ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2023 Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

2023 Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları
SGK
13.01.2023

2023 devlet hastanesi burun estetiği fiyatları her hastaneye göre değişiklik gösterir. Burun estetiği hem estetik kaygılarla hem de çeşitli sağlık sorunları nedeniyle yapılabilir. Gelişen teknoloji sayesinde eski tekniklere göre daha kolay yöntemlerle bu operasyonu yapmak mümkündür.

Hasta, anestezi altında olduğu için operasyon sırasında ağrı hissetmez. 2023 devlet hastanesi burun estetiği fiyatlarını merak eden kişiler genellikle yüksek bütçe ayırmadan bu işlemi halletmek isteyenlerdir. Devlet hastanelerinin başarılı doktorları sayesinde yüksek maliyetlere katlanmadan burnunuzu istediğiniz biçime kavuşturabilirsiniz.

Burun, yüzün görünümünü en çok etkileyen organlardan biridir. Genetik faktörler ve farklı sebeplerle bazı kişilerin burnu aşırı iri, eğik ya da orantısız bir görünüme sahip olabilir. Bu durum herhangi bir sağlık sorununa sahip olmasa da kişiyi görüntü itibarıyla olumsuz etkiler. Böyle bir sorun yaşıyorsanız devlet hastanesi burun estetiği fiyatlarını öğrenerek daha hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Burun Estetiği Devlet Hastanesinde Yapılır mı?

Burun estetiğinin devlet hastanelerinde yapılması mümkündür. Bunun için bir plastik cerrahla görüşmeniz gerekir. Plastik cerrah yapacağı incelemeler neticesinde operasyonun şekline ve zamanına karar verir. Bunun yanı sıra ücret gibi detaylar da sizinle paylaşılır. Hekim, size operasyonun risklerinden ve ortaya çıkacak görüntüden de bahseder. İstediğiniz şekil hakkında siz de hekime bilgi verebilirsiniz. Kimileri için doğal bir görünüm daha cazipken kimileri daha estetik bir tarz tercih edebilir.

Devlet hastaneleri burun estetiğini özel hastanelerle aynı koşullar altında yapar. Hastaneler arasındaki tek fark ortam koşullarıdır. Bunun yanı sıra istediğiniz tarihte estetik operasyonun yapılması noktasında da özel hastaneler daha avantajlıdır. Devlet hastanelerinde hekimin yoğunluğuna göre aylar sonraki bir tarihe bile randevu alabilirsiniz.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadardır?

Devlet hastanelerinde burun estetiği fiyatları her yıl değişikliğe uğrayabilir. Aynı zamanda hastaneye ve hekimlere göre de fiyatlar ciddi manada değişebilir. 2023 yılında güncel fiyatların 3,500 TL ile 14,000 TL aralığında olduğunu söylemek mümkündür. Bu fiyatlar operasyonun zorluğuna göre de değişiklik gösterebilir.

 • Rinoplasti burun estetiği ücreti: 9.000 TL-11.000 TL
 • Lazer burun estetik ücreti: 6.000 TL-11.000 TL
 • Endoskopik burun estetik ücreti: 5.500 TL-8.000 TL
 • Kapalı burun estetik ücreti: 3.850 TL-7.500 TL
 • Tamponsuz burun estetiği ücreti: 6.000 TL-18.000 TL
 • Rinoplasti burun estetiği ücreti: 6.000 TL-9.000 TL
 • Piezo burun estetik ücreti: 8.000 TL-12.000 TL
 • Kapalı izsiz burun estetiği fiyatları: 6.000 TL-15.000 TL
 • Mikromotor burun estetiği ücreti: 9.000 TL-16.000 TL‘dir.

Burun estetiği fiyatları hakkında hekiminizle görüşmeniz gerekir. Hekiminiz sizi, operasyonun maliyeti hakkında bilgilendirir. Fiyat bilgisini öğrendikten sonra operasyon çok da zaruri değilse yaptırmayabilirsiniz. Fiyatları öğrendikten sonra operasyonu yaptırmaya kesin karar verdiğinizde ilk önce ödeme işlemlerini tamamlamalısınız. Ardından size verilen gün ve saatte burun estetiğini yaptırabilirsiniz.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Ücretsiz Yapılabilir mi?

Devlet hastanelerinde burun estetiğinin ücretsiz yapılması sadece SGK’nın operasyonu ödeme kapsamına alması halinde mümkündür. Bunun için keyfi olarak değil zaruri nedenlerle estetik yaptırmanız gerekir. Örneğin, burnunuzun nefes almanızı güçleştirecek bir şekle sahip olması ya da farklı bir sağlık sorununa yol açması nedeniyle operasyon geçirirseniz, bu durumda SGK hastane masraflarını karşılar. Böylece sizin herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmaz.

SGK’nın burun estetiğini karşılaması için burnun şeklinde değil iç kısmında değişiklik yapılması gerekir. Yani iç kısımda nefes alamamaya ya da farklı bir soruna neden olan bir durum varsa böyle bir operasyonun maliyeti SGK tarafından ödenir. Bu tür operasyonlar zaten estetik kapsamında değil daha çok burun ameliyatı olarak değerlendirilir. Ancak hastanın burnu kırılmışsa bu durumda şeklinin de düzeltilmesi gerekir. Böyle bir durumda da masraflar SGK tarafından karşılanır.

Burun Estetiğinin SGK Tarafından Karşılanması İçin Ne Yapmak Gerekir?

Burun estetiğinin SGK tarafından karşılanması için sağlık kurulu raporu alınması gerekir. Sağlık kurulu raporuna imza atan tüm hekimler, burun estetiğinin hasta için zaruri olduğuna onay vermelidir. Bu raporun alınması halinde hastanede yatış, ameliyat ve hekim ücretleri SGK tarafından karşılanır.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Devlet hastanelerinde burun estetiği yapma yöntemleri kapalı ve açık teknik olarak ayrılır. Kapalı teknikte yapılacak işlemlerin tamamı burnun iç kısmındadır. Hekim gerekli kesileri ve diğer işlemleri burnun iç kısmında yapar. Dış kısımda herhangi bir kesi söz konusu olmaz. Açık teknikte ise kesi, dış kısımdan yapılır. 3-4 mm olan bu kesi ile burun ucunun açılması ve yeniden şekillendirilmesi söz konusudur.

Operasyonun nasıl yapılacağına hekiminiz tarafından karar verilir. Açık rinoplasti çoğu hekim tarafından daha avantajlı bir işlem olarak değerlendirilir. Hekim işlem sırasında tüm detaylara hâkim olduğunu için istenilen şekli elde etmek daha kolaydır. 2023 devlet hastanesi burun estetiği fiyatlarını araştırırken bir yandan da hekim araştırması yaparak en ideal sonuca ulaşabilirsiniz.

Devlet Hastanelerinde Burun Estetiğini Hangi Doktorlar Yapar?

Devlet hastanelerinde burun estetiğini plastik cerrahlar ya da kulak, burun, boğaz doktorları yapar. Aslında burada branştan çok doktorun anatomik yapıya olan hâkimiyeti önemlidir. KBB uzmanları genellikle estetik amaçlı olmayan burun içi problemlerinin giderilmesi için yapılan operasyonları yönetir. Bunun yanı sıra estetik konusunda da gerekli deneyime sahipse bu tür operasyonlara da katılabilir. Bazı hastanelerde burun estetik operasyonlarına hem KBB uzmanları hem de plastik cerrahlar katılır.

Doktor seçimini yaparken tecrübe daha önemli bir detaydır. Mümkünse hekimin daha önce yaptığı estetik operasyonların neticelerini de inceleyebilirsiniz.

Her Hastanede Burun Estetiği Yapılır mı?

Her hastanede burun estetiği yapılması söz konusu olmayabilir. İlgili hastanede bu operasyonu yapacak plastik cerrah ya da KBB uzmanı bulunmalıdır. Her KBB uzmanı burun estetiği yapmayabilir. Bunun yanı sıra hastanede bu operasyon için uygun koşullar olmayabilir.

Burun Estetiği Sonrası Hastanede Yatmam Gerekir mi?

Burun estetiği sonrası hastanede yatmak belli durumlarda gerekebilir. Genellikle birkaç saat içerisinde hasta taburcu edilir. Ancak bazı zorlu operasyonlarda bir günlük bir yatış söz konusu olabilir. Hastanede yatmasanız bile operasyon sonrası hekiminizin tavsiyelerine uymalı ve iyileşme süresince kendinize azami ölçüde dikkat etmelisiniz.

2023 ÖZEL HASTANELERDE BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI

2023 Özel hastanelerde burun estetiği fiyatları devlet hastanelerine göre oldukça yüksektir. Burada 35.000 TL ve 80.000 TL arası bir ücretten bahsedilebilir.

Bu tutar aşağıdaki durumlara göre farklılık gösterir:

 • Operasyonu yapacak olan hekimin talep ettiği ücret
 • Hastanenin belirlediği fiyat ve yatış söz konusuysa yatak ücreti
 • Burun estetiği türleri için öngörülen ücret
 • Revize amaçlı bir operasyon yapılacaksa fiyat daha uygun olabilir. Sıfırdan yapılacak operasyonlarda fiyat daha yüksektir.

Özel Hastanelerde Burun Ucu Estetiği Fiyatları

Özel hastanelerde burun ucu estetiği fiyatları yapılacak müdahalenin türüne göre değişiklik gösterir. Sadece burun ucuna bir müdahale söz konusu ise daha düşük bir maliyetle operasyon tamamlanabilir. Ancak kemiklere de müdahale edilecekse ücret artabilir. Burun ucu estetiği genellikle küçük dokunuşlarla burnunu şekillendirmek isteyenler tarafından tercih edilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları

Ameliyatsız burun estetiği fiyatları diğer operasyonlarda olduğu gibi doktora ve hastaneye göre değişiklik gösterir. Ameliyatsız estetiklerde farklı yöntemler kullanılır. Fiyatlar 2.000 TL ile 5.000 TL aralığındadır. Kullanılan yöntemler; burun dolgusu, burun botoksu ya da iple şekil verme şeklinde olabilir.

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları

Revizyon burun estetiği fiyatları her hastanede farklı olabilir. Revizyon burun ameliyatında daha önce yapılan işlemlerde memnun kalınmayan sonuçlar düzeltilir. Aynı zamanda daha önce yapılan estetik sırasında herhangi bir komplikasyon geliştiyse yine revizyon operasyonu yapılması gerekebilir. Revizyon operasyonuna gerek kalmaması için ilk operasyonda hekim tercihini doğru yapmak önemlidir. Bu sayede ikinci bir operasyona gerek kalmaz. Aynı zamanda ikinci operasyonlarda istenilen şekli elde etmek daha zor olabilir.

Özel Hastanelerde Burun Estetiğini SGK İndirimi Yapılır mı?

Özel hastanelerde burun estetiğinde SGK indirimi söz konusu değildir. SGK sadece devlet hastanelerinde yaptıracağınız zaruri burun estetiklerini karşılar. Bu nedenle özel hastanelerde yapılacak işlemlerin maliyetini kendi cebinizden karşılamanız gerekir. Bütçenizin üzerinde olan operasyonlar sizi maddi açıdan büyük bir külfet altına sokabilir. Bütçenize uygun bir hastane seçerek maddi açıdan sıkıntı yaşamadan operasyon safhasını atlatabilirsiniz.

Özel Sağlık Sigortası Burun Estetiğini Karşılar mı?

Özel sağlık sigortalarının burun estetiğini karşılaması zaruri durumlarda söz konusudur. Sigorta poliçesinde hangi operasyonların karşılanacağı belirtilir. Kırık, nefes alma güçlüğü gibi durumlar söz konusuysa bu durumda özel sigorta masraflarınızı karşılar.

Kimler Burun Estetiği Yaptırır?

Burun estetiği yaptıracak kişiler farklı problemlerden dolayı bu yola başvurabilir. Burunda kemik büyümesi, kıkırdak yamukluğu gibi sorunları olanların operasyon geçirmesi gerekir. Ancak çoğu kişi bu tür operasyonların yanında görüntüde de bir değişiklik yapılmasını talep eder. Daha güzel görünmek de bu operasyonun en önemli sebeplerindendir.

Burun Estetiği Kaç Günde İyileşir?

Burun estetiğinin iyileşme süresi kişiden kişiye değişiklik gösterir. Genellikle bir hafta içerisinde ödemler yok olur. Şişkinlikler ise ciddi anlamda azalır. Tamamen iyileşme ise bir yılı bulabilir. İyileşme süresi tamamlandığında burun son halini alır. Herhangi bir sorun kalmaz. Geçmeyen kanama, şişlik ya da ağrı durumunda vakit kaybetmeden hekiminize başvurmanız gerekir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler, ameliyatlı bölgeye zarar verilmemesi açısından önemlidir. İlk haftalarda hafif kanama, morluk ve şişlik normal kabul edilir. Uyurken sırt üstü yatmanız gerekir. Gün içinde aşırı televizyon izlemekten ya da bilgisayara bakmaktan kaçınmalısınız. Sürekli yatmak, ağrılarınızın artmasına neden olabilir. Bu nedenle oturur biçimde zaman geçirmelisiniz.

Dikkat etmeniz gereken diğer detaylar şu şekilde özetlenebilir:

 • Doktorunuz tavsiye etmediyse buz uygulamasından kaçınmalısınız.
 • Doktorunuz farklı şekilde önermediyse operasyondan 48 saat sonra duş alabilirsiniz.
 • Doktorunuz tarafından verilen spreyle burun içini temizlemelisiniz.
 • Yaklaşık iki hafta boyunca koku almada zorluk çekebilirsiniz.
 • İlk 6 ay, şekilsel olarak burun deliklerinde farklılıklar olabilir. Bunun için doktorunuz tarafından önerilen masajları yapabilirsiniz.
 • İlk haftalarda tıkanıklık ve nefes almada güçlük normaldir
 • Güneş gözlüğü ve diğer gözlüklerin kullanımı için ne kadar zaman geçmesi gerektiğini doktorunuza danışmalısınız.
 • Operasyon sonrası iki hafta denize ya da havuza girmemelisiniz.

2023 devlet hastanesi burun estetiği fiyatlarını araştırdıktan sonra operasyon gerçekleştiğinde, bu detaylara dikkat ederek, süreci sağlıklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

SGK Jinekomasti Ameliyatını Karşılıyor Mu?

Ameliyat Ücretleri Ne Kadar?

Özel ve Devlet Hastanesi Muayene Ücreti

Yorumlar

 1. Bay dedi ki:

  Yaklaşık 8 ay önce devlet Hastanesi’nde estetik ameliyatı oldum ve şekilde bozukluk ve nefes almakta zorlanıyorum 2 amelyat fiyatında artış olurmu yada ücret alınır mı

 2. Sevgi dedi ki:

  Devlet hastanesinde burun ameliyatı ne kadar

 3. Yücel dedi ki:

  Merhaba. Ben askerim şuan geçen iş yaparken üzerime dolap düştü başım ve burnum dolap ve demirin arasında sıkıştı. Burnumun ucundaki et eğrilik oluştu artı burnumun ucundaki kemim post’uma batıyor gece uyurken nefes almakta zorlanıyorum uykudan uyanıyorum. Sgk bunu karşılar mı ve estetik olur mu olursa da bir ücreti olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Sağlık problemi olduğu için ücretsiz ameliyat olabilirsiniz. Estetik için ayrıca bir ücret talep edilebilir.

 4. Maşallah dedi ki:

  Burun estetiği olmak istiyorum fiyatları nedr acaba

 5. Ertuğrul dedi ki:

  burnuma darbe aldım 15 yaşımda şuan 20 yaşımdayım kıkırdak yapımda sıkıntı olmuş bu darbeden dolayı ama olay olduğunda fark etmemistim şuan deviasyon var burnumda darbe aldığım için sgk karsilar mi?

 6. alican dedi ki:

  2005 yılında burnumdaki kırık sebebiyle ameliyat oldum parca et ve kemikler kırılarak alındı.6 ay kadar sağlıklı bir nefes alabildim.fakat ilerleyen zamanda nefes almafa zorlanmalar başladı.tekrar kbb pılikinliğinde muayene oldum kemik eğriliği olduğunu ve estetikli burun ameliyatı olmam gerektiği söylendi.bu durumda sgk ameliyat masraflarını karşılarmı.doktorum bu konu hakkında bilgi vermedi

 7. Yaşarcan Çeçen dedi ki:

  Burnumda büyük bir kırık var ve nefes almakta zorluk çekiyorum çalışıyorum bunu SSK karşılar mı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Evet sağlık sorunu yaşatan burun operasyonlarında sgk tedaviyi karşılamaktadır. Devlet hastenelerinde fark ödemeden ameliyat olabilirsniz.

 8. Yilmaz AVŞAR dedi ki:

  Merhaba benim burnumda kemik kirik ben lisede maç oynarken arkadaßin dirsegi geldi ćok kanadi ve kirik galiba nefes almakta gucluk çekiyorum agzimdan nefes almasam bunaliyorum bunu devlet ücretsiz yaparmi rendau aldimda

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Evet nefes almakta zorlanıyorsanız estetik ve diğer müdaheleleri karşılar.

 9. Sinan dedi ki:

  Merhabalar. Burnumun içinde eğrilik var ve bu dıştan görünürken de şekli kötü gözüküyor artı normal hayatta ve hatta uyurkenn nefes almakta ciddi zorlanıyorum. Benim şuan SGK yok kendimi kayıtlı olduğum okuldan belge alıp sgkye başvursam bu burnumu düzeltme ve karşılama imkanı varmı ? Cevaplarsınız sevinirim 🙂

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Öğrenciliğiniz devam ediyorsa babanızın sgk sında eğer yoksa 25 yaşına kadar devlet gss si ile ameliyat olabilirsiniz. Eğer nefes almanızı engelleyen eğrilik ise estetik müdahelesi de sgk tarafından karşılanır.

 10. Rabia dedi ki:

  Merhabalar … bende burnumun sol taraftaki kemiği yamuk eğri olduğu için nefes almakta zorluk çekiyorum.ama yesilkartliyım,yesilkart ücreti karşılar mı,ikinci sorumda;yamuk olduğu yerde burun kemeri var ona da müdahale yapılır mı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Yeşil kart ta karşılar. Kemer nefes almanızda zorluk yaratıyor ise o da düzeltilir. Aksi halde estetiğe gireceğinden ücret alınabilir.

 11. ebru dedi ki:

  Merhaba hangi devlet hastaneleri revizyon ameliyatı gerçekleştiriyor. İstanbul anadolu/avrupa

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bu konu ile ilgili bilgiyi 182 yi arayarak alabilirsiniz.

 12. Hamza dedi ki:

  Merhaba 19 yaşındayım burnumda aşırı uzaktan belli olmayan ama yakından belli olan Septum devialasyonu var SGK devlet hastanesinde ameliyat olsam karşılarmı acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   KBB doktorunda teşhisi koydurarak devlet hastanelerinde ücretsiz ameliyat olabilirsiniz.

  2. Elif dedi ki:

   Merhaba, 19 yaşındayım birkaç ay önce trafik kazası geçirdim ve burnumda eğrilme oldu. Kıkırdak olan yere dokununca ses geliyor burnumdan. Hafif bir darbede veya silerken ağrı oluyor, geceleri nefes almakta zorlandığımı hissediyorum ve genelde ağzı açık uyumaya başladım. Geniz akıntısı da arttı. Şekil olarak da bozukluk var. Devlet hastanesi estetik ameliyatını karşılar mı ?

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba

   Verdiğinz bilgilere göre eğrilik durumu sağlık sorunu da oluşturuyor. Hekiminizin hastalık teşhisiyle birlikte olacağınız şekil ameliyatı da sgk tarafından karşılanır.

 13. Ömer dedi ki:

  Merhaba doktorumun özel kliniğinde muayene oldum ancak ameliyatı özel hastanede yapıyor sgk bunu karşılarmı ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Nefes problemi var ise bir kısmını karşılayabilir. Ancak Özel hastane ameliyat için kendi kriterlerine göre ücret belirler.

 14. yiğit dedi ki:

  merhaba, sağ burnumda kemik ve eğrilik var ve nefes almada zorluk çekiyorum. estetik olarak bir problem yok. ancak ameliyatla birlikte estetik problemi ortaya çıkar mı, eğer çıkarsa bu ayrı mı değerlendirilir. iyi günler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Burun deviasyon amaeliyatı ile birlikte eğrilik durumu oluşursa yne sgk nın karşılayacağı bir müdahele olur.

 15. Kemal dedi ki:

  İyi günler 19 yaşındayım burnumda septum deviasyonu ve kıkırdak zayıflığı var. SGK ile anlaşmalı özel bir hastanede burun ameliyatı olmak istiyorum. Sağlık sorunu olduğu için SGK bir kısmını ödüyor diyorlar. Hem estetik hem sağlık sorununu düzelttirmek için ameliyat olacağım. Tahmini veya ortalama ne kadarını öder bir rakam verirseniz sevinirim 🙂

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba

   Özel hastaneler sgk karşılasa da kalan kısmını size söylerler. Her hastanenein fiyat politikasi farklıdır. sgk nın karşılayacağı rakam müdahale ye göre değişir. Tam bir rakam verebilmek zor.

 16. Damla dedi ki:

  Merhabalar devlet hastanesinde doktor burnumda kemik yamulmasi olduğunu ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Uzun zamandir özellikle geceleri burnum sürekli tıkalı ve ağzım açık uyuyordum. Simdi ise gündüzleride burnumdan nefes alamıyorum. Ben özel hastanede ameliyat olmak istiyorum. Sgk bir kısmını karşılar mi ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Sgk bir kısmını anlaşmalı hastane ise karşılar. ancak ücret belirlemekte özel hastaneler serbestir. Devlet hastanelerinde ücretsiz deviasyon ve diğer ameliyatlarınızı yaptırabilirsiniz.

  2. Eda dedi ki:

   Merhaba burnumun şeklinden memnun değilim şuana kadar bildiğim bir rahatsızlığım yok çok hafif burnum da kemiğe dokununca hissediliyor sağa doğru kayık ve devlet hastanesi sadece estetik yapar mı bu arada genel sağlık sigortam var

 17. Gülbahar dedi ki:

  Merhaba benim burnumda kemik ve septum deviasyonu mevcut. İki yıldır nefes almakta aşırı zorluk çekiyorum, geceleri boğulmak üzereyken uyanıyorum, sağlıklı nefes alamadığım için göğüs kafesimde aşırı ağrı hissediyorum. Devlet hastahanesine gidersem estetik için ayrı bir ücret ödemem gerekir mi? Sağlık sorunum olduğu için ücretsiz estetik ameliyatı olamaz mıyım?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Ücretsiz olarak deviasyon ve kemik ameliyatı olabilirsiniz.

 18. Meyra dedi ki:

  Merhaba, 19 yasindayim. Anne tarafimda genetik olarak burunun zaman icinde saga dogru kayma sorunu mevcut. Diger kardesilerimde olmamasina ragmen benim burnum son iki yildir saga dogru egrildi. Sol burun deligim acildi ve kuruluk oluyor ameliyat olmazsam sag tarafimdan da nefes alamayacagim yakinda. Egriligin duzeltilmesini devlet hastanesi karsilar mi ve ucunun kaldirilmasi da mumkun ameliyat esnasinda ucretsiz

 19. Gamze dedi ki:

  Burnumda nefes almami engelleyecek şekilde bir eğiklik var bunun icin devlet hastanesinde ucretsiz ameliyat olurken, burun seklime yönelik bir operasyon da beraberinde olursam ucret yine tahmini olarak 2bin mi olur yoksa daha uygun fiyata düşer mi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Burun fonksiyonunun tam çalışması için gereken cerrahi müdahelnin yannda estetik yapırmak isterseniz ortalama 2000 tl civarında bir ücret çıkabiliyor. Bölüm doktorunuzun teşhisi ile birlikte daha az da bir rakam çıkabilir.

 20. Selma dedi ki:

  Merhabalar. Benim burnumda eğrilik var ve sağ taraftan hiçbir şekilde nefes alamıyorum. İlk olarak KBB den mi yoksa estetik cerrahisinden mi randevu almalıyım teşekkür ederim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle KBB den randevu alarak rahatsızlıklarınızın teşhisinin yapılıp ameliyat için gün almanız gerekecek.

 21. Mehmet dedi ki:

  Merhabalar,doktor bana burnumun kökünde sola yatıklık olduğunu söyledi ancak nefes problemim yok sadece burnumdan konuşuyorum.Devlet hastanesinde,ameliyat ücretimi sgk karşılarmı ? karşılamazsa benim ne kadar ödemem gerekir?

 22. ramazan dedi ki:

  merhaba, devlet hastanesine gittiğimde burunda deviasyon olduğunu söyledi. ayriyeten burun ucunu da yaptırmak istiyorum sigorta ne kadarını karşılar?
  teşekkürler.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Deviasyonun tamamı karşılanır. Burun düzeltmenin ödemesini kendiniz yapmalısınız.

 23. Sema dedi ki:

  İyi günler benim hem nefes alma sorunum hemde kemikte çıkıntı ve sarkma söz konusu deviasyon ve estetik olarak ikisini aynı anda yaptırsam ücret değerlendirmesi ne olur (kemikten dolayı nefes varsa aldılar kemiği ama sarkma var onu nasıl düzeltirler ya da daha fazla sarkmamasi için ne kadar ücret ile karşılaşırim) bilgilendirirmisiniz

 24. Alper dedi ki:

  Mrb ben burnumu hem kucultmek hemde seklini degistirmek istiyorum universite hastanelerinde yada devlette maaliyeti ne kadar olur

 25. Serap dedi ki:

  Slm efendım bn 2016 yılına nefes sorunu yüzünden doktora gıttim ve kemık oldugu söylendı hemen ameliyat dedi. Be de dış görünüşte bozukluk olacaksa ıstemedığimi ilettım düğünüm vardı. Sonuc olarak olmayacak deyıp yapıldı. Ama sonuc hüsran burnumun şekli boxuldu ucu düştü artı hala rahat nefes alamıyorum. 2.amelıyat ıstıyorum nefes artı burnumu düzeltme. Eşim üstünden bakılıyorum sskam var Türk telekom calışanı anlaşmalı hastaneler ne kadar karsilar artı araştırma ve devlet hastanelerı karşılar mı son olarak kalcadan kıkırdak alınıp ekleneck a dendı bu işlemi devlet hastanelerı yapıyor mu?Acıl yardım

 26. Eda İzmir dedi ki:

  Merhaba benim burnumda sağa doğru deviasyon varmış bir tarafı tıkalı o taraftan çok fazla nefes alamıyorum eğer sağlık açısından deviasyon ameliyatında doktor uygun görüp dış yapısınında değişmesini söylerse devlet hastanesinde, ben ameliyatı vakıf üniversitesi hastanesinde olursam yine de Sgk karşılar mı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Vakıf Ünv. Hastanelerinde tamamı karşılanmaz. Devlet hastaneleri tamamını karşılar.

  2. Serap dedi ki:

   Ve olduğum ameliyat devlet hastanesındeydi. Ikıncıyı düşündüğüm iöin tekrar devlete muayeneye gıtyım ıkıncı amelıyatı arastrma hastanesı yapar kıkırdak alınacak konulacak dendı ne kadar doğru

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bu işlemleri ancak eğitim ve araştırma hastaneleri veya Üniversite hastaneleri yapabilmektedir. İki rahatsızlığınızdan yapılacak müdaheleleri sgk karşılar.

 27. Görkem dedi ki:

  Merhabalar sizden ricam sorumu cevaplar mısınız? Ben bundan 1 yıl önce doktora gittim burnumda nefes alma şikayeti ve ön kısmında eğrilik tarzı bir şey vardı(ön kıkırdağım sola yatıktı).Neyse doktora gittim muayene etti beni ve sende ön septum deviasyonu var dedi ameliyat yapılabilir ama bu ameliyatı ben yapmam dedi ben de bir şey demedim ve gittim. Aklımda birkaç soru kaldı açıkcası onlar şunlar:
  1)Başlıca sormak istediğim bu SGK karşılıyor mu ameliyat ücretimi
  2)SGK karşıladı diyelim estetik şeylerde istiyorum ameliyatımda onları karşılar mı?
  3)Şu an 18 yaşındayım herhangi bir sorunu olur mu
  Sorularım bunlardır efendim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Burun ameliyatlarını 18 yaşından önce yapmayı uygun görmüyor hocalar. Eğitim ve araştırma hastanelerine giderseniz bu ameliyatı yaptırabilirsiniz. Estetik durumu sağlıkla alakalı ise kurum karşılar. Özel bir talep ise ücret talep edilir. Teşhisi doktor yaparak size detaylı bilgi verecektir. bu hastaneler ihtiyaç halinde Doç vb hocalardan da görüş alırlar.

 28. Adem dedi ki:

  İstanbul ve yakın çevresinde öneride bulunabileceğiniz Devlet Hastanesi KBB doktoru var mı acaba?

 29. Sevcan dedi ki:

  Merhaba ben 1 ay öncesinde özel başarı hastanesinde deviasyon ameliyatıyla beraber estetik oldum 6000 TL ödedim , Fakat sonuçtan hiç memnun değilim görüntü açısından isteklerim karşılanmamış Üstelik burnumun kemiğinde çıkıntı var kemer gibi duruyor bu durumda ne yapmalıyım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Al0 184 hattını arayarak şikeyette bulunabilirsiniz.

 30. Kaan dedi ki:

  Merhaba benim küçükken burnum feci şekilde kırıldı burnumda eğrilik ,nefes alma sorunları ve büyüme gerçekleşti kemik eğriliği ve dış görünüş için ücret talep ederler mi devlet hastanesinde

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Nefes alama sorunu eğrilikten kaynaklandığı için eğriliğin düzeltilmesine ayrıca ücret alınmaz.

 31. Fulya dedi ki:

  Merhaba ben burnumdan rinolaplasti oldum fakat kemik kalıntıları var tekrar revizyon amaliyatı olucam rapor parası alamadım ilk amaliyatta ikincisinde alabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   eğer ameliyat öncesi 1 sene içinde 90 gün priminiz var ise hem eski hem de olacağınız ameliyatın rapor ödeneğini alabilirsiniz.

 32. tuğçe dedi ki:

  Merhaba burun estetiği için bugün bahcelievler devlet hastanesine kbb kısmına gittim fakat estetiği orada yapmadığını farklı bi hastanede yaptığını bununda 6 bin tl ücrete tabi olduğunu söylediler. İstanbulda devlet hastanesine uygun burun estetiği ameliyatı olmak için hangi hastaneye gitmeliyim?

 33. İsimsiz dedi ki:

  Merhaba ben küçükken düşmüştüm ve düştüğümde burnum masanın kenarına denk geldi ve sola dogru eğrilmişti. Burun deliklerimde orantısız et var ve hem eğrilikten hem de burun deliklerimin ucundaki etlerden rahat nefes alamıyorum sizce KBB ye gitsem ameliyat derler mi diyelim ki dediler herhangi bir ücret alınır mı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Sağlık problemine sebebiyet veren rahatsızlıklarda yapılan ameliyatlardan sgk kapsamında ücret alınmaz. Eğrilik ve et tedavisi ücretsiz yapılır. KBB kliniğinden randevu alınız.

 34. Gülşen dedi ki:

  Merhaba ben 27.03.2018 yılında burun kemiği eğriliğinden ameliyat oldum. Fakat hâlâ aynı şikayetlerim devam ediyor. Ayrıca ameliyat olduğun kısımda şişlik oluştu. Devlet hastahane si estetik yapar mı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Devlet hastanesi estetiği ücretli yapar. Şikayetleriniz devam ediyor ve amelyat nedeni ile şişlik oluştu ise bununla ilgili ameliyetlardan ücret alınmaz.

  2. Muhammet dedi ki:

   Merhaba küçükken burnuma aldığım darbe sonucu burnumun şekli büyüdükçe yamuldu sgk karşılar mı hangi birimden randevu almam gerekiyor

 35. Bilge dedi ki:

  Merhaba , bende burun eti varmış bu durum nefes almamda beni zorluyor sprey verseler de geçmiyor ameliyat olmak istiyorum bu esnada burnumu duzelttirmek bu durumda SGK karşılar mı acaba ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Yapılan teşhise göre sadece burnunuzdaki et alınır ayrıca estetik müdahelesi yapılmaz. Yapılsa dahi ücrete tabi olur.

 36. Emine dedi ki:

  Merhabalar ben devlet hastanesine horlama ,nefes almakta zorluk ve ağız akıntısı için KBB gittim. Kıkırdak eğriliğim var dedi tedavi şeklini sordm sadece ameliyat dendi fakat benden 2000 lira para istendi bunu ssk karışlamıyor mu?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   KBB yani sgk karşılar. Sıkıntı çıkartıyorlar ise Uyku polikinliklerinden randevu alın. Sizi teste tabi tutacaklar bu raporla ücretsiz ameliyat olabililrsiniz.

 37. Fkn dedi ki:

  İyi günler geçenlerde grip için hastaneye gitmiştim. Doktor burnumun sol tarafının kemik eğriliğinden dolayı kapalı olduğunu söyledi ve 18 yaşında ameliyat dedi(17 yaşındayım) aynı zamanda bu eğrilik sinuzite yol açıyor burnumun sol tarafından hava girişi cok az olduğu için ozellikle sol gözümün üstü aşırı derece ağrı yapıyor(yılda bir falan oluyor 5 6 gun suruyor)ayni zamanda burnumda kemer var bu ameliyat yapılırken burun kemerininde düzeltilmesini istiyorum ssk karşılar mı ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Burnun doğal yapısından dolayı oluşan kemer durumu sağlık açısından bir sorun teşkil etmiyor ise sgk karşılamaz. Ancak burun ameliyatı içinde doktor inisiyatif kullanarak rahatsızlık verdiği teşhisi ile de karşılanarak yapılabilir. Tamamen doktor teşhisine bağlı bir durum.

 38. Emir dedi ki:

  Merhaba burnum ilk olarak 10 yaşlarında kırıldı ve kendiliğinden kaynadı zamanla maçlarda aldığım tekmelerle iyice burnumun şekli değişti önden bi sorun yok ama yandan bakınca burnum adeta dans ediyor dokununca burnumdaki kemiğin parçalandığını hissediyorum estetik olmak istiyorum sigorta karşılar mı karşılarsa ne kadarını karşılar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Eğer sağlık sorunu yaşıyorsanız tamamını karşılar. Sadece estetik durumu var ise hatahane döner sermayelerine göre ücret farklılık göstermektedir.

 39. deniz dedi ki:

  merhaba geçen sene 2019 mart ayında burnuma kitabın kenar tarafı geldi sert bi şekilde ve kemiğim eğrildi tümsek gibi bişi oldu aşırı derece bi nefes alma problemim yok aslında ama burnumu kaldırdığımda daha rahat nefes alıyorum ve benim burnum dümdüzdü ne kemer ne başka bişi yoktu o günden sonra burnum hep tıkanıyo yaz aylarında bile geceleri uyuyamıyorum şuan bile tıkalı nefes alırken yeterli alamıyorum sürekli burnumu çekiyorum aşırı rahatsız oluyorum görünüm açısından da çok kötü duruyo estetik ameliyatını sgk karşılarmı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   KBB doktoru bu durumun nefes almanızı güçleştirdiği teşhisini koyarsa. Tüm ameliyat işlemleriniz sgk tarafından karşılanır.

 40. Duygu dedi ki:

  bir de burnumda kemik var ince uzun.

 41. ceylin dedi ki:

  merhaba iyi akşamlar öncelikle.burun ucu düşüklüğü var bende bu ne kadar sorun değil gibi gözükse de burnumu biraz daha kaldırıp nefes aldığımda daha iyi nefes aldığımı fark ediyorum.bunun için devlete gitsem sgk tam olarak karşılar mı?yoksa estetik diyip biraz daha ücretli bir şekilde mi ameliyat olur?

  1. ceylin dedi ki:

   ve bide burun ucumda kıkırdakta eğrilik var sanırım

  2. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bu durum eğer nefes almanızı engeller bir durum ise estetik de olsa sgk tarafından karşılanır.

  3. ceylin dedi ki:

   fazla etkilemiyor açıkçası burnumda et falan da yok hani engelleyen bir şey yok ama sadece kaldırınca daha iyi nefes alıyorum.doktora ne demem lazım ve gerçekten de böyle anlattığımda sadece estetik mi der

  4. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Doktora birşey söylemenize gerek yok. Doğru nefes alamıyorum diye şikayetinizi iletin. Zaten film vb çektikten sonra teşhisini yapar. Bu teşhise göre de ameliyat durumu netleşir. Önce KBB den randevu alıp bir doktora görünün.

  5. Emre dedi ki:

   1-2 sene önce sınıfta arkadaşımın duvara itmesi sonucu burnumun üst kemiğini duvara çok sert bir şekilde vurdum vurunca çatlama sesi ve hafif kanama olmuştu ondan sonra gözle görülür bir eğrilik oldu ve sol burun deliğimde nefes almam zorlaştı bu üst kemikteki deviasyonu şu an yaptırabilirmiyiz 16 yaşındayım ve devlet hastanesinde ameliyat olmak istiyorum

 42. Gamze dedi ki:

  Merhaba 19 yaşındayım. burnum orta okul yaşlarında yüksek bir raftan kitap düşmüştü kırık mı bilmiyorum ama o zamandn sonra burnumun üst kısmında kemikli bir eğrilik oluştu cok rahatsızım bu durumdan kac sene gecti hâlâ ara sıra ağrıdığını hissediyorum. Eger burnum kırıksa ssk ameliyati karsilar mi? Ameliyat sirasinda burnumda kuculur ve duzelir mi?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   KBB randevu alarak bu durumun nefes alma güçlüğüne neden olup olmadığını tespit ettirebilirsiniz. ayrıca burun ameliyatlarını acil olmadığı durumlarda zaten 18 yaşından sonra yapmaya gayret gösteriyorlar. Burnunuz kırıksa bile bu zaman kadar kaynamıştır. Ama sizin farkedemediğiniz nefes alma güçlüğü olabilir. bu yönde bir teşhis olursa estetikle birlikte ameliyatınız ssk karşılar. ancak küçültme ameliyatı değil, düzeltme ameliyatı yapılır.