SGK

2024 Devlet Hastanesi Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği, kişinin yüz yapısına uygun olarak burun şeklinin değiştirildiği cerrahi bir işlemdir. Estetik kaygılar veya solunum problemleri gibi sağlık sorunlarının çözümü için tercih edilebilir. Ülkemizde de özel hastaneler ve devlet hastaneleri burun estetiği ameliyatları yapmaktadır.

Devlet hastaneleri burun estetiği fiyatları 2024 yılında ne kadar oldu? Devlet hastanesinde burun estetiği yaptırmak için nasıl bir yol izlemek gerekir. Devlet hastanesinde burun estetiği yaptırmak istiyorsanız bilmeniz gereken ayrıntıları yazımızda hazırladık.

DEVLET HASTANESİNDE BURUN ESTETİĞİ YAPILIR MI?

Evet, devlet hastanelerinde burun estetiği yapılmaktadır. Ancak, estetik amaçlı yapılan operasyonlar için SGK’nın karşıladığı durumlar sınırlıdır. Sağlık problemleri dışındaki burun estetiklerinde SGK desteği alamazsınız. Keyfi olarak burun estetiği yaptırmak isterseniz devlet hastanelerinde de ücret ödemeniz gerekir.

Devlet Hangi Estetik Ameliyatları Karşılıyor?

Devlet, hayati öneme sahip veya sağlık sorunlarından kaynaklanan estetik operasyonları karşılamaktadır. Burada önemli olan nokta yapılacak estetik operasyonun sağlık açısından önemli ya da hayati olmasıdır. Bunun dışındaki estetik operasyonlar devlet desteği dışındadır.

DEVLET HASTANESİNDE BURUN ESTETİĞİ ÜCRETLİ Mİ?

Devlet hastanesinde estetik operasyon ücretli mi sorusunun cevabı 2 şekilde verilebilir:

 1. Sağlık sorunu ya da hayati önem arz eden estetik operasyonlar devlet hastanelerinde ücretsizdir.
 2. Devlet hastanelerinde estetik amaçlı burun estetiği ücretli olup fiyatlar ortalama 10.000 TL ile 30.000 TL arasında değişmektedir.

SGK Fizik Tedavi Şartları : https://www.ssk.biz.tr/ssk-fizik-tedavi-odemeleri/

NOT: Estetik ameliyatın ilgili hekim tarafından bir zorunluluk olarak görülmesi durumunda operasyon ücretsiz olur.

Devlet Hastanesinde Burun Estetiği Nasıl Bedava Yapılır?

Sağlık sorunları nedeniyle yapılan burun estetiği operasyonları SGK tarafından karşılanabilir. Bunun dışındaki durumlarda devlet hastanesinde yaptıracağınız estetik operasyonlara ücret ödemek zorundasınız.

DEVLET HASTANESİNDE BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI NE KADAR?

2024 yılında devlet hastanesinde burun estetiği fiyatları ortalama 10.000 ile 30.000 TL arasında değişmektedir. Eğer sağlık sorunu nedeniyle ameliyat olacaksanız tamamen ücretsizdir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi hekiminizin burun estetiğini sağlık açısından zorunluluk olarak görmesi gerekir.

DEVLET HASTANESİNDE BURUN ESTETİĞİ OLMAK İÇİN HANGİ BÖLÜME GİDİLİR?

Burun estetiği için KBB veya Plastik Cerrahi bölümlerine başvurulabilir. Başvurduğunuz hastanenin danışmasından hangi bölüme gitmeniz gerektiği konusunda net bilgi alabilirsiniz. KBB bölümünde muayene olup buradan varsa plastik cerrahi bölümüne sevk edilebilirsiniz.

KBB Uzmanı Burun Estetiği Yapar Mı?

Evet, KBB uzmanları da burun estetiği operasyonları yapabilmektedir. Her KBB uzmanı burun estetiği yapabilir diye bir kaide yoktur. Bu konuda hekiminiz detaylı bilgi verecektir.

Devlet Hastanesinde Plastik Cerrahi Burun Estetiği Yapar Mı?

Evet, plastik cerrahi bölümü de burun estetiği operasyonları gerçekleştirebilir. Hastanenizde plastik cerrahi yoksa bu ameliyatı KBB uzmanı doktor da yapabilir. Hastanenin bu konuda bir yeterliliği yoksa başka bir devlet ya da üniversite hastanesine sevk edilebilirsiniz.

BURUN ESTETİĞİNİ SGK KARŞILAR MI?

SGK, sağlık sorunlarına yönelik burun estetiği operasyonlarını karşılayabilir. Keyfi, estetik kaygıyla kişi tarafından istenen ameliyatlar SGK desteğinin kapsamı dışındadır.

BURUN ESTETİĞİ SONRASINDA HASTANEDE YATMAM GEREKİR Mİ?

Operasyonun türüne ve kapsamına bağlı olarak hastanede yatış gerekebilir. Bu konuda en doğru bilgiyi hekiminizden alabilirsiniz.

ÖZEL HASTANELERDE BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI NE KADAR?

Özel hastanelerde burun estetiği fiyatları genellikle devlet hastanelerinden daha yüksektir ve değişkenlik gösterir. Cerrahların özel muayenehanelerinde ise ücretler oldukça yüksektir.

SGK Tüp Bebek Şartları : https://www.ssk.biz.tr/sgk-tup-bebek-deneme-sartlari/

Ortalama olarak ameliyat niteliğine göre değişmekle birlikte özel hastane ve cerrahların özel muayenehanelerindeki ücretler şu düzeydedir:

 • Özel Hastane: 20.000 TL – 80.000 TL
 • Özel Muayenehane: 30.000 TL – 100.000 TL

NOT: Yukarıdaki rakamlar genel ortalamalardır, daha az ya da fazla olabilir.

BURUN ESTETİĞİNİ ÖZEL SAĞLAK SİGORTASI KARŞILAR MI?

Özel sağlık sigortaları, poliçe detaylarına bağlı olarak estetik operasyonları karşılayabilir. Burun estetiğini sağlık sigortanızın karşılayıp karşılamayacağını poliçenizden ya da ilgili sigorta şirketinin danışmanından öğrenebilirsiniz.

BURUN ESTETİĞİ KAÇ YAŞINDA YAPILMALI?

Burun estetiği genellikle yüz gelişiminin tamamlandığı 18 yaş ve sonrasında yapılmalıdır.

BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI KAÇ SAAT SÜRER?

Burun estetiği operasyonu ortalama 1-3 saat arasında sürebilir. Daha detaylı operasyonların süresi 5 saate kadar çıkabilir. Ameliyat süresi ile alakalı bilgileri operasyonu yapacak hekim size bildirecektir.

Ameliyat Sonrası Burnun İyileşmesi Ne Kadar Sürer?

Tam iyileşme için genellikle 1-2 hafta gerekir, ancak bu süre kişiden kişiye değişebilir. Ameliyatın niteliğine göre süre uzayabilir ya da kısalabilir.

KİMLER BURUN ESTETİĞİ YAPTIRAMAZ?

Burun estetiği, bazı sağlık sorunları olan kişiler veya yüz gelişimi tamamlanmamış bireyler için uygun olmayabilir. 2024 devlet hastanesi burun estetiği fiyatları konusunda detayları sizlerle paylaştık.

Shares:

213 Yorumlar

 • Bay
  11.12.2023

  Yaklaşık 8 ay önce devlet Hastanesi’nde estetik ameliyatı oldum ve şekilde bozukluk ve nefes almakta zorlanıyorum 2 amelyat fiyatında artış olurmu yada ücret alınır mı

  Cevapla
 • Sevgi
  01.11.2023

  Devlet hastanesinde burun ameliyatı ne kadar

  Cevapla
 • Yücel
  08.10.2023

  Merhaba. Ben askerim şuan geçen iş yaparken üzerime dolap düştü başım ve burnum dolap ve demirin arasında sıkıştı. Burnumun ucundaki et eğrilik oluştu artı burnumun ucundaki kemim post’uma batıyor gece uyurken nefes almakta zorlanıyorum uykudan uyanıyorum. Sgk bunu karşılar mı ve estetik olur mu olursa da bir ücreti olur mu? Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   20.10.2023

   Merhaba,

   Sağlık problemi olduğu için ücretsiz ameliyat olabilirsiniz. Estetik için ayrıca bir ücret talep edilebilir.

 • Maşallah
  05.09.2023

  Burun estetiği olmak istiyorum fiyatları nedr acaba

  Cevapla
 • Yusuf filiz
  22.07.2022

  İyi günler.yurt dışında çalışıyorum.1 aylık izin sürem War ve bu süreçte Türkiye ye gelip devlet Hastanesi’nde burun estetiği ameliyatı olmayı düşünüyorum.gün atma veya randevu süreci nasıl işler.( Hastaneye başvuru yaptığım ilk hafta ameliyatımi gerçekleştirebilirmiyim)

  Cevapla
 • Ertuğrul
  12.06.2022

  burnuma darbe aldım 15 yaşımda şuan 20 yaşımdayım kıkırdak yapımda sıkıntı olmuş bu darbeden dolayı ama olay olduğunda fark etmemistim şuan deviasyon var burnumda darbe aldığım için sgk karsilar mi?

  Cevapla
 • alican
  27.05.2022

  2005 yılında burnumdaki kırık sebebiyle ameliyat oldum parca et ve kemikler kırılarak alındı.6 ay kadar sağlıklı bir nefes alabildim.fakat ilerleyen zamanda nefes almafa zorlanmalar başladı.tekrar kbb pılikinliğinde muayene oldum kemik eğriliği olduğunu ve estetikli burun ameliyatı olmam gerektiği söylendi.bu durumda sgk ameliyat masraflarını karşılarmı.doktorum bu konu hakkında bilgi vermedi

  Cevapla
 • Nurcan
  09.03.2022

  Merhabalar BEN uyur-ken geceler nefes almakla çok zorlaniyorum agzim hep acikta uyuyorum bunun sağlık problemi varmi peki sgk karsilar mi

  Cevapla
 • Yaşarcan Çeçen
  28.11.2021

  Burnumda büyük bir kırık var ve nefes almakta zorluk çekiyorum çalışıyorum bunu SSK karşılar mı

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   29.11.2021

   Merhaba,

   Evet sağlık sorunu yaşatan burun operasyonlarında sgk tedaviyi karşılamaktadır. Devlet hastenelerinde fark ödemeden ameliyat olabilirsniz.

 • Yilmaz AVŞAR
  25.09.2021

  Merhaba benim burnumda kemik kirik ben lisede maç oynarken arkadaßin dirsegi geldi ćok kanadi ve kirik galiba nefes almakta gucluk çekiyorum agzimdan nefes almasam bunaliyorum bunu devlet ücretsiz yaparmi rendau aldimda

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   27.09.2021

   Merhaba,

   Evet nefes almakta zorlanıyorsanız estetik ve diğer müdaheleleri karşılar.

 • ozan
  24.09.2021

  selamlar burnumda yamukluk ve burnumun sol taraf burun eti ve kıkırdağı yok bunlara bağlı olarak nefen almakta zorlanıyorum sgk bunu karşılarmı acaba?

  Cevapla
 • Sinan
  05.06.2021

  Merhabalar. Burnumun içinde eğrilik var ve bu dıştan görünürken de şekli kötü gözüküyor artı normal hayatta ve hatta uyurkenn nefes almakta ciddi zorlanıyorum. Benim şuan SGK yok kendimi kayıtlı olduğum okuldan belge alıp sgkye başvursam bu burnumu düzeltme ve karşılama imkanı varmı ? Cevaplarsınız sevinirim 🙂

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   05.06.2021

   Merhaba,

   Öğrenciliğiniz devam ediyorsa babanızın sgk sında eğer yoksa 25 yaşına kadar devlet gss si ile ameliyat olabilirsiniz. Eğer nefes almanızı engelleyen eğrilik ise estetik müdahelesi de sgk tarafından karşılanır.

 • Rabia
  15.05.2021

  Merhabalar … bende burnumun sol taraftaki kemiği yamuk eğri olduğu için nefes almakta zorluk çekiyorum.ama yesilkartliyım,yesilkart ücreti karşılar mı,ikinci sorumda;yamuk olduğu yerde burun kemeri var ona da müdahale yapılır mı

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   17.05.2021

   Merhaba,

   Yeşil kart ta karşılar. Kemer nefes almanızda zorluk yaratıyor ise o da düzeltilir. Aksi halde estetiğe gireceğinden ücret alınabilir.

 • ebru
  18.04.2021

  Merhaba hangi devlet hastaneleri revizyon ameliyatı gerçekleştiriyor. İstanbul anadolu/avrupa

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   21.04.2021

   Merhaba,

   Bu konu ile ilgili bilgiyi 182 yi arayarak alabilirsiniz.

 • Hamza
  18.04.2021

  Merhaba 19 yaşındayım burnumda aşırı uzaktan belli olmayan ama yakından belli olan Septum devialasyonu var SGK devlet hastanesinde ameliyat olsam karşılarmı acaba

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   21.04.2021

   Merhaba,

   KBB doktorunda teşhisi koydurarak devlet hastanelerinde ücretsiz ameliyat olabilirsiniz.

  • Elif
   11.07.2021

   Merhaba, 19 yaşındayım birkaç ay önce trafik kazası geçirdim ve burnumda eğrilme oldu. Kıkırdak olan yere dokununca ses geliyor burnumdan. Hafif bir darbede veya silerken ağrı oluyor, geceleri nefes almakta zorlandığımı hissediyorum ve genelde ağzı açık uyumaya başladım. Geniz akıntısı da arttı. Şekil olarak da bozukluk var. Devlet hastanesi estetik ameliyatını karşılar mı ?

  • Danışma Birimi
   12.07.2021

   Merhaba

   Verdiğinz bilgilere göre eğrilik durumu sağlık sorunu da oluşturuyor. Hekiminizin hastalık teşhisiyle birlikte olacağınız şekil ameliyatı da sgk tarafından karşılanır.

 • Ömer
  05.04.2021

  Merhaba doktorumun özel kliniğinde muayene oldum ancak ameliyatı özel hastanede yapıyor sgk bunu karşılarmı ?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   06.04.2021

   Merhaba,

   Nefes problemi var ise bir kısmını karşılayabilir. Ancak Özel hastane ameliyat için kendi kriterlerine göre ücret belirler.

 • yiğit
  02.03.2021

  merhaba, sağ burnumda kemik ve eğrilik var ve nefes almada zorluk çekiyorum. estetik olarak bir problem yok. ancak ameliyatla birlikte estetik problemi ortaya çıkar mı, eğer çıkarsa bu ayrı mı değerlendirilir. iyi günler

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   02.03.2021

   Merhaba,

   Burun deviasyon amaeliyatı ile birlikte eğrilik durumu oluşursa yne sgk nın karşılayacağı bir müdahele olur.

 • Kemal
  14.02.2021

  İyi günler 19 yaşındayım burnumda septum deviasyonu ve kıkırdak zayıflığı var. SGK ile anlaşmalı özel bir hastanede burun ameliyatı olmak istiyorum. Sağlık sorunu olduğu için SGK bir kısmını ödüyor diyorlar. Hem estetik hem sağlık sorununu düzelttirmek için ameliyat olacağım. Tahmini veya ortalama ne kadarını öder bir rakam verirseniz sevinirim 🙂

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   15.02.2021

   Merhaba

   Özel hastaneler sgk karşılasa da kalan kısmını size söylerler. Her hastanenein fiyat politikasi farklıdır. sgk nın karşılayacağı rakam müdahale ye göre değişir. Tam bir rakam verebilmek zor.

 • Damla
  28.11.2020

  Merhabalar devlet hastanesinde doktor burnumda kemik yamulmasi olduğunu ameliyat edilmesi gerektiğini söyledi. Uzun zamandir özellikle geceleri burnum sürekli tıkalı ve ağzım açık uyuyordum. Simdi ise gündüzleride burnumdan nefes alamıyorum. Ben özel hastanede ameliyat olmak istiyorum. Sgk bir kısmını karşılar mi ?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   28.11.2020

   Merhaba,

   Sgk bir kısmını anlaşmalı hastane ise karşılar. ancak ücret belirlemekte özel hastaneler serbestir. Devlet hastanelerinde ücretsiz deviasyon ve diğer ameliyatlarınızı yaptırabilirsiniz.

  • Eda
   13.08.2021

   Merhaba burnumun şeklinden memnun değilim şuana kadar bildiğim bir rahatsızlığım yok çok hafif burnum da kemiğe dokununca hissediliyor sağa doğru kayık ve devlet hastanesi sadece estetik yapar mı bu arada genel sağlık sigortam var

 • ela
  26.10.2020

  merhaba ben sol burun kısmında nefes almıyorum eğrilik var burum düzeltmek istersem sigortam yok ek ücret öder miym bunun için?

  Cevapla
 • Gülbahar
  02.10.2020

  Merhaba benim burnumda kemik ve septum deviasyonu mevcut. İki yıldır nefes almakta aşırı zorluk çekiyorum, geceleri boğulmak üzereyken uyanıyorum, sağlıklı nefes alamadığım için göğüs kafesimde aşırı ağrı hissediyorum. Devlet hastahanesine gidersem estetik için ayrı bir ücret ödemem gerekir mi? Sağlık sorunum olduğu için ücretsiz estetik ameliyatı olamaz mıyım?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   05.10.2020

   Merhaba,

   Ücretsiz olarak deviasyon ve kemik ameliyatı olabilirsiniz.

 • Ferhat
  18.09.2020

  Merhabalar iyi günler kolay gelsin benim ergenlikten sonra burun kanatlarında şişkinlik vardı sebepsizce KBB bölümüne göründum doktor bana 2 tane sprey ve 1 tanede hap verdi 1 ay sonra tekrardan gel inmezse küçültecegiz dedi veya ameliyat olacaksın dedi acaba küçültme işlemi yapılsa burna herhangibi ödeme yaparmiyim SS karşılarmı

  Cevapla
 • Sefa
  20.08.2020

  Merhaba
  Küçükken aldığım darbe sonucu burnum çökmüş, ailemin götürdüğü doktor ise yaşımın küçük olduğunu söylemiş ve bundan dolayı bir operasyon yapamayacağını belirtmiş.
  Şuan 22 yaşındayım burunumun ortasında çökmeden dolayı olduğunu düşündüğüm bir şişkinlik var ve sağ tarafımdan yarı yarıya bile nefes alamıyorum. Sizce bu nefes ve burunda oluşan şişliğin tedavisinden ücret alınır mı?

  Cevapla
 • Meyra
  22.06.2020

  Merhaba, 19 yasindayim. Anne tarafimda genetik olarak burunun zaman icinde saga dogru kayma sorunu mevcut. Diger kardesilerimde olmamasina ragmen benim burnum son iki yildir saga dogru egrildi. Sol burun deligim acildi ve kuruluk oluyor ameliyat olmazsam sag tarafimdan da nefes alamayacagim yakinda. Egriligin duzeltilmesini devlet hastanesi karsilar mi ve ucunun kaldirilmasi da mumkun ameliyat esnasinda ucretsiz

  Cevapla
 • Gamze
  13.06.2020

  Burnumda nefes almami engelleyecek şekilde bir eğiklik var bunun icin devlet hastanesinde ucretsiz ameliyat olurken, burun seklime yönelik bir operasyon da beraberinde olursam ucret yine tahmini olarak 2bin mi olur yoksa daha uygun fiyata düşer mi

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   15.06.2020

   Merhaba,

   Burun fonksiyonunun tam çalışması için gereken cerrahi müdahelnin yannda estetik yapırmak isterseniz ortalama 2000 tl civarında bir ücret çıkabiliyor. Bölüm doktorunuzun teşhisi ile birlikte daha az da bir rakam çıkabilir.

 • Selma
  23.05.2020

  Merhabalar. Benim burnumda eğrilik var ve sağ taraftan hiçbir şekilde nefes alamıyorum. İlk olarak KBB den mi yoksa estetik cerrahisinden mi randevu almalıyım teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   24.05.2020

   Merhaba,

   Öncelikle KBB den randevu alarak rahatsızlıklarınızın teşhisinin yapılıp ameliyat için gün almanız gerekecek.

 • Mehmet
  22.05.2020

  Merhabalar,doktor bana burnumun kökünde sola yatıklık olduğunu söyledi ancak nefes problemim yok sadece burnumdan konuşuyorum.Devlet hastanesinde,ameliyat ücretimi sgk karşılarmı ? karşılamazsa benim ne kadar ödemem gerekir?

  Cevapla
 • ramazan
  17.05.2020

  merhaba, devlet hastanesine gittiğimde burunda deviasyon olduğunu söyledi. ayriyeten burun ucunu da yaptırmak istiyorum sigorta ne kadarını karşılar?
  teşekkürler.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   18.05.2020

   Merhaba,

   Deviasyonun tamamı karşılanır. Burun düzeltmenin ödemesini kendiniz yapmalısınız.

 • Sema
  17.05.2020

  İyi günler benim hem nefes alma sorunum hemde kemikte çıkıntı ve sarkma söz konusu deviasyon ve estetik olarak ikisini aynı anda yaptırsam ücret değerlendirmesi ne olur (kemikten dolayı nefes varsa aldılar kemiği ama sarkma var onu nasıl düzeltirler ya da daha fazla sarkmamasi için ne kadar ücret ile karşılaşırim) bilgilendirirmisiniz

  Cevapla
 • Alper
  13.05.2020

  Mrb ben burnumu hem kucultmek hemde seklini degistirmek istiyorum universite hastanelerinde yada devlette maaliyeti ne kadar olur

  Cevapla
 • Serap
  23.04.2020

  Slm efendım bn 2016 yılına nefes sorunu yüzünden doktora gıttim ve kemık oldugu söylendı hemen ameliyat dedi. Be de dış görünüşte bozukluk olacaksa ıstemedığimi ilettım düğünüm vardı. Sonuc olarak olmayacak deyıp yapıldı. Ama sonuc hüsran burnumun şekli boxuldu ucu düştü artı hala rahat nefes alamıyorum. 2.amelıyat ıstıyorum nefes artı burnumu düzeltme. Eşim üstünden bakılıyorum sskam var Türk telekom calışanı anlaşmalı hastaneler ne kadar karsilar artı araştırma ve devlet hastanelerı karşılar mı son olarak kalcadan kıkırdak alınıp ekleneck a dendı bu işlemi devlet hastanelerı yapıyor mu?Acıl yardım

  Cevapla
 • Eda İzmir
  20.04.2020

  Merhaba benim burnumda sağa doğru deviasyon varmış bir tarafı tıkalı o taraftan çok fazla nefes alamıyorum eğer sağlık açısından deviasyon ameliyatında doktor uygun görüp dış yapısınında değişmesini söylerse devlet hastanesinde, ben ameliyatı vakıf üniversitesi hastanesinde olursam yine de Sgk karşılar mı?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   22.04.2020

   Merhaba,

   Vakıf Ünv. Hastanelerinde tamamı karşılanmaz. Devlet hastaneleri tamamını karşılar.

  • Serap
   23.04.2020

   Ve olduğum ameliyat devlet hastanesındeydi. Ikıncıyı düşündüğüm iöin tekrar devlete muayeneye gıtyım ıkıncı amelıyatı arastrma hastanesı yapar kıkırdak alınacak konulacak dendı ne kadar doğru

  • Danışma Birimi
   24.04.2020

   Merhaba,

   Bu işlemleri ancak eğitim ve araştırma hastaneleri veya Üniversite hastaneleri yapabilmektedir. İki rahatsızlığınızdan yapılacak müdaheleleri sgk karşılar.

 • Görkem
  14.04.2020

  Merhabalar sizden ricam sorumu cevaplar mısınız? Ben bundan 1 yıl önce doktora gittim burnumda nefes alma şikayeti ve ön kısmında eğrilik tarzı bir şey vardı(ön kıkırdağım sola yatıktı).Neyse doktora gittim muayene etti beni ve sende ön septum deviasyonu var dedi ameliyat yapılabilir ama bu ameliyatı ben yapmam dedi ben de bir şey demedim ve gittim. Aklımda birkaç soru kaldı açıkcası onlar şunlar:
  1)Başlıca sormak istediğim bu SGK karşılıyor mu ameliyat ücretimi
  2)SGK karşıladı diyelim estetik şeylerde istiyorum ameliyatımda onları karşılar mı?
  3)Şu an 18 yaşındayım herhangi bir sorunu olur mu
  Sorularım bunlardır efendim.

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   14.04.2020

   Merhaba,

   Burun ameliyatlarını 18 yaşından önce yapmayı uygun görmüyor hocalar. Eğitim ve araştırma hastanelerine giderseniz bu ameliyatı yaptırabilirsiniz. Estetik durumu sağlıkla alakalı ise kurum karşılar. Özel bir talep ise ücret talep edilir. Teşhisi doktor yaparak size detaylı bilgi verecektir. bu hastaneler ihtiyaç halinde Doç vb hocalardan da görüş alırlar.

 • Adem
  12.03.2020

  İstanbul ve yakın çevresinde öneride bulunabileceğiniz Devlet Hastanesi KBB doktoru var mı acaba?

  Cevapla
 • Sevcan
  29.02.2020

  Merhaba ben 1 ay öncesinde özel başarı hastanesinde deviasyon ameliyatıyla beraber estetik oldum 6000 TL ödedim , Fakat sonuçtan hiç memnun değilim görüntü açısından isteklerim karşılanmamış Üstelik burnumun kemiğinde çıkıntı var kemer gibi duruyor bu durumda ne yapmalıyım yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   02.03.2020

   Merhaba,

   Al0 184 hattını arayarak şikeyette bulunabilirsiniz.

 • Kaan
  28.02.2020

  Merhaba benim küçükken burnum feci şekilde kırıldı burnumda eğrilik ,nefes alma sorunları ve büyüme gerçekleşti kemik eğriliği ve dış görünüş için ücret talep ederler mi devlet hastanesinde

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   02.03.2020

   Merhaba,

   Nefes alama sorunu eğrilikten kaynaklandığı için eğriliğin düzeltilmesine ayrıca ücret alınmaz.

 • Fulya
  27.02.2020

  Merhaba ben burnumdan rinolaplasti oldum fakat kemik kalıntıları var tekrar revizyon amaliyatı olucam rapor parası alamadım ilk amaliyatta ikincisinde alabilirmiyim

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   27.02.2020

   Merhaba,

   eğer ameliyat öncesi 1 sene içinde 90 gün priminiz var ise hem eski hem de olacağınız ameliyatın rapor ödeneğini alabilirsiniz.

 • tuğçe
  26.02.2020

  Merhaba burun estetiği için bugün bahcelievler devlet hastanesine kbb kısmına gittim fakat estetiği orada yapmadığını farklı bi hastanede yaptığını bununda 6 bin tl ücrete tabi olduğunu söylediler. İstanbulda devlet hastanesine uygun burun estetiği ameliyatı olmak için hangi hastaneye gitmeliyim?

  Cevapla
 • İsimsiz
  22.02.2020

  Merhaba ben küçükken düşmüştüm ve düştüğümde burnum masanın kenarına denk geldi ve sola dogru eğrilmişti. Burun deliklerimde orantısız et var ve hem eğrilikten hem de burun deliklerimin ucundaki etlerden rahat nefes alamıyorum sizce KBB ye gitsem ameliyat derler mi diyelim ki dediler herhangi bir ücret alınır mı?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   22.02.2020

   Merhaba,

   Sağlık problemine sebebiyet veren rahatsızlıklarda yapılan ameliyatlardan sgk kapsamında ücret alınmaz. Eğrilik ve et tedavisi ücretsiz yapılır. KBB kliniğinden randevu alınız.

 • Gülşen
  21.02.2020

  Merhaba ben 27.03.2018 yılında burun kemiği eğriliğinden ameliyat oldum. Fakat hâlâ aynı şikayetlerim devam ediyor. Ayrıca ameliyat olduğun kısımda şişlik oluştu. Devlet hastahane si estetik yapar mı

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   22.02.2020

   Merhaba,

   Devlet hastanesi estetiği ücretli yapar. Şikayetleriniz devam ediyor ve amelyat nedeni ile şişlik oluştu ise bununla ilgili ameliyetlardan ücret alınmaz.

  • Muhammet
   10.07.2020

   Merhaba küçükken burnuma aldığım darbe sonucu burnumun şekli büyüdükçe yamuldu sgk karşılar mı hangi birimden randevu almam gerekiyor

 • Bilge
  21.02.2020

  Merhaba , bende burun eti varmış bu durum nefes almamda beni zorluyor sprey verseler de geçmiyor ameliyat olmak istiyorum bu esnada burnumu duzelttirmek bu durumda SGK karşılar mı acaba ?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   22.02.2020

   Merhaba,

   Yapılan teşhise göre sadece burnunuzdaki et alınır ayrıca estetik müdahelesi yapılmaz. Yapılsa dahi ücrete tabi olur.

 • Emine
  17.02.2020

  Merhabalar ben devlet hastanesine horlama ,nefes almakta zorluk ve ağız akıntısı için KBB gittim. Kıkırdak eğriliğim var dedi tedavi şeklini sordm sadece ameliyat dendi fakat benden 2000 lira para istendi bunu ssk karışlamıyor mu?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   17.02.2020

   Merhaba,

   KBB yani sgk karşılar. Sıkıntı çıkartıyorlar ise Uyku polikinliklerinden randevu alın. Sizi teste tabi tutacaklar bu raporla ücretsiz ameliyat olabililrsiniz.

 • Fkn
  12.02.2020

  İyi günler geçenlerde grip için hastaneye gitmiştim. Doktor burnumun sol tarafının kemik eğriliğinden dolayı kapalı olduğunu söyledi ve 18 yaşında ameliyat dedi(17 yaşındayım) aynı zamanda bu eğrilik sinuzite yol açıyor burnumun sol tarafından hava girişi cok az olduğu için ozellikle sol gözümün üstü aşırı derece ağrı yapıyor(yılda bir falan oluyor 5 6 gun suruyor)ayni zamanda burnumda kemer var bu ameliyat yapılırken burun kemerininde düzeltilmesini istiyorum ssk karşılar mı ?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   13.02.2020

   Merhaba,

   Burnun doğal yapısından dolayı oluşan kemer durumu sağlık açısından bir sorun teşkil etmiyor ise sgk karşılamaz. Ancak burun ameliyatı içinde doktor inisiyatif kullanarak rahatsızlık verdiği teşhisi ile de karşılanarak yapılabilir. Tamamen doktor teşhisine bağlı bir durum.

 • Emir
  07.02.2020

  Merhaba burnum ilk olarak 10 yaşlarında kırıldı ve kendiliğinden kaynadı zamanla maçlarda aldığım tekmelerle iyice burnumun şekli değişti önden bi sorun yok ama yandan bakınca burnum adeta dans ediyor dokununca burnumdaki kemiğin parçalandığını hissediyorum estetik olmak istiyorum sigorta karşılar mı karşılarsa ne kadarını karşılar

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   10.02.2020

   Merhaba,

   Eğer sağlık sorunu yaşıyorsanız tamamını karşılar. Sadece estetik durumu var ise hatahane döner sermayelerine göre ücret farklılık göstermektedir.

 • deniz
  02.02.2020

  merhaba geçen sene 2019 mart ayında burnuma kitabın kenar tarafı geldi sert bi şekilde ve kemiğim eğrildi tümsek gibi bişi oldu aşırı derece bi nefes alma problemim yok aslında ama burnumu kaldırdığımda daha rahat nefes alıyorum ve benim burnum dümdüzdü ne kemer ne başka bişi yoktu o günden sonra burnum hep tıkanıyo yaz aylarında bile geceleri uyuyamıyorum şuan bile tıkalı nefes alırken yeterli alamıyorum sürekli burnumu çekiyorum aşırı rahatsız oluyorum görünüm açısından da çok kötü duruyo estetik ameliyatını sgk karşılarmı?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   04.02.2020

   Merhaba,

   KBB doktoru bu durumun nefes almanızı güçleştirdiği teşhisini koyarsa. Tüm ameliyat işlemleriniz sgk tarafından karşılanır.

 • Duygu
  31.01.2020

  bir de burnumda kemik var ince uzun.

  Cevapla
 • ceylin
  21.01.2020

  merhaba iyi akşamlar öncelikle.burun ucu düşüklüğü var bende bu ne kadar sorun değil gibi gözükse de burnumu biraz daha kaldırıp nefes aldığımda daha iyi nefes aldığımı fark ediyorum.bunun için devlete gitsem sgk tam olarak karşılar mı?yoksa estetik diyip biraz daha ücretli bir şekilde mi ameliyat olur?

  Cevapla
  • ceylin
   21.01.2020

   ve bide burun ucumda kıkırdakta eğrilik var sanırım

  • Danışma Birimi
   22.01.2020

   Merhaba,

   Bu durum eğer nefes almanızı engeller bir durum ise estetik de olsa sgk tarafından karşılanır.

  • ceylin
   24.01.2020

   fazla etkilemiyor açıkçası burnumda et falan da yok hani engelleyen bir şey yok ama sadece kaldırınca daha iyi nefes alıyorum.doktora ne demem lazım ve gerçekten de böyle anlattığımda sadece estetik mi der

  • Danışma Birimi
   25.01.2020

   Merhaba,

   Doktora birşey söylemenize gerek yok. Doğru nefes alamıyorum diye şikayetinizi iletin. Zaten film vb çektikten sonra teşhisini yapar. Bu teşhise göre de ameliyat durumu netleşir. Önce KBB den randevu alıp bir doktora görünün.

  • Emre
   17.06.2020

   1-2 sene önce sınıfta arkadaşımın duvara itmesi sonucu burnumun üst kemiğini duvara çok sert bir şekilde vurdum vurunca çatlama sesi ve hafif kanama olmuştu ondan sonra gözle görülür bir eğrilik oldu ve sol burun deliğimde nefes almam zorlaştı bu üst kemikteki deviasyonu şu an yaptırabilirmiyiz 16 yaşındayım ve devlet hastanesinde ameliyat olmak istiyorum

 • Gamze
  21.01.2020

  Merhaba 19 yaşındayım. burnum orta okul yaşlarında yüksek bir raftan kitap düşmüştü kırık mı bilmiyorum ama o zamandn sonra burnumun üst kısmında kemikli bir eğrilik oluştu cok rahatsızım bu durumdan kac sene gecti hâlâ ara sıra ağrıdığını hissediyorum. Eger burnum kırıksa ssk ameliyati karsilar mi? Ameliyat sirasinda burnumda kuculur ve duzelir mi?

  Cevapla
  • Danışma Birimi
   22.01.2020

   Merhaba,

   KBB randevu alarak bu durumun nefes alma güçlüğüne neden olup olmadığını tespit ettirebilirsiniz. ayrıca burun ameliyatlarını acil olmadığı durumlarda zaten 18 yaşından sonra yapmaya gayret gösteriyorlar. Burnunuz kırıksa bile bu zaman kadar kaynamıştır. Ama sizin farkedemediğiniz nefes alma güçlüğü olabilir. bu yönde bir teşhis olursa estetikle birlikte ameliyatınız ssk karşılar. ancak küçültme ameliyatı değil, düzeltme ameliyatı yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir