,
   Ve 1 Nisan 2017 sonrasındaki durumlardan kaynaklanan sürelerde 60 günden fazla GSS prim borcunuzun olmaması,

   şartlarını sağlamanız gerekmektedir.

 15. İlyas Eroğlu dedi ki:

  2018 itibariyle Tahlillere de ücret alıyorlar.. Bunu da aydınlatın lütfen

 16. nurcan dedi ki:

  hastaneye gitmediğimiz halde eczaneye gittiğimizde çıkan muayene ücretleriyle ilgili ne yapmamız gerekir yardımcı olursanız sevinirim 170 iaradım 182 yi aradım mrhs de böyle bir kayıt çıkmıyo ne yaplıyım …….