emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2022 MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Kimler Yapabilir?

2022 MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Kimler Yapabilir?

MEB ücretsiz tablet başvurusu kimler tarafından yapılabilir, aranan şartlar nelerdir? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere verilen ücretsiz tablet yardımı ile Covid-19 sürecinde uzaktan eğitim için destek sağlamak amaçlanıyor. MEB tablet desteği için belli şartlar aranıyor; bu koşulları taşıyan herkes başvuru yapabiliyor.

MEB bedava tablet başvurusu, şartları, sorgulama ve diğer detayları yazımızda hazırladık. Sizler de tablet ihtiyacı duyuyorsanız bakanlık tarafından sunulan destekten kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Detayları yazımızın devamından inceleyiniz.

MEB Bedava Tablet Veriyor Mu?

Evet, 2022 yılında MEB ücretsiz tablet yardımı devam ediyor. İhtiyaç sahibi öğrencilerin Covid-19 pandemisi sürecinde uzaktan eğitim haklarından mahrum kalmamaları için yapılan yardımlara devam ediliyor.

MEB Tablet İçerisinde Bedava İnternet Var Mı?

Evet, MEB tarafından verilen bedava tabletler içerisinde 25 GB bedava internet paketi bulunuyor. İnternet üzerinden yapılan derslere bu interneti kullanarak girebiliyorsunuz.

MEB Ücretsiz Tablet Şartları Neler?

MEB bedava tablet dağıtımında belli kriterlere bakılıyor:

 1. Kardeş sayısı
 2. Maddi durum
 3. Akademik başarı

MEB Hangi Sınıflara Ücretsiz Tablet Veriyor?

İlkokul 1.sınıftan lise 12.sınıfa kadar tüm okul türleri ve kademelerde MEB ücretsiz tablet desteği sağlıyor.

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

MEB tablet başvurusu üzerine internette birçok hatalı bilgi yer alıyor. Özellikle internet üzerinden başvuru yapılabileceği gibi hatalı bilgiler birçok sitede yer alıyor.

MEB ücretsiz tablet başvuru adımları şöyledir:

#BİLGİ-1: Ücretsiz tablet başvurusu için online bir platform bulunmuyor.

#BİLGİ-2: Öğrencilerin verileri okullarda yer almaktadır. Hangi öğrencide tablet bulunup bulunmadığına dair tüm bilgiler okul yönetimlerinde bulunmaktadır.

#BİLGİ-3: Şayet ihtiyaç sahibiyseniz; fakat size MEB ücretsiz tablet verilmediyse okul idaresine bildirimde bulunabilirsiniz.

Tablet Dağıtımı İçin Nereye Başvurulur?

MEB tablet başvurusu yapılmamaktadır. Tablet için ihtiyaç sahibi öğrenciler okul yönetimlerince belirlenip gerekli mercilere bildirilmektedir. Tablet ihtiyacı olup da çıkmayanlar il/ilçe MEM’lere ya da okul yönetimlerine başvuruda bulunabilirler.

MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

MEB bedava tablet dağıtımı için başvuru formu bulunmamaktadır. Ücretsiz tablet yardımı almak için herhangi bir formu doldurmanıza gerek yoktur.

MEB Ücretsiz Tablet Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

MEB’in ücretsiz tablet için sorgulama ekranı bulunmamaktadır. Ücretsiz tablet çıkması durumunda sizlere okul yönetimince bilgi verilmektedir.

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusunu Kimler Yapabilir?

İhtiyaç sahibi olan ve 1.ile 12.sınıflar arasında çocuğu/çocukları bulunan herkes MEB ücretsiz tablet yardımı için başvuruda bulunabilir.

Kardeşlerin Her Birine Ücretsiz Tablet Veriliyor Mu?

Evet, ihtiyaç sahibi birden fazla kardeş varsa MEB tarafından aynı aileye birden fazla adette tablet desteği sunuluyor.

MEB Ücretsiz Tablet ile Alakalı İnternette Yer Alan Yanlış Bilgiler

#YANLIŞ BİLGİNİN DOĞRUSU-1: MEB ücretsiz tablet için internet üzerinden başvuru yapmanız mümkün değildir. Web ortamında böyle bir platform bulunmamaktadır.

#YANLIŞ BİLGİNİN DOĞRUSU-2: MEB ücretsiz tablet için herhangi bir formu doldurmanıza gerek yoktur. Böyle bir forma ulaşmanız mümkün değildir.

#YANLIŞ BİLGİNİN DOĞRUSU-3: MEB ücretsiz tablet sorgulaması yapamazsınız. İnternette size tablet çıkıp çıkmadığına dair herhangi bir bilgiye ulaşabileceğiniz platform yoktur.

#YANLIŞ BİLGİNİN DOĞRUSU-4: MEB ücretsiz tablet verilecek öğrenciler bakanlık tarafından belirlenmektedir. Kardeş sayısı, maddi durum ve akademik başarı gibi unsurlar incelenerek destek sunulmaktadır.

#YANLIŞ BİLGİNİN DOĞRUSU-5: MEB ücretsiz tablet için yardıma ihtiyacınız varsa fakat size herhangi bir destek gelmediyse okul idaresine bildirimde bulunabilirsiniz.

#YANLIŞ BİLGİNİN DOĞRUSU-6: MEB ücretsiz tablet her öğrenciye verilmemektedir. İhtiyaç sahibi olmanız gereklidir.

#YANLIŞ BİLGİNİN DOĞRUSU-7: Üniversite öğrencilerine ücretsiz tablet verilmemektedir. 1.sınıftan 12.sınıfa kadar tüm okul türlerinde yer alan öğrencilere tablet desteği sunulmaktadır.

MEB’e Nasıl Ulaşabilirim?

MEB hattı olan 444 06 32 numarasını arayarak tablet desteğine ihtiyacınız olduğunu yetkililere iletebilirsiniz.

MEB Dışında Tablet Desteği Nereden Alabilirim?

 • Belediyeler
 • Kızılay
 • Yardım dernekleri

SED Yardımları Yattı mı? Sorgulama ve Başvuru Formu

İBB Anne – Bebek (Yenidoğan) Destek Paketi Başvurusu

Kaymakamlık Para Yardımı Ne Kadar ? Başvuru Şartları

Yorumlar

 1. Yasin dedi ki:

  Taplet lazım ders için

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Okul müdürlüklerine müracaat edebilirsiniz.

 2. Kemal elçi dedi ki:

  Oğlumun tableti yok durumuz kötü ve oğluma bir tablet alamıyorum dersine çalışması için ve size başvurmak için bütün yoları aradım ve işallah olur

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Okul müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz.

 3. Deniz Demir dedi ki:

  Akdere mahallesi 9 nolu sokak Gaziantep Şahinbey oğlum 5 sınıfa gidiyor ön yüzde 50 görme engelliyim çocuğum tableti yok internetimiz yok durumumuz kötü çocuk servise gidiyor yetiştiremiyorum evime bile soba alamıyorum lütfen yardımcı olur musun tabletten yana

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Okul müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz.

 4. Feyat Atalay dedi ki:

  Merhaba
  4 çocuğum var 3 çü öğrenci pandemi döneminde tablet yardımı yapıldığında bize verilmedi şu anda evimde internet yok çocuklar için tablet gerek

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Okul müdürlüğüne müracaat etmeniz gerekmektedir.

 5. Gülay topdemir dedi ki:

  Merhaba asım Gülay topdemir 3 çocuk annesi yım 1 orta okula giden kızım var bir de ilkokula giden bir kızım var dersleri için tablet gerekli

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Pandemi döneminde dağıtım yapılıyordu. Şayet devam ediyorsa okul yönetimine başvurabilirsiniz.

 6. Gönül dedi ki:

  Kızım tablet istiyor alamıyorum durum yok pahalı zam üstüne zam geliyor yardımcı olmanızı istiyorum evim kira eşim çalışmıyor

 7. halise kilinc dedi ki:

  benim kizim okula gidiyor ama ders yapacak bir tableti yok bize tablet istiyoruz bize yardim edin

 8. Nurcan sedef dedi ki:

  Çocuklarımın ödevleri için tabletleri yok 3 kardeşler 1 tanesi Asker 2 tanesine derslerine yardım rica ediyorum başarıları çok iyi derecede iyi günler

 9. Hakan öngör dedi ki:

  Ölüm ilköğretim okulunda eğitim görüyor ama unutkanlık ve aklında tutamıyor lütfen tablet yardımı bekliyoruz ismi Muhammed Yusuf öngör