emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları 2022

Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları 2022

Devlet hastanesi burun estetiği fiyatları yapılacak işlemlere göre farklılık seyredebilmektedir. 2022 yılında kamu hastanelerinde burun estetiği için ortalama 6 bin lira ile 10 bin lira arasında ücret alınmaktadır.

Burun dışına yapılacak müdahaleler, operasyonun yapıldığı hastane ve diğer bazı etmenler ortalama olarak paylaşılan bu rakamlarda farklılık görülmesinin nedenleridir. Örneğin ufak bir müdahale için devletten alınan ücret 2 bin 500 liraya kadar düşerken, 10 bin liraya kadar yukarıda değindiğimiz gibi ücretlerin yükseldiği bilinmektedir.

Burun Estetiğini Devlet Hastanesi Karşılıyor Mu?

Devlette burun estetiğinin karşılanması için zorunluluk gerektiren haller aranmaktadır. Güzel görünme, gençleşme ya da benzer estetik kaygılar nedeniyle geçirilen burun estetiği operasyonları Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaz. Kaza, kırılma, vb. zorunlu hallerde ise burun estetiği ameliyatları SGK tarafından karşılanmaktadır.

Geçirilen herhangi bir kaza, geçmeyen burun tıkanıklığı şikayeti, burun eti, iltihap, vb. haller burun estetiği yapılması zorunlu hallere örnek olarak verilebilir ve bu hallerde sigortalının yaşına bakılmaksızın devlet tarafından burun estetiği operasyonlarının ücretleri karşılamaktadır. SGK tarafından burun estetiğinin hangi şartlarda karşılandığı ve hastanede gerçekleştirilen hangi süreçlerin ücretsiz olacağı ile ilgili aşağıda paylaşılan iki alt başlıktan ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz:

 • SGK Hangi Şartlarda Burun Estetiği Ücretini Karşılar?

SGK’da burun estetik ücretlerinin karşılandığı haller yukarıda paylaşılan başlıkta zorunlu haller olarak sıralandı. Bu haller nefes alıp vermekte güçlü yaratan, doğuştan veya sonradan kaza gibi nedenlerle insan sağlığını olumsuz etkileyen durumlar olduğu bilgisi de paylaşıldı.

Bu iki detaya ek olarak hastanın, burun estetiğinin gerekliliği için sağlık kurulu tarafından rapora ihtiyacı olduğunu belirtmek gereklidir. Sağlık kurulu hastanın burun estetiği operasyonu geçirmesi gerektiğini rapor ile tespit ederse, devlet hastanelerinde yapılan burun estetik operasyonlarından ücret alınmamaktadır.

 • Devlet Hastanelerinde Ücretsiz Burun Operasyon Süreçleri Hangileridir?

Burun operasyonlarında ücretsiz kamu hizmetleri eğer gereklilik dahilinde ise sürecin tamamını kapsar. Operasyon için hastanın yatışından taburcu olana kadar geçen süre içindeki herhangi bir uygulama nedeniyle hastadan ücret talep edilmez. Bu durumun tek istisnası, operasyona ek yapılan biçim ve görüntü ile ilgili müdahalelerdir. Bu istisna dışında kalan tüm operasyon, tedavi ve yatış süreci SGK tarafından karşılanmaktadır.

2022 Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

Devlet hastanelerinde burun estetiği operasyon ücretleri yazımızın hemen girişinde değindiğimiz gibi 6 bin lira ile 10 bin lira ortalama arasında değişmektedir. Yapılacak operasyonun boyutu, hastane, il ve olası ek müdahalelere bağlı olarak paylaşılan ortalamanın altında ya da üstünde fiyatlar ile kamu hastanelerinde karşılaşılması olasıdır. Birkaç ilden örnek vermek gerekirse devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları için 2022 yılında güncel tarifelere birkaç ilden aşağıda örnekler verilmektedir:

 • İstanbul Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları 2022

İstanbul devlet hastanelerinde burun estetiği için küçük operasyonlar 2 bin 500 lira ile 3 bin 500 lira arasında değişmektedir. Daha büyük operasyonlarda ise ücretler 5 bin lira ile 10 bin lira aralığına yükselebilmektedir. İstanbul’da ilçe bazında da ücretler farklı seyreder. Örneğin Ataşehir’de 10 bin lira düzeylerinde burun estetiği yapılabilirken, Bağcılar’da bu operasyon 8 bin lira dolaylarında yapılabilmektedir.

 • Ankara Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları 2022

Ankara devlet hastanelerinde burun estetiği ücretleri hastane ve seçilecek doktor bazında farklı seyredebilir. Ortalama bir ücret paylaşmak gerekirse Ankara için burun estetik operasyonları için 5 bin lira ile 8 bin lira arasında yapılabilir.

 • İzmir Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları 2022

İzmir’de kamu hastaneleri burun estetik ücretleri 5 bin liradan başlar. Operasyon için gerekli ek müdahaleler ile seçilen hastaneye göre ücretler 9 bin liraya ulaşabilir.

 • Bursa Devlet Hastanelerinde Burun Estetiği Fiyatları 2022

Bursa’da devlet hastaneleri için burun estetik ücretleri İstanbul, Ankara ve İzmir’e göre nispeten uygundur. En düşük 5 bin liraya burun estetiği yapılabilen Bursa’da ilçe ve hastaneye göre operasyon için talep edilen ücretler 7 bin liraya kadar ulaşabilir.

Üniversite Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

Üniversitelere bağlı hastanelerde burun estetiği fiyatları il bazında farklı seyreder. İstanbul ve Ankara gibi iller için bahsedilen ücretler diğer illere göre yüksektir. Üniversite hastanelerinin geneline bakıldığında ise 8 bin lira ile 10 bin lira arasında değişen bir fiyatlama söz konusudur. Bazı iller için örnek vermek gerekirse tablo şu şekildedir:

 1. İstanbul’da üniversite hastaneleri burun estetiği için 8 bin lira ile 10 bin lira arasında ücret talep eder.
 2. Ankara’daki üniversite hastanelerinde burun estetiği için alınan ücretler 7 bin lira ile 9 bin lira arasında değişir.
 3. İzmir’de üniversite hastanelerinde yapılan burun estetik operasyonlarında 6 bin lira ile 9 bin lira arasında ücretler değişmektedir.
 4. Bursa’da üniversite hastaneleri ortalama 6 bin liraya burun estetiği ameliyatı yapmaktadır.

Araştırma Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

Araştırma hastanelerinde burun estetik ücretleri üniversite hastanelerine paraleldir. Türkiye genelinde araştırma hastanelerinin operasyon ücreti ortalaması 7 bin lira ile 9 bin lira arasında değişmektedir. En yüksek 8 bin lira ile 9 bin lira bandında fiyatlar ile İstanbul ili öne çıkarken, Bursa’da fiyatlar 7 bin lira ortalamasında seyretmektedir. Ankara ve İzmir’deki araştırma hastanelerinde ise burun estetiği için ortalama 7 bin lira ile 8 bin lira arasında değişen ücretler uygulandığından söz edilebilir.

18 Yaş Altı Burun Estetiğini Devlet Karşılıyor Mu?

18 yaş altı bireylerde burun estetiği prosedürü yine yetişkinler ile benzerdir. Eğer kırılma, kaza ya da diğer zorunluluklar nedeniyle 18 yaş altı ergen ve çocuklarda burun estetiği gerekiyorsa, devlette bu operasyon ücretsiz olarak yapılır. Zorunluluk halleri dışında yapılan operasyonlar için kamu hastanelerinde yapılan burun estetiği operasyonu için hastane tipi ve yapılan uygulamalara bağlı olarak alınan ücret tahsil edilecektir.

17 Yaşında Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Olunur Mu?

Devlet hastanelerinde 17 yaş için burun estetiği büyüme ve gelişim hızına göre gerek erkek, gerek kadınlarda yapılabilmektedir. Vücudumuzun 18 yaşına kadar sürekli gelişime devam etmesi nedeniyle yaygın olarak 18 yaş altı estetik operasyonları için beklenmesi ile ilgili bir genel bir kabule uyulmasına neden olmaktadır. Ama bayanlarda gelişim hızına bağlı olarak 16 ile 17 yaş dolaylarında burun estetiği ameliyatı yapılabilirken, erkeklerde 17 ile 18 yaş arasında devlet hastanesinde burun estetiği operasyonu yapılabilir.

Burun Estetiğinde Yaş Sınırı Var Mı?

Burun estetiğinde yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Estetikte asıl belirleyici unsur, kemik ve kıkırdak yapısı ile ilgilidir. Burun estetik operasyonlarında kadınlar için 17 ve erkekler için 18 yaş alt sınırı ile ilgili bir kısıtlama bulunsa da özellikle kıkırdak ve kemikle ilgili durumlar söz konusu olduğunda daha erken yaşlarda burun ameliyatı yapılabilmektedir. Bu halleri zorunluluk olarak tanımlayabilir ve devlet hastanesi burun estetiği fiyatları muafiyeti kapsamında olduğunu söyleyebiliriz.

Ameliyat Ücretleri Ne Kadar?

Özel Sağlık Sigortası Tüp Bebek Masraflarını Karşılıyor mu?

SGK Fizik Tedavi Masrafını Karşılıyor Mu? Özel Hastane

Yorumlar

 1. Ertuğrul dedi ki:

  burnuma darbe aldım 15 yaşımda şuan 20 yaşımdayım kıkırdak yapımda sıkıntı olmuş bu darbeden dolayı ama olay olduğunda fark etmemistim şuan deviasyon var burnumda darbe aldığım için sgk karsilar mi?

 2. alican dedi ki:

  2005 yılında burnumdaki kırık sebebiyle ameliyat oldum parca et ve kemikler kırılarak alındı.6 ay kadar sağlıklı bir nefes alabildim.fakat ilerleyen zamanda nefes almafa zorlanmalar başladı.tekrar kbb pılikinliğinde muayene oldum kemik eğriliği olduğunu ve estetikli burun ameliyatı olmam gerektiği söylendi.bu durumda sgk ameliyat masraflarını karşılarmı.doktorum bu konu hakkında bilgi vermedi

 3. Yaşarcan Çeçen dedi ki:

  Burnumda büyük bir kırık var ve nefes almakta zorluk çekiyorum çalışıyorum bunu SSK karşılar mı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Evet sağlık sorunu yaşatan burun operasyonlarında sgk tedaviyi karşılamaktadır. Devlet hastenelerinde fark ödemeden ameliyat olabilirsniz.

 4. Yilmaz AVŞAR dedi ki:

  Merhaba benim burnumda kemik kirik ben lisede maç oynarken arkadaßin dirsegi geldi ćok kanadi ve kirik galiba nefes almakta gucluk çekiyorum agzimdan nefes almasam bunaliyorum bunu devlet ücretsiz yaparmi rendau aldimda

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Evet nefes almakta zorlanıyorsanız estetik ve diğer müdaheleleri karşılar.

 5. Sinan dedi ki:

  Merhabalar. Burnumun içinde eğrilik var ve bu dıştan görünürken de şekli kötü gözüküyor artı normal hayatta ve hatta uyurkenn nefes almakta ciddi zorlanıyorum. Benim şuan SGK yok kendimi kayıtlı olduğum okuldan belge alıp sgkye başvursam bu burnumu düzeltme ve karşılama imkanı varmı ? Cevaplarsınız sevinirim 🙂

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Öğrenciliğiniz devam ediyorsa babanızın sgk sında eğer yoksa 25 yaşına kadar devlet gss si ile ameliyat olabilirsiniz. Eğer nefes almanızı engelleyen eğrilik ise estetik müdahelesi de sgk tarafından karşılanır.

 6. Rabia dedi ki:

  Merhabalar … bende burnumun sol taraftaki kemiği yamuk eğri olduğu için nefes almakta zorluk çekiyorum.ama yesilkartliyım,yesilkart ücreti karşılar mı,ikinci sorumda;yamuk olduğu yerde burun kemeri var ona da müdahale yapılır mı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Yeşil kart ta karşılar. Kemer nefes almanızda zorluk yaratıyor ise o da düzeltilir. Aksi halde estetiğe gireceğinden ücret alınabilir.

 7. ebru dedi ki:

  Merhaba hangi devlet hastaneleri revizyon ameliyatı gerçekleştiriyor. İstanbul anadolu/avrupa

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bu konu ile ilgili bilgiyi 182 yi arayarak alabilirsiniz.

 8. Hamza dedi ki:

  Merhaba 19 yaşındayım burnumda aşırı uzaktan belli olmayan ama yakından belli olan Septum devialasyonu var SGK devlet hastanesinde ameliyat olsam karşılarmı acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   KBB doktorunda teşhisi koydurarak devlet hastanelerinde ücretsiz ameliyat olabilirsiniz.

  2. Elif dedi ki:

   Merhaba, 19 yaşındayım birkaç ay önce trafik kazası geçirdim ve burnumda eğrilme oldu. Kıkırdak olan yere dokununca ses geliyor burnumdan. Hafif bir darbede veya silerken ağrı oluyor, geceleri nefes almakta zorlandığımı hissediyorum ve genelde ağzı açık uyumaya başladım. Geniz akıntısı da arttı. Şekil olarak da bozukluk var. Devlet hastanesi estetik ameliyatını karşılar mı ?

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba

   Verdiğinz bilgilere göre eğrilik durumu sağlık sorunu da oluşturuyor. Hekiminizin hastalık teşhisiyle birlikte olacağınız şekil ameliyatı da sgk tarafından karşılanır.

 9. Ömer dedi ki:

  Merhaba doktorumun özel kliniğinde muayene oldum ancak ameliyatı özel hastanede yapıyor sgk bunu karşılarmı ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Nefes problemi var ise bir kısmını karşılayabilir. Ancak Özel hastane ameliyat için kendi kriterlerine göre ücret belirler.

 10. yiğit dedi ki:

  merhaba, sağ burnumda kemik ve eğrilik var ve nefes almada zorluk çekiyorum. estetik olarak bir problem yok. ancak ameliyatla birlikte estetik problemi ortaya çıkar mı, eğer çıkarsa bu ayrı mı değerlendirilir. iyi günler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Burun deviasyon amaeliyatı ile birlikte eğrilik durumu oluşursa yne sgk nın karşılayacağı bir müdahele olur.

 11. Kemal dedi ki:

  İyi günler 19 yaşındayım burnumda septum deviasyonu ve kıkırdak zayıflığı var. SGK ile anlaşmalı özel bir hastanede burun ameliyatı olmak istiyorum. Sağlık sorunu olduğu için SGK bir kısmını ödüyor diyorlar. Hem estetik hem sağlık sorununu düzelttirmek için ameliyat olacağım. Tahmini veya ortalama ne kadarını öder bir rakam verirseniz sevinirim 🙂

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba

   Özel hastaneler sgk karşılasa da kalan kısmını size söylerler. Her hastanenein fiyat politikasi farklıdır. sgk nın karşılayacağı rakam müdahale ye göre değişir. Tam bir rakam verebilmek zor.

 12. Damla dedi ki:

  Merhabalar devlet hastanesinde doktor burnumda kemik yamulmasi olduğunu ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Uzun zamandir özellikle geceleri burnum sürekli tıkalı ve ağzım açık uyuyordum. Simdi ise gündüzleride burnumdan nefes alamıyorum. Ben özel hastanede ameliyat olmak istiyorum. Sgk bir kısmını karşılar mi ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Sgk bir kısmını anlaşmalı hastane ise karşılar. ancak ücret belirlemekte özel hastaneler serbestir. Devlet hastanelerinde ücretsiz deviasyon ve diğer ameliyatlarınızı yaptırabilirsiniz.

  2. Eda dedi ki:

   Merhaba burnumun şeklinden memnun değilim şuana kadar bildiğim bir rahatsızlığım yok çok hafif burnum da kemiğe dokununca hissediliyor sağa doğru kayık ve devlet hastanesi sadece estetik yapar mı bu arada genel sağlık sigortam var

 13. Gülbahar dedi ki:

  Merhaba benim burnumda kemik ve septum deviasyonu mevcut. İki yıldır nefes almakta aşırı zorluk çekiyorum, geceleri boğulmak üzereyken uyanıyorum, sağlıklı nefes alamadığım için göğüs kafesimde aşırı ağrı hissediyorum. Devlet hastahanesine gidersem estetik için ayrı bir ücret ödemem gerekir mi? Sağlık sorunum olduğu için ücretsiz estetik ameliyatı olamaz mıyım?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Ücretsiz olarak deviasyon ve kemik ameliyatı olabilirsiniz.

 14. Meyra dedi ki:

  Merhaba, 19 yasindayim. Anne tarafimda genetik olarak burunun zaman icinde saga dogru kayma sorunu mevcut. Diger kardesilerimde olmamasina ragmen benim burnum son iki yildir saga dogru egrildi. Sol burun deligim acildi ve kuruluk oluyor ameliyat olmazsam sag tarafimdan da nefes alamayacagim yakinda. Egriligin duzeltilmesini devlet hastanesi karsilar mi ve ucunun kaldirilmasi da mumkun ameliyat esnasinda ucretsiz

 15. Gamze dedi ki:

  Burnumda nefes almami engelleyecek şekilde bir eğiklik var bunun icin devlet hastanesinde ucretsiz ameliyat olurken, burun seklime yönelik bir operasyon da beraberinde olursam ucret yine tahmini olarak 2bin mi olur yoksa daha uygun fiyata düşer mi

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Burun fonksiyonunun tam çalışması için gereken cerrahi müdahelnin yannda estetik yapırmak isterseniz ortalama 2000 tl civarında bir ücret çıkabiliyor. Bölüm doktorunuzun teşhisi ile birlikte daha az da bir rakam çıkabilir.

 16. Selma dedi ki:

  Merhabalar. Benim burnumda eğrilik var ve sağ taraftan hiçbir şekilde nefes alamıyorum. İlk olarak KBB den mi yoksa estetik cerrahisinden mi randevu almalıyım teşekkür ederim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Öncelikle KBB den randevu alarak rahatsızlıklarınızın teşhisinin yapılıp ameliyat için gün almanız gerekecek.

 17. Mehmet dedi ki:

  Merhabalar,doktor bana burnumun kökünde sola yatıklık olduğunu söyledi ancak nefes problemim yok sadece burnumdan konuşuyorum.Devlet hastanesinde,ameliyat ücretimi sgk karşılarmı ? karşılamazsa benim ne kadar ödemem gerekir?

 18. ramazan dedi ki:

  merhaba, devlet hastanesine gittiğimde burunda deviasyon olduğunu söyledi. ayriyeten burun ucunu da yaptırmak istiyorum sigorta ne kadarını karşılar?
  teşekkürler.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Deviasyonun tamamı karşılanır. Burun düzeltmenin ödemesini kendiniz yapmalısınız.

 19. Sema dedi ki:

  İyi günler benim hem nefes alma sorunum hemde kemikte çıkıntı ve sarkma söz konusu deviasyon ve estetik olarak ikisini aynı anda yaptırsam ücret değerlendirmesi ne olur (kemikten dolayı nefes varsa aldılar kemiği ama sarkma var onu nasıl düzeltirler ya da daha fazla sarkmamasi için ne kadar ücret ile karşılaşırim) bilgilendirirmisiniz

 20. Alper dedi ki:

  Mrb ben burnumu hem kucultmek hemde seklini degistirmek istiyorum universite hastanelerinde yada devlette maaliyeti ne kadar olur

 21. Serap dedi ki:

  Slm efendım bn 2016 yılına nefes sorunu yüzünden doktora gıttim ve kemık oldugu söylendı hemen ameliyat dedi. Be de dış görünüşte bozukluk olacaksa ıstemedığimi ilettım düğünüm vardı. Sonuc olarak olmayacak deyıp yapıldı. Ama sonuc hüsran burnumun şekli boxuldu ucu düştü artı hala rahat nefes alamıyorum. 2.amelıyat ıstıyorum nefes artı burnumu düzeltme. Eşim üstünden bakılıyorum sskam var Türk telekom calışanı anlaşmalı hastaneler ne kadar karsilar artı araştırma ve devlet hastanelerı karşılar mı son olarak kalcadan kıkırdak alınıp ekleneck a dendı bu işlemi devlet hastanelerı yapıyor mu?Acıl yardım

 22. Eda İzmir dedi ki:

  Merhaba benim burnumda sağa doğru deviasyon varmış bir tarafı tıkalı o taraftan çok fazla nefes alamıyorum eğer sağlık açısından deviasyon ameliyatında doktor uygun görüp dış yapısınında değişmesini söylerse devlet hastanesinde, ben ameliyatı vakıf üniversitesi hastanesinde olursam yine de Sgk karşılar mı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Vakıf Ünv. Hastanelerinde tamamı karşılanmaz. Devlet hastaneleri tamamını karşılar.

  2. Serap dedi ki:

   Ve olduğum ameliyat devlet hastanesındeydi. Ikıncıyı düşündüğüm iöin tekrar devlete muayeneye gıtyım ıkıncı amelıyatı arastrma hastanesı yapar kıkırdak alınacak konulacak dendı ne kadar doğru

  3. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bu işlemleri ancak eğitim ve araştırma hastaneleri veya Üniversite hastaneleri yapabilmektedir. İki rahatsızlığınızdan yapılacak müdaheleleri sgk karşılar.

 23. Görkem dedi ki:

  Merhabalar sizden ricam sorumu cevaplar mısınız? Ben bundan 1 yıl önce doktora gittim burnumda nefes alma şikayeti ve ön kısmında eğrilik tarzı bir şey vardı(ön kıkırdağım sola yatıktı).Neyse doktora gittim muayene etti beni ve sende ön septum deviasyonu var dedi ameliyat yapılabilir ama bu ameliyatı ben yapmam dedi ben de bir şey demedim ve gittim. Aklımda birkaç soru kaldı açıkcası onlar şunlar:
  1)Başlıca sormak istediğim bu SGK karşılıyor mu ameliyat ücretimi
  2)SGK karşıladı diyelim estetik şeylerde istiyorum ameliyatımda onları karşılar mı?
  3)Şu an 18 yaşındayım herhangi bir sorunu olur mu
  Sorularım bunlardır efendim.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Burun ameliyatlarını 18 yaşından önce yapmayı uygun görmüyor hocalar. Eğitim ve araştırma hastanelerine giderseniz bu ameliyatı yaptırabilirsiniz. Estetik durumu sağlıkla alakalı ise kurum karşılar. Özel bir talep ise ücret talep edilir. Teşhisi doktor yaparak size detaylı bilgi verecektir. bu hastaneler ihtiyaç halinde Doç vb hocalardan da görüş alırlar.

 24. Adem dedi ki:

  İstanbul ve yakın çevresinde öneride bulunabileceğiniz Devlet Hastanesi KBB doktoru var mı acaba?

 25. Sevcan dedi ki:

  Merhaba ben 1 ay öncesinde özel başarı hastanesinde deviasyon ameliyatıyla beraber estetik oldum 6000 TL ödedim , Fakat sonuçtan hiç memnun değilim görüntü açısından isteklerim karşılanmamış Üstelik burnumun kemiğinde çıkıntı var kemer gibi duruyor bu durumda ne yapmalıyım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Al0 184 hattını arayarak şikeyette bulunabilirsiniz.

 26. Kaan dedi ki:

  Merhaba benim küçükken burnum feci şekilde kırıldı burnumda eğrilik ,nefes alma sorunları ve büyüme gerçekleşti kemik eğriliği ve dış görünüş için ücret talep ederler mi devlet hastanesinde

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Nefes alama sorunu eğrilikten kaynaklandığı için eğriliğin düzeltilmesine ayrıca ücret alınmaz.

 27. Fulya dedi ki:

  Merhaba ben burnumdan rinolaplasti oldum fakat kemik kalıntıları var tekrar revizyon amaliyatı olucam rapor parası alamadım ilk amaliyatta ikincisinde alabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   eğer ameliyat öncesi 1 sene içinde 90 gün priminiz var ise hem eski hem de olacağınız ameliyatın rapor ödeneğini alabilirsiniz.

 28. tuğçe dedi ki:

  Merhaba burun estetiği için bugün bahcelievler devlet hastanesine kbb kısmına gittim fakat estetiği orada yapmadığını farklı bi hastanede yaptığını bununda 6 bin tl ücrete tabi olduğunu söylediler. İstanbulda devlet hastanesine uygun burun estetiği ameliyatı olmak için hangi hastaneye gitmeliyim?

 29. İsimsiz dedi ki:

  Merhaba ben küçükken düşmüştüm ve düştüğümde burnum masanın kenarına denk geldi ve sola dogru eğrilmişti. Burun deliklerimde orantısız et var ve hem eğrilikten hem de burun deliklerimin ucundaki etlerden rahat nefes alamıyorum sizce KBB ye gitsem ameliyat derler mi diyelim ki dediler herhangi bir ücret alınır mı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Sağlık problemine sebebiyet veren rahatsızlıklarda yapılan ameliyatlardan sgk kapsamında ücret alınmaz. Eğrilik ve et tedavisi ücretsiz yapılır. KBB kliniğinden randevu alınız.

 30. Gülşen dedi ki:

  Merhaba ben 27.03.2018 yılında burun kemiği eğriliğinden ameliyat oldum. Fakat hâlâ aynı şikayetlerim devam ediyor. Ayrıca ameliyat olduğun kısımda şişlik oluştu. Devlet hastahane si estetik yapar mı

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Devlet hastanesi estetiği ücretli yapar. Şikayetleriniz devam ediyor ve amelyat nedeni ile şişlik oluştu ise bununla ilgili ameliyetlardan ücret alınmaz.

  2. Muhammet dedi ki:

   Merhaba küçükken burnuma aldığım darbe sonucu burnumun şekli büyüdükçe yamuldu sgk karşılar mı hangi birimden randevu almam gerekiyor

 31. Bilge dedi ki:

  Merhaba , bende burun eti varmış bu durum nefes almamda beni zorluyor sprey verseler de geçmiyor ameliyat olmak istiyorum bu esnada burnumu duzelttirmek bu durumda SGK karşılar mı acaba ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Yapılan teşhise göre sadece burnunuzdaki et alınır ayrıca estetik müdahelesi yapılmaz. Yapılsa dahi ücrete tabi olur.

 32. Emine dedi ki:

  Merhabalar ben devlet hastanesine horlama ,nefes almakta zorluk ve ağız akıntısı için KBB gittim. Kıkırdak eğriliğim var dedi tedavi şeklini sordm sadece ameliyat dendi fakat benden 2000 lira para istendi bunu ssk karışlamıyor mu?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   KBB yani sgk karşılar. Sıkıntı çıkartıyorlar ise Uyku polikinliklerinden randevu alın. Sizi teste tabi tutacaklar bu raporla ücretsiz ameliyat olabililrsiniz.

 33. Fkn dedi ki:

  İyi günler geçenlerde grip için hastaneye gitmiştim. Doktor burnumun sol tarafının kemik eğriliğinden dolayı kapalı olduğunu söyledi ve 18 yaşında ameliyat dedi(17 yaşındayım) aynı zamanda bu eğrilik sinuzite yol açıyor burnumun sol tarafından hava girişi cok az olduğu için ozellikle sol gözümün üstü aşırı derece ağrı yapıyor(yılda bir falan oluyor 5 6 gun suruyor)ayni zamanda burnumda kemer var bu ameliyat yapılırken burun kemerininde düzeltilmesini istiyorum ssk karşılar mı ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Burnun doğal yapısından dolayı oluşan kemer durumu sağlık açısından bir sorun teşkil etmiyor ise sgk karşılamaz. Ancak burun ameliyatı içinde doktor inisiyatif kullanarak rahatsızlık verdiği teşhisi ile de karşılanarak yapılabilir. Tamamen doktor teşhisine bağlı bir durum.

 34. Emir dedi ki:

  Merhaba burnum ilk olarak 10 yaşlarında kırıldı ve kendiliğinden kaynadı zamanla maçlarda aldığım tekmelerle iyice burnumun şekli değişti önden bi sorun yok ama yandan bakınca burnum adeta dans ediyor dokununca burnumdaki kemiğin parçalandığını hissediyorum estetik olmak istiyorum sigorta karşılar mı karşılarsa ne kadarını karşılar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Eğer sağlık sorunu yaşıyorsanız tamamını karşılar. Sadece estetik durumu var ise hatahane döner sermayelerine göre ücret farklılık göstermektedir.

 35. deniz dedi ki:

  merhaba geçen sene 2019 mart ayında burnuma kitabın kenar tarafı geldi sert bi şekilde ve kemiğim eğrildi tümsek gibi bişi oldu aşırı derece bi nefes alma problemim yok aslında ama burnumu kaldırdığımda daha rahat nefes alıyorum ve benim burnum dümdüzdü ne kemer ne başka bişi yoktu o günden sonra burnum hep tıkanıyo yaz aylarında bile geceleri uyuyamıyorum şuan bile tıkalı nefes alırken yeterli alamıyorum sürekli burnumu çekiyorum aşırı rahatsız oluyorum görünüm açısından da çok kötü duruyo estetik ameliyatını sgk karşılarmı?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   KBB doktoru bu durumun nefes almanızı güçleştirdiği teşhisini koyarsa. Tüm ameliyat işlemleriniz sgk tarafından karşılanır.

 36. Duygu dedi ki:

  bir de burnumda kemik var ince uzun.

 37. ceylin dedi ki:

  merhaba iyi akşamlar öncelikle.burun ucu düşüklüğü var bende bu ne kadar sorun değil gibi gözükse de burnumu biraz daha kaldırıp nefes aldığımda daha iyi nefes aldığımı fark ediyorum.bunun için devlete gitsem sgk tam olarak karşılar mı?yoksa estetik diyip biraz daha ücretli bir şekilde mi ameliyat olur?

  1. ceylin dedi ki:

   ve bide burun ucumda kıkırdakta eğrilik var sanırım

  2. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bu durum eğer nefes almanızı engeller bir durum ise estetik de olsa sgk tarafından karşılanır.

  3. ceylin dedi ki:

   fazla etkilemiyor açıkçası burnumda et falan da yok hani engelleyen bir şey yok ama sadece kaldırınca daha iyi nefes alıyorum.doktora ne demem lazım ve gerçekten de böyle anlattığımda sadece estetik mi der

  4. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Doktora birşey söylemenize gerek yok. Doğru nefes alamıyorum diye şikayetinizi iletin. Zaten film vb çektikten sonra teşhisini yapar. Bu teşhise göre de ameliyat durumu netleşir. Önce KBB den randevu alıp bir doktora görünün.

  5. Emre dedi ki:

   1-2 sene önce sınıfta arkadaşımın duvara itmesi sonucu burnumun üst kemiğini duvara çok sert bir şekilde vurdum vurunca çatlama sesi ve hafif kanama olmuştu ondan sonra gözle görülür bir eğrilik oldu ve sol burun deliğimde nefes almam zorlaştı bu üst kemikteki deviasyonu şu an yaptırabilirmiyiz 16 yaşındayım ve devlet hastanesinde ameliyat olmak istiyorum

 38. Gamze dedi ki:

  Merhaba 19 yaşındayım. burnum orta okul yaşlarında yüksek bir raftan kitap düşmüştü kırık mı bilmiyorum ama o zamandn sonra burnumun üst kısmında kemikli bir eğrilik oluştu cok rahatsızım bu durumdan kac sene gecti hâlâ ara sıra ağrıdığını hissediyorum. Eger burnum kırıksa ssk ameliyati karsilar mi? Ameliyat sirasinda burnumda kuculur ve duzelir mi?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   KBB randevu alarak bu durumun nefes alma güçlüğüne neden olup olmadığını tespit ettirebilirsiniz. ayrıca burun ameliyatlarını acil olmadığı durumlarda zaten 18 yaşından sonra yapmaya gayret gösteriyorlar. Burnunuz kırıksa bile bu zaman kadar kaynamıştır. Ama sizin farkedemediğiniz nefes alma güçlüğü olabilir. bu yönde bir teşhis olursa estetikle birlikte ameliyatınız ssk karşılar. ancak küçültme ameliyatı değil, düzeltme ameliyatı yapılır.