SGK

Devlet Hastanesi Burun Estetiğini Karşılıyor Mu?

SGK Burun Estetiği ameliyatları genel anestezi uygulanarak yapılmakta ve genellikle 2 saat süreçte tamamlanmaktadır. Kulak ya da kaburgadan kemik alınmasını gerektiren bazı istisna durumlarda ise ameliyat süreleri daha uzun saatleri bulabilmektedir.  Burun estetiği yaptırma nedenleri şunlardır;


 • Buruna yeniden biçim vermek
 • Burunda küçültme ve büyütme uygulaması yapmak
 • Burun ucunu kaldırmak ve
 • Burundan kemik alınması gibi nedenlerle burun estetik ameliyatları yapılır.

Burun estetik operasyonları genellikle pahalı bir hizmet olarak bilinmekte bu noktada ameliyat olmak isteyen sigortalıların merak ettiği en önemli konu Sosyal Güvenlik Kurumunun ameliyat ücretini karşılayıp karşılamadığı olmaktadır. Bu kapsamda gerekli koşulların sağlanması sonucunda burun estetik operasyon ücretinin SGK tarafından karşılandığını söylenebilir.

SGK Burun Estetiğini Sağlama Koşulları

Burun estetik ameliyat ücreti SGK tarafından karşılanmaktadır. Ancak burun estetik operasyonlarının uygulanma nedeni sağlık sorunlarından kaynaklı olursa SGK tarafından tüm giderler karşılanmaktadır. Sadece estetik görünüm için uygulanan operasyonlarda ise ödeme konusunda değişiklik olmaktadır. Burun estetik ameliyat ücretlerinin SGK tarafından karşılanması için ameliyat için zorunluluk durumu olması koşulu bulunmaktadır.

SGK ödemesi kapsamında yapılacak ameliyatların burun içi ameliyatları olması gereklidir. Burun dışına uygulanan estetik amaçlı ameliyatlarda değerlendirme yapılarak belirlenen fiyatlar uygulanmaktadır. Bu nedenle ameliyat öncesi doktor ile görüşülüp yapılacak değerlendirmeler ile ameliyat ücretleri hakkında bilgi alınmalı ve SGK kapsamında olup olmadığı araştırılmalıdır.

SGK Burun Ameliyatları Ücretlendirmesi

Burun estetiği yaptıran SGK’lı kişilerin yaptıracakları operasyonlarla ilgili SGK kapsamı ücretlendirmeleri şu şekildedir;

 • SGK kapsamlı vatandaşların sağlık sorunu yaşayarak geçirdikleri burun operasyonlarının tamamını karşılamaktadır.
 • Ameliyat ücretinin tamamının karşılanması için sağlık sorunu ile ameliyat yapılması gerektiği raporunun devlet hastanesi doktoru tarafından hazırlanması gerekir.
 • Sağlık nedeni ile yapılan ameliyatların tamamı SGK tarafından karşılanmaktadır.
 • Devlet hastanelerinde yapılan burun içi operasyonlarında hastanın hastaneye yatışından başlayarak taburcu olana kadar geçen sürecinde hiçbir kalemden ücret alınmamaktadır.
 • Ancak burun şekil ve görüntüsü için yapılacak olan estetik amaçlı ameliyatlarla ilgili her türlü müdahalede belirli ücretin ödenmesi gerekir.

Burun estetik ameliyatları kişiye özel ameliyatlardır. Estetik amaçlı yapılan operasyonlardaki ücretlendirmeler uygulanacak olan işleminin kapsamına göre değişebilir. Türkiye genelindeki devlet hastanelerinde uygulanan burun estetik operasyonlarındaki ücretlendirme 2019 yılı için 2 bin ile 4 bin TL’si arasında değişmektedir. Belirtilen rakamlar estetik uygulamalar için geçerli ücretlerdir.

Burun Estetiği Fiyatları Devlet Hastanesi

Devlet hastanesi burun estetiği fiyatları ve Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından burun estetiği ameliyat ücretinin karşılayıp karşılayamayacağı konusuna sağlıklı bir yanıt almak için doktor raporu önem taşımaktadır. Devlet hastanesinde ameliyat olacak hastalara KBB doktoru tarafından verilen rapordaki ameliyat olma zorunluluğu durumuna göre SGK tarafından ameliyat masrafları karşılanmaktadır. Devlet hastanesinde ameliyat olacak hastaların sadece estetik amaçlı geçirecekleri operasyonların rapora yansıması sonucunda hasta estetik operasyon ücretini kendisi ödeyecektir. Özel ve devlet hastaneleri burun estetik fiyatlarını karşılaştırmak gerekirse özel ve devlet hastaneleri arasındaki fiyat farklarının %15 ile %50 oranlarına kadar değiştiğini söylemek gerekir.

SGK Anlaşmalı Özel Hastanelerde Burun Estetiği Fiyatları

Özel hastanelerin SGK anlaşmalı olmaları durumunda kurum tarafından ameliyat ücretlerinin bir kısmı karşılanmaktadır. Biraz karışık olan bu konu ile ilgili özel hastanelerde alınan hizmetlerinin birçoğunun SGK tarafından karşılanmadığını söylemek mümkün olmaktadır. Kalp damar hastalığı ya da şeker hastalığı gibi hastalıkların tedavisi için özel hastaneye gelen SGK’ya bağlı hastaların muayene ve operasyon ücretleri SGK tarafından daha yüksek oranlarda karşılanabilir. Ancak estetik amaçlı operasyonlarda durum değişmekte ve az miktarda katkı sağlanmaktadır.

2019 Burun Estetiği Fiyatları

2019 burun estetik fiyat uygulaması ameliyatın yapıldığı kliniklere ve hastanın operasyon için tercih ettiği hekimlere göre farklılık göstermektedir. Burun estetik ameliyatlarında yapılan uygulamalara göre değişiklik gösteren fiyatlar aynı zamanda hastanın sigortası olup olmaması ile değişmektedir.

Özel hastanelerde uygulanan burun estetik operasyonlarında her adımın farklı bir fiyat uygulaması bulunmaktadır. Özel hastanelerde seçim yapılan doktordan ameliyatta kullanılacak malzemelerin kalitesine kadar her adım ameliyat fiyatları üzerinde değişiklik göstererek etkiye sahip olmaktadır. Sonuç olarak belirtilmesi gerekirse her özel hastanenin kendi fiyat politikasını uyguladığını söylemek doğru olmaktadır.  Burun estetik 2019 fiyatları devlet hastanelerinde ise sabit olarak belirlenmiştir. Hastaya sunulan seçenekler bulunur ve hasta bu seçenekler içerisinden kendisine uygun olanı seçme hakkına sahip olarak fiyat belirlemesine yapmaktadır.

2019 Devlet Hastanesi Burun Estetiği

Devlet hastanesi burun ameliyat uygulamaları 2019 yılında SGK kapsamında devam etmektedir. Devlet hastanesinde ameliyat olmak isteyen kişilerin konu ile ilgili detaylı araştırmaları yaparak karar vermesi doğru olmaktadır. Devlet hastanelerinde bulunan KBB uzmanları tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda zorunlu estetik durumları söz konusu ise uygulanan operasyonları estetik cerrahlar yapmaktadır.

Devlet hastanelerinde kendi alanlarında uzman olan ve başarılı operasyonlara imza atan doktorlar bulunmaktadır. Hastalar tercih edecekleri doktoru seçme özgürlüğüne sahip olmaktadır. Kendi istedikleri cerrahlara ameliyat olabilen hastalar daha sonra bazı fiyat farklarını kabul ederek ekstra hizmetlerden yararlanmaktadır.

SGK tarafından burun ameliyat fiyat uygulamaları sabit tutulmuştur. SGK kapsamında hizmette bulunan her şehirdeki devlet hastanelerinde fiyat değişikliği bulunmamaktadır. Uygulanan koşullar ve ücretler bütün şehirlerde sabit olarak belirlenmiştir.

Burun Estetiği Nedir

Burun estetiğini temel amacı yapılan planlamalar doğrultusunda buruna istenen şekli vermektir.

İki teknik kullanılarak yapılan burun estetik ameliyatları şunlardır;

 • Açık teknik kullanılarak yapılan burun estetik ameliyatları
 • Kapalı teknik kullanılarak yapılan burun estetik ameliyatları

İki teknik arasında açık burun estetiği ameliyatları daha sıklıkla uygulanmakta ve iki teknikte de temel amaç burun içerisi anatomik yapılarını görünür hale getirmek olmaktadır. Burun estetik ameliyatları genel olarak ağrısız ameliyatlardır. Burun cerrahisi kanamalı ameliyatlar arasında yer almamakla birlikte operasyon öncesinde hastanın pıhtılaşma ile ilgili sorun yaşayıp yaşamadığı tetkik edilmektedir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı

Burun ameliyatı olmak yaş sınırına bağlı değildir. Ancak kemik ve kıkırdak yapısının gelişmesi dikkate alınarak yapılmalıdır. Burun estetiği ameliyatların çocuklara uygulanmasında kemik yapılarının gelişiminin tamamlanmış olması öngörülmektedir. Bu noktada kadınlarda alt yaş sınırı 17 erkeklerde ise 18olmaktadır. Ancak çocukların yaşaması olası ciddi burun tıkanıklığına yol açan rahatsızlıkları olması durumunda erken yaşta cerrahi müdahale uygulanabilir.  İlerleyen yaşlarda yapılan estetik operasyonlarda ise anestezi ve postoperatif komplikasyonlarda artış olabileceği öngörülmektedir.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetik operasyonu uygulamasından sonra vücudun kendisini toparlaması gerekir. Bu nedenle burun estetiği sonrası bakım yapılması konusunda titizlikle davranılmalıdır. Burun estetik operasyonları oldukça hassasiyet gerektiren ameliyatlardır. Bundan dolayı ameliyat sonrasında kişilerin uygulaması gereken durumlar şunlardır;

 • Bakım ve iyileşme süresi boyunca sigara kullanımından vazgeçilmelidir.
 • 1 hafta süresince fazla hareket etmeden kalınması ve asla işe gidilmemesi gerekmektedir.
 • Spor hayatına bir süre ara verilmesi ve yürüyüş dışında spor yapılmaması gerekmektedir.
 • Ameliyat sürecinden sonra 1 ay spora ara verilmesi doğru olmakta ancak 1 ay sonra spora başlanması uygun görülmektedir.
 • Ağır kaldırmamaya özen gösterilmesi gerekmektedir.
 • Burun estetik operasyonundan sonra 6 ay süresince gözlük takılmaması gerekmektedir.

Operasyondan sonraki 1 haftalık süre boyunca burun ve çevresine su değdirilmemesi gerekmektedir.

SSK Fizik Tedavi Masraflarını Karşılıyor mu?

SGK Diş Telini Karşılıyor mu ?

SGK, Sigorta Lensi Karşılıyor mu?

İlgili Makaleler

153 Yorum

 1. Merhabalar. Benim burnumda eğrilik var ve sağ taraftan hiçbir şekilde nefes alamıyorum. İlk olarak KBB den mi yoksa estetik cerrahisinden mi randevu almalıyım teşekkür ederim.

  1. Merhaba,

   Öncelikle KBB den randevu alarak rahatsızlıklarınızın teşhisinin yapılıp ameliyat için gün almanız gerekecek.

 2. merhaba, devlet hastanesine gittiğimde burunda deviasyon olduğunu söyledi. ayriyeten burun ucunu da yaptırmak istiyorum sigorta ne kadarını karşılar?
  teşekkürler.

  1. Merhaba,

   Deviasyonun tamamı karşılanır. Burun düzeltmenin ödemesini kendiniz yapmalısınız.

 3. Slm efendım bn 2016 yılına nefes sorunu yüzünden doktora gıttim ve kemık oldugu söylendı hemen ameliyat dedi. Be de dış görünüşte bozukluk olacaksa ıstemedığimi ilettım düğünüm vardı. Sonuc olarak olmayacak deyıp yapıldı. Ama sonuc hüsran burnumun şekli boxuldu ucu düştü artı hala rahat nefes alamıyorum. 2.amelıyat ıstıyorum nefes artı burnumu düzeltme. Eşim üstünden bakılıyorum sskam var Türk telekom calışanı anlaşmalı hastaneler ne kadar karsilar artı araştırma ve devlet hastanelerı karşılar mı son olarak kalcadan kıkırdak alınıp ekleneck a dendı bu işlemi devlet hastanelerı yapıyor mu?Acıl yardım

 4. Merhaba benim burnumda sağa doğru deviasyon varmış bir tarafı tıkalı o taraftan çok fazla nefes alamıyorum eğer sağlık açısından deviasyon ameliyatında doktor uygun görüp dış yapısınında değişmesini söylerse devlet hastanesinde, ben ameliyatı vakıf üniversitesi hastanesinde olursam yine de Sgk karşılar mı?

  1. Merhaba,

   Vakıf Ünv. Hastanelerinde tamamı karşılanmaz. Devlet hastaneleri tamamını karşılar.

  2. Ve olduğum ameliyat devlet hastanesındeydi. Ikıncıyı düşündüğüm iöin tekrar devlete muayeneye gıtyım ıkıncı amelıyatı arastrma hastanesı yapar kıkırdak alınacak konulacak dendı ne kadar doğru

  3. Merhaba,

   Bu işlemleri ancak eğitim ve araştırma hastaneleri veya Üniversite hastaneleri yapabilmektedir. İki rahatsızlığınızdan yapılacak müdaheleleri sgk karşılar.

 5. Merhabalar sizden ricam sorumu cevaplar mısınız? Ben bundan 1 yıl önce doktora gittim burnumda nefes alma şikayeti ve ön kısmında eğrilik tarzı bir şey vardı(ön kıkırdağım sola yatıktı).Neyse doktora gittim muayene etti beni ve sende ön septum deviasyonu var dedi ameliyat yapılabilir ama bu ameliyatı ben yapmam dedi ben de bir şey demedim ve gittim. Aklımda birkaç soru kaldı açıkcası onlar şunlar:
  1)Başlıca sormak istediğim bu SGK karşılıyor mu ameliyat ücretimi
  2)SGK karşıladı diyelim estetik şeylerde istiyorum ameliyatımda onları karşılar mı?
  3)Şu an 18 yaşındayım herhangi bir sorunu olur mu
  Sorularım bunlardır efendim.

  1. Merhaba,

   Burun ameliyatlarını 18 yaşından önce yapmayı uygun görmüyor hocalar. Eğitim ve araştırma hastanelerine giderseniz bu ameliyatı yaptırabilirsiniz. Estetik durumu sağlıkla alakalı ise kurum karşılar. Özel bir talep ise ücret talep edilir. Teşhisi doktor yaparak size detaylı bilgi verecektir. bu hastaneler ihtiyaç halinde Doç vb hocalardan da görüş alırlar.

 6. Merhaba ben 1 ay öncesinde özel başarı hastanesinde deviasyon ameliyatıyla beraber estetik oldum 6000 TL ödedim , Fakat sonuçtan hiç memnun değilim görüntü açısından isteklerim karşılanmamış Üstelik burnumun kemiğinde çıkıntı var kemer gibi duruyor bu durumda ne yapmalıyım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum

 7. Merhaba benim küçükken burnum feci şekilde kırıldı burnumda eğrilik ,nefes alma sorunları ve büyüme gerçekleşti kemik eğriliği ve dış görünüş için ücret talep ederler mi devlet hastanesinde

  1. Merhaba,

   Nefes alama sorunu eğrilikten kaynaklandığı için eğriliğin düzeltilmesine ayrıca ücret alınmaz.

 8. Merhaba ben burnumdan rinolaplasti oldum fakat kemik kalıntıları var tekrar revizyon amaliyatı olucam rapor parası alamadım ilk amaliyatta ikincisinde alabilirmiyim

  1. Merhaba,

   eğer ameliyat öncesi 1 sene içinde 90 gün priminiz var ise hem eski hem de olacağınız ameliyatın rapor ödeneğini alabilirsiniz.

 9. Merhaba burun estetiği için bugün bahcelievler devlet hastanesine kbb kısmına gittim fakat estetiği orada yapmadığını farklı bi hastanede yaptığını bununda 6 bin tl ücrete tabi olduğunu söylediler. İstanbulda devlet hastanesine uygun burun estetiği ameliyatı olmak için hangi hastaneye gitmeliyim?

 10. Merhaba ben küçükken düşmüştüm ve düştüğümde burnum masanın kenarına denk geldi ve sola dogru eğrilmişti. Burun deliklerimde orantısız et var ve hem eğrilikten hem de burun deliklerimin ucundaki etlerden rahat nefes alamıyorum sizce KBB ye gitsem ameliyat derler mi diyelim ki dediler herhangi bir ücret alınır mı?

  1. Merhaba,

   Sağlık problemine sebebiyet veren rahatsızlıklarda yapılan ameliyatlardan sgk kapsamında ücret alınmaz. Eğrilik ve et tedavisi ücretsiz yapılır. KBB kliniğinden randevu alınız.

 11. Merhaba ben 27.03.2018 yılında burun kemiği eğriliğinden ameliyat oldum. Fakat hâlâ aynı şikayetlerim devam ediyor. Ayrıca ameliyat olduğun kısımda şişlik oluştu. Devlet hastahane si estetik yapar mı

  1. Merhaba,

   Devlet hastanesi estetiği ücretli yapar. Şikayetleriniz devam ediyor ve amelyat nedeni ile şişlik oluştu ise bununla ilgili ameliyetlardan ücret alınmaz.

 12. Merhaba , bende burun eti varmış bu durum nefes almamda beni zorluyor sprey verseler de geçmiyor ameliyat olmak istiyorum bu esnada burnumu duzelttirmek bu durumda SGK karşılar mı acaba ?

  1. Merhaba,

   Yapılan teşhise göre sadece burnunuzdaki et alınır ayrıca estetik müdahelesi yapılmaz. Yapılsa dahi ücrete tabi olur.

 13. Merhabalar ben devlet hastanesine horlama ,nefes almakta zorluk ve ağız akıntısı için KBB gittim. Kıkırdak eğriliğim var dedi tedavi şeklini sordm sadece ameliyat dendi fakat benden 2000 lira para istendi bunu ssk karışlamıyor mu?

  1. Merhaba,

   KBB yani sgk karşılar. Sıkıntı çıkartıyorlar ise Uyku polikinliklerinden randevu alın. Sizi teste tabi tutacaklar bu raporla ücretsiz ameliyat olabililrsiniz.

 14. İyi günler geçenlerde grip için hastaneye gitmiştim. Doktor burnumun sol tarafının kemik eğriliğinden dolayı kapalı olduğunu söyledi ve 18 yaşında ameliyat dedi(17 yaşındayım) aynı zamanda bu eğrilik sinuzite yol açıyor burnumun sol tarafından hava girişi cok az olduğu için ozellikle sol gözümün üstü aşırı derece ağrı yapıyor(yılda bir falan oluyor 5 6 gun suruyor)ayni zamanda burnumda kemer var bu ameliyat yapılırken burun kemerininde düzeltilmesini istiyorum ssk karşılar mı ?

  1. Merhaba,

   Burnun doğal yapısından dolayı oluşan kemer durumu sağlık açısından bir sorun teşkil etmiyor ise sgk karşılamaz. Ancak burun ameliyatı içinde doktor inisiyatif kullanarak rahatsızlık verdiği teşhisi ile de karşılanarak yapılabilir. Tamamen doktor teşhisine bağlı bir durum.

 15. Merhaba burnum ilk olarak 10 yaşlarında kırıldı ve kendiliğinden kaynadı zamanla maçlarda aldığım tekmelerle iyice burnumun şekli değişti önden bi sorun yok ama yandan bakınca burnum adeta dans ediyor dokununca burnumdaki kemiğin parçalandığını hissediyorum estetik olmak istiyorum sigorta karşılar mı karşılarsa ne kadarını karşılar

  1. Merhaba,

   Eğer sağlık sorunu yaşıyorsanız tamamını karşılar. Sadece estetik durumu var ise hatahane döner sermayelerine göre ücret farklılık göstermektedir.

 16. merhaba geçen sene 2019 mart ayında burnuma kitabın kenar tarafı geldi sert bi şekilde ve kemiğim eğrildi tümsek gibi bişi oldu aşırı derece bi nefes alma problemim yok aslında ama burnumu kaldırdığımda daha rahat nefes alıyorum ve benim burnum dümdüzdü ne kemer ne başka bişi yoktu o günden sonra burnum hep tıkanıyo yaz aylarında bile geceleri uyuyamıyorum şuan bile tıkalı nefes alırken yeterli alamıyorum sürekli burnumu çekiyorum aşırı rahatsız oluyorum görünüm açısından da çok kötü duruyo estetik ameliyatını sgk karşılarmı?

  1. Merhaba,

   KBB doktoru bu durumun nefes almanızı güçleştirdiği teşhisini koyarsa. Tüm ameliyat işlemleriniz sgk tarafından karşılanır.

 17. merhaba iyi akşamlar öncelikle.burun ucu düşüklüğü var bende bu ne kadar sorun değil gibi gözükse de burnumu biraz daha kaldırıp nefes aldığımda daha iyi nefes aldığımı fark ediyorum.bunun için devlete gitsem sgk tam olarak karşılar mı?yoksa estetik diyip biraz daha ücretli bir şekilde mi ameliyat olur?

  1. Merhaba,

   Bu durum eğer nefes almanızı engeller bir durum ise estetik de olsa sgk tarafından karşılanır.

  2. fazla etkilemiyor açıkçası burnumda et falan da yok hani engelleyen bir şey yok ama sadece kaldırınca daha iyi nefes alıyorum.doktora ne demem lazım ve gerçekten de böyle anlattığımda sadece estetik mi der

  3. Merhaba,

   Doktora birşey söylemenize gerek yok. Doğru nefes alamıyorum diye şikayetinizi iletin. Zaten film vb çektikten sonra teşhisini yapar. Bu teşhise göre de ameliyat durumu netleşir. Önce KBB den randevu alıp bir doktora görünün.

 18. Merhaba 19 yaşındayım. burnum orta okul yaşlarında yüksek bir raftan kitap düşmüştü kırık mı bilmiyorum ama o zamandn sonra burnumun üst kısmında kemikli bir eğrilik oluştu cok rahatsızım bu durumdan kac sene gecti hâlâ ara sıra ağrıdığını hissediyorum. Eger burnum kırıksa ssk ameliyati karsilar mi? Ameliyat sirasinda burnumda kuculur ve duzelir mi?

  1. Merhaba,

   KBB randevu alarak bu durumun nefes alma güçlüğüne neden olup olmadığını tespit ettirebilirsiniz. ayrıca burun ameliyatlarını acil olmadığı durumlarda zaten 18 yaşından sonra yapmaya gayret gösteriyorlar. Burnunuz kırıksa bile bu zaman kadar kaynamıştır. Ama sizin farkedemediğiniz nefes alma güçlüğü olabilir. bu yönde bir teşhis olursa estetikle birlikte ameliyatınız ssk karşılar. ancak küçültme ameliyatı değil, düzeltme ameliyatı yapılır.

 19. Merhaba
  Ben küçükken 5-6 yaşlarında iken koltukta otururken bir çocuk arkamdan üzerime atlamış. O zaman çok fazla ağlamışım ama burnumun kurıldıgını anlamadıkları için ve kan filan gelmemesine dolayı hastaneye götürmemişler. Burnumun kırıldığınıda ben büyümeye başladığımdan ortalama 9-10 yaşındayken fark etmişler ama ben şimdi 15 yaşındayım burun ameliyatı olmak istiyorum çünkü ortaokuldan beri herkes benimle dalga geçiyor burnu uzun burnu yamuk diyorlar o yüzden onların yanında değil eve geldiğimde hep ağlıyorum. O yüzden ameliyat olmak istiyorum. SSK karşılar mı ve 15 yaşında olabilir miyim?

  1. Merhaba,

   15 yaşında ameliyat olabilirsiniz. Eğer burnun bu durumundan dolayı nefes almanızda sıkıntı olduğu doktor teşhisi ile kesinleşir ise estetik de sgk tarafından karşılanır. Ayrıca insanlar bir şey söylemek için mutlaka bir bahane bulur. Kafanıza takmayın. ama doktor teşhisi ile ücretsiz ameliyat olabilmeniz mümkün.

 20. Merhaba;
  21 sene önce çocukken düştüm ve burnum kırıldı acile baygın halde götürülerek KBB uzmanı tarafından burnuma müdahale edildi burnumun kırıldığı ve 18 yaşımı doldurunca ameliyat olmam gerektiği söylendi ama ben korktuğum için yaptırmak istemedim burnum yamuk kaynamisti dış bantlar çıkınca ben acisada burnumun yarık olan tarafına bastırarak yamuklugu en az seviyeye indirdim çok belli değil şu anda ama nefes alamıyorum sol taraf tamamen tıkalı desek yeri var dedi Dr sağ tarafta pek iç açıcı değil ameliyat olman gerekiyor dedi içerisi çok tahribatli onunda düzelmesi gerekiyor dedi dışarıdan da zaten kemer oluştu kiriga bağlı tabiri caizse laz burnu gibi desem yeri şu an hem estetik hemde etleri aldırmak istiyorum bunu sgk karşılar mı?

  1. Merhaba,

   Sağlık sorununa sebebiyet veren estetik işlemleri sgk tarafından karşılanır. sizin ameliyatınz da karşılanacaktır.

 21. Merhabalar, benim her iki ayağımda halluks valgus yani kemik çıkıntısı sorunu var ve doktor ameliyat olmam gerektiğini söyledi,sgk bu ameliyatı karşılıyo mu acaba?

  1. Merhaba,

   Evet Halluks Valgus ameliyatları sgk tarafından ücretsiz yapılmaktadır.

  2. Burnumun dış görünüşünden rahatsızım.Nefes almakta sıkıntı çektiğim zamanlar oluyor ayriyeten astım gibi bir sorunum da var.Sizce ne yapmalıyım? maddi durumum çok iyi değil nasıl bir ücret alınır?

  3. Merhaba,

   Bu durumun nefes almanızda bir etkisi var ise teşhisle birlikte devlet hastanelerinde ücretsiz ameliyat olabilirsiniz.

 22. merhaba burnumda devıasyon var ozel bir hastaneye gitsem bana ortalama ne kadar bir ucret cıkarırlar ve devlet bunun ne kadarlık bir kısmını ödüyor merak ediyorum benı bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

  1. Merhaba,

   Özel Hastanelerde 400 – 2000 tl arası değişiyor. Devlet hastanelerinde ücretsiz. 2 aya kadar süre veriliyor.

 23. Merhaba. Geçen gün KBB doktoruna gittim. Burunumdan rahatlıkla nefes alamıyorum ve burnumda et fazlalığı ve buna bağlı olarak eğrilik var bu sebepten dolayı ameliyat istendi ve aynı zamanda estetik olacak. Estetik ücreti alınır mı bu konu hakkında bilgilendirme yapmadılar. Bunun hakkında bizi bilgilendirir misiniz

  1. Merhaba,

   eğriliğin sağlıkla ilgili rahatsızlığa neden olmasından dolayı herhangi bir ücret talep edilmeyecektir.

 24. Hocam bende bi kavga ortasında burnuma bi darbe aldım sola doğru biraz yamuldu yaranın kabugu dustu birşeyler sürmüştü babam ama yamukluk hala duruyor sizce hastanede ameliyata girsem ücret talep ederlermi ederlerse ne kadar olur

  1. Merhaba,

   Yamukluk sağlık ile ilgiliöbir sıkıntı oluşturuyor ise estetik için bir ücret istenmez. Yani doktor teşhisine göre bir durum oluşur.

 25. Merhaba bundan 3 sene önce darp sonucu burnum kırıldı ilk müdahaleyi doktorum ozaman yapmıştı eli ile yamuk olan burnumu düzelti şimdi ise burnumda büyüme var görüntü olarak çok rahatsız ediyor ben devlet hastanesinde ücretsiz ameliyat olabilir miyim darp raporum var . Eğer ücret talep edilirse karşı taraftan talep edebiliyor muyum .

  1. Merhaba,

   Burunda büyüme solunum yollarında bir rahatsızlığa sebebiyet verir ise ücretsiz ameliyat olabilirsiniz. Karşı taraftan isteme hukukun işi ancak dava nız devam ediyor ise dosyaya bu durum eklenerek talep edilebilir diye düşünüyorum.

 26. Merhabalar ben üniversite hastanesinde estetik ameliyatı oldum yaklaşık 1ay oldu neredeyse ve burnumu çok beğendim istediğim gibi olmadı ikinci bir operasyon istesem tekrardan ödeme isterler mi benden acaba

  1. Merhaba,

   Sağlık sorunu olmadığı müddetçe ikinci estetikte ödeme istenir.

  2. Benim Burun kemigimde yamukluk var hastanede devitasyon icin para vermessiniz dedi ama kemik topilenmesi lazim ne kadar tutar

 27. Merhaba burun ucu düşüklüğü var ama bir sağlık sorunu yaratmiyor.Yani devlet tarafından karşılanmayacak. Devlet hastanesinde fiyatı nedir?

  1. Merhaba,

   Üniversite ve devlet hastanelerinde fiyatlar değişiyor. 2000-3000 civarı bir tutarı bulabilir.

 28. merhabalar 17 yasindayim bugun burnuma darbe aldim ve burun ucum dusup morarip şişti doktora gittim acile yarin kbbye yonlerdirdi estetik icin devlet karsiliyormu estetik ucretini ve benim daha oncedende burnumda kemer vardi onunda duzeltilmesini istiyorum fiyet araligi ne kadar olur bilgi alabilirmiyim

  1. Merhaba,

   Burnunuzda ki kemerin nefes almaya bir etkisi olduğu yönünde doktor tarafından teşhiz konur ise ücret ödemeden ameliyat olabilmeniz mümkün.

 29. merhabalar. burnumda kemik eğriliği var ve buna baģlı olarak burnum tıkanmış tamamen amaliyat olmam gerektiğini söyledi kbb doktoru.bu amaliyatla birlikte düzeltmede yaptırmak istiyorum devlet hastanesi karşılarmı yada nekadarıni karşılar

  1. Merhaba,

   Estetik ile birlikte devlet hastanesinde ameliyat ettirebilirsiniz. Hastane döner sermaye oranlarına göre değişkenlik gösterir. Net bir rakam verebilmemiz mümkün değil. Ancak deviasyon ameliyatı ücretsiz. düzeltmeyi de az bir farkla yaptırabilirsiniz. Özel hastaneden çok daha düşüğe mal olur.

  2. Merhaba benim SİGORTAM var burnum kırık ve zor nefes alıyorum SSK kırık ve estetik karşılıyor mu ?

 30. Merhaba, yılın her günü burnum tıkalı ve devamlı olarak burnumu çekme durumunda kalıyorum. Aynı zamanda burnum kemikli bir yapıya sahip karadenizli burnu dediğimiz şekilde. Geceleri ara sıra horluyorum, hem şeklini beğenmediğim için hemde doğru nefes alamadığım için burnumu yaptırmak istiyorum. Sgk bunun ne kadarını karşılar ve yaklaşık olarak fiyatlandırma ne olabilir?

  1. Merhaba,

   SSK sadece deviasyon yanı nefes almakta zorlandığınız tıkanıklık kısmını karşılar. Estetik ile ilgili güncel tutarları hastaneye müracaat ederek öğrenmelisiniz. Zira her hastanenin döner sermaye uygulaması değğişebiliyor.

 31. Meraba, benim burun kıkırdağım çok yumuşak ve geçen zaman burun şeklim bozuluyor burun ucuda düşmüş ve gittikçe daha çok bozuluyor nefes almam zorlaşıyor böyle bir durumda devlet hastanesi de ameliyat olsam sgk ameliyatımı tam karşılar mı??

 32. iyi günler benim burnumda çarpmaya dayalı egrilik olusdu nefes alirken zorlaniyorum surekli burnum tikanik gibi acaba bunu devlet karsilarmi

 33. Benim 4 yıl önce burnum kırılmıştı şimdi nefes hic alamıyorum yemek yerken tıkanıyorum yatarken rahat yatamıyorum birazda eğrilik var ne yapmalıyım

  1. Merhaba,

   Rahatsızlığınızı teşhiz ettirerek raporla ameliyatınızı tekrar karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

 34. Merhaba ben bugün devlet hastanesinde hem estetik hemde burnumdaki et için ameliyat günü aldım fakat çok uzun zaman verdiler 8 ay sonraya ben bu süre içerisinde vazgeçebilirim ama vazgeçmek istemiyorum ne yapmam gerek yardımcı olurmusunuz

 35. Merhaba Burnumun görünümünden rahatsız oluyorum.biraz araştırma yaptım ama ameliyatlar oldukca pahallı. Burnumu bilerek kendim kırmayı düşünüyorum sgk bunu karşılar mi. Yani devlet hastanesine bir ödeme yapmalı mıyım?

 36. Merhabalar. Alerjik astıma bağlı nazal poliplerim var ve bahar ve yaz aylarında nefes almamı engelleyecek derecede büyüyor. Buna cerrahi bir müdahele yaptıracak olursam bununla birlikte estetik operasyonu da devlet karşılar mı? Çünkü aynı zamanda dar buruna sahibim polipler alınsa bile burunda darlık oldugu için nefes alma problemim devam edecektir. Şimdiden teşekkür ederim.

 37. Nefes almakta zorluk çekiyorum çoğu zaman. Burun şeklinden dolayı olduğunu düşünüyorum fakat SGK karşılamadığı zaman ücret verebilecek durumda değilim. Neye göre karar veriliyor ücret öğrenmek istiyorum

 38. Merhaba,bir sene önce devlet hastanesinde burun ameliyatı oldum,sonradan bi şişlik ve kemik çıkıntısı oldu.kapalı bir şekilde torpu yapalım dedi doktor bey. Bu durum ücretli midir ?

 39. Merhaba benimde burnumda et ve sola doğru yamulma varmış nefes alamıyorum zorlanıyorum kitap bile okuyamiyorum geçen yaz ameliyatı vardı vaz geçtim şimdi olucam fakat ssk özel hastaneyi karsiliyormu 11.000 tl istiyorlar ne yapmam lazım

  1. Merhaba,

   Hastanelerin ameliyatta ki ücretlerinde ssk ödeneği de var ancak farklı fiyat belirleme hakkına da sahipler. Aynı ameliyatı başka hastanelerde farklı fiyatlarla yaptırabilirsiniz.

  2. Merhaba burun kemigimde egrilik var ve ssk lı değilim devlet hastanesinde ücret öder mıyım

  3. Merhaba,

   Eğrilikten kaynaklı bir sağlık sorunu yok ise estetik cerrahiden ücret alınır. SGK nız veya GSS yok ise sağlık sorunu olsa dahi alınır.

 40. Merhaba ben 19 yaşındayım burnuma aldığım darbe sonucu hem nefes almakta zorluk çekiyorum ve burnumda büyüme ve yamulma var ücretsiz bi şekilde ameliyat olurmuyum yada devlet hastanesi ne kadarını karşılar sgk var

 41. Eşimin burnunda doğuştan gelen ve nefes almasını engelleyen kemik eğriliği problemi vardı. Daha sonra aldığı bir darp neticesinde burun kemikleri iki yerinden kırıldı. Burunda ciddi bir deformasyon ve nefes problemi oluştu. Yaklaşık bir hafta önce SGK anlaşmalı özel bir hastanenin KBB bölümüne başvurduk. Muayene edildi ve sağlık sorunundan kaynaklı bile olsa SGK ameliyatı karşılamaz denildi. Bu hastanede ameliyatı yaptırdık ve kurumsuz hasta olarak yüklü bir bedel ödedik. Bu konuda bilginize ihtiyacım var. Şu anda eşimin durumu sigorta kapsamında mı? Eğer öyle ise bu özel hastane bize doğru bilgi vermemiş ve bizi yanlış yònlendirmiş anlamına geliyor. Bu konuda ne yapabiliriz? Yasal olarak hastaneye yaptığımız fazla ödemeyi geri alma hakkımız var mı? Teşekkür ederim.

  1. Merhaba,

   Hastalık veya darbeden sonra oluşan Burun ameliyatları Özel hastanelerde de bir kısmı ssk karşılanarak yaptırılabilir. Ancak Siz önce tam teşekküllü devlet hastanesine gidip muayene olmalıydınız. Teşhis sonrası devlet hastaneleri kapsama alınıp alınamayacağına karar veriyor. Ameliyatla ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünüyorsanız Alo 184 hattına şikayette bulunabilirsiniz.

 42. Merhaba burunmda kikitdak ve burun ucu egriligi var nefes alamiyorum.Sgk karsilar ki bir kac dr. Gebze konak hastanesinde sgk larsilamaz dogustan kikirdak sorununuz estetige girer diyerek 6000 fiyat verdi.Tuzla devlet hastanesindede 2500 fiyat verdi .Kikirdak duzelince ucunda mecburen estetik olunca sgknkarsilamiyor dediler.Digrumudur

 43. Merhaba benim burnumda 1 yasindayken falan kırıldı hem de iki defa bende hem sinüzit hem de nefes problemi var nefesini ağzımdan alip veriyorum SGK karsilarmi? Ozelde yapsam SGK hepsini karşılarmi?

  1. Merhaba,

   Sağlık sorununuz burnunuzla ilgili. SGK ameliyatınızı karşılar. Darbeye dayalı bir sıkıntı olduğu aşıkar

  2. Ben şunu sormak istiyorum ama devlet hastanesi nde bütün estetiği olacağım ama ücreti nereye ve nasıl ediyoruz taksitlendirme falan oluyor mu acaba

 44. Meraba benim burnumda konka büyümesi, septum deviasyonu , oryante kemik spur ve mukus retansiyon kisti gibi sorunlar var aynı zamanda burun kemeri ve burun ucu düşüklüğü mevcut bütün bunlar komplikasyonları kbb uzmanı tarafından ücretsiz bi şekilde yaptırabilirmiyim bende sağlık çalışanıyim aynı zamanda hocadan rica etsem estetikde yapabilirmi kbb uzmanı

  1. Merhaba,

   Bu işlemlerin tamamını kurumdan ücretsiz yaptırabilirsiniz. Estetik durumu zaten doktorun teşhisine bağlı. Bu hastalıklarla birlikte estetik kısmını da ücretsiz yaptıran hastalar var.

  2. Merhaba Benim burun içimde gözle görülecek kadar büyük bir kemik var nefes almakta uzun zamandır zorluk çekiyorum ve ayrıca burun deliklerimi daraltıp ucunu hafif kaldırtmak istiyorum devlet hastanesinde ne kadar ücrete tabii?

 45. merhaba bütün soruları cevaları okudum kafamda az çok oluşturdum cevabımı aslında ama net olarak sizden de yanıt almak istedim ben 18 yaşındayım 17 yaşımda düştüm ve burnum kırıldı doktora gittiğimde genetik bir yamukluk olduğunu da söyledi 18yaşında gel hem estetik hem de kırık ı düzelteim dedi ama bunu söyleyen özel hastened ki bir doktordu ücretten doayı devlet hastenesinde olmak istiyorum çevremde sorduğum bir çok kişi antalya araştırma hastenisnde ücretsiz olmuş hiç bir sağlık roblemi olmadığı halde sadece estetik ben çok karıştı kafam bi onlar ücretsiz derken burda ücretli yazıyor estetik benim hem sağlık roblemi var ama yanında estetk de olmak istiyorum keez devlet hastenisde ücret öder miyim? yazılan cevalara göre evet ama ödemeyenler de varsağlık roblemleri olmadığı halde bu neye göre oluyor doktorum ücret istediği zaman itiraz etmeli miyim?

 46. Merhabalar kavgaya bagli 1 ay once burnum kirildi galiba kanfelan geldi ve 8 yil oncede bir kaza gecirmistim suan burnum yuzume gore cok buyuk ve kemer var nefes almaktada biraz zorluk cekiyorum ssk karsilarmi bu durumu nefes almayi ve kucultmeyi

  1. Merhaba,

   doktor değerlendirmesine göre estetiği de aynı anda yapma ihtiyacını beliler ve buna göre teşhis koyarsa estetiğı de karşılar. bu ameliyatlarda doktor teşhisleri belirleyici oluyor.

 47. merhaba iyi günler 2015 yılında geçirdiğim bir kaza sonucu burnum kırıldı ve 2016 ocak ayında operasyonla 8 parça kıkırdak kemik alındı burnumdan. bu alınan kemikler yüzünden burnum resmen hindi ibiğine döndü uc kısmı neredeyse üst dudağıma deyecek o zaman ameliyat eden doktorum bana estetik olur isem 8 bin tl gibi bi rakam ödemek zorunda olacağımı bildirmişti bende fiyat yüksek olduğundan kabul etmemiştim doğal olarak ama operasyon anlattığım gibi yapıldı ben bu operasyondan sonra eski yıllarımı hıç yakalayamadım neden diyeceksiniz gece horlamaları, sol burun deliğinde sürekli tıkanıklık ve sürekli bir hapşırık krizi var daha önceleri herkesde olduğu gibi bende bir kere veya 2 kere hapşırırdım belki komik gelecek ama şimdi bir hapşırmaya başladığımda en az 10 defa hapşırıyorum ben şimdi tekrar hastaneye gitsem estetik dense ssk karşılarmı yoksa yine bana uçuk bir fiyatlamı geri dönüş yaparlar.

 48. 2012 de cushing nedeniyle operasyon geçirdim. Burundan girilerek yapılan bu ameliyattan sonra burnumda sağ tarafa doğru bir egilme oldu ve uc kısmı da bir nevi düştü. Tabi bunlar bir süreç icinde gerçekleşti. Esnerken burun kemiklerim agriyor. Sol tarafta neredeyse her gün kanama oluyor.
  Bu durumun duzeltilmesi ssk kapsamina giriyor mu.
  Tesekkurler

 49. Merhaba ben 2 3 kez doktora gittim. Kimi eğrilik var dedi kimi ise deformasyon var et büyümüş ve nemlendirme yapıyor dedi ve ilaç verdi. 1 1.5 ay ilaç kullandım ama bi faydasını görmedim. Nefes almakta cidden zorlanıyorum ama sorun olduğu halde doktorlar çok ileri tarihe randevu veriyor ameliyat için (2 yıl). Özel hastanede gidip olmalımıyım yoksa ssk karşılarmı ameliyatımı. Teşekkürler

 50. Merhaba benimde 1.5 yil once burun kirigim oldu kaza sonucu ozel hastanede yapildi daha sonra oturacagini soyledi doktor fakat ne oturma oldu ne bisey oncekine gore daha iyi oldu diyor ama cok egri ve sol tarafimdan nefes alisim zayif devlet karsilar mi? Teşekkürler

 51. Merhaba ben 19 yaşındayım 15 yaşında iken burnuma futbol topu çarpması sonucu burnum iki yerden catladi ve burnumda kermerlesme ve iyileşmeyen bir yara oluştu doktor 18 yaşında ameliyatla düzeltelim dedi .bu ameliyat için herhangi bir ücret ödemem gerekir mi

 52. Hocam merhaba.ben de burun ici kemik egrili var aynı zaman da uzun yıllardır alerji rahatsızlıgım var burundan nefes almakta zorlanıyorum.desmont kullanıyorum.devlet hastanesin de kbb aynı zamanda estetik yapan doktoruma burun estetik olmak istedigimi söyledim.ama sanırım ameliyatlarını özele dönüstürdügü icin benim hastalıgımın estetik icin yeterli olmadıgını söyledi.burunla ilgili bir hastalıgım söz konusu degilmiş.bu ne kadar mantıklı?

 53. Doktorum burun kemigimde egrilik oldugunu ameliyatin gerektigini soyledi nefes alamiyorum.ancak 6 bin civari para istediler ssk bunu karsilar mi. Uni hastanesi burasi

 54. Doktorum her iki tarafta kemik egriligi oldugunu ameliyat olmam gerektigini soyledi. Uni hastanesi ve yuksek bir fiyat verdiler. Ssk karsilar mi bunu?

 55. benim burun kemiğim yamuk olduğu için nefes almada problem yaşıyordum doktora gittiğimde ameliyat olacağımı söyledi sorum şu
  devlet hastanesinde olduğum taktirde isteğim üzerine şeklini de düzeltebilir miyim?

 56. Merhaba

  Ben Burun estetiği olmak istiyorum yani biraz küçülmesi gerekiyor tam bi fiyat istemiyorum bu tarz operasyonların fiyat aralığı ne kadardır ?

 57. merhaba
  benim 18 yaşında bir oğlum var
  burnunda doğuştan kıkırdak eğriliği var ve tek tarafı tamamen kapalı durumda hiç nefes alamıyor
  aynı zamanda buna bağlı olarak burnunda bariz yamukluk var
  dr gittik ssk kapsamında içerden düzeltme yapılabileceğini ama estetik düzeltme yapılamayacağını bunun için ekstra ödeme alınacağını söylediler
  itiraz etmelimiyiz

 58. Merhaba iyi günler benim burnum kırıldı ve aradan bir hafta geçti muayene yapıldı kırığa bağlı olarak nefes almada bir sorun yok ama kırığa bağlı olarak burunda eğiklik ve kemik çıkması görüldü.Eski burnumda arasında kesinlikle alakası yok burnum tamamen değişti ama sağliki açıdan sıkıntı yokmus bu amaliyatı devlet karşılar mı yoksa ücretli mi olur ?

  1. Merhaba,

   Sağlık açısından sorun olmadığına karar verildi ise sigorta karşılamaz.

  2. Sağlık açısında bir sorun yok ama darbeye dayalı bozuldu ve doktorda darbeye dayalı bozulduğunu onayladı ama sağlık açısında problem yok dedi ama şekil bozukluğu bariz belli bu şartlarda sigorta karşılar mı ?

 59. Hocam öncelikle iyi günler benim bir kaza sonucunda burnum kırıldı yapılan incelemeler filmler sonucunda nazal kemikte kırık olduğu belirlendi ama sağlık açısından hiçbir sıkıntı yok nefes alman da ya da Ağrı’da oluşmuyor ama görüntü açısından ciddi bir şekilde farklılık oluştu kesinlikle eski burnum çok düzgün bir burunken şu anda eğiklik ve kemik çıkıntısı oluştu hastane ilk altı ay içinde herhangi bir operasyon yapılmayacağını söyledi 6 ay sonra şeklen düzeltmek için Plastik cerrahye başvurabilirsiniz dediler 6 ay sonra ben burnundan estetik ameliyat olursam bir fiyat ödemek zorunda kalacak mıyım çünkü sonuçta kırık nedeniyle bunun şekli bozuldu eskiden kesinlikle bunun da bir şekil bozukluğu yoktuŞimdiden çok teşekkür ederim

  1. Merhaba,

   Herhangi bir kaza darbe olmadan şekil bozukluklarını ssk karşılamıyor. ancak darbeye dayalı bozuklukları doktorun teşhisi ile ssk karşılıyor. Doktorunuzdan alacağınız teşhis ve rapor önemli.

 60. merhaba yasım 37 dogustan burnumda sola dogru egrilik var sag tarafım cok az nefes alıyor geceleri agzım acık uyuyorum tabi oda uyumaksa 🙂 antalya arastırmada estetikle birlikte olabiliyormuyum sgk karsılarmı nefes alamayınca horlama kulaklarda basınç her sabah yorgun kalkma :=)))

  1. merhaba yasım 37 dogustan burnumda sola dogru egrilik var sag tarafım cok az nefes alıyor geceleri agzım acık uyuyorum tabi oda uyumaksa antalya arastırmada estetikle birlikte olabiliyormuyum sgk karsılarmı nefes alamayınca horlama kulaklarda basınç her sabah yorgun kalkma

  2. Merhaba,

   Sağlık sorunu nedeni ile Araştırma hastanesi ssk karşılayacak şekilde ameliyatınızı yapar.

 61. Merhabalar benim burnumda hem kemik eğriliği hemde et oluşumu var bunun yanında görüntüsünden hoşlanmıyorum devlet hastanesi tamamını karşılarmı veya eğrilik ameliyatı Burun görüntüsünü degistirirmi

 62. Merhaba eşim Septorinoplasti ameliyati oldu devlet hastanesinde.kemikler alinmis burnundan.nefes almada zorluk cekiyordu yani saglik acisindan gerekliydi ameliyat.burnu duzeltildi ama goruntu degisti.estetige giriyormu bilmiyorum ama bizden ucret talep edildi ve malzeme parasi oldugu soylendi.sgk karsilamiyormuydu acaba bu ameliyati ? Tesekkurler sagolun

 63. Merhabalar Geçtiğimiz Nisan ayında burnum kırıldı özel hastanede müdahele edildi doktor 7 8 ay sonra ameliyat için görüşmemiz gerektiğini burnumun yapısının bozulduğunu estetik yapabileceğini şuan istemesem bile ileride isteyeceğimi söyledi devlet hastanesinde ameliyat olsam sgk bunu karşılar mı kırık yüzünden yapısı gerçekten büyük oranla değişti elle dokunulunca bile fark ediliyor bakınca bile gözüküyor sonrasında sol burun deliğim tıkalı o zamandan beri horlama yapıyor burnumun kırıklığından kaynaklı kulak tıkanıklığı oluşuyor

  1. Merhaba,

   Sonradan darbeye dayalı bir durum oluşmuş. Doktor tedavisinden sonra yapacağı teşhis ile sgk karşılayacak şekilde ameliyat olabilirsiniz. Üniversite hastanelerinde de 250-500 tl civarı bir ödenek ile de ameliyat olunabilir.

 64. Merhaba nefes almamda sorun yaşadığım ve burnumun egriliğinden rahatsız olduğum için kbb gittim ve doktor burnumun iç etlerinin çok büyük oldugu ve nefes alırken zorladığını, ilerde akciğer sorunu yaşayabileceğimi bunun için ameliyat olmamı söyledi. Bende Konya devlet hastanesine gidip hem burun etlerimin küçülmesi ve burnumdaki yamukluğu düzeltmeleri için görüşeceğim aynı ameliyatta düzeltme gibi bi durum olurmu 2 operasyon geçirmem gerekirmi ve bu amileyatta benden bi ücret talep ederler mi?

 65. Mrb düşme sebebiyle burnum hem eğri hem üzerinde dikiş izi gibi bi iz var ameliyat olmak istiyorum sgk karşılar mı yada fiyat aralığı maksimum minimum ne olur

 66. Merhaba ben Adana’da yaşıyorum, 16 yaşındayım. Küçükken çok fazla düşüp, burnumu bir yerlere çarptım. Şimdiyse burnumun üst kısmında kemer var ve sola doğru yamuk. Bir sorun olduğunu hem annemin hem babamın burnuna benzemediğinden anladım birkaç sene önce. Genelde mevsim geçişlerinde ve kış aylarında bunum tıkanıyor, nefes alamama problemim oluyor. Ama doktora gittiğimizde sadece fısfıs yazıyorlar ve pek etkili olmuyor. Burnumdaki sorunu nasıl düzeltebilirler acaba? Nefes alamama sorunum alerjik bir durum olduğundan mı ameliyata gerek duyulmuyor? Burnumun yamuk olması ameliyat için yeterli bir sebep değil mi? Başka doktora görünmeli miyim? Benim yaşamımı etkilediği için kafama takıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinrim.
  İyi günler.

 67. Merhabalar Ben izmir Bucadan yazıyorum Benimde burnumda sıkıntı var 11 yaşlarındayken yatak odasında oynarken karyolanın başlığına çarpma sonucu burnumun üstünde kemer var ve uyurken ağzım açık uyuyorum ve konuşurken konuşma şeklim başka ağzımla konuşurken burnumdan konuşuyormuşum gibi geliyor kalın şekilde ve eşim konuşurken burnumun oynadığıyla ilgili dalga geçip gülüyor bu problemi sgk karşılarmı acaba…??

  1. Merhaba,

   Dış etkenden oluşan darbe sonucu hasarlarda doktorlar da aynı kanıya varır ise oluşan bu sağlık sorununu düzeltmek için yapılan tüm müdahaleleri devlet karşılar. Burada teşhisi koyacak doktor önem arz ediyor.

 68. Bir kez ameliyat oldum sonrasında kırılma yaşadım revizyon ameliyaını devlet karşılarmı kırık var sonuçta :/

  1. Merhaba,

   Size cevabım da aynı olacak 🙂

   Dış etkenden oluşan darbe sonucu hasarlarda doktorlar da aynı kanıya varır ise oluşan bu sağlık sorununu düzeltmek için yapılan tüm müdahaleleri devlet karşılar. Burada teşhisi koyacak doktor önem arz ediyor.

 69. Merhaba benim sağ burun deliğimin sola göre daha büyük ve nefes almakta zorlanıyorum bazen sinüsle ilgili olduğunu söylediler bunu yaparken burnumuda düzeltme imkanları varmıdır?

  1. Merhaba,

   Burun düzeltme işlemi estetiğe girmakte. Hastalık ile ilgili kısım karşılanırken estetik ile ilgili ilave ödeme yapmanız gerekecektir.

 70. 15 yaşındayım burnunun sol tarafında çatlak var sürekli kanıyor ayrıca burnum büyük ve sag tarafında eğrilik var bu durumda SGK bu ameliyat i karşılar mı?

  1. Merhabalar,

   Burnunuzda ki kemikte eğrilik var ve nefes almanızı engelliyor ise SGK ameliyat olmanızı karşılar. Estetik kapsamlı ameliyatları, maalesef SGK karşılamamaktadır.

 71. Merhaba benim burnumda et var nefes alıp vermekte sürekli sorun yaşıyorum aynı zamanda burnum eğri estetik yaptırmak be eti aldırmak istiyorum bunu SSK karşılarmı?

  1. Merhabalar burnumda kemik eğriliğinden dolayı nefes alamama sıkıntısı yaşıyordum ve ameliyat olmam gerektiği söylendi ameliyat esnasında burnumun şekli de düzeltildi deviasyon haricinde düzeltme işlemi yapıldığı için ayrıca ödeme yaptım bunun için neden ödeme yapmak zorunda bırakıldım zaten burnumdaki kemerden dolayı sıkıntılarım oldu onu düzeltmek için de para aldılar acaba etikmidir bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürlerĺ

 72. Benim burnumda kemik eğriliği var sağ taraf tamamen kapalı doktor ameliyat dedi. bu ameliyat ssk tarafından karşılanır mı veya ben doktor a ve hastahane ye ne kadar oderim. Antalya Serik devlet hastanesi nde ameliyat olacağım

 73. Kalp hastasiyim stendim var burnumda basket topu geldiğinden beri hem egrilik hem nefes alamama horlama var özel hastanede fark odermiyim

  1. Merhaba,

   Devlet hastanesinde bu operasyonu ücretsiz olarak yaptırabilirsiniz. Özel hastanelerin ücretleri, değişkenlik göstermektedir.

 74. Merhaba ben şuan askerim burnum hem kırık hem eğri doktor gittim bana dedi bu burun ameliyat olacak dedi peki esnetik yaptırmak istesem fiyat aralığını bilen var mı bilgisi olan var mı

 75. 3 gün önce ayağımın kayması sonucu burnum kırıldı.acilde giriş yaptım doktor rotgen sonucu bana kırık olduğunu söyledi kulak burun boğaza gorukmemi soyledi doktorda sadece bakıp burnumun üstünü açıldığını söylemem sonucu beni plastik cerrahiye sevketti ssk bu durumu karşılar mi

 76. Benim burnum geçen sene kırıldı ve doktor filme bakarken kemik fazlalığı olduğunu söyledi Ve 6 ay sonra gel ameliyat edip düzeltelim dedi buna karşılık bi ücret ödenir mi doktorun demesinin bi etkisi olur mu?

 77. Merhaba benim burnumda kikirdak egriligi var ameliuat olacagim ama ayni zaman da. Burnumun goruntusundende memnun degilim dev estetik yaptirsam devlet karsilarmi suan askerim

  1. Merhaba,

   Burun estetiğini devlet karşılamaz. Devlet veya Üniversite hastanesinde ameliyat olsanız dahi Döner sermaye için ücret alınır.

 78. Merhabalar. Burnum 3 yaşındayken kırılmış. Şuan burnumun sol üst tarafında bir kemik parçası var. Sol deliğimin yarısı kapalı ve tam olarak nefes alamıyorum. Ayrıca burnumun estetik şekli de hoşuma gitmiyor. Hastaneye gittiğimde estetik kısmını da bu ameliyatın içinde SSK ile yaptırabilir miyim? Teşekkürler.

  1. Merhaba,

   Zaruri hallerde estetikle birlikte ameliyatı sgk karşılıyor. ameliyat edecek doktorun bu konuda yorumu önemli.

 79. Benim burnum küçük Ken kırıldı 7 yaşındayım 18 yaşına gelene kadar ameliyatı yapılıyormuş şimdi 38 yaşındayım ve burnunun şekli değişiyor nefes alamıyorum estetiği ameliyat olmam lazım SGK karsilamiyormus 7 yasindami olsaydım napabilirim şimdi 1500 200 lira istiyor devlet hastanesi nasıl öderim ?? Zaman aşımına zaten uğradı

  1. Merhaba,

   Yazımızda belirttiğimiz gibi eğer yaşam kalitenizi etkiliyor ve sağlığınızla ilgili bir problem oluşturuyor ise kurum karşılar. ancak tabii doktor yorumu bunda etkilidir. Tam teşekküllü ve araştırma devlet hastanelerinden randevu alarak tedavi ile ilgili bilgi almanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı