SGK

SGK, Bağ-Kur Hizmet Dökümü Sorgulama ve Nasıl Alınır ?

SGK Hizmet dökümü alma ve sorgulama işlemi, tüm emeklilik türleri için e-devlet sisteminden alınabilmektedir. Bunun yanında kullanılacak işleme göre de hizmet dökümünün nerelerden alınacağına karar verilir. Yapılacak işlemler için hizmet dökümünün alınacağı yer farklılık gösterebilmektedir. Bazı durumlarda imzalı ve onaylı hizmet dökümü istenebilir. Banka kredilerinde ya da işe girişlerde istenen hizmet dökümünün ise kişilerin e- devlet sisteminden almaları yeterli olacaktır.


SGK (4A) Hizmet Dökümü Nerelerden Sorgulanır?

SGK 4A hizmet dökümünün sorgulanabileceği yerler şu şekilde sıralanabilir:

 • E- devlet sistemi
 • SGK hizmet binaları
 • Kaymakamlık büroları
 • Noterlikler

Bu yerlerden alınacak hizmet dökümlerinde kişilerin onaylı olarak hizmet dökümüne ulaşmaları sağlanır. Aslen e- devlet sisteminde alınacak hizmet dökümünün üzerinde barkot bulunacaktır. Bu barkot ile sisteme giriş yapıldığında belgenin gerçekliği de sorgulanabilir. Ancak bazı durumlarda belgenin ıslak imza ile işaretlenmesi istenebilir.

Bu durumlarda kişiler, çıktı aldıktan sonra kaymakamlığa giderek imzalarını attırabilir. Bunun yanında kişiler, direkt olarak hizmet dökümü almak için de buralara başvuru yapabilmektedir. Özellikle belirli nedenlerle e- devlet sisteminin kullanılamaması durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet binalarından işlemler yürütülebilir.

SGK (4A) Hizmet Dökümü E- Devlet Sisteminden Nasıl Sorgulanır?

4A hizmet dökümü sorgulaması için kişilerin öncelikle e- devlet sistemine giriş yapmaları gerekmektedir. Bu giriş işlemi için PTT veznelerinden e- devlet şifresi alınmalıdır. Şifrenin ve T.C. kimlik numarasının girilmesinin ardından kişilerin e- devlet sayfası açılır.

4/A Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

Buradan en alt kısımda bulunan e- hizmetler bölümüne girilmelidir. Bu bölümü kullanarak kişilerin 4A hizmet dökümü sayfasına giriş yapmaları sağlanır. Aynı zamanda sayfaya https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu linki ile de ulaşılabilir.

SGK (4A) Hizmet Dökümü Sorgu Sonucu Nasıl Çıktı Alınır?

SGK 4A hizmet dökümü sayfasına eriştikten sonra çıktıların alınması için kişilerin yapmaları gereken, sağ üst kısımda bulunan Yazdır butonuna tıklamak olmalıdır. Bu buton, ana ekrana çıktısı alınacak sayfanın ön izlemesi geldikten sonra ortaya çıkar. Butona tıkladığınızda direkt olarak size hizmet dökümü sayfasının çıktısını verir.

SGK (4A) Hizmet Dökümü Sonucu Nasıl E- Posta İle Alınır?

4A hizmet dökümünün e- posta ile alınabilmesi için kişinin iletişim bilgileri dahilinde e- posta bilgilerinin de sisteme ekli olması gerekmektedir. Sistemde ekli olmayan e-posta bilgileri, gönderinin hazırlanmasını engeller. E- posta adresinin sistemde ekli olması sayesinde kişiler, direkt olarak gönderi alma butonunu aktive eder. aktive etme işleminin gerçekleşmesinin ardından hizmet dökümü, herhangi bir form doldurulmasına gerek kalmadan kişilere ulaştırılır.

Hizmet Dökümü Neden Sorgulanır?

Hizmet dökümü istenen durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Sigorta başlangıcının yapıldığından emin olunması için sorgulama işlemleri yapılabilir.
 • Kişilerin sigorta girişlerinde gecikme olduğuna dair mahkemede dava açmak istemesi durumunda hizmet dökümü istenmektedir.
 • Sigortanın dolması, emekliliğe hak kazanılması durumunda emeklilik başlangıcının yapılabilmesi için hizmet dökümü alınır.
 • İşten çıkış durumunda şaibeli bir çıkış söz konusu ise, sigorta başlangıcı ve prim ödemelerinin teyidi için hizmet dökümü alınır.
 • Kişilerin banka kredisi kullanmak istemeleri durumunda banka, sigortalı çalışan olduğunuza dair belge istediğiniz hizmet dökümü gerekebilir.
 • Fabrikalara girişte hizmet dökümü talep edilebilir.
 • Bazı vakıflar burs verecekleri öğrencilerin çalışmadıklarına emin olmak için hizmet dökümü talep edebilmektedir.
 • Bazı bankalar kredilerinde kişinin sigorta girişi için bu belgeyi alabilmektedir.

Bağ-Kur (4B) Hizmet Dökümü E- Devlet Sisteminden Nasıl Sorgulanır?

Bağ-Kur hizmet dökümünü alabilmek için kişilerin e- devlet sistemine giriş yapmaları gerekmektedir. kişilerin sisteme giriş yapmalarının ardından en alt kısımda bulunan e- hizmetler bölümünden Sosyal Güvenlik Kurumu’na girmeleri gerekmektedir. bunun yanında aynı menüye sağ köşede bulunan boşluğa SGK yazarak da erişilebilir.

4/B Hizmet Dökümü Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

Kişilerin bu menülere ulaşması ile emekli olma zamanı, emekli olunduğunda alacakları ödemeler, emekli maaşları ve kaç yaşında emekli olacakları gibi bilgilerin tamamı öğrenilebilir. Sisteme girişin ardından Sosyal Güvenlik Kurumu sayfasına giriş yapılmalıdır. Sistem girişinden sonra ‘4B Hizmet Dökümü’ menüsüne girilmelidir. Menüye yapılacak girişten sonra ekrana direkt olarak sigorta giriş sonucu gönderilmektedir.

Bağ-Kur (4B) Hizmet Dökümü Sorgu Sonucu Nasıl Çıktı Alınır?

Bağ-Kur hizmet dökümünün çıktısı alınacaksa, hizmet dökümünün ekranda görüntülenmesi sırasında ekranın sağ üst kısmında bulunan yazıcı seçeneğine tıklanması gerekir. Kişiler, buraya girerek ekrana gördükleri belgenin birebir aynısını çıktı olarak alabilirler. Kişilerin bu çıktıları almaları için öncelikle önizleme görüntülemeleri gerekir. Herhangi bir sorun görünmüyorsa, direkt olarak çıktı alınabilir.

Bağ-Kur (4B) Hizmet Dökümü Sonucu Nasıl E- Posta İle Alınır?

Bağ-Kur hizmet dökümü sonucunun e- posta ile alınabilmesi için kişilerin e-posta adreslerinin sistemde kayıtlı olması gerekmektedir. Bunun için kişisel sayfaya giriş yapılması ve ana profilde bulunan ‘Bilgilerimi Güncelle’ butonuna tıklanması gerekir. Burada telefon numarası ve e- posta adreslerinin güncellenmesi için boşluk bulunan bir form bulunmaktadır. Bu boşluklarda bulunan telefon numarasının doldurulması durumunda kişilerin e- devlet şifrelerini kaybetmelerine karşı önlem alınmış olunur. E- devlet şifresinin yenilenmesi için kişilere telefon yoluyla SMS gönderilmektedir. E- posta adresinin de kayıtlı olması halinde hizmet dökümü e-posta yoluyla alınabilir.

Hizmet Dökümü İçinde Hangi Bilgiler Yer Alır?

Hizmet dökümü içinde yer alan bilgiler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Sigortalıya ait prim gün sayısı
 • Sigorta başlangıç tarihi
 • Primler kapsamında yapılan ödemeler
 • Sigortalıya ait temel bilgiler, kimlik bilgileri
 • İlk girilen iş baz alınarak işe giriş tarihi
 • Çalışılan şu anki şirkete ait bilgiler
 • Hangi aylarda sigortanın ödendiğine dair bilgiler
 • Toplam sigortalı çalışma günlerine ilişkin bilgi

Emekli Sandığı (4C)Hizmet Dökümü E- Devlet Sisteminden Nasıl Sorgulanır?

Emekli Sandığı emeklilerinin hizmet dökümü almaları için e- devlet sisteminden Sosyal Güvenlik Kurumu menüsüne girmeleri gerekir. Sisteme yapılacak girişten sonra kişilerin en alt menü içinden Sosyal Güvenlik Kurumu menüsüne girmeleri gerekir. Buraya yapılacak girişten sonra ekrana hizmet dökümü türleri yansıtılır. Hizmet türleri arasından 4C seçilmelidir. Kişilerin bilgilerinin tamamı T.C. kimlik numaraları üzerinde kayıtlı olduğundan herhangi bir form doldurulmasına gerek yoktur. Kişilerin T.C. kimlik numaraları da giriş kısmında sisteme kaydedildiğinden, direkt olarak hizmet dökümü sonucuna ulaşılabilir.

Emekli Sandığı (4C)Hizmet Dökümü Sorgu Sonucu Nasıl Çıktı Alınır?

Emekli Sandığı sorgulamasının sonucunu çıktı olarak almak için kişilerin sorgulama sonucunu ekranda görmesi gerekmektedir. Sorgu sonucunun alınabilmesi için ekranda bulunan sorgulama sonucunun sağ kısmında bulunan ‘Yazdır’ butonuna tıklanması gerekir. Ardından önizlemeye onay vererek çıktıyı alabilirsiniz.

Emekli Sandığı (4C) Hizmet Dökümü Sonucu Nasıl E- Posta İle Alınır?

Emekli Sandığı hizmet dökümünün alınabilmesi için kişilerin e- devlet sistemindeki bilgilerinin güncel olması gerekmektedir. bunun için ana profile girildiğinde ‘profilimi güncelle’ butonu kullanılabilir. Profilin güncek tutulması için bu sayfada size bir form gönderilecektir. Formun doldurulması ile verdiğiniz bilgilere uygun e- posta adresi ile cep telefonuna şifreler gönderilir. Gönderilecek şifrelerin kullanımı ile hizmet dökümünüzü e- posta olarak alabilirsiniz.

SGK, SSK Rapor Parası Hesaplama Tablosu

SGK Borcu Yoktur Belgesi, Nereden ve Nasıl Alınır?

SGK Hizmet Birleştirme Nasıl Yapılır, Başvurusu Şartları ?

İlgili Makaleler

459 Yorum

 1. 12.9.1987 pancar dairesine şeker fabrikasında geçiciolarak tesellüm memuru olarak işe başladım.daha sonra 31.12.1987de işten ayrıldım sigortamın yatıp yatmadığını bilmiyorum o zamanda tc yoktu tc 2000yılında çıktı gün sayımı öğrenip emekliliğime bir katkısı olabilirmi lütfen bilgi veriniz 2015 yılı aralık sonunakadarda öğretmenlik yaptım emekli olmam da katkı sağlarmı.

  1. Merhaba,

   Hizmet sürenize ekleneceği için hem emekli maaşınıza hem de alacağınız kıdem tazminatına artı yönde etki eder. Kurum kayıtlarında mevcuttur. İl müdürlüklerine müracaat edebilirsiniz.

 2. 07.10.1975 doğumluyum 01.02.2002 ise giriş tarihim ama ödenip ödenmediğini bilmiyorum iflas ettiler 3 ay sonra bir daha ödeme veya kayıt yapılmadı benim emekli olabilmek için bugün ki tarihe göre geçmişe yönelik ne kadar borçlanmam var öğrenebilirmiyim

 3. 06.06.1995 sigorta girişim var şu an 700 günüm var 42 yaşındayım 3600 günden emekli olabilirmiyim doğum borçlanması yaparak

 4. Merhaba 1976 DOĞUMLUYUM 01.03.1997 İŞE GİRİŞ TARİHİM 6710 PRİM GÜN SAYIM VAR. EYT YASALAŞIRSA NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM.

 5. merhaba, eylül 1977 doğumlu bayanım,
  sigorta başlangıç tarihim 04.06.1991 ve toplamda 4800 günüm var.
  ne zaman ve kaç yaşında emekli olurum.

  1. Merhaba,

   Emeklilik yaşınız hesaplanırken sigorta başlangıcınız 18 yaşını doldurduğunuz 01/09/1995 tarihine göre;

   – İşe başlama tarihi yani ilk sigortalı olma tarihi 24.05.1995 ile 23.05.1996 tarihleri arasında olan kadınların SSK emeklilik şartları; tamamlamaları gereken sigortalılık süresi 20, tamamlamaları gereken yaş 52 ve tamamlamaları gereken prim ödeme gün sayısı 5825’dir.

  1. Merhaba,

   Askerlik sürenizi de borçlansanız 08/09/1999 tarihi öncesine çekilmez. Bo nedenle 2002 tarihli başlangıcı ile aynı şartlarda yani 7000 gün prim 60 yaşında emekli olabileceksiniz.

 6. 3 eylül 2018 tarihinde vefat eden babamın üzerinden annem varisi atandı,sgk hizmet dökümü adı altında 1475 tl borç çıkardı .bunun nedeni ne olabilir acaba

 7. Adım selma gürel ilk sigorta girişim okuldan 1992 eyül ayı sonra ise başladım 1993 nisan 2 çocuk annesiyim şu anda 2851 günün var çocuk borçlanması yapabilirmiyim taksitlendirme varmi ve ne zaman kaç yaşında emekli olurum yaşım 45 peki neden cevap verilmemiş daha once gon dediysem soruma cevap bekliyorum

  1. Merhaba,

   Eğer çocukların doğumu 1992 yılından sonra ise aralarında yeterli çalışılmayan süre olmak şartı ile 2 çocuk için toplam 4 yıl borçlanma yapabilirsiniz. Böylece 3600 günü tamamlayarak 58 yaşında emekli olabilirsiniz.

 8. e-devlet şifresiyle yaptığım SGK Hizmet Dökümü sorgulamasında (4A’ya ait) herhangi bir kayıt veya döküm çıkmamaktadır. Lakin eskiye dönük 4B dökümü görünmektedir 4A tescil kaydımın akıbetini nasıl öğrenebilirim?

  1. Merhaba,

   E-Devlet üzerinde ki sorgulamalarınız da gözükmeyen hizmet dökümleriniz için, size en yakın SGK’a giderek bildirimde bulunmanız gerekmektedir.

 9. 08 10 1982 doğumluyum 01 10 1998 ssk girişim var ama 09 03 2005 te prim ödemeye başladım 1035 günüm var sonra bağkur a geçtim 01 03 2008 de şu an itibariyle 10 yıl 5 ay 24 günüm var benim sorum kaç gün daha prim ödemeliyim ve kaç yaşında emekli olabilirim

 10. 15.02.1968 doğumluyum bayanım 01.01.1990 yılında girişim var sgk.tam 901 gün gözüküyor.su anda ev hanımıyım bir çocuğun var 1998 doğumlu.3600 emekli olabilmem için kaç yıl isteğe bağlı pirim yatırmalıyım ve ne zaman emk olurum teşekkür ederim

  1. Merhaba,

   1 çocuk için 720 gün daha borçlanma yaparsanız toplamda 1621 gün olur. En az720 gün yani 2 sen daha aktis ssk lı çalışıp kalanını isteğe bağlı ödeyip 3600 günü tamamlarsanız 58 yaşında emekli olabilirsiniz.

 11. Detay Bilgileri Goruntulerken Hata Olustu ! SİSTEMDEN DOĞUM SONRASI TARİH ALMAM LAZIM AMA SİSTEM BU HATAYI VERİYOR

 12. 01.12.1971 doğumluyum .31.12.1992 bağkur kaydırm var 22 gün yatmış .22.11.1994 askere gittim 550 gün askerliğimi ödedim .19.09.1997 den bu yana devlet memuruyum .kaç yaşında ve hangi yıl emekli olabilirim. saygılar sunarım

 13. 1962 doğumluyum.1983 işe girişli bayanım. 1627 gün primim var. halk eğitimde usta öğreticisi olarak çalıştım. torba yasasına göre geriye dönük borçlanma yapabiliyorum. bir de doğum borçlanması yapacağım. önce hangisini yapayım farkeder mi? toplam borçlanmayı 3600 günü bulana dek mi yapayım? yoksa 3600 günü geçmesi emekli maaşının artmasını sağlar mı? ne kadar sağlar?

 14. 1988-1990 yıllarında askerlik yaptım.sigorta başlangıç tarihim 1990 yılını haziran ayı, 1285 gün sigortalı günüm var. 540 günde askerliğimi saydırdım.16.12.1996 tarihinden itibarende emekli sandığına tabi bir kurumda görev yapmaktayım. kaç yaşında emekli olabilirim. Doğ. Tarihim: 13.10.1968

 15. Ben 5 kasım 2012 sgk girısliyim .02.01 .1963 doğum luyum. 1801 pirimim var.ne zaman emekli olabilirim.

 16. Merhaba benim bir sorum olacaktı 2014 tek babam vefat etti ve vefat ettiğinde 2 yıllık Bağ-Kur odenmişi vardı merak ettiğim annem babamdan emekli olabilir mi böyle bir yasa imkan varmi

 17. merhaba işe giriş tarihim 15.04.1998 doğum tarihim 19.05.1980 toplam prim 4379 ne zaman emekli olurum

  teşekkürler
  iyi çalışmlaar.

 18. merhaba annem 27,01,1963 doğumlu 01,03,1983 ssk girişi var 1230 gün pirimi var son 4 yıldır ödüyoruz çiftçi ssk sı olarak 6 ay daha ödesek 3 çocuk borçlanması yapsa 3600 güne tamamlasak hemen emekli olabilir mi çocukların biri 6 yaşında vefat etti ondan faydalanabiliyor mu teşekkürler.

 19. 03.03 1963 dogumluyum askere gıdıs tarıhım 1983 . 20 ay yaptım yanı 610 edıyo sıgorta baslangıc tarıhı 08.o9 1978 su an ıhtıbarıyla yanı 08.02. 2018 . toplam gun sayım 3000bın yur dısı ve askerlık borclanmadım nasıl emeklı olurum veya 3600 emeklı ola bılırmıyım

  1. Merhaba,

   Askerliği borçlanarak 3600 günü sağlarsanız 60 yaşında emekli olabilirsiniz. Normal emeklilik için ise şartlarınız;

   – İşe başlama tarihi yani ilk sigortalı olma tarihi 09.09.1976 ile 23.05.1979 tarihleri arasında olan erkeklerin SSK emeklilik şartları; tamamlamaları gereken sigortalılık süresi 25, tamamlamaları gereken yaş 44 ve tamamlamaları gereken prim ödeme gün sayısı 5000’dir.

 20. 11 ocak 1993 yılında kamuda öğretmen olarak göreve başladım.
  27-7-1968 doğumluyum.Daha önce 29-07-1986 ve 28-09-1988 yılları arasında toplam 3 ay 19 gün sigortam vardı.Hizmet birleştirme yaptım. Emeklilik için hangi tarihte başvuru yapabilirim?

  1. Merhaba,

   109 gün ssk hizmet sürenize eklenir. Ancak Emeklilik yaşınızı geriye çekmez. Verdiğiniz bilgilere göre;

   Tabi Olunan Emekli Yaşı: 53 (27.7.2021)
   Şuanki Yaşınız: 49
   Tabi Olunan Hizmet: 25
   Toplam Hizmet: 25 Yıl 4 Ay 19 Gün
   Kalan Hizmet: 0 yıl 0 ay 0 gündür
   Bilgi: Emekli olabilmeniz için yaş ve hizmet sürenizin(Her ikiside) mutlaka doldurulmuş olması gerekmektedir.

 21. Doğum tarihi: 1968
  Sigorta başlangıç tarihi: 01.05.1992
  Askerlik : 30.05.1989–28.08.1990 arası
  Prim gün sayısı: 9972
  Askerlik ödemesi yaptığım durumda ne zaman emekli olabilirim?

 22. 1993 Almanya’dan başlangıç var. Türkiye’de 1998 isteğe bağlı Bağkur başladı ve 2017 ağustosa kadar yatırdım. Ağustostosda işe başladım 4 aydır sigortam yatıyor nezaman emekli olurum ve günüm dolduysa çalışmama gerek varmı sigortam yatmadan yaşımı beklesem olurmu

  1. Merhaba,

   T.C kimlik numarası ve e devlet şifresi ile hizmet dökümünüzü görebilirsiniz.

 23. Merhabalar,

  Benim Annemin Kızlıktan Siğorta Primleri Var Ama E-Devlette Görünmüyor.E-Devlette 2014 Başlangıç Görünüyor.Biz Doğum Parasını Falan Ödeyerek Emekli Yapmaya Çalışıyoruz.Kızlıktaki Siğortasının Kartı Ve Sicil Numarası Elimizde Nasıl Bir Yol İzlemiz Gerekiyor.

 24. Adım cengiz polat öğrenmek istediğim şey şu SGK başlamış olduğum tarı 12.09.1991 ilk girişim oldu fakat iş veren beni çıraklık eğtim merkezine gönderdi ve bu yüzden giriş tarihimi 1997 fen gösterilmiş.ben şu an i.b.b büyük şehir belediyesinde çalışmaktayım iz enerji aş şirket girişim ise 01.01 2011 dir kaç yasında emekli olurum .ve bana yaş vuruyormu .birde doğum tarihim 24 11 1975 cvp verirseniz sevinirim

  1. Merhaba,

   Çıraklık ve staj dan dolayı yapılan sigorta başlangıçları emeklilik başlangıcı sayılmıyor. Bu nedenle;

   Eğer normal sigorta girişiniz 1997 ise;

   24 Kasım 1995 – 23 Mayıs 1997 yılları arasında sigortası yatmaya başlayan vatandaşların tamamlaması gereken yaş sınırı 56, sigortalılık süresi 25 yıl, prim ödeme süresi 5825 gündür.
   24 Mayıs 1997 – 23 Kasım 1998 yılları arasında sigortası yatmaya başlayan vatandaşların tamamlaması gereken yaş sınırı 57, sigortalılık süresi 25 yıl, prim ödeme süresi 5900 gündür.

 25. yurtdisi borclanma yaptim benim adima vekaleten yegenim islem yapti 19 06 2017 tarihinde.hak ettigim emekli mansin kararnamesi henuz yegenimin adresine ulasmamis.telefondan aldigimiz bilgiye gore aylik maans baglanmis fakat beni tatmin etmiyor.sorum su—yazilan kararnamede itiraz hakkim bulunuyor mu evet ise nekadar zaman icerisinde bu islemi yapmaliyim.tc numaram 25802000614 kendim almanyada kalmaktayim.

  1. Merhaba,

   24 Mayıs 1994 – 23 Kasım 1995 yılları arasında sigortası yatmaya başlayan vatandaşların tamamlaması gereken yaş sınırı 55, sigortalılık süresi 25 yıl, prim ödeme süresi 5750 gündür.

 26. 01.01.1976 DOĞUMLUYUM.KASIM 1994 YILINDA SSK DAN SİGORTAM BAŞLADI YAKLAŞIK 350 GÜN SİGORTAM VAR 1996-1997 ASKERLİK VAR 550 GÜN 28.11.2000 DE MEMUR OLDUM NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM

  1. Mesut Bey merhaba,

   Tabi Olunan Emekli Yaşı: 57 (1.1.2033)
   Şuanki Yaşınız: 41
   Tabi Olunan Hizmet: 25
   Toplam Hizmet: 19 Yıl 3 Ay 0 Gün
   Kalan Hizmet: 5 Yıl 9 Ay 0 Gündür.
   Bilgi: Emekli olabilmeniz için yaş ve hizmet sürenizin(Her ikiside) mutlaka doldurulmuş olması gerekmektedir.

 27. 16.12.1964 doğumluyum. 19.01.1985 SSK girişim, toplam 140 gün hizmet sürem var. 1989 da yedek subay olarak askerliğimi yaptım ( 1 yıl ). Daha sonra 16.01.1997 den itibaren de MEB de kadrolu öğretmen olarak görev yapmaktayım. Ne zaman emekli olabilirim? Teşekkürler.

 28. Merhaba ben 01.12.1958 doğumluyum sigorta girişim 14.11.1973tur odenmiş prim günüm 2200 dur geriye kalan primlerimi borçlanarak emekli olabilir miyim lütfen sizden cevap bekliyorum

 29. 15.09.1997 DE SSK- 4a olarak 575 gün çalışmışlığım var. 14.03.2009 da atamam oldu.8 yıl 7 aydır devlet memuru olarak görev yapmaktayım. Kaç yaşında emekli olabilirim.teşekkürler.

  1. Merhaba,

   Mevcut bilgilerinize göre;

   Tabi Olunan Emekli Yaşı: 58
   Tabi Olunan Hizmet: 25
   Toplam Hizmet: 10 Yıl 0 Ay 5 Gün
   Kalan Hizmet: 14 Yıl 11 Ay 25 Gündür.
   Bilgi: Emekli olabilmeniz için yaş ve hizmet sürenizin(Her ikiside) mutlaka doldurulmuş olması gerekmektedir.

 30. annem 58 yaşında.ilk giriş 1998 yılında tütün koçanından bağkur baslangıcı yaptı ve 3734(10 yıl 4ay14 gün oldu.)şimdi ise ısteğe bağlı sigorta ödüyoruz (930 gün),yani hepsi toplam 4664 günü oldu.annem ne zaman emekli olabilir.kaç gün daha yatırmamız gerekir.şimdiden vereceğiniz bilgiye teşekkür ederim.

 31. MERHABALAR:
  Babamın sağlık durumu raporu alıp küçükçekmece sgm vermesi gerekiyor sağlık kuruşuna sevk için . babamda burada değil kars ta hastanede yatmakta gelecek durumdada değil. onun adına almış olduğu raporu ben teslim edebilirmiyim gerekli kuruma kızı olarak?

 32. Merhaba
  24/05/1967 doğumluyum. 01/09/1989 ilk işe giriş tarihim. toplam 1200 günüm (4A) SSK da mevcut. 01/11/1994 ile 31/03/1996 tarihleri arasında
  yedek subay olarak vatani görevimi yaptım. Askerde 12 ay yedek subay olarak dolayısı ile emekli sandığına bağlı olarak çalışmış oldum. Süreye saydırmak için ilave bir şey yapmama gerek var mı? 26/04/1996 tarihinde bir kamu kurumunda işe başladım ve halen çalışmaya devam etmekteyim. Ne zaman emekli olabilirim.

 33. Merhaba Üvey Annem 15.10.1948 doğumlu. 1986 yılına kadar değişik zamanlarda çalışmış toplamda 1860 gün pirimi çıkıyor.Şuan mevcut %70 ortopedik engel raporu var. Malülen mi yoksa pirim borçlanması yaparakmı emekli olabilir.

 34. İyi Günler 15/03/1970 doğumluyum.18/06/1990 Köy Hiz.İşe Başladım 3 Yıl 2 Ay 22 Gün Hizmetim var 16/11/1998 devlet memurluğuna başladım halen göreve devam ediyorum, 18 ay askerliğimi hizmete saydırdım, ne zaman emekli olurum bilgilendirirseniz sevinirim.

 35. Merhaba ben 11 Mart 1972 doğumluyum..SSK 4/A işe giriş tarihim o1.12.1989
  8500 günüm var..ne zaman emekli olabilirim

  1. Ortalama sonuca göre 25 yıl 52 yaş 5525 günden ssk kapsamında emekli olabilirsiniz.

 36. iyi günler 3 01 2017 tarihinde emeklilik dilekçemi hatay antaya ssk kurumuna vermiş ve hala herhangi bilgi almamış bulunmaktayım lütfen bilgi 03 01 1967 hatay doğumlu

 37. Merhaba, annem rahmetli babamdan kalan bağkur dul maaşı alıyordu. Annemde vefat etti. Ben eşimden ayrılmak üzereyeyim.Çalışmıyorum ve hiçbir güvencem yok. Annemin aldığı maaşı boşandığım zaman ben alabilir miyim?

 38. 012/08/1966 doğumluyum 06/09/1993 bağkur girişim var 6595 gün pirim ödedi
  18/06/2012 tarihinde sigortalı oldum 986 gün pirimim var ne zaman emekli olabilirim yeni geçen yasa beni etkiliyormu

 39. Yabanci uyruklu olarak 1999-2002 yillari arasinda Türkiyede calistim. Su anda Almanya´da calismaktayim ve buradaki emeklilik sigorta kurumu benden daha once calistigim ülkelerden hizmet dökümünü istiyor.
  TC kimligim olmadigi icin e-devlet üzerinde islem yapamiyorum.
  Su halde, hizmet dökümü nasil alabilirim.

  Tesekkurler…

 40. Slm hocam ihbar için yazdım emekli olup ta devam eden ustalar var sigortasız çalışiyorlar diye duydum bir arkadaştan lütfen hocam yetkilileri yonlendiriniz Rica ediyorum kaçak çalışmasını tahammül edemiyorum şirket adını yazmak istiyorum ama benimle ilgilenirlerse mailden yazarim

 41. 10/06/1966 doğumluyum 2/2/1985 ilk sigorta girişim var toplam günüm 497 gün ve bu günlerimi aktardım. 1986/1988 yılları arasında 18 ay askerlik yaptım ve borçlanmamı ödedim 27/7/1992 yılından itibaren kamuda memurum ne zaman emekli olabilirim yardımcı olurmusunuz tşkler

 42. merhaba ben 01/01/1964 doğumluyum askerliğimi 1984 yılında 18 ay olarak yaptım 03/01/1994 ilk sigorta girişim halen aktif olarak devam etmekte 7200 gün de günüm var askerliği yatırırsam ne zaman emekli olurum askerlik emeklililiğimi geriye çekermi. teşekkürler

 43. meraba
  ben 1977 doğumluyom 1997-1998 de askerlik yaptım.2001 emekli sandığı girişim var 2008 de çıktım.2008 den buyana bağkur yatırıyorum askerlik borçlanırsam sigorta girişim hangi yıl olur.kaç yaşına tabi olurum.

 44. Slm babam bagkur emeklisi evde ablam var hic evlenmedi ama sakat ayligi aliyor babam’a öldügünde ablam babam’in ayligini alabilirmi

 45. Merhabalar. Ablam ve ben 1983 yilinda ssk li olarak bir fabrikada calistik .Ablam ise ilk giris tarihinin yazili oldugu dökümani belgeledi .Ben ise, ise ayni gün ve tarihde girdigim halde kanitlayamiyorum .1992 ye kadar olan yillarimi nasil ispat edebilirim .Ayni isyerinde calistigimiza sahitlik edebilecek bircok insan var .Simdi, emeklilik icin muracaat etmek istiyorum. Kayip olan; yani bulunamayan calisilmis yillarimin belgelerini nasil temin edebilirim. Veya ,kayip yillarimin hakkini nasil araya bilirim ?tesekkürler

 46. Marhba Ben Nihat , 14.04.1975 dogum, 1996 girisim var 2010 Kader ödemem yapilmamis ,2010 dan itibaren düzeli bir sirkette calisiyorum ne zaman emekli olurum ?Tesekürler.

 47. 1992 YILINDA BENİM SSK NUMARAMA AİT HİZMET DALDIM.NUMARA BANA AİT AMA İSİM BAŞKASI ÇIKIYOR,SSK NO 15ÖKÜMÜ
  832 262
  GÖRÜNEN İSİM MEHMET ÇELİK YANILMIYORSAM BUNU NASIL DÜZELTEBİLİRİM

 48. ben 1969 doğumlu işe giriş tarihim 02.11.1998 dir .6-7 ay boşluğum var artı askerden önce büfe işletiyordum onunla ilgili maliyede kaydımı bulamıyordum bugün vergi dairesine gidip 01.09.1993 ile 14.01.1995 tarihleri arası vergi mükellefi olduğumu tespit ettirdim bu tarihleri de sisteme giriş yaptılar. Buna göre ne zaman emekli olurum.

 49. İyi günler burs başvuru için SGK dan belge alınması gerekiyor .tam olarak nasıl bir belge acaba bu
  Yardımcı olursanız çok sevinirim
  Bir de bu belgeyi e- devlet ten alabiliyormuyiz

 50. Hayırlı günler benim 21/10/1998 tarihli oglum işe başladı ben oglumun ssksından yararlana bilirmiyim bir oglum daha var 14 yaşında okuyor

 51. merhabalar işe giriş tarihim 12.04.1972 doğum tarihim 15.02.1953 prim gün sayısı 1907 bu durumda emekli olma şartları nelerdir ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim..

 52. 10 03 1970 doğumluyum 20 06 1989 başlangıc tarihim 8050 gun pirimim var 54 ay sonra yaşımı dolduruyorum emeklilik dilekçemi verip tazminatımı alabilirmiyim sonrasında 54 ay beklersem şu andaki emekli maaşımda bir düşme olurmu

 53. 1.03.1975 DOĞUMLUYUM İLK İŞE GİRİŞ TAHRİHİM 16.10.1989 TAHRİHİNDE 7296 GÜN ÖDENMİŞLİĞİM VAR BEN NE ZAMAN KAÇ YASINDA EMEKLİ OLURUM BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM

 54. 780 gün devlet şeker fabrikasında çalışmışlığım var,bu kurumdan kendi isteğimle ayrıldım ve tazminat almadım,başka bir devlet kurumundan emekli olduğumda bu tazminatı alabilirmiyim teşekkürler.

 55. 10.01 1967 doğumluyum ssk ilk girişim 20. 06. 1990 askere 1987 de gidip 550 günlük borçlanmamıda yaptım. bu sebeple yaşımı öne çekermi ,ve nezaman emekli olurum.

 56. Ben alman vatandasiyim
  20.4.1971dogum
  1996beri alman vatandasiyim
  Ne kadar ödemem gerekiyor
  Ve ne kadar emekli alirim

 57. merhaba
  06.02.1973 dogumluyum
  27.9.1989 – 02.06.1991 – 26.07.1996 almanya dogumlu 3 cocugum var
  14.12.2006 turkiyede sigorta başlangıcım ve 2661 gunum var

 58. Selam 29 05 1967 doğumluyum. 1995 bulgaristan dan Türkiye göç ettim. Bulgaristan da sigorta başlangıç tarihim 18 05 1988. Türkiyede ssk başlangıç tarihim 01 09 2000. Ne zaman emekli olurum ve yurtdışı borćlanma yapabilirmiyim. Saygılar Metin Şener

  1. 7000 prim günü ve 60 yaş şartını sağladığınızda emekli olabilirsiniz.

 59. kasım 1973 doğumluyum.2001 yılı Şubat ayında bir bankada işe başladım.5530 gün prim ödemem mevcut.eşimin işi dolayısıyla Almanya ya taşınmak durumundayım.Yaşı beklesem emekliliğe hak kazanır mıyım? Primlerimi dışardan ödemeye devam edersem emeklilik maaşımda artış olur mu? Ayrıca hem Türkiye hem de Almanya dan emekli olma şansın var mıdır?

  1. Emeklilik şartlarınızı tamamladığınızda emekli olursunuz. Yurt dışı borçlanması ile yurt dışı primlerinizi Türkiye’ye aktarabilirsiniz. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 60. Merhaba 1982 doğumluyum. 01081995 ilk işe giriş tarihi sigorta kartım var ama sorgulamada giriş günümü göremiyorum ne yapmalıyım

  1. E-Devlette işe giriş tarihi kısmında görebilirsiniz. Göremiyorsanız Alo 170 SGK hattından yardım alabilirsiniz.

 61. 2001 sigorta baslangicim 3027 yovmiyem var özel sektörden şimdi ise maden yeraltında 1800 yevmiye yapsam sonra tekrar Madenden çıkıp özel sektör de çalış Sam her iki toplamda 7.500 yevmiyem olsa nezaman emekli olabilirim tsk

 62. ben 2004 yılı ekimde 7700 gün üzerinden emekli oldum.aynı şirkette
  tekrar emekli olarak 2012 yılının 7 ayın 26 gününe kadar emekli olarak çalıştım bu süre içinde yaklaşık 2800 prim günüm oldu bu prim günleri emekliğime tekrar hesaplanabilirmi veya haberlede işitim yatan prim günlerin tekrar ödeme gibi durum anlattı 2004 yılından 2012 yıllar arası ödenen prim paralarını tahsil edebilirmiyim.

  1. Emeklilikten sonra primleri geri alamazsınız. Primleri geri alma emeklilik yaşını geçmiş kişilerin emekli olma şansları kalmadığında olabilmektedir. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  1. 55 yaşınızı ve 5750 prim gününü tamamladığınızda emekli olabilirsiniz.

 63. Eşimden ayrıldım Babamın emekli maaşını annemle birlikte alıyorduk annem 2 ay önce vefat etti 2 aydır aldığım maaş aynı babamın maaşının yüzde kaçını alabilirim alabiliyorsam yapmam gerek bişey var mı ?

  1. Maaşın iki katını almanız gerekir. SGK müdürlüklerine başvurup dilekçe verebilirsiniz.

  1. 25 yıllık hizmet sürenizi tamamladığınızda emekli olabilirsiniz. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 64. 1979 yılında Kayseri SSK da işlem gören bir firmada işçi olarak çalıştım ve SSK SİCL numaram hatırlatdığım kadarıyla 6875066 olacak Ancak kaydmı bulamıyorum bu hususta yardımcı olursanız sevinirim

  1. PTT şubelerine giderek E-Devlet şifresi alıp E-Devlet sayfanızdan SSK ile ilgili bilgilerini öğrenebilirsiniz.

 65. Sayın Bay Ve Bayan
  Ben 4 A Yurtdışı Borclanması Yaptım Sosyal Güvenlik il
  Müdürlüğünden Gelen 3493 gün için karşılığı Olan 47.448.91TL yi Ödediyim Halde edevlet Sisteminde Göremiyorum Mümkünse
  Hizmet Günlerimi Sisteme işlemenizi Sizlerden Rica Ediyorum
  Saygılarımla
  Hakan Özaslan
  TC NR.50026247422
  SGT.NR.3408201528285

 66. 2010- 2016 tarihleri arasında taşeronda çalıştım..
  2016 mayıs ayında sözleşmeli olarak atandım.
  Çalıştığım yılları nasıl işletebilirim.
  Taşeronda çalıştığım yıllar derecemi etkilermi?

  1. SGK müdürlüklerine çalıştığınızı gösterir belgeler ile başvurabilirsiniz. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 67. 03 01 1971 dogumluyum sigorta başlangıcım 08 03 1983 4116 gün sigortam var son 3 yılda bagkur um var ne zaman emekli olurum askerligi borc lansam bişey degişirmi

  1. Hizmet birleştirmesi yapmalısınız. SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz. Emeklilik şartlarınız hakkında SGK müdürlüklerin detaylı bilgi alabilirsiniz.

 68. ismim ali dağ sigorta başlangıcım 17.11.1987 sigorta sürem askerlik dahil 3900 günüm var 3600 dan emekli olabilirmiyim yaşım dolduruyor sigorta gün sayım 28 yıl .

  1. 3600.günü tamamladığınız tarihe göre emeklilik şartlarınız değişmektedir. 60 yaşında emekli olabilirsiniz. (3600 günden)
   575 prim günü ile 50 yaşınızı doldurduğunuzda emekli olabilirsiniz. (Normal emeklilik)

 69. 7 9 doğum yılı 1994 te ssk başladı üç çocuk var ikisinin arasında bir yaş var en azından iki yaş olması gerekir diye duydum böyle bir şey varmı çocuk ları ödesem emekli ne zaman olurum

  1. E-Devlet sayfanızdan öğrenebilirsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa PTT den alabilirsiniz.

  1. Emeklilik için gerekli yaşı doldurmuş bulunmaktasınız, 5375 prim gün sayınızı doldurmanız durumunda normal şartlardan emekli olabilirsiniz. 3600 günden emekli olmayı isterseniz de eksik olan primlerinizi tamamlayıp 60 yaşını beklemeniz gerekmektedir.

 70. merhaba ben işkurdan çalışıyon 2 yıldır acaba işkur sigorta primi yatıyomu yoksa sadece sağlıktan mı yararlanıyoruz

 71. 15.08.1975 doğumluyum askerlikten önce sigortaliyim sigorta başlangıcı 12.05.1992 pirim gün sayım 7698 nezaman emekli olabilirim

  1. 53 yaş ve 5600 prim günü şartlarını sağladığınızda emekli olabilirsiniz.

 72. 01/07/1973 doğumluyum Askerden sonra 18/09/1995 yılında sigortalı oldum 6400 primim var Askerlik borçlanmasını yapar isem kaç yılında emekli olabilirim ?

  1. Askerlik başlangıcınız 24 mayıs 1994 öncesi ise emeklilik yaşınız 1 yıl geriye çekilir.

 73. 06.03.1964 dogumluyum 17.06.1987 işe giriş gün toplamı 2844 bagkur gün toplamı 240 tolam 3084 günüm var emekli olmam için neler önerirsiniz teşekkür ederim…

  1. Hizmet birleştirmesi yapabilirsiniz. Emeklilik şartlarınız 50 yaş ve 5375 prim günüdür.

 74. 06.03.1964 dogum 1984 askere gittim 17.06.1987 işe giriş tarihi arada boşluklar var gun sayım 2844 bagkur gun sayım 240 toplam 3084 emekli olabilmek ve yapmam ne gerekiyo bilgi verirmisiniz teşekkür ederim…..

  1. Askerlik borçlanması ve hizmet birleştirme sizin için yararlı olacaktır. SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

 75. 10/12/1982 doğumluyum sigorta başlangıcım 03/03/2005 ,2500 işgünüm,sigortalılık süresi 11 yıl, ne zaman emekli olurum

  1. 7000 prim günü ve 60 yaş şartını sağladıktan sonra emekli olabilirsiniz.

 76. 25/03/1968 doğumluyum sigorta başlangıç tarihim 01/02/1984 7300 gün prim ve 32 yil calisma sürem var .Emeklilik dilekçesi ni gönderdim .cevap olarak sgk dan 48 yaş şartini tamamlamamissiniz diye eve kagit geldi.bunun sebebi ne olabilir işe başlangıç tarinde 18 yasinda olmamam mi ? Birde 1968 doğumlu olarak 48 yasinda degilmiyim ben anlam veremedim ne zaman emekli olabilirim ben yardimci olursaniz sevinirim

 77. 15/08/1967 doğumluyum işe giriş tarihim 01/07/1990 8053 günüm var askerlik borçlarımı ödersem ne zaman emekli olabilirim

  1. Askerlik sigorta girişinden önce askerlik borçlanması yapmanız halinde 51 yaşında, askerliğiniz sigorta başlangıcı sonrasında ise askerlik borçlanmasına gerek kalmadan 52 yaşında emekli olabilirsiniz.

 78. sigorta başlangıç tarihim ile ilgili şüphelerim var.E devlet üzerinde yazılan tarihin yanlış olma gibi bir olasılığı var mıdır acaba.

  Şimdiden Teşekkürler..

  1. Böyle bir düşünceniz varsa SGK müdürlüğüne giderek itiraz edebilirsiniz.

 79. Merhaba ben 1989 doğumluyum 2009 da sigorta başlangıcım var ve 1 senelik yatırım var sigortayı eşim yaptırdi bana ve şuanda ödemioruz 4buçuk bin kadar prim var ben onu temin edebiliyorumuyum SGK dan bunu öğrenmek istiyorum yani içerdeki parami alabiliyomuyum. Şimdiden tesekkurler

  1. Emeklilik yaş şartını geçtikten sonra primleriniz yeterli değilse talep edebilirsiniz.

 80. Yusuf Bey iyi çalışmalar.Ben 10/1998 yılında Uludağ Üniversitesinde part time çalışmaya başladım.Öğrenci asistan olarak adı geçiyordu.Hizmet dökümümde ilk işe giriş tarihim 01.10.1998 görülüyor.Ama öğrendiğim üzere o üç yıl sadece sağlık ödemesi yapılmış.İlk sgk kartım ve numaram o yıl çıktı.sicilim 1601199833638.Hizmet dökümünde ilk görülen tarih ise 2001/03.Giriş yılı itibari ile 99 öncesi yasadan yararlanabilirmiyim?Arada emekliliğim açısından hesaplamada 8 yıl fark çıkıyor.Bu durumla ilgili ne yapmamı önerirsiniz?
  Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Saygılarımla,

  1. Emeklilik için ilk yatırılan prim tarihi geçerlidir. 1999 öncesinden yararlanamıyorsunuz. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 81. 01/ 05/ 1956 doğumluyum
  işe giriş tarihim 08 /06 /1978
  çıkış tarihim 01/03/1980..
  28/05/1981 doğumlu çocuğum için doğum borçlanması yapabilirmiyim?
  01 / 01 / 1990 yeniden işe girişim toplam 803 iş günüm var
  yaşım 60 emeklilik için ne yapmam lazım teşekkürler.

  1. Doğum borçlanması yapabilirsiniz. En az 3600 prim gününü sağladığınızda emekli olabilirsiniz.

 82. 1974 doğumluyum. 1989 eylül ayından 1991 yılı haziran ayına kadar 2 yıl stajım var. sgk günüm 1013.
  31.12.1997 tarihinde memur oldum . ne zaman emekli olurum

  1. Hizmet birleştirmesi yaptıktan sonra 20 yıllık hizmet sürenizi tamamlamanız gerekir.

 83. 18 yaşını aşmış bi genç hiç çalışmamış genel saglık sigortasının ödenceyi bilmediyi için yüklü birikmiş bi para ödeyeceyini ögrenince ne yapmalı hiç bir uyurı için bir kağıt da gelmemiş yüklü bir borçla karşılaşınca ne yapmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı