• BAĞKUR Borç Ödeme


  SSK

  BAĞ-KUR daha çok devlet ve özel sektörde çalışma fırsatı olmayan ve buna bağlı olarak kişilerin kendi ödedikleri primler ile ileri dönemlerde emekli olabilmelerini amaçlayan bir devlet sistemidir.


  Bu sistem Emekli Sandığı ve SSK üzerinden prim ödemesi devlet tarafından yapılmayan yani sigortası olmayan kişilere BAĞ-KUR üzerinden sağlık ve emeklilik hizmeti vermeye çalışmakta ve bu kapsamda emekli olabilmek için 15 veya 25 yıllık ödemeler alınmaktadır. Ödediğiniz primler sonunda sizin için belirlenmiş yaşı geçmeniz durumunda BAĞ-KUR emeklisi olmuş olacaksınız ve bu emeklilik sayesinde ilerleyen dönemlerde geçmiş yıllarda yaptığınız prim ödemelerinin karşılıklarını emekli maaşı olarak almaktasınız.

  BAĞ-KUR borcunuzun olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız günümüzde gelişen teknoloji ile bu işlemi yapmanız artık oldukça kolay olup internet üzerinden herhangi bir yere gitmeden ve herhangi bir telefon konuşması yapmadan daha kısa sürede işleminizi halledebilmektesiniz.

  Daha önceden BAĞKUR borç ödeme işlemini iki farklı portal üzerinden gerçekleştirebiliyordunuz. Bu işlemleri gerçekleştirmek için şifresiz işlem yapılabilen E-SGM portalı artık kullanılmamaktadır. Bu sistem yanlış bilgiler sunması ve güvenlik problemlerine yol açması sebebiyle süresiz olarak kullanıma kapatıldı. Onun yerine kişisel bilgilerin istenmediği ve güvenlik sıkıntısı olmadığı için E-Devlet sistemi kullanıma sunulmuştur. E-SGM portalı açıkken de kullanılan ancak şifreli olması sebebiyle pek fazla tercih edilmeyen bu portal artık tek kullanım seçeneği haline gelmiştir.

  BAĞKUR Borç Ödeme İşlemi Nasıl Yapılır?

  BAĞKUR borç ödemenizi yapabilmeniz adına öncelikle bir giriş şifrenizin olması gerekmektedir. E-Devlet kapısı giriş şifresi için herhangi bir PTT şubesine başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru yapmaya giderken 11 haneli T.C. kimlik numaranızın yazılı olduğu nüfus cüzdanınızı götürmeyi unutmayınız. Nüfus cüzdanınızla başvuru yaptıktan sonra sizden alınacak olan 2 TL’yi de ödeyiniz ve şifrenizi alınız.

  Sponsorlu Bağlantılar

  E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz BAĞKUR borç ödemesi sorgulama işlemi için ilk olarak yazımızın sonunda vermiş olduğumuz BAĞKUR borç ödeme adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladığınızda karşınıza çıkacak kimlik doğrulama işlem sayfasından sizden istenecek T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifre bilgilerinizi ilgili alanlara yazdıktan sonra hemen aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

  Açılacak olan T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi sitesinin “Web Tahsilat” sayfasında sizden seçmeniz istenen “Tahsilat Türünü Seçiniz” ve “Tahsilat Tipini Seçiniz” alanlarını doldurmak için listelenen ve BAĞKUR borç ödeme işlemi yapacağınız işlemin adını seçip “Sicil No” bölümünü doldurup aşağıda bulunan güvenlik kodunu da doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Doldurmanız gereken alanları doğru ve eksiksiz bir şekilde yazdıktan sonra aşağıda bulunan “Borç Sorgula” seçeneğine tıklayıp, BAĞKUR borç ödeme sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

  E-Devlet Üzerinden Şifre İle BAĞKUR Borç Ödeme Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  BAĞKUR Borç Ödeme İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. murat altun dedi ki:

   bağkur geriye dönük borçlanma yaptık (ssk hizmet birleşimi ) ve yapılandırmamız zorunlu hal nedeniyle bozuldu tekrar yapılandırma yapabilir miyiz kaybımız ne olur babamın emekli olma süresine 9 ay kaldı

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Murat Bey.

  2. Fuat özdemir dedi ki:

   Sk siçil. Nra 30122*****956. Numaram durmak ve. Şimdilik. Yatırmış olduhum. Parayı istiyim mumkunse. Ben fuat. Özdemir 25 09 1964 dohumlu ben. Şun almanyada. Dayım mainzde kalıyım bana geri yazabilirmisiniz. Geri çehap. Beklerim sizden munkunse telon a uşamak mumkunse. 0061314***826945

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Konsolosluk ile iletişime geçiniz lütfen.

  Sorunuzu Yazın