NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM | SSK | SGK | Sorgulama | Hizmet Dökümü | Gün Sayısı
 • NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM  bağ-kur yurtdışı emeklilik hesaplama

  Emekli olmak için birçok vatandaş gün sayar ve bunun hayalini kurar. Bu yüzden birçok vatandaşın aklında, ne zaman emekli olurum sorusunu vardır. Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri ile ne zaman emekli olurum sorunun yanıtına internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu uygulamayla SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı kurumlarından ayrı olarak 3 farklı şekilde sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda ne zaman emekli olurum uygulamasının yollarını anlatacağız.

  SSK Ne Zaman Emekli Olurum Uygulaması İle Nasıl İşlem Yapabilirim?

  SSK ne zaman emekli olurum uygulamasına ulaşmak için yazının sonunda bulunan bağlantıya tıklayınız.Açılan ekran üzerinden sizden istenen; Cinsiyet, gün-ay-yıl biçiminde doğum tarihinizi girmeniz, yine gün-ay-yıl şeklinde hizmet tarihinizi girmeniz, maluliyet ve erken yaşlanma bilgileriniz, ödediğiniz SSK prim gün sayılarının toplamı, diğer kurumlara ait gün sayılarınız, askerlik/sanatçı olarak geçirdiğiniz gün sayılarınız, fiili gün sayılarınız, yurtdışında geçirdiğiniz gün sayılarınız ve 3600 günün doldurulduğu gün gibi bilgilerin girişlerini yapmanız gerekmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra SSK ne zaman emekli olurum uygulaması için ‘Gönder ‘ butonuna tıklayınız. Bu aşamalardan sonra sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  SSK Ne Zaman Emekli Olurum Uygulamasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

  BAĞ-KUR Ne Zaman Emekli Olurum Uygulaması İle Nasıl İşlem Yapabilirim?

  BAĞ-KUR  ne zaman emekli olurum uygulamasına ulaşmak için yazımızın sonunda bulunan ilgili bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan SGK ekranında; Emeklilik türü, Cinsiyet, Doğum tarihi gibi emeklilik bilgilerinizi giriniz. Maluliyet durumuz ve derecesi, Erken yaşlanma ve Bakıma muhtaç malul çocuk bilgisi gibi özel durum bilgilerinizi giriniz. Sadece yurtdışı borçlanması ile emekli olmak istiyorsanız ise ilgili bölümü doldurunuz. Tüm bu işlemlerinizden sonra ‘Tamam’ butonuna tıklayarak BAĞ-KUR  ne zaman emekli olabilirim uygulamasına giriş yaparak bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

  BAĞ-KUR Ne Zaman Emekli Olurum Uygulamasına Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

  Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olurum Uygulaması İle Nasıl İşlem Yapabilirim?

  Emekli Sandığı ne zaman emekli olabilirim uygulaması için sizler için paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekrandan; Cinsiyetiniz, Doğum tarihiniz, Hizmete başlama ve Hizmetten çıkış tarihlerinizi giriniz. Bu bilgi girişlerinizden sonra Emekli Sandığı ne zaman emekli olurum uygulamasıyla işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca SGK ekranında yer alan yazıları da dikkatlice okuyunuz.

  Emekli Sandığı Ne Zaman Emekli Olurum Uygulamasına Ulaşmak İçin Lütfen TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. yeter sulu dedi ki:

   on üç yıldır çalışıyorum ne zaman emekli olurum

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Yazımızdan hesaplayabilirsiniz.

  2. Nurten dedi ki:

   19-04-1977 dogum tarihim 1993 den 2009 kadar calismisligim var ve 3 cocugum var
   Ne zaman emekli olabilirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Doğum borçlanması ile prim günlerinizi arttırabilirsiniz. Emeklilik şartlarınız 49 yaş ve 5600 prim günüdür.

  3. mustafa dedi ki:

   1961 dogumluyum 10 08 1985 sgk giriş tarihim 3460 sgk 600 gün istege baglı sigortam var 600 gün askerlik borçlanmam duruyor bu şartlarda ne zaman emekli olabilirim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    49 yaş ve 5300 prim günü şartını sağladığınız taktirde emekli olabilirsiniz, Mustafa Bey.

    1. Hacer Tozluk dedi ki:

     1/12/1994 işe giriş 1044 gün primim var birde çocuk borçlanması yapabiliyoruz doğum 01/03/1965 bu şartlar da emekli olabilirmiyim

     1. Yusuf Karataş dedi ki:

      51 yaş ve 5750 prim günü şartlarını sağladığınızda emekli olabilirsiniz, Hacer Hanım.

  4. gülhan dedi ki:

   1964 doğumluyum 1988 tarihinde sigortam başladı ama aradı çok boşluğum var 2700 gün primim var ve malulen emekli olmak istiyorum. boşluklarımı doldurabilirmiyim ? 18 ay askerlik borçlanmamda duruyor askerliği yatırdığımda emekli olabilirmiyim ?

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Malulen emekli olabilmeniz için %60 sağlık raporunuz gerekiyor.

  5. Sema dedi ki:

   1968doğumluyum 10.05.1982 sigorta baslangicim var 700 gün prim ödemem ve 2 çocuğum var geriye dönük borçlanma yaparak emekli olabilirmiyim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Geriye dönük ödeme sadece doğum borçlanması yapabilirsiniz, Sema Hanım.

  6. inci varyok dedi ki:

   05.06.1963 doğumluyum. .işe giriş 03.08.1987 prim gunu 2980 ara boşluk yasası ne zaman çıkacak boşluğu ödeyerek emekli olabilirmiyim..Bu yasa çıkacakmı?çıktısı ne yapmamız gerekiyor?

  7. Ela dedi ki:

   1963 doğumluyum emekli sandığına bağlı kuruluşta toplam 2 yıl çalıştım evlilikten dolayı işimden ayrıldım 2 çocuğum var nasıl emekli olabilirim tşk ler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Doğum borçlanması ile prim günlerinizi arttırabilirsiniz. En erken 3600 prim gününden emekli olabilirsiniz.

  8. mehmet yurul dedi ki:

   1986 sigortalı girişim var gün yok 1987 yılında memur olarak 1999 yılınakadar caliştim 4340 günüm var 25 02 1963 doğumluym ne zaman emekli oluırum

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Memuriyette 25 yıllık hizmet süresini tamamlamanız gerekir. SSK’ya geçerek 3.5 sene prim öderseniz hizmet birleştirmesi sonrası emekli olabilirsiniz.

  9. sabiha dedi ki:

   1993 yılı ssk ilk giriş tarihim.2 kızm var doğum borçlanması yaparsam ne zaman emekli olabilirim.Kızlarım 2001-2006 doğumlu.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    2 çocuk için doğum borçlanması yaparsanız 4 yıl kazanırsınız. Yani 1440 gün. 50 yaşında emekli olabilirsiniz. 5675 prim günü şartını sağlamanız gerekir.

  10. Yaşar Selim UYSAL dedi ki:

   20.04.1965 DOĞUMLUYUM 28.07.1984 SİGORTA GİRİŞLİYİM
   4510 ssk prim günüm var 48 yaş 25 yıl sigortalılık sürem doldu 715 prim günüm eksik prim günü eksik olanlar için emeklilik yasasında bir gelişme var mı?
   Hayırlı günler

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Şuan için kesinleşen bir sonuç bulunmuyor.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.