emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2023 Maddi Yardım Başvurusu ve Şartları

2023 Maddi Yardım Başvurusu ve Şartları

2023 yılı yardım başvuru şartları bulunur. Bu şartlar gerçekten ihtiyacı bulunan bireylere ulaşabilmek adına konulmuş şartlardır. Maddi yardım denilen gerekli vatandaşlara yapılan para yardımıdır.

Maddi yardım için belediyelere ya da kaymakamlıklara başvurulması gerekir. Bunların yanı sıra devlet dışında maddi yardım yapan iş adamları ve vakıf yardımları da bulunur.

Maddi yardım başvurusuna sadece ihtiyaç sahipleri başvuru da bulunabilirler. Yardıma muhtaç kişiler devletten dışında maddi geliri yüksek, zengin ve ünlü kişilerden de destek alabilirler. 2023 yılında Aile ve Sosyal Bakanlık tarafından ihtiyaç sahiplerine 850 TL- 1,250 TL arası ihtiyacı onaylandığı taktirde maddi destek yardımı yapılır.

Maddi yardımı başvurusu için özel bir şart koşulmaz. Her vatandaş bu yardıma başvurabilir ve başvurdukları aracılık tarafından incelemeye tabii tutulurlar bu inceleme sonucunda maddi yardıma ihtiyacı belirlenen vatandaşlara yardım yapılmaya başlanır.

Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Maddi yardım başvuruları devletten talep edilebileceği gibi vakıflar ve özel kuruluşlardan da talep edilebilir. Maddi yardım almak isteyen tüm vatandaşlardan istenen tek koşul maddi yardım başvuru formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmalarıdır. Bu koşulu yerine getiren her birey maddi destek başvurusu yapabilir.

Maddi yardım başvuru formunda bireylerin aylık gelirlerini beyan etmeleri, hali hazır da bir işte çalışıyor olup olmadıkları, oturdukları ev kendi mülkleri mi yoksa kira mı gibi bazı sorular bulunur. Bu bilgilerin eksiksiz ve tam şekilde doldurulması istenir.

Bu bilgiler ile maddi desteğe ihtiyaçları olup olmadıklarını anlatmış ve beyan etmiş olurlar. Böylelikle başvuru sahiplerinin gerçekten ihtiyaç sahibi oldukları belirlenirse ihtiyaçları olumlu sonuçlanır eğer ihtiyaç sahibi görülmezler ise başvuruları olumsuz sonuçlanacaktır.

Devlet Yardımları Nelerdir?

Devlet de ihtiyaç sahibi vatandaşlara birçok yardım sunmaktadır. Devletin sağladığı yardımlara aşağıdaki başlıklara tıklayarak gidebilirsiniz:

SGK haber sitesi olarak alabileceğiniz yardımlar hakkında tüm detayları işledik. Ayrıca engelliler için sunulan avantajlara ve yardımlara buradan ulaşabilirsiniz. İş arıyorsanız ve İŞKUR üzerinden destek almanız gerekiyorsa ayrıntıları bu bölümdeki yazılarımızdan okuyabilirsiniz.

İşsizlere Maddi Yardım Şartları

İşsiz vatandaşlara maddi gelir sağlanması için işsizlik beyanında bulunmaları gerekir. Bu beyanlar sayesinde işsizlik maddi yardımı alınabilir. Devlet tarafından işsizlere yapılan bir yardım mevcuttur.

Devlet işsiz vatandaşlara yardım edebilmek adına bazı koşullar sunar. İşsizlik için maddi destek başvurusunda bulunmak adına bireylerin hiçbir yere gitmelerine gerek yoktur ve bu bireyler sadece teknolojik ortamda başvuruda bulunabilirler.

İşsizlik yardımı için sadece bir e-devlet şifreniz olması yeterlidir. Bu şifreye sahip değil iseniz, herhangi bir PTT şubesinden şifreyi alabilir ve şifre ile sisteme girerek başvuru kolaylıkla yapılabilir. E Devlet sistemi içerisinde arama butonuna işsizlik maddi destek yazdığınızda çıkan formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra maddi yardımın gelmesini beklemek gerekir.

E-Devlet Üzerinden Maddi Yardım Başvurusu

E-Devlet üzerinden para yardım başvuruları için sisteme giriş yapılması yeterlidir. Bu siteye giriş sağladıktan sonraki adım ise sadece başvuru formunu doldurmak ve başvurunuzun onaylanıp onaylanmadığını takip etmektir. Bunun dışında yardım almak isteyen vatandaşlardan başka istenen bir koşul bulunmaz ve herhangi bir devlet kuruluşuna belge götürmeleri istenmez.

E-Devlet formunda istenen belli başlı bilgiler gelir beyanı, aile birey sayısı, öğrenci ve çalışan bilgisi gibi genel bilgiler istenir. Bu bilgiler ve başvuru kimseyle paylaşılamaz gizli tutulmak ve kayıt altına alınmak zorundadır.

Maddi Yardım Yapan Dernekler

Maddi yardım desteğinde bulunan dernekler mevcuttur. Bu dernekler ihtiyaç sahibi vatandaşların başvuruları maddi destek sağlayarak yardım ederler ve belirli kişiler tarafından kurulan vakıflardır. Ülkemizde maddi yardım yapan başlıca dernekler vardır bu derneklerin genel sağladığı yardımlardan birkaçı şu şekildedir:

 • Aşevi kurumu yemek yardımları
 • Fakirlik aylığı (muhtaç, düşkün kişilere) fakirlik maaşı
 • Öğrencilere, eğitim burs yardımı

Bu yardımları sağlayan derneklere gerekli başvurular yapıldığı taktirde ihtiyaç sahibinin hangi yardıma ihtiyacı olduğu belirlenerek gerekli ihtiyaçları dernek tarafından sağlanır.

İhtiyaç sahiplerine yardım sağlayan başlıca dernekler şunlardır:

 • Yardımeli Derneği
 • Beşir Derneği
 • Kardeşeli Derneği
 • Valide insani yardım Derneği
 • Umut Derneği
 • Umuda koşanlar Derneği
 • İHH
 • İyilik Derneği
 • Hayrat yardım Derneği

Bu dernekler ihtiyaç sahiplerine yıllardır yardım sağlayıp başvuranlar dışında ihtiyaç sahiplerini araştırıp ulaşım sağlayıp her türlü yardımı yapmaya devam ederler. Bu derneklerin maddi geliri dernek kurucuları ve dernek üyeleri tarafından sağlanır.

Maddi Yardım Başvuru Form Örneği

Maddi yardım başvurularında örnek yayınlanan formlar mevcuttur. Bu formlar kapsamında vatandaşlar yardım başvurusunda bulunabilirler ve yardım alabilirler. Başvuru formu örneklerini birçok kez paylaşılmış olup teknolojik ortamda bulunması oldukça kolaydır.

Bunun yanı sıra başvuru formunu doldurmadan sadece görmek için de yine E-Devlet üzerinden giriş yapılabilir ve başvuru formu incelenebilir. Başvuru formları tüm vatandaşlara açıktır.

Maddi Yardım Sorgulama

Maddi destek sorgulamak için E-Devlet kapısına giriş yapılır ve buradan ‘Sosyal yardım bilgileri sorgulama’ ekranına geçilerek başvuru da bulunduğunuz tüm yardımları, aşamalarını ve sonuçlandığı taktirde sonuçları görüntülenebilir.

E Devlet dışında başka bir yerden yapılan başvurular için ise başvuru yapılan kuruluş aranabilir T.C. bilgileri ile sorgulama yapılabilir ya da başvuru yapılan kuruluşun internet sitesi mevcut ise internet aracılığı ile de sorgulama yapılabilir.

Sabancı Holding Maddi Yardımları

Sabancı Holding tarafından yapılan maddi destekler tüm vatandaşların başvurularına açıktır. Sabancı ailesinin birçok yardım ve bağış politikaları bulunur. Sabancı Holding maddi olarak zorluk yaşayanlara, ailelere, öğrencilere maddi yardım da bulunur.

Sabancı Holding ve yardım derneklerinin kurucusu Ömer Sabancı’dır. Bunların yanı Sabancı Holding yeni neslin işe atılmasına, iş kurmasına ve maddi manevi tüm yardımlarda bulunur. Sabancı’nın bu burs ve yardımlardan faydalanmak için öğrencilere sunduğu eğitim başarı sınırı vardır ve bu sınırlar okula göre değişir. Bunun yanı sıra bursiyerlere staj yardımı da yapılır.

Maddi Yardım Yapan Sanatçılar

Maddi yardım da bulunan ünlüler bir kuruluşa veya vakfa üye olmadan da başvuru yapmaya devam ederler. Bu ünlüler ihtiyaç sahiplerine erzak yardımı, barınma yardımı, gıda yardımı, maddi destek gibi birçok destekte bulunurlar.

Bu ünlülerden birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Haluk Levent
 • Acun Ilıcalı
 • Esra Erol
 • Müge Anlı
 • Ali Koç
 • Seda Sayan
 • Fatih Terim

Burada belirtilen ünlüler dahilinde farklı birçok ünlü ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım sağlar ve yıllardır yardım yapan derneklere de destek olmaya devam ederler.

Maddi Yardım Yapan İş Adamları

Maddi yardımda bulunan iş insanları arasında birçok isim bulunur. Bu isimlerden en çok ulaşılabilir olanlar ve başlıca yardım yapan iş adamları şu şekildedir:

 • Vehbi Koç
 • Hacı Ömer Sabancı
 • Ali Ağaoğlu
 • Şevket Sabancı
 • Tuncay Özilhan
 • Hacı Boydak
 • Sinan Tara
 • Mustafa Koç

Bu isimler gibi birçok farklı iş adamı da vatandaşlara destek yardımlarında bulunurlar.

Kızılay Maddi Yardım Şartları

Türk Kızılay yardımları tamamı ile kamuya çalışır. Herhangi bir kuruluşu bağlı değildir ve istediği şekilde yardım yapabildiği gibi yardım toplama hakkına da sahiptir. Kızılay’ın maddi yardım şartları ise şöyledir:

 • Temel ihtiyaçlarını sağlayamayan bireyler olması,
 • Yaşlılar,
 • Zor durumda bulunan ve bunu beyan eden kadınlar,
 • Engelliler,
 • Yoksullar,
 • İşsizler,
 • Zorluk yaşatan hastalıkla mücadele eden bireyler,
 • Öğrenciler,
 • Gaziler,
 • Şehit yakınları, olunması kızılay’ın şartlarıdır.

Kızılay bu şartlar dışında bir şart istemez ve vatandaşlara koşulsuz yardım sağlar.

Belediyelerin Maddi Yardım Şartları

Belediyelerin maddi destek şartları, destek almak isteyen her vatandaş için aynıdır ve belediyelerin bazı şartları bulunur. Bu şartlarda belediyelerin vatandaşlardan tek istediği gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak adına koyduğu şartlardır. Bu şartlar içerisinde gelir bilgisi, gerçekten ihtiyaç sahibi olduğuna dair bilgiler gerekir.

Mal mülk durumu, çocuk sayısı, çalışan sayısı, öğrenci sayısı gibi bilgiler belediyelerin dikkat ettiği ve zor durumda olunacak koşullardandır. Bu koşullarda olan bireylere belediyelerden destek sağlanır ve bu destek yeme-içme, giyinme, barınma, maddi yardım, öğrenci desteği türünde desteklerdir.

Müge Anlı Maddi Yardım

Müge Anlı’ya 0 212 639 42 63 nolu telefondan ulaşarak maddi yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Esra Erol Maddi Yardım

Esra Erol’a 0212 975 25 25 numaralı telefon numarasından ulaşabilirsiniz. Bu hat üzerinden maddi destek başvurusu yapabilirsiniz.

Ak Parti Maddi Yardımları

Ak Parti iletişim numarası 444 25 44 nolu telefon üzerinden ya da akim.akparti.org.tr adresindeki formu doldurarak maddi yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

CHP Maddi Yardımları

CHP iletişim merkezi numarası +90 (312) 207 40 00 üzerinden ya da chp.org.tr/iletişim adresindeki iletişim formunu doldurarak maddi yardım için iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

 1. çaresiz anne dedi ki:

  Hayırlı cumalar. 4 yaşında çocuğum var. Süt, meyve, sebze ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz?

 2. Emine Kurt dedi ki:

  muhatap dahi almıyosunuz

 3. Canan karlı dedi ki:

  Hataydan Trabzon’a gelen depremzedeyim.zor durumdayım.nakdi yardım talep ediyorum.

 4. Zeynep dedi ki:

  Çok zor durumdayım lutven bana yardim edermisiniz kalp hastasıyım hiç bir gelirim yok ilacimi alamıyorum sağlık güvencem yok Şanlıurfa dpremzedey

 5. Vuslat masal dedi ki:

  Deprem bölgesinde mağdur yeşil kartlı olmama ragmen red ediliyor devlet desteğinden yararlanamıyorum neden

 6. Hülya Özkul dedi ki:

  Okadar yaziyoruz ama hicbir yardim goremiyoruz çünkü insanların gözleri kor olmus yakinindakileri bile goremiyorlar artik ben yoruldum yazmaktan doyecek kelime bulamiyorum rabbim büyük bizim tek yardımcımız var oda Allah’ımiz o bize yeter sizler bizi gormemeye devam edin

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   İl ve ya ilçe kaymakamlık ve Belediye sosyal yardım müdürlüklerine müracaat edebilirsiniz.

 7. Abdullah dedi ki:

  Hayırlı günler ben Kahramanmaraş’tan yazıyorum mecbur kalmasam yine yazmazdım Allah kimsenin başına vermesin çok kötü deprem yaşadık😔 işsizim iki oğlum var bankaya kredi borcum var ne yapacağımı bilemez hale geldim yardım İçin başvurmak zorunda kaldım

 8. seyhan dedi ki:

  eşimin gözleri görmüyor çalışamıyor ben boncuk işi yapıyorum kızım üniversiteye gidiyor oğlum ana sınıfına başladı kiram 3000 tl oldu çok zor durumdayım yardım edin lütfen

 9. Enis dedi ki:

  Bana yardım edin geçinemiyorum heryere baş vurdum biri duysun sesimi artık

 10. Selçuk uysal dedi ki:

  Kızım şuan tedavi görüyor yardıma ihtiyacım var

 11. Münife derince dedi ki:

  5 okuyan çucuk var maddi destek yardım istiyorum

 12. Hatice dedi ki:

  Kirada oturuyorum Zar zor ödüyorum faturaları ödemekte zorluk çekiyorum kira 1.800 iki oğlum var çocuklarıma bişey alamıyorum ailemdende yardım gelmiyor

 13. Hacer dedi ki:

  Merhaba ben Hacer 19 yaşındayım üniversite öğrencisiyim ve zor şartlarda okuyorum yardıma ihtiyacım var

 14. Durna yardımcıoğlu dedi ki:

  Ben Durna yardımcıoğlu 3 çocuğum var maddi yardıma ihtiyacım var bana yardımcı olurmusunuz

 15. Ülkü Sinyılmaz dedi ki:

  Eşim ve ben calışmıyoruz bir çocuğumuz var başarılı bir cocuk ve biz hicbir gelirimiz olmadığı için ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz.

 16. Betül Erman dedi ki:

  Çok güzel düşünülmüş bir yardım bir kızım adı Elif Gizem Akbaba yurtdışında yaşıyor.misafir olarak geliyor son oturum adresim olan hamidiye mah.güleç sok.Kadirçelik oğlu ap. No:2 kat :2 daire 4 Bursa /Gemlik te halen yaşadığım apartmandan Sabiha gökçen havalimanından 3 Ağustos ta geldi ve 2 eylül de adresine döndü Ben Betül Erman 1 emekli sandığı 1 tane de kendime bağlı SGK tarafından verilen maşım var krediler için bireysel ihtiyaç kredisi çektim kesintiler yüzünden babam Yusuf Kemal Erman dan aldığım maaşım 2715 geliyor öbür maaştan ta kesintilerim var 4400 olan dan bu yardımlara baş vurmadım bilgi için size yazdım Saygılarımla.

 17. havva dedi ki:

  benim maddi yardıma ihtiyacım var

 18. Zeynep dedi ki:

  Merhabalar ben Zeynep yağmur 4 tane çocuğum var bide hamileyim 3 tanesi okuyor orta okul kayın valideyle kaynanamla yaşıyoruz ama bizi cocuklarimla istemiyorlar esim çalışıyor onun benimle ikinci evligi cocuklarimi beni istemiyorlar bize lütfen yardım eder misiniz gideceğimiz yerimiz yok bize bağırma yardimi yaparmisiniz budun sosyal haklara baş vurduk kimse yardım etmedi kapilarindan geri cevirdiler

 19. Kader Arslan dedi ki:

  1’ri oğlan 1’ri kız çocuğum var 3bin lirayla kirada oturuyoruz eşim kurye askerî ücret alıyor maddi manevi zor durumdayız ailelerden hiçbir gelirimiz yok yeri geliyor süt,mama,bez alamıyorum çocuklarıma lütfen msj cwp verirseniz sevinirim.

 20. Gönül dedi ki:

  3 cucuğum var yadima ihtiyacim var cocuklarimin eytim yardimi istiyorum masraflarin karşilayamiyorum

 21. Hatice dedi ki:

  Merhabalar eşim askere gittiği için 3 çocuğumla çok zor durumdayız evimiz gecekondu hiçbir şekilde çocuklarımla geçinemiyoruz mutfak banyo tuvalet yok iki göz bir odadayız ben %60 Görme engelliyim yetkililere sesleniyorum bize ne zaman sesimizi duyacaksınız ne zaman seslerimiz yükselecek 3 erkek çocuk annesiyim Yarın onlar da asker diye götüreceksiniz yabancı uyruklu insanlara gösterdiğiniz muameleyi kendi halkınıza göstermiyorsunuz Ben maddi durum sıkıntısı çekerken Oğlumun ateşi 39’a çıkarken çok zor şartlarda hastaneye yetiştirirken 140 liraya ilaç alırken yanındaki Suriyeli bayan ücretsiz ilaç alıp evine giderken biz hangi vatandaş olarak sayılıyor Onlarınki çocuk da bizimki ne lütfen ya bize yardımcı olun ya da tüm ırkçılık yapılmaksızın eşit davranır

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Hem kaymakamlıklarda hem de belediyelerde bulunan sosyal yardım birimlerine ayrı ayrı başvurun. Mutlaka bir yardım çıkacaktır.

 22. Aycan dedi ki:

  Maddi durumum yok kirada oturuyorum eşim serbest iş yapıyor cocuklarimin ihtiyaçlarını karsilayamiyirum elektrik su gün oluyor odeyemiyorum gecikiyor mutfak ihtiyaclarimi karsilayamiyirum 2 çocuğa bez almaktan zorlaniyyom kira 1400

 23. Filiz türegün dedi ki:

  Rahmetli babamdan dul ve yetim maaşı alıyorum..annemle paylaşıyorum .ayrildiğım eşimden 170 lira nafaka alıyorum…600 kira elektirik şu derken maaş maalesef yetmiyor…2 tane çocuk evlenirdim…kredi çektim…maalesef maaşım elime geçmiyor sayılır…şimdide ev sahibi evden çıkarıyor…kiralar aldı başını gidiyor…ne yapacağımı şaşırdım…zor duruma düştüm…maddi destek bekliyorum…teşekkür ederim

 24. Anne dedi ki:

  6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Bebek bezinin paketini kesebilirsiniz. Dolandırıcı değilim. Allah korkusu olan insanım. Haram yemeyi nasip etmesin rabbim. Külli nefsin zaikatül mevt. Her nefis ölümü tadacaktır. Ahirette mahşer günü cenneti hediye edeceği kul olmayı nasip etsin rabbim. Yazmış olduğum mesajı görmemezlikten gelmeyin. Elinizi ayağınızı öpüyorum. Ne olmuşum dememeli ne olacağım demeli insan.

 25. zülküf dedi ki:

  Maddi ve manevi sıkintı içerisindeyim eşimden ve çocuklarimdan ayriyim her hangi bir ek gelirim yok yaşimdan dolayı bazı günler yuk tasima veya isler olursa gidiyor yardima ihtiyacim vardir

 26. ENİSE dedi ki:

  Merhaba sizde yardım istiyorum bana yardım edin iki çocuğum var bir 6aylık bir 5yaşnda kiraciyim benim eşim sürekli çalışmıyorum geçinemiyorum

 27. ismail dedi ki:

  Ailem çok fakir yardım istiyorum sizlerden

 28. İsmail İsmail dedi ki:

  Şişirilmiş fiyatlar nedeniyle yardıma ihtiyacı olan çok sayıda Suriyeli aile var.

 29. Halise arslan dedi ki:

  Mrb efendm ben eşimden ayriym ailemle yaşıyorum 1 oğlum var iş bulamıyorum gecinemiyorum yardım ederseniz çok sevinirim

 30. Nagihan kestance dedi ki:

  Ben eşimden ayriyim ailemle kalıyorum çalışamıyorum rahatsızım kızımda benimle kalıyor babasından bir para yardımı yok sizden yardım istiyorum

 31. Özlem yılmaz dedi ki:

  Merhaba efendim ben 3 çocuk annesiyim dulum çocuk larım için 3 aylık kiram birikmiş sadece kiramı ödeyecek miktar olsun yeter bana iyi kötü yömye işini gidip geçimi sağlıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

 32. Şirin kızıltepe dedi ki:

  Kirada oturuyorum esim çalışmıyor çocuklarım kirami ödeyemiyorum ev sahibi evden çıkarmak üzere 2 çocuğum okula zor gönderiyorum maddi anlamdan lütfen bana yardım edin lütfen çocuklarım için okula zor gönderiyorum sizden ricam bana yardım edin lütfen

 33. Nuray özdemir dedi ki:

  Merhabalar
  41 yaşında 18 yıllık bir çalışma hayatından sonra işsiz kaldım. Bir çok yere başvuruda bulundum ancak söylenildiği gibi kimse ilgilenmiyor. Eve ekmek alcak param yok o kadar zor bir durumda dayım. Nakdi yardım parası talep ediyorum çünki iş başvurularında bulunuyorum ama gidecek yol param yok. Lütfen yardımcı olun

 34. halise kilinc dedi ki:

  benim yardima ihtiyacim var ben uc dort aydir kirami odeyemedim ev sahibim evden cikarcak ne olur yardim edin benim evde hastam var ne olur yardim edin benim kizim okula gidiyor okul masraflarini odeyemiyorum bana yardim edin

 35. NECIP OZSERCE dedi ki:

  SELAMUNALEYKUM BEN KALP VE KOAH HASTASIYIM CALISAMIYORUM EV KIRASI VE SU ELEKTIRIK ODEYEMIYORUM MAGDURUM PARA VE GIDA YARDIMI ALMAK ISTIYORUM

 36. Mustafa dedi ki:

  Ben amaliyat olacağımı iş yerine beyan ettim ve beni işten çıkardılar mecburen amaliyat oldum 10 pilatin takıldı bel fıtığı bedeniyle şuan işsizlik maaşı alıyorum elime geçen miktar 2500 tl evde yaşayan 5 kişiyiz 3 çocuk okula gidiyor yardımınızı bekliyorum ben 3 ay çalışamıyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   işsizlik ödemesi yapıldığı için farklı bir maddi yardım yapılmaz. Erzak vb yardım için belediye sosyal yardımlaşma brimine başvurabilirsiniz.

 37. Seda dedi ki:

  Yardıma ihtiyacım var evim kira Eşim beni terk edip gitti 9 yaşında ilkokul 4. Sınıfa giden bir kızım var kızımın hiçbir isteğini yerine getiremiyorum çok mağdur durumdayız çok zor durumdayız yardımlarınızı bekliyorum sesime ses olun hayırlı Ramazanlar

  1. Aysun yelkenci dedi ki:

   Meraba 38sekiz yaşındayım 3 evladım var eşim tarafında vurularak sakat kaldım engelli maaşı alıyorum 861 TL birde sed yardımı alıyorum evim kira 3 çocuk okutuyorum beni yormayacak şekilde iş başvurusu yaptım belediye iş kura engellide fakat hiç bir yerden cevap gelmedi devletimiz sağolsun bakiyo ama yetmi 1600 sedden alıyorum 861 engellide alıyorum zaten 1 buçuk kira veriyorum nolur ise koyun

 38. ibrahim halil badeli dedi ki:

  Ben daimi tam zamanlı çalışmak istiyorum askerliğimi yaptım iş arıyorum ama iş bulamıyorum ailem annem vefat etti babam yüzde 80 şizofreni hastası ayrı yaşıyoruz yardıma ihtiyacım var iban numaramı yazıyorum allah rızası için yardım etmek isteyen ne verirse allah razı olsun

 39. Dilberbozkurt dedi ki:

  Eşim tek çalışıyor bi oğlum var kiradayiz durumumuz yok ya ben le eşim tek olsa her şey yer içeriz ki çok şeyin zateni tanı bilmiyor uz oğlum iki yaşın ben ona ne bi meyve ne yoğurt ne bi süt ya tavuk eti bile alamıyoruz çünkü eşimin aldığı maaş ancak kira zateni faturalar bi kira kadar geliyor yani ne diyeyim ben artikin çocuk getirmekten çok korkuyoruz kendimize bakamiyoruz çocuğa nasıl bakacağız siz ben söyleyim yardımlarınıza gerçek ten muhtacım lütfen

 40. Azize Akyol dedi ki:

  Merhaba efendim yardım istiyorum eşim çalışmıyor üç yaşında oğlum var yedi aylık bebeğim var kiradayim Allah rızası için yardım edin bana çok ihtiyacım var

 41. Gülşah Öztürk dedi ki:

  Ben eşimden ayrıldım yanlız bir başıma yaşıyorum bir kızım var çok başarılı bir öğrenci İstanbul Boğaziçi üniversitesinde okuyor babamdan aldığım üç beş kuruş mağaşla kıt kanaat geçiniyorum Evim kira belimde fıtıklar var çalışamıyorum çoğunlukla yatmak zorunda kalıyorum birde skalyoz yani omurgamda eğrilik var bu yüzden yardım talebinde bulundum ayrıca benim bana maddi açıdan destek olucak hiç kimsemde yok dediğim gibi ben neysede kızım çok zeki bir öğrenci okusun istiyorum ziyan olmasın topluma millete faydalı bir evlat olsun. Ne olur banada destek olursanız çok sevinirim gerçekten dua ederim size..

 42. Umut arslan dedi ki:

  Tek başına yaşıyor um ne Baba ne anam var maddi durumu barınma sorunu yaşıyorum her türlü desteğe ihtiyacım var

 43. halise kilinc dedi ki:

  benim yardima ihtiyacim var ben uc dort aydir kirami odeyemedim ev sahibim evden cikarcak ben ne yapayacim bilmiyorum bana yardim edin allah rizssi icin yardim edin

 44. Filiz dedi ki:

  Beninde paraya ihtiyacim var kardesimi evlendircez annem dul maaşı aliyor bankaya kredi borcu var kardesiminde bankaya kredi borcu var dugun yaklasti annem hastalandi ne yapcagimizi bilemedik bi yardim eli olurmusunuz

 45. Batuhan dedi ki:

  Öncelikle şunu üzülerek Belirtmek isterim ki İş yerimden çıkardılar Ve Tazminatımı alamadım ve iş Aramakta Oldugum için bazı Firmalar Almadı Ve işsizim Bir Tane Erkek çocuğum var 3 yaşında Ve eşim Hamile Ve ben Çok zor günler Geçiriyorum Ve zor şartlar altındayım Hamallık Olursa gidiyorum olmassa Kiram su elektrik gaz faturamı Zor karşılıyorum Sizden yardım eli istiyorum ve çagrılarıma Kulak Açın Lütfen Çok zor durumundayım lütfen Size Sesimi Duyurmak İstedim Lütfen Yardım Edin 😭

 46. Zeynep basak dedi ki:

  Tip ogrencisi oglumun ihtiyaclarini karsilamakta zorlaniyorum azda olsa devamli aylik nakli yardima ihtiyaci var universite ogrencisi olan oglumun.bu yil basladi ben issizim 6 sene okuyacak Allah rizasi icin azda olsa maddi destekte bulunun

 47. Feyzullah dedi ki:

  yardıma muhtaçız maddi manevi yardıma muhtacız hayat şartları çokzur tek çalışıyor eşim engelli tedavi görüyor raporu var

 48. Ayla şenel dedi ki:

  Benim çok acil yüklü bir paraya ihtiyacım var 2 çocuk annesiyim yalvarıyorum yardım edin çok zor durumdayım yalvarırım Allah rızası için 🙏.

 49. Mithat ferhat Eser dedi ki:

  Engelli mağdurum evli ve iki çocuk babası evim kira biriken kira bedeli var elektrik su d.gaz faturam var çok perişan haldeyiz evliligim sallantida 2 öğrenci okutmaktayim en ufak bir araştırma yapılsa bunlar zaten belli olacak Allah rızası için yardım edin lütfen

 50. Gülsün Bulut dedi ki:

  Yardim istiyorum eşim çalışmıyor fatulari hatırlamıyorum kira veremiyorum yardım istiyorum ramazan geldi birşey alamıyorum bir gelirim yok nakit yardım istiyorum durumum kötü saygilar

 51. Ahmet küçük dedi ki:

  Mesleğim lokantacı pandemiden dolayı işten çıkarıldım yaklaşık iki yıldır düzenli çalışamıyorum şuanda iş arıyorum işsizim evim kira kiramı ödeyemiyorum çok zor durumdayım hiç bir gelirim yoktur çok zor durumdayım lütfen yardım edin

 52. Orhan çetin dedi ki:

  Sağlık güvencem yok ekonomik durumum sağlık durumum vesilesiyle çalışamıyorum tedavi bile olup ilaçlarımı alamıyorum 40 yaşındayım kızımın nafakasını ödeyemiyorum ve sürekli ceza evine girme asamasinda hayat sürüyorum ALLAH rıza için mübarek ramazanın yüzü suyu hürmetine yardım edin RABBİM hayırınızı kabul eylesin

 53. Neşe Şemin dedi ki:

  Ben çalışmıyorum engelliyim eşim çalışıyor ama haftada bir gün 150 TL alıyor Üç çocuğum okuyor evim kira geçimini saglayamıyorum bana yardım edin

 54. Nuray dedi ki:

  benim 11aylık bir bebeğim var evimiz kira elektrik su doğalgaz faturamızı ödeyemiyoruz maddi gücümüz yok eşim işsiz ramazan ayı geliyor evimizde gıda hiç birşey yok lütfen Allah rızası için bize yardımcı olun maddi nakdi gıda giyim ihtiyacımız var lütfen Allah rızası için fitrenizi zekatınızı bize verin çok ihtiyacımız var lütfen bayram geliyor bayramlık bile alamıyoruz paramız yok eşim işsiz lütfen Allah rızası için bize yardımcı olun lütfen😭

 55. Sema dedi ki:

  3 kızım var okula gidiyorlar ilkolkul öğrencisi küçükler daha evimiz kira herşey çok pahalı inanın çocukların ihtiyaçlarını karsilayamiyoruz artık ay sonunu zor çıkarıyoruz bizede bir yardım eder n rica ediyorum Allah razı için

 56. Ayse dedi ki:

  12cocugum var bakamiyorum 4cocugum okuyor okul ihtiyaclarini karsilayamiyorum kocam ustume kuma getirmis bize bakmiyor bizi terk etmis yemiyeye gidiyorum yetmiyor lutfen sizden ricam yardimlarinizi bekliyorum

 57. Betül Özer dedi ki:

  Ben kendim için değil başka birisi için başvuru yapıyorum maddi durumları yok karı koca çalışmıyor engelli 2 çocukları var yardıma çok ihtiyaçları var lütfen yardım edin

  1. Havva tüke dedi ki:

   Eşimden boşandım ev kadınıyım 4 tane çocuğum var 2 tanesi okula gidiyor evim kira kiramı ödeyemiyorum hiç bir gelirimiz yoktur çok zor durumdayız lütfen yardım edin.

 58. Ayşe dedi ki:

  Berhaba ben kanser hastası yim astım ve alerjik astım ve eşim engelli ben 5cocuk var madi yardım talebi üzerine baş vuruşunda bulundum Allah razı olsun inşaallah

 59. Mustafa dedi ki:

  Evlilik yapicam yükümlüyüm gündelik islere gidiyorum borcum cok sizlerden yardim bekliyorum Hayirli Ramazanlar

 60. Deniz dedi ki:

  Eşim ceza evide iki çocuğum var çok mağdur durumda yım lütfen yardımcı olur musunuz

  1. Başak dedi ki:

   Merhaba eşim asgari ücretle calisyor bı çocuğum var kayınvalidem ve kayinbabamla aynı evde yaşıyoruz ama bize yardım etmiyorlar gecinemiyoruz esim benim ve ogulumun ihtiyaçlarini karşılayamıyor lütfen yardıma çok ihtiyacımiz vardır

 61. Kevser gulmez dedi ki:

  Ben kirada oturuyom iki çocuğum var madi durumum yok gıda yardımı istiyom

 62. Sevilay Tarkan dedi ki:

  evim kira 2 çocuğum var biri okula başladı diğeri ise küçük bezliyorum bez parası almakta zorlanıyorum çok ihtiyacım var gerçekten her türlü yardıma muhtaç durumdayım lütfen yardımcı olun

 63. Seda dedi ki:

  9 yaşında kızım var eşim beni terkedip kaçtı evim kira kızım 4.sinifa gidiyor kızımın hiç bir istegini yerine getiremiyorum bu bir anne olarak çok acı verici yardıma ihtiyacım var kirami veremiyorum ve ev sahibim sıkıntı yaratıyor lütfen sesimi duyun

 64. Mehmet Ali Ünal dedi ki:

  Yardım edin lütfen

 65. Melek dedi ki:

  Eşim öldü 1 buçuk yaşında kızım var mücadele veriyorum çalışamıyorum kızıma bakacak kimsem yok bez süt bisküvi alamaz halden kızma poşet bağlıyorum altına şu anda o kadar çok zor durumdayım ki yalvarıyorum yardım eli uzatın Allah aşkına yardım edin kendinize vicdanınıza koyun tek başıma kızımla mücadele vermeye çalışıyorum

 66. Gülsün dedi ki:

  Üç çocuğum var ikisi okuyor kirada oturuyorum kirami ödeyemiyorum yardımlarınızı bekliyorum rica ediyorum

 67. Necati savda dedi ki:

  Yardım istiyorum 5 çocuğum var 7 kişiyiz 3 okula gidiyor kirdayimkiram 2000

  1. Davut dedi ki:

   Durumum hoc iyi deyil