Yardımlar

2024 Maddi Yardım Başvurusu ve Şartları

maddi yardim basvurusu sartlari

2024 yılı yardım başvuru şartları bulunur. Bu şartlar gerçekten ihtiyacı bulunan bireylere ulaşabilmek adına konulmuş şartlardır. Maddi yardım denilen gerekli vatandaşlara yapılan para yardımıdır.

Maddi yardım için belediyelere ya da kaymakamlıklara başvurulması gerekir. Bunların yanı sıra devlet dışında maddi yardım yapan iş adamları ve vakıf yardımları da bulunur.

Maddi yardım başvurusuna sadece ihtiyaç sahipleri başvuru da bulunabilirler. Yardıma muhtaç kişiler devletten dışında maddi geliri yüksek, zengin ve ünlü kişilerden de destek alabilirler. 2024 yılında Aile ve Sosyal Bakanlık tarafından ihtiyaç sahiplerine 850 TL- 1,250 TL arası ihtiyacı onaylandığı taktirde maddi destek yardımı yapılır.

Maddi yardımı başvurusu için özel bir şart koşulmaz. Her vatandaş bu yardıma başvurabilir ve başvurdukları aracılık tarafından incelemeye tabii tutulurlar bu inceleme sonucunda maddi yardıma ihtiyacı belirlenen vatandaşlara yardım yapılmaya başlanır.

Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi yardım başvuruları devletten talep edilebileceği gibi vakıflar ve özel kuruluşlardan da talep edilebilir. Maddi yardım almak isteyen tüm vatandaşlardan istenen tek koşul maddi yardım başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalarıdır. Bu koşulu yerine getiren her birey maddi destek başvurusu yapabilir.

Maddi yardım başvuru formunda bireylerin aylık gelirlerini beyan etmeleri, hali hazır da bir işte çalışıyor olup olmadıkları, oturdukları ev kendi mülkleri mi yoksa kira mı gibi bazı sorular bulunur. Bu bilgilerin eksiksiz ve tam şekilde doldurulması istenir.

Bu bilgiler ile maddi desteğe ihtiyaçları olup olmadıklarını anlatmış ve beyan etmiş olurlar. Böylelikle başvuru sahiplerinin gerçekten ihtiyaç sahibi oldukları belirlenirse ihtiyaçları olumlu sonuçlanır eğer ihtiyaç sahibi görülmezler ise başvuruları olumsuz sonuçlanacaktır.

Devlet Yardımları Nelerdir?

Devlet de ihtiyaç sahibi vatandaşlara birçok yardım sunmaktadır. Devletin sağladığı yardımlara aşağıdaki başlıklara tıklayarak gidebilirsiniz:

SGK haber sitesi olarak alabileceğiniz yardımlar hakkında tüm detayları işledik. Ayrıca engelliler için sunulan avantajlara ve yardımlara buradan ulaşabilirsiniz. İş arıyorsanız ve İŞKUR üzerinden destek almanız gerekiyorsa ayrıntıları bu bölümdeki yazılarımızdan okuyabilirsiniz.

İşsizlere Maddi Yardım Şartları

İşsiz vatandaşlara maddi gelir sağlanması için işsizlik beyanında bulunmaları gerekir. Bu beyanlar sayesinde işsizlik maddi yardımı alınabilir. Devlet tarafından işsizlere yapılan bir yardım mevcuttur.

Devlet işsiz vatandaşlara yardım edebilmek adına bazı koşullar sunar. İşsizlik için maddi destek başvurusunda bulunmak adına bireylerin hiçbir yere gitmelerine gerek yoktur ve bu bireyler sadece teknolojik ortamda başvuruda bulunabilirler.

İşsizlik yardımı için sadece bir e-devlet şifreniz olması yeterlidir. Bu şifreye sahip değil iseniz, herhangi bir PTT şubesinden şifreyi alabilir ve şifre ile sisteme girerek başvuru kolaylıkla yapılabilir. E Devlet sistemi içerisinde arama butonuna işsizlik maddi destek yazdığınızda çıkan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra maddi yardımın gelmesini beklemek gerekir.

E-Devlet Üzerinden Maddi Yardım Başvurusu

E-Devlet üzerinden para yardım başvuruları için sisteme giriş yapılması yeterlidir. Bu siteye giriş sağladıktan sonraki adım ise sadece başvuru formunu doldurmak ve başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını takip etmektir. Bunun dışında yardım almak isteyen vatandaşlardan başka istenen bir koşul bulunmaz ve herhangi bir devlet kuruluşuna belge götürmeleri istenmez.

pandemi yardimlari

E-Devlet formunda istenen belli başlı bilgiler gelir beyanı, aile birey sayısı, öğrenci ve çalışan bilgisi gibi genel bilgiler istenir. Bu bilgiler ve başvuru kimseyle paylaşılamaz gizli tutulmak ve kayıt altına alınmak zorundadır.

2024 Aile Destek Programı Yardım Tutarları

İhtiyaç sahibi vatandaşlara aile destek programı kapsamında 2024 yılında maddi yardım yapılmaya devam etmektedir.

Kişi başına düşen aylık gelir aralığı (TL) Aylık Destek Tutarı (TL)
450 TL ve altı1.250
450 TL üzeri ─ 911,15 TL ve altı1.100
911,15 TL üzeri ─  1372,30 TL ve altı950
1372,30 TL üzeri ─  3.800,78 TL’den az850

Maddi Yardım Yapan Dernekler

Maddi yardım desteğinde bulunan dernekler mevcuttur. Bu dernekler ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuruları maddi destek sağlayarak yardım ederler ve belirli kişiler tarafından kurulan vakıflardır. Ülkemizde maddi yardım yapan başlıca dernekler vardır bu derneklerin genel sağladığı yardımlardan birkaçı şu şekildedir:

 • Aşevi kurumu yemek yardımları
 • Fakirlik aylığı (muhtaç, düşkün kişilere) fakirlik maaşı
 • Öğrencilere, eğitim burs yardımı

Bu yardımları sağlayan derneklere gerekli başvurular yapıldığı taktirde ihtiyaç sahibinin hangi yardıma ihtiyacı olduğu belirlenerek gerekli ihtiyaçları dernek tarafından sağlanır.

İhtiyaç sahiplerine yardım sağlayan başlıca dernekler şunlardır:

 • Yardımeli Derneği
 • Beşir Derneği
 • Kardeşeli Derneği
 • Valide insani yardım Derneği
 • Umut Derneği
 • Umuda koşanlar Derneği
 • İHH
 • İyilik Derneği
 • Hayrat yardım Derneği

Bu dernekler ihtiyaç sahiplerine yıllardır yardım sağlayıp başvuranlar dışında ihtiyaç sahiplerini araştırıp ulaşım sağlayıp her türlü yardımı yapmaya devam ederler. Bu derneklerin maddi geliri dernek kurucuları ve dernek üyeleri tarafından sağlanır.

Maddi Yardım Başvuru Form Örneği

Maddi yardım başvurularında örnek yayınlanan formlar mevcuttur. Bu formlar kapsamında vatandaşlar yardım başvurusunda bulunabilirler ve yardım alabilirler. Başvuru formu örneklerini birçok kez paylaşılmış olup teknolojik ortamda bulunması oldukça kolaydır.

Bunun yanı sıra başvuru formunu doldurmadan sadece görmek için de yine E-Devlet üzerinden giriş yapılabilir ve başvuru formu incelenebilir. Başvuru formları tüm vatandaşlara açıktır.

e devler basvuru form ekrani

Maddi Yardım Sorgulama

Maddi destek sorgulamak için E-Devlet kapısına giriş yapılır ve buradan ‘Sosyal yardım bilgileri sorgulama’ ekranına geçilerek başvuru da bulunduğunuz tüm yardımları, aşamalarını ve sonuçlandığı taktirde sonuçları görüntülenebilir.

E Devlet dışında başka bir yerden yapılan başvurular için ise başvuru yapılan kuruluş aranabilir T.C. bilgileri ile sorgulama yapılabilir ya da başvuru yapılan kuruluşun internet sitesi mevcut ise internet aracılığı ile de sorgulama yapılabilir.

Sabancı Holding Maddi Yardımları

Sabancı Holding tarafından yapılan maddi destekler tüm vatandaşların başvurularına açıktır. Sabancı ailesinin birçok yardım ve bağış politikaları bulunur. Sabancı Holding maddi olarak zorluk yaşayanlara, ailelere, öğrencilere maddi yardım da bulunur.

Sabancı Holding ve yardım derneklerinin kurucusu Ömer Sabancı’dır. Bunların yanı Sabancı Holding yeni neslin işe atılmasına, iş kurmasına ve maddi manevi tüm yardımlarda bulunur. Sabancı’nın bu burs ve yardımlardan faydalanmak için öğrencilere sunduğu eğitim başarı sınırı vardır ve bu sınırlar okula göre değişir. Bunun yanı sıra bursiyerlere staj yardımı da yapılır.

Maddi Yardım Yapan Sanatçılar

Maddi yardım da bulunan ünlüler bir kuruluşa veya vakfa üye olmadan da başvuru yapmaya devam ederler. Bu ünlüler ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı, barınma yardımı, gıda yardımı, maddi destek gibi birçok destekte bulunurlar.

Bu ünlülerden birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Haluk Levent
 • Acun Ilıcalı
 • Esra Erol
 • Müge Anlı
 • Ali Koç
 • Seda Sayan
 • Fatih Terim

Burada belirtilen ünlüler dahilinde farklı birçok ünlü ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım sağlar ve yıllardır yardım yapan derneklere de destek olmaya devam ederler.

Maddi Yardım Yapan İş Adamları

Maddi yardımda bulunan iş insanları arasında birçok isim bulunur. Bu isimlerden en çok ulaşılabilir olanlar ve başlıca yardım yapan iş adamları şu şekildedir:

 • Vehbi Koç
 • Hacı Ömer Sabancı
 • Ali Ağaoğlu
 • Şevket Sabancı
 • Tuncay Özilhan
 • Hacı Boydak
 • Sinan Tara
 • Mustafa Koç

Bu isimler gibi birçok farklı iş adamı da vatandaşlara destek yardımlarında bulunurlar.

Kızılay Maddi Yardım Şartları

Türk Kızılay yardımları tamamı ile kamuya çalışır. Herhangi bir kuruluşu bağlı değildir ve istediği şekilde yardım yapabildiği gibi yardım toplama hakkına da sahiptir. Kızılay’ın maddi yardım şartları ise şöyledir:

 • Temel ihtiyaçlarını sağlayamayan bireyler olması,
 • Yaşlılar,
 • Zor durumda bulunan ve bunu beyan eden kadınlar,
 • Engelliler,
 • Yoksullar,
 • İşsizler,
 • Zorluk yaşatan hastalıkla mücadele eden bireyler,
 • Öğrenciler,
 • Gaziler,
 • Şehit yakınları, olunması kızılay’ın şartlarıdır.

Kızılay bu şartlar dışında bir şart istemez ve vatandaşlara koşulsuz yardım sağlar.

Belediyelerin Maddi Yardım Şartları

Belediyelerin maddi destek şartları, destek almak isteyen her vatandaş için aynıdır ve belediyelerin bazı şartları bulunur. Bu şartlarda belediyelerin vatandaşlardan tek istediği gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak adına koyduğu şartlardır. Bu şartlar içerisinde gelir bilgisi, gerçekten ihtiyaç sahibi olduğuna dair bilgiler gerekir.

Mal mülk durumu, çocuk sayısı, çalışan sayısı, öğrenci sayısı gibi bilgiler belediyelerin dikkat ettiği ve zor durumda olunacak koşullardandır. Bu koşullarda olan bireylere belediyelerden destek sağlanır ve bu destek yeme-içme, giyinme, barınma, maddi yardım, öğrenci desteği türünde desteklerdir.

Müge Anlı Maddi Yardım

Müge Anlı’ya 0 212 639 42 63 nolu telefondan ulaşarak maddi yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Esra Erol Maddi Yardım

Esra Erol’a 0212 975 25 25 numaralı telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Bu hat üzerinden maddi destek başvurusu yapabilirsiniz.

Ak Parti Maddi Yardımları

Ak Parti iletişim numarası 444 25 44 nolu telefon üzerinden ya da akim.akparti.org.tr adresindeki formu doldurarak maddi yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

CHP Maddi Yardımları

CHP iletişim merkezi numarası +90 (312) 207 40 00 üzerinden ya da chp.org.tr/iletişim adresindeki iletişim formunu doldurarak maddi yardım için iletişime geçebilirsiniz.

Shares:

310 Yorumlar

 • Gülsün kucukguclu
  08.05.2024

  Maddi destek istiyorum MS hastasiyim lutfen

  Cevapla
 • Şerıf safi
  29.04.2024

  Emekliyim bu yıl ev kıramı ödeyemedim yardım talep ediyorum

  Cevapla
 • Engin birol
  05.04.2024

  Issizim evsizim sokaklarda kaliyorum 1 oglum var bakamiyorum annesine verdim velayetini 10 aydir goremiyorum ise igtiyacim var ogluma bayram hediyesi almak istiyorum alamiyorum elimden hic birsey gelmiyor caresizim

  Cevapla
 • Meryem Yaşar
  03.04.2024

  Ben tek böbrekli enfeksiyon hastalığım var çalışamıyorum 2 kızım var büyük olan lise 1 de oluyor küçük kızım da ilköğretim 1 ci sınıfa gidıyorlar eğitimleri için yardım istiyorum esim askâri ücretle çalişıyor kendisi fabrikada çalışıyor bende ev hanımıyım sağlığımdan dolayı çalışamıyorum yardım istiyorum ihtiyacım var

  Cevapla
  • Binnaz yıldırım
   14.05.2024

   Yüzde 59 engelli raporum var çalışamıyorum hipertansiyon ile aslım hastasıyım konuşma ile iştme de var belli mde ve boyumda fıtık da var engelli kimlik kartım da var yardım yapabilirsiniz saygılarımı sunarım

 • Yaprak Emekli
  03.04.2024

  400 bine yakın kredi borcumuz var hem benim hem eşimin eşim bir kaç aydır işsiz 6aylık bebeğimiz var kredi taksit ödemelerimiz gecikti neredeyse icralık olucaz kiradayız yeni evliyiz hiçbir birkimimiz ve mal varlığımız yok bu ay ramazanın bereketinden nasiplendik ancak bayramdan sonra önümüzdeki ay kirayı bile ödeyemeyeceğiz yardım edin borcumuz ödenirse eşimede iş bulunursa minnettar oluruz tabi durumu bizden daha aşağıda olan varsa ilk olarak onlara yardım edilsin kimsenin hakkına girmeyi istemeyiz saygılarımla

  Cevapla
 • Kudret ekici
  02.04.2024

  Eşimden ayrı yaşıyorum boşanma mahkememiz devam ediyor 3 tane cocugum var ev hanımıyım hiç bir gelirimiz yoktur evim kira kiramı ődeyemiyorum çok zor durumdayız lűtfen yardım edinm

  Cevapla
 • Dinçer Ertekin
  01.04.2024

  Ben Dinçer Ertekin CHP parti üyesiyim Nazilli’de oturuyorum partimizinden maddi yardım yapmanızı istemekteyim epilepsi hastasıyım Çalışamıyorum tedavi olmak için maddi yardıma ihtiyacım var lütfen yardım edin

  Cevapla
 • Yavuz Kılıç
  29.03.2024

  Ben çalışmıyorum hiç-bir gelirim ve güvencem yoktur günlük işlerde hamallık yapıyorum ev kirası elektirik su doğalgaz ödeyemiyorum al-lah rızası için yardım edin lütfen çok zor durumdayız inanmazsanız araştırma yapın buyurun gelip görebilirsiniz

  Cevapla
 • Sabahat celik
  28.03.2024

  Lutfen cok sıkıntım var yardım edin

  Cevapla
 • Sabahat celik
  28.03.2024

  Lütfen çok sıkıntılarım var oğlum ünüversitede okuyor eşim işten ayrıldı diğer çocuklarım evlenecek gücümüz yetmiyor

  Cevapla
  • Eda Bakacak
   11.06.2024

   Epilepsi ve kalp hastasiyim kiramı ödeyemedim. Maddi yardim istiyorum.

 • Sabahat
  24.03.2024

  Her ay maddi yardım istihom

  Cevapla
 • Hüseyin
  23.03.2024

  Hayat pahaliligindan dolayı maddi sıkıntı cekiyom kredi borclarim var maddi ora yardımı istiyorum ve gizli olmasını istiyorum

  Cevapla
 • Fatma Temiz
  15.03.2024

  Beni2019da açık kaIp amalliyatı oludum2021de beyin kanaması geçirdim ve beni e deviletideni başı vuru yapıtım yüzde75verillimiş ama hastanaden heyete girdim yüzde otuz yedi verillimiş bu haksızılık deyillimi ve depiremide bizim evimiz yıkılıdı ve benim birde ilk okula gideni bir kızım var

  Cevapla
 • Hakan Hazır
  15.03.2024

  İşsizim maddi yardıma ihtiyacım var 33 yaşındayım .Adana’ da yaşıyorum Gaziantep Üniversitesi İşletme mezunuyum iş bulursanız çalışırım.

  Cevapla
 • Emine fidan
  15.03.2024

  Merhaba depremdde evim ağır hasarlı giti iki bebgim var engeli kayın bederim ikitane 18 yaş altı gaynim var eşim geliri yetmi yardım verir el uzatirsaniz çok memnun olurum lütfen biraz zor yazdım allhim bidaha kimseye böyle büyük felaket gosteremsin 1 sene oldu ama hala toparlanmadik bebeklerim de bizde 😔😔

  Cevapla
 • Raziye
  10.03.2024

  Maddi manevi destek istiyorum yardimci olurmusun cok ihtiyacim var

  Cevapla
 • Yasemin
  06.03.2024

  Depremzedeyim çocuğum var eşyalarım gitti yardım istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 • Mehmet Akkaya
  04.03.2024

  Benim işim yok evim yok borcumcok kiramıveremiyorum çok madulum ihtiyacımvar kızım Kayseri Erciyes üniversitesinde okuyor madidurmum yok borcumcok işyok çocuk 3 var okulagidiyo tablet alacak 05532099484

  Cevapla
  • Seyfi Soybal
   26.04.2024

   Yüreği Güzel Gönlü Bol Bütün Hayır Severlere Dağada çok Versin atmışbeşbinlira Kredi Borcum var faizini bile Kapatamıyorum adana huzurevleri mah oturuyorum uygun bir iş verirlerse çalışırımda Saygılarımla..

 • Nurettin Sarışen
  03.03.2024

  Efendim sokakta yaşıyorum yaşım 65 oto temizlik maddelerimi kaybettim yaşamam için çalışmam için azda olsa yardıma ihtiyacım var çalışırsam kendime yeterim zordayım saygılarımla Karabük lü

  Cevapla
 • Serpil tilki
  29.02.2024

  Merhaba ben deprem ewdeyim gaziantep engeli kızım ver evin kira eşim çalışamıyor bana yardı edin lütfen

  Cevapla
 • Fatma
  27.02.2024

  Ben 4 çoçuk annesiyim eşim çalışmıyor iş bulamad hurda toplayarak geçiniyoruz evim kıra çoçuklarımın okul masraflarını karşılayamıyorum lütfen yardımcı olun Allah rızası için

  Cevapla
 • Ayşegül
  24.02.2024

  Merhaba ben Malatya deprem zedeyim üç buçuk yaşında engelli raporlu oğlum var kiracıyım İstanbul da iki ameliyat geçirdi oğlum halen bez kullanıyorum elimişti bulamadığı için çalışmıyor bize yardımcı olabilir misiniz lütfen 🙏

  Cevapla
 • Atakan alby
  24.02.2024

  Merhabalar herkesin öncelikle rabbim yardımcısı olsun arkadaşlar gerçekten yardıma ihtiyacı olan varsa lütfen mail adresine iletişim yaşadığınız il ilçe ve durumunuzu anlatan mail atmanız yeterli size en kısa sürede dönüş sağlanacaktır yar ve yardımcınız olsun

  Cevapla
  • Şükran özdal
   03.03.2024

   Merhaba otizmli oğlum var raporlu özel bir yerden eğitim alıyorum her ay 13 14 bin tl aradı bir ödeme yapıyorum devletimizde yardım ediyor ama eğitim parasını bile karsılamıyor vediği yardım paraları elektrklerimi bile yatıramıyorum mecbur bos zamanlarımda merdiven silmeye gidiyorum eşimden ayrılalı cok oldu oğlumla tek yaşıyorum kiramı vermekte zorlanıyorum cocugumun raporlarınıda atabilirim size elektrklerimi ödeyemedim

 • Nilüfer Kökcü
  23.02.2024

  Ev hanımıyım bi gelirim yok işim yok kiradayim çocuğum okula gidiyor okul masraflarını karşılayamıyorum durumumuz yok kalp hastasıyım tansiyon hastasıyım çalışamıyorum okulda okuyan çocuğumun ihtiyaç lari istekleri karşılanamiyor paraya ihtiyacım var

  Cevapla
 • Tuğba Tamer
  19.02.2024

  Eşim öldü 5 çocuğum var evim kira nakdi yardıma ihtiyacım var 3 çocuğum okula gidiyor yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 • Cahide
  19.02.2024

  Ben ev hanımıyım gelirimi yok eşim kalp hastası ve mevsimlik işçi gelirimiz bize yetmiyor dört çocuğum var kirada oturuyoruz bize yardımcı olabilirmisniz

  Cevapla
 • Filiz
  17.02.2024

  Merhabalar maddi durumum yok kiradayim kızımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum eşim tarafından terk edildim destek bekliyorum

  Cevapla
 • Gülşen
  16.02.2024

  Bende yardım talep ediyorum eşim kalp krizi geçirdi calışmıyo

  Cevapla
 • Sevcan Ayten
  14.02.2024

  Merhabalar,evliyim iki tane küçük kızım var kiracıyım ne her türlü yardıma razıyim, lütfen yardım bekliyorum.

  Cevapla
 • Nurettin Sarışen
  12.02.2024

  65 yaşındayım sokakta yaşıyorum bana bir yardım mümkünmü

  Cevapla
 • Raziye
  05.02.2024

  4 yıllık evliyim eşim kolon kanseri bağırsağı dışarda çocuğum yok bı yardım elinin banada uzatılmasını istiyorum zor durumdayiz Allah icin

  Cevapla
  • Afife dagdelen
   12.02.2024

   Lütfen bize yardım edin üç tane çocugum var kaynanamım yanımda kalıyoruz lütfen bize yardım edin çok ihtiyacım var lütfen

 • Sibel Irmak
  04.02.2024

  Eşim şeker hastası ıssız ev kira 4 cocuk var 8 aylık hamileyim 5 çocuk geliyor 3 u okula gidiyor yardımlarınızı bekliyoruz

  Cevapla
 • Remziye
  27.01.2024

  Benim eşim vefat etti 2 çocuğum var oğlum lise son kızım ortaokul 7 sınıfa gidiyor Adıyaman konteyner de oturuyorum sizden çocuklarımın temel ihtiyaç karını alamıyorum rica ediyorum bana yardım edebilir isiniz

  Cevapla
 • Arife
  23.01.2024

  61 yaşındayım eşimde bende issiziz evimiz kira aylık Bir yardım istiyoruz eşime yaşına göre işte olabilir

  Cevapla
 • Mizgin akgül
  14.01.2024

  Eşim 3 aydan beri çalışmıyor.kanser hastasıyım.2 çocuğum var.2 yaşında ve 11 yaşında.ihtiyaçlarinı karşilamiyorum.maddi desteğinizi bekliyorum

  Cevapla
 • Elif akkurt
  14.01.2024

  Maddi yardim talebinde bulunmak istiyorum bende boşandım depremi yaşadım maddi durumu kotu biriyle evlenmek zorunda kaldım yanımda bir kızım var meslek yok çalışıyorum

  Cevapla
 • İsmail çobanyıldızı
  13.01.2024

  İş arıyorum iş bulamıyorum zor durumdayim geçinemiyorum

  Cevapla
 • Ayse nazan altan
  10.01.2024

  Yetim maaşı alıyorum tek basimayim kirada oturuyorum 64 yasindayim maddi yardım almak istiyorum maaşım 6300 tl eşimden ayrildim

  Cevapla
 • Salih
  06.01.2024

  Slm ben eşim Hatay Antakya da yaşıyoruz ben ailemi depremde kaybettim maddi manevi her türlü desteğe ihtiyacımız var çok mağduruz saygılarımla arz ederim

  Cevapla
 • Nimet Güvenç
  05.01.2024

  Benim 4 tane çocuğum var 3 tanesi okula gidiyor eşim asgarî ücretle çalışan yetiştiremiyoruz bizede yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 • Ayser
  30.12.2023

  Selamun aleyküm eşim vefat etmiş 4 çocuğum var aldığım maaş yetmiyor bana küçük bir yardımda yapsanız çok sevinirim ünüversite öğrencim de var çok zorlanıyorum

  Cevapla
 • Figen
  29.12.2023

  97yasinda babamla yaşiyorum,emekli aylığı yetmiyor,ben çalışmıyorum bana her ay maddi yardımda bulunursanız sevinirim

  Cevapla
  • AYNUR DOĞAN
   20.02.2024

   Hayırlı akşamlar dilerim eşim emekli 71 yaşında benim yaşımda 53 kirada oturuyoruz durumumuz zayıf ben çalışamıyorum engelliyim 162 engelim var eşimde engelli eşimin engeli 182dir.Epilepsi vede hitrosefeli hastasıyım beynimde şant takılı maaşımızın 4milyarı kıradiye kesiliyor eşimin maaşı 11milyar oldu evimizin kirası 5700 dür.ben engelli maaşı alıyorum maaşım 2700tl dır.maaşımı kesecekler eşim emekli diye yardımcı olursanız sevinirim Allah razı olsun sizlerden çok utanıyorum bu yazıları yazar ken sizlerden Denilide oturuyorum iyi geceler sizlere Allah’a emanet olun hepiniz

 • Tuğba tamer
  28.12.2023

  5 çocuğum var evim kira eşim öldü çocuklarım için bursluluk yardımı istiyorum çok ihtiyacım var 3 çocuğum okula gidiyor 2 tanesi küçük yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 • Safiye
  28.12.2023

  Merhaba benim eşim vefat etmiş üç çocuğum var ikisi okula gidiyor çok mecbur durumdayım

  Cevapla
 • Özgenur akdemir
  27.12.2023

  Benim eşim çalışamıyor kolu sakat çocuklarıma bakamıyorum 3 tane çocuk var hepside küçük paraya ihtiyacım var benim

  Cevapla
 • Yıldız Uncu
  27.12.2023

  İssizim calisanim yok evim kira yardım istiyorum

  Cevapla
 • Mehmet Akkaya
  24.12.2023

  Benim işim yok evim yok borcumcok işyok çocuk 3 var okulagidiyo tablet alacak param yok evim yok borcumcok işyok çocuk 3 var okulagidiyo tablet alacak param yok evim yok borcumcok işyok çocuk 3 var okulagidiyo kızım Kayseri Erciyes üniversitesinde okuyor madidurmum yok borcumcok işyok çocuk 3 var okulagidiyo

  Cevapla
 • Mehmet akkaya
  24.12.2023

  Benim işim yok evim yardım edin lütfen benim işim yok evim yok borcumcok kiramıveremiyorum çok madulum ihtiyacımvar çocuk 3 tablet alacak param yok evim Yok

  Cevapla
 • Büşra
  23.12.2023

  Öğrenciyim bursa ihtiyacim var

  Cevapla
 • Gurbet
  23.12.2023

  İyi günler eşim vefat etti 2 çocuğum var evimiz kira çocuklarım okula gidiyor hiçbir gelirim yok.çalışamıyorum.lütfen yardım istiyorum.

  Cevapla
 • SAYIM
  22.12.2023

  Maddi para ihtiyacim var benim bobrek hastasiyim onun icin calisiyorum erzak kolisi istiyorum.

  Cevapla
 • Leyla
  21.12.2023

  Benim çocuklar hepsi okuyor masraf üniversites örecim var ama yetişemiyorum

  Cevapla
  • Yadigar
   01.01.2024

   Ben ev hanımıyım dört çocuğum var eşim askeri öcret çalışıyor 3çocuğum okuyor bursluluk yardımı istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir