Bağkur

BAĞKUR İŞE BAŞLAMA FORMU

BAĞ-KUR İŞE BAŞLAMA FORMU

Vergi mükellefi(akıllı olmak) olduğunuz zaman eğer bir iş yerinin yanında 4-A ‘ya tabi olarak sigortalı olarak çalışmıyorsanız otomatikman mükellefiyetinizin açıldığı tarihten itibaren 4-B kapsamına girersiniz yani Bağ-kur işe başlama formunu doldurduktan sonra Bağ-Kur’lu olursunuz.


BAĞKUR’A KAYIT ESNASINDA DİKKAT EDİLECEK KONULAR

Mükellefiyet tesisinizin yapılması, yani vergi daire açılışının yapılmasıyla birlikte zaman kaybetmeden Bağ-kur’a da gerekli olan kaydınızı yaptırmanız gerekmektedir. Vergi dairesinin kaydınızı Bağ-kur’a bildirmesi gerekir, fakat iş yoğunluğu vb. bürokratik durumlar sebebiyle bu bildirimler olması gerektiğinden biraz geç yapılır bu sebepten dolayı da mükellef Bağ-Kur primleri mükellefiyet tesisinin başladığı tarihten itibaren hesaplanacağı için gecikme zammı ödemek zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için mükellefiyet tesisiniz ile birlikte Bağ-kur’a kaydınızı da yapmalısınız.

BAĞ-KUR’A KAYIR YAPTIRMAK İÇİN GEREKLİ OLAN EVRAKLAR

  • Bağ-kur’a Kayıt Formu
  • Vergi Levhası
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Bağ-kur işe başlama formuna kayıt yaptırabilmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız şartıyla şehrinizde bulunan bir vergi dairesinden Bağ-kur işe başlama formu alarak veya bizim sizin için hazırlamış olduğumuz tablodan kolay ve ücretsiz bir şekilde online olarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

BAĞ-KUR İŞE BAŞLAMA FORMU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı