emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Ameliyat Ücretleri Ne Kadar? 2022 Özel ve Devlet Hastanesi

Ameliyat Ücretleri Ne Kadar? 2022 Özel ve Devlet Hastanesi

2022 Özel veya devlet hastanelerinde ameliyat ücretleri değişiklik gösterir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenecek tedavi ücretleri kişilerin prim ödemelerine ve sigorta ödemelerine göre farklı kollara ayrılır. Ayrıca tüm ameliyat ve tedavi türlerinde sigorta ödemesi yapılamaz.

Sosyal Güvenlik Kurumu karaları kapsamında lüks barındırmayan, yaşamın devamı için zorunlu olan ameliyat ve tedavilerin Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanması sağlanır. Bu nedenle ameliyat ücretleri yapılacak ameliyatın ehemmiyetine göre değişiklik gösterir.

Devlet Hastanelerinde Ameliyat ve Muayene Ücreti

Devlet hastanelerinin ameliyat paraları değişiklik gösterir. Devlet hastanelerinde hastanın yaşamasına engel olabilecek ameliyatlar ve yatak ücreti alınmamaktadır. Sosyal sigortası olan vatandaşlar herhangi bir hastalığa yakalandıklarında ilk olarak devlet hastanelerini tercih etmektedirler. F

akat hastalık derecesi çok daha yüksek olan durumlarda üniversite veya özel hastaneler ilk tercihler arasında yer alır. Özel hastaneler ve üniversite hastanelerinde alınan muayene ücretleri vatandaşlara yüksek geldiğinden dolayı bu durumlarda devlet hastanesi daha çok tercih edilmektedir.

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan hastalar da devlet hastanelerinde vezne bölümünden bilgi alabilir, 30 TL, 50 TL gibi cüzi bir miktar karşılığında muayene olabilmektedir. Devlet hastanelerinde sosyal sigortası olan vatandaşlar için bu yıl belirlenen muayene ücreti 6 TL olarak hesaplanmıştır.

Muayene ücreti, doktorun zamanının hastaya ayrılmasından kaynaklı olarak verilir. bu ücret, devlet hastanelerinden direkt olarak alınmaz. Hastaların devlet hastanesine başvurması sırasında hastalardan ücret istenmez. Ancak muayene sonrasında doktorun yazdığı ilaçlara ek olarak bir fiyat çıkarılır.

Sağlık katkı payı olarak bilinen bu bedel, aslında muayene ücreti olan 6 TL’dir. Devlet hastanelerinde vezne bölümünün yoğunluğunu arttırmamak için, sosyal güvence sahibi vatandaşlardan alınan 6 TL tutarındaki ücret, ilaç alınması sırasında eczanelerden temin edilir. Bu nedenle hastalar, ilaç alınması sırasında sadece ilaç ücretlerini değil, muayene ücretlerini de öder.

Aynı durum devlet hastanesinden randevu alıp gitmemek konusunda da geçerlidir. randevu alıp randevusuna gitmeyen kişiler için, bir sonraki muayene sırasında, katkı payı ödemesi çıkarılır. Gidilmeyen her randevunun bedeli 6 TL olarak belirlenmiştir. Bu nedenle MHRS üzerinden alınacak randevuda, gidilmemesi durumunda randevunun iptal edilmesi gerekir. Randevu iptali, sadece randevu saatinden önce yapılabilir. Gidilmeyen ve iptal etme işlemi de yapılmayan randevular, ilaç alımı sırasında eczane tarafından ücrete yansıtılır.

Üniversite Hastanelerinde Ameliyat ve Muayene Ücreti

Üniversite hastaneleri ile ameliyat ve muayene işlemi, hekimlere göre değişiklik göstermektedir. Üniversite hastanelerinde muayene olurken tercih ettiğiniz hekimin unvan derecesine göre muayene ücreti de değişiklik göstermektedir. Üniversite hastanelerini tercih eden hastalar 8 TL,15 TL gibi oldukça cüzi bir ücret karşılığında muayene olabilir.

Fakülte veya araştırma hastanelerinde, hocalara muayene olmak isteyen hastalar ise normal muayene ücretinin yaklaşık 1 kat daha fazlası fark ödemeleri gerekmektedir. Üniversite hastanelerinde, devlet hastanelerine karşın ameliyat ücreti alınmaktadır. Sosyal güvencesi olan hastalarda Sosyal Güvenlik Kurumu ameliyat ücretini karşılarken hastalar ameliyata giren hoca ücreti olarak ameliyat ücretinin yarısı miktarında bir ödemede bulunmaları gerekmektedir.

Örneğin bir hasta 2000 TL miktarında bir ücreti olan ameliyata gireceği zaman, hastanın eğer  herhangi bir sosyal güvencesi varsa, Sosyal Güvenlik Kurumu bu ameliyat ücretinin tamamını karşılar. Fakat hasta bu ameliyata giren hoca ücreti olarak ameliyat ücretinin yarısı kadar, yani 1000 TL miktarında bir ücret ödemesi gerekmektedir. Hoca ücreti olarak bilinen miktar, ameliyata girecek kişinin profesör, doçent ya da yardımcı doçent doktor olma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda alınacak ücretlerde hastaneden hastaneye değişiklik gözlemlenir.

Bazı durumlarda hastaneler, hoca parasını ameliyat parasından ayrı olarak talep edebilir. Hoca parası ödenmesi konusunda kişilerin sosyal güvenlik durumu göz önünde bulundurulmaz. Bu konuda ödenmesi gereken tutarlar sabittir. Bu nedenle kolay bir şekilde vezneden ödeme yapılabilir. Genellikle hastanelerden ödeme alınmadan ameliyat yapılamaz.

Üniversite Hastanelerinde Ücretsiz Ameliyat İmkanı

Üniversite hastanesinde ücret ödemeden ameliyat olmak mümkündür. Bir çok üniversite hastanesi, hoca farkı adı altında ameliyat ücreti almaktadır. Fakat bu durum tüm üniversite hastaneleri için geçerli değildir. Bazı üniversite hastaneleri Sağlık Bakanlığı ile tüm sağlık tesislerinin ortak olarak kullanımına olanak sağlayan bir anlaşma ile çalışmaktadır.

Bu anlaşma doğrultusunda muayene veya ameliyatınızda bulunan hekiminizin profesör yada doçent olması fark etmeksizin hiçbir şekilde ameliyat ücreti alınmaz. Anlaşmada bulunan sağlık tesisleri ifadesi, sağlık araç gereçleri ve sağlık alanında görevli kişilerdir. Bu nedenle sağlık alanında uzman seçme konusunda hastaların düşüncesi ön plana alınır. Böylece sağlık alanında kullanılacak hiçbir araç, gereç ya da kişiye fark ücreti ödenmez.

Tüm üniversite hastaneleri, aslen amacı doktor, hemşire ve sağlık çalışanı yetiştirmek olan uygulama alanlarıdır. Bu nedenle bu hastanelerde yapılacak işlemlerde, amaç doktor adaylarının öğrenmesidir. Doktor adayları içine en faydalı olacak şekilde öğrenim yapılması birinci hedeftir. Bu nedenle bu hastanelerde ameliyat ücretleri ya da muayene ücretleri, çok ciddi rakamlara ulaşmaz.

Özel Hastanelerde Ameliyat ve Muayene Ücreti

Özel hastanede ücret tarifesi, muayene ücretine ek olarak ödenmesi gereken bakanlık paylarını da kapsar. Özel hastanelerde sosyal sigortası olan hastalar muayene ücretlerine ek olarak o yıl belirlenen katılım payı ücreti de ödemek zorundadırlar.

İçinde bulunduğumuz 2022 yılı katılım payı ücreti 15 TL olarak belirlenmiştir. Bu ücret hasta muayene olmadan önce sekreterlik bölümünde hastadan tahsil edilir. Bahsedilen miktar, sosyal sigortası olan her vatandaştan istisnasız olarak tahsil edilmektedir. Özel hastanelerin aldığı katılım payına ek olarak, muayene ücretini her hastane kendi belirlemektedir.

Bazı özel hastaneler Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı olarak çalışmaktadır. Fakat  bu anlaşma tüm branşları kapsamaz. Örneğin; kalp cerrahisi, tümör cerrahisi, estetik gibi alanlarda Sosyal Güvenlik Kurumu anlaşma yapmamaktadır.

Bu branşlar SGK’nın anlaşma kapsamının dışında tuttuğu branşlardan sadece birkaçıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından anlaşma dışı kullanılan bölümlere, herhangi bir ödeme yapılamaz. Bu bölümlerde muayene olan ya da ameliyat olan hastaların kendi ücretlerini ödemeleri istenir.

Bu anlaşma ile devlet hastaneye 32 TL gibi bir ödeme yapmaktadır. Hastane ise hastalardan bu ücretin maksimum 2 katını talep edebilir. Özel hastanelerde çok fazla ücret ödemek istemeyen hastalar tamamlayıcı sağlık sigortası yada özel sağlık sigortası yaptırabilirler.

Özel hastanelerde yönetmeliğin 51. Maddesine bağlı olarak hastanın ödediği ücret için ayrıntılı bir fiş yada fatura kesmeleri zorunludur.

Özel Hastanelerde Ücret Alınmayan Durumlar

Özel hastanelerin ücret istemeyeceği haller, şu şekilde sıralanabilir:

 • İstiklal Madalyası sahibi olan veya Kore Savaşı’na katılmış Türk vatandaşları ve onlara bakmakla yükümlü olanlar için yapılacak işlemlerde ücret ödeme zorunluluğu bulunmaz.
 • 2330 sayılı kanun kapsamına giren ve onlara bakmakla yükümlü olanlar herhangi bir ücret ödemez.
 • Gazi ve gazi maaşı alan kişilerden herhangi bir ücret istenmez. Ancak kişilerin gazi belgesine sahip olması gerekir.
 • Herhangi bir terör olayından kaynaklı olarak gaziler, gazi ve şehit yakınları sağlık işlemleri için ücret ödemez. Terör olaylarından kaynaklanan kayıplarda, kişilerin birinci derece yakınlarına sağlık alanında destek verilir.
 • Geliri asgari ücretin 1/3 oranının altında olan kişiler, yeşil kart ya da yoksulluk maaş kartı kapsamında değerlendirilir. Bu nedenle sosyal devlet anlayışı kapsamında bu kişilerin sağlık giderleri, devlet tarafından karşılanır.

Özel Hastanelerde Kardiyoloji Hizmeti

[box type=”info” align=”alignleft” class=”” width=”100%”]Özel hastanelerde kardiyoloji bölümünün muayene ücreti 150 TL olarak belirlenmiştir. Kardiyoloji ameliyat ücreti ise hastaneler arasında farklılık gösterir. Ancak bu konuda büyük miktarlar da söz konusu olabilmektedir. Muayene ücretleri hastanelere göre değişiklik gösterir. Miktar, 150 TL ile 400 TL arasındadır.[/box]

Özel Sağlık Kuruluşlarında Ücret Alınmayan Durumlar

Özel sağlık kuruluşlarında ödeme istenmeyen durumlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Hayati tehlikesi olduğu için acil müdahale edilmesi gereken hastalardan, herhangi bir müdahale alınmaz. Ancak sonradan kullanılacak ilaçlar için ücret talep edilebilir.
 • Yanık şikayeti ile gelen hastalara yapılacak ilk müdahale sırasında herhangi bir ücret talep edilemez. Ancak deri nakli, yapay deri gibi işlemlerde ameliyat ücreti alınır.
 • Doğum sırasında yaşanabilecek her türlü problem anında hemen müdahale edilir ve ücret alınmaz. Konu vakum gibi araçların kullanılması kadar basit ya da normal doğumdan sezaryen doğuma geçiş kadar zor olabilir.
 • Hastanın hayatını kurtarmak için yapılacak cerrahi müdahaleler sırasında, eğer müdahale edilmezse hastanın vefat etmesi söz konusu olacaksa, herhangi bir ücret alınmaz.
 • Yeni doğan sağlık hizmetleri alanında hiçbir hizmetten ücret alınmaz. Buna mavi ışık tedavisi ya da aşılar dahildir.

2022 Devlet Hastanesi Ameliyat Ücretleri

Devlet hastanelerinde yapılacak ameliyatların en düşük ve en yüksek fiyatları şöyle; 432 TL – 2.645 TL arasında değişmektedir.

Devlet hastanelerinde belli başlı ameliyat ücretleri şu şekilde sıralanabilir:

AmeliyatSGK Kapsam Tutarı
Dizdeki Menisküs Ameliyatı1.202,69 TL
Açık Safra Kesesi Ameliyatı777,69 TL
Kapalı Safra Kesesi Ameliyatı1.026 TL
Kalça Eklemi Protezleri2.646 TL
Kısırlık Tedavisi Ameliyatı370,76 TL
Açık Prostat Ameliyatı1.482,70 TL
Katarak ve Lens İmplantasyonu594 TL
Geniz Eti Ameliyatı346,03 TL
Apandisit Ameliyatı432 TL
Varis AmeliyatıSağlık güvencesinin varlığı durumunda ücretsizdir.
Koroner By-PassHayat kurtaran ameliyatlar arasında yer alması sebebiyle ücretsizdir.
Sezaryen486 TL (Sağlık güvencesi varsa daha düşük bir ücret alınır.)
Normal Doğum432 TL (sağlık güvencesi varsa ücretsizdir.)
Hemoroid Ameliyatı488,48 TL
Bademcik Ameliyatı617,88 TL

Üniversite Hastanesi Profesör Muayene Ücretleri 2022

Halk tarafından en çok tercih edilen hastane olan üniversite hastaneleri hem doktor kalitesi olarak hemde fiyat olarak makul seviyededir.

HekimlikÜcretler
Aile Hekimliği 131 TL
Anesteziyoloji ve Reanimasyon122 TL
Beyin ve Sinir Cerrahisi166 TL
Çocuk Cerrahisi147 TL
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları136 TL
Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları148 TL
Deri ve Zührevi Hastalıkları133,50 TL
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji166 TL
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon197,50 TL
Genel Cerrahi166 TL
Göğüs Cerrahisi148 TL
Göğüs Hastalıkları148 TL
Göz Hastalıkları177 TL
İç Hastalıkları168 TL
Kadın Hastalıkları ve Doğum192 TL
Kalp ve Damar Cerrahisi168 TL
Kardiyoloji227 TL
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları177,50 TL
Nöroloji186,00 TL
Nükleer Tıp131 TL
Ortopedi ve Travmatoloji176,50 TL
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi166 TL
Radyasyon Onkolojisi131 TL
Radyoloji131 TL
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları178 TL
Tıbbi Genetik131 TL
Üroloji166 TL

Üniversite Hastanelerinde Muayene ve Doktor Ücretleri

2022 Yılında gelen zamlarlarla beraber üniversite hastanesinde ki muayene ücretlerinde artış yaşanmıştır. 2021 Yılında 5 TL olan ücret, 2022 yılında 8 TL olmuştur.

2022 yılı özel hastane doktor muayene ücretleri tablosu;

ÜnvanÜcret
Profesör450 TL – 600 TL
Uzman Doktor250 TL – 350 TL
Doçent Doktor300 TL – 500 TL aralığında

2022 Üniversite Hastanesi Ameliyat Ücretleri (Profesör)

Üniversite hastanelerinde ki ameliyat ücretleri profesörün tecrübesine göre farklılık göstermektedir. 2022 yılı fiyatları 5.000 TL ile 30.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

2022 Özel Hastanelerde Ameliyat Ücretleri

Özel hastanelerde yapılacak operasyona göre ameliyat ücretleri değişiklik göstermektedir.

2022 yılı özel hastane ameliyat ücretleri;

AmeliyatÜcret
Açık Safra Kesesi Ameliyatı1.700 TL – 4.800 TL
Hemoroid Ameliyatı990 TL – 2.500 TL
Apandist Ameliyatı970 TL – 3.000 TL
Geniz Eti Ameliyatı1.300 TL – 4.000 TL
Dizdeki Menisküs Ameliyatı2.750 TL – 5.000 TL
Kapalı Safra Kesesi Ameliyatı2.700 TL – 6.000 TL
Kalp Kapakçığı AmeliyatıEk Ücret Alınmıyor
Koroner By-PassEk Ücret Alınmıyor
Sezaryen Doğum3.000 TL – 15.000 TL
Varis AmeliyatıEk Ücret Alınmıyor
Bademcik Ameliyatı1.700 TL – 3.500 TL
Kalça Eklem Protezleri20.000 TL – 35.000 TL
Kısırlık Tedavisi Ameliyatı900 TL – 9.000 TL

Bu ameliyat ücretleri hastanelere göre küçük miktarlarda değişiklik gösterebilir.

Muayene ve Ameliyat ücreti hesaplamak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Yusuf tezcan dedi ki:

  Guatr ameliyatı üniversite hastanesinde makine ile yapılırsa ücretli mi emekli biri için bilgi almak istiyorum

  1. Coşkun dedi ki:

   Merhaba, göz çukurunda kırık olduğu için özelde ameliyat oldum. Ücreti sgk dan isteyebilimiyim. Ben peşin ödedim.

  2. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   SGK sevki olmadığı için ücreti SGK dan alamazsınız.

 2. mustafa karaoğlan dedi ki:

  merhaba sol humerus kemiğimin üst ucunda kemik kisti var bunun sonucunda patolojik kiriklar oluştu doktor kemik greftleme önerdi sizce ücreti ne kadardır bu arada hastane dicle üniversitesi drde profesör

 3. Esma dedi ki:

  Merhaba
  Göz Hastalıkları
  Göz Hastalıkları branşında İSTANBUL ilinde İstanbul Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesin’de şaşılık ameliyati ücretli mi ucrretli ise SSK ne kadarını karşılar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Operasyonlarda müdahale ile ilgili işlemlerin çeşitliliğine göre ücretlendirme değişmektedir. Bu nedenle ücret bilgisi verememekteyiz.

 4. Mekan dedi ki:

  Merhaba,

  Kronik agri ve iltihap yüzünden sağ taraf çene alti bölgesinden submandibular tükürük bezi ve bir tane lenf bezim çikartildi. Fakat yinede ağrilar oluyor boynumu çeviremiyorum. Ultrason yaptiriyorum temiz çikiyor o bölgeye mikrocerrahi uygulanabilirmi yardimci olursaniz sevinirim

 5. Mehmet dedi ki:

  Açık ve kapalı safra kesesi ameliyatı kişinin hiçbir sosyal güvencesi sigortası yoksa devlet hastanesinde ne kadara yapılıyor

 6. Berat bitmez dedi ki:

  Burundan et alma amelyat ucreti nekadardir

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Devlet hastanelerinde ücretsiz özel hastanelerde ise değişkenlik göstermektedir.

 7. Sevgi dedi ki:

  Merhabalar annem devlet hastanesinde katarak ameliyatı olucak ve lens takilicak maaşında herhangi bir kesinti olurmu ne kadar kesilir.

 8. mehmet dedi ki:

  merhaba, ssk yok ama genel sağlık sigortamı ödüyorum bu durumda sgk’lı fiyatlarıyla mı ameliyat olacağım?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Evet aynı haklara sahipsiniz.

 9. Dilber Kartal dedi ki:

  Merhaba safra kesemde taş ve çamur var bu sebepten pankreatit geçirdim son 1 ayda taş düşürürken şiddetli ağrı nedeniyle 5 kere acile geldim 2 sefer yatış yapıldı ameliyat olmam gerektiğini söylediler fakat devlet Hastanesi’nde yoğunluktan ameliyat tarihi alamıyorum acaba Ankara da özel hastanede bu ameliyat ı olsam ne kadar ödeme yaparım

 10. Şehriban oruç dedi ki:

  Merhabalar benim oğlum epilepsi hastası oğlumun ameliyat olması gerekiyor vegus beyin pili ameliyatı olması gerekiyor bunun fiyatını nasıl öğrenebiliriz Özel hastanede yaptırmayı düşünüyoruz SSK karşılıyor mu bunu bize dediler kin SSK karşılanmıyor 20-25 bin TL karşılığında yapılıyor sizden bilgi alabilir miyiz devlet karşılıyor mu SSK

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Devlet hastanelerinde ve araştırma hastanelerinde de ameliyatlar yapılabilmektedir. Özel hastanelerde fiyat değişiklik göstermektedir. Net bilgi verebilme şansımız yok.

 11. Sibel dedi ki:

  Merhabalar arkadaşımın ayak bileğinde iki kırık var ameliyat olacak ücreti ne kadar dır

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Hastanelerden fiyat almanız gerekecek sınıflarına ve ameliyata girecek doktorun statüsüne göre değişkenlik göstermektedir.

 12. Sinan dedi ki:

  Merhabalar babamız 4 gun önce bay pass ameliyati oldu ankara gazi hastanesinde fakat ücret isteniyor 10.000 TL isteniyor bunu ödememiz gerekiyor mu ve ne parasidir bu şimdiden teşekkür ederim

 13. Yusuf dedi ki:

  Merhaba, üniversite hastanesinde skolyoz ameliyatı olacağım gss liyim 45bin dediler ortalama sigortasız 90bin dedi doktor normal midir?

 14. Ece dedi ki:

  Merhaba kalp hastasıyım 2 kere kalp krizi geçirdim şuan baypast ameliyatı olmam gerekiyormuş.ozel Acıbadem Hastanesi’nde ameliyat olmak istesem SGK emeklisi olarak nekadar fark ödemesi yapmam gerekir

 15. Ekrem dedi ki:

  Sigortam da yok yaşımda 22 ücret ne kadar olur

 16. Barış dedi ki:

  Tükürük bezi tümörü ameliyat fiyatı ne kadardır

 17. ayben dedi ki:

  merhaba, Babamın beyninde 4. evrede sayılacak Glial Tümör teşhisi ve ayrıca sara tümörü teşhisi konuldu. Üniversite hastanelerinin Hocalarının Özel muayenelerine gittik (Randevu almak çok zor) babam memur emeklisi Biyopsi olursa ücret ödeniyormu, ayrıca özel muayeneleri olan hocalar Üniversite hastanesinde ameliyat yaparlarsa orada ne kadar ameliyat ücreti ya da doktor ücreti öderiz. (Doktorlar Prof ve Doçent)
  Teşekkürler

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Ücretler her üniversite hastanesi içinde de değişmektedir. yerinden bilgi almalısınız.

 18. Ayse dedi ki:

  Bu fiyatlar hic gercegi yansitmiyor. Oglumun ortopedik ameliyati icin Acibadem hastanesi 530 bin lira fiyat belirledi. Esimde bende yillardir calisiyoruz ama bu miktar bizi cok asiyor. Neyapacagiz bilmiyoruz, butun iyi doktorlar ozele gitmis. Insanlar boyle paralari nasil bulup tedavi olabiliyor aklimiz almiyor.

 19. firdevs dedi ki:

  Merhabalar çapraz bağ ve menisküs için çapa hastanesinde prof dr. tarafından ameliyat edileceğim, henüz ücret vb bir bilgim yok. Ücret ile ilgili bilgi alır mıyım acaba. ssklıyım.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Çapa vezneleri ile iletişime geçmelisiniz. Konu ile ilgili bilgimiz bulunmamaktadır.

  2. Ekrem dedi ki:

   Merhabalar benim testislerimle şiddetli ağrı ve şişme oldu serum takıldı iğne yapıldı şuan ağrım yok ama ciddi bişey olmasından veya kısırlık tan korkuyorum özel hastanede veya doktor da muayene veya ameliyat ücreti ne kadar olur?

 20. Filiz dedi ki:

  Merhaba annem babamdan emekli dul maaşı alıyor.devlet Hastanesi’nde diz protezi ameliyatı olucak.ameliyat ücreti ödeyecek mi? bıçak parası isterler mi?

 21. aslı dedi ki:

  merhaba üniversite hastanesinde profesöre kapalı rinoplasti ameliyatı olmak ile devletteki doktora olmada fiyat nasıl değişir

 22. Anıl dedi ki:

  Merhaba. Kasık fıtığı ameliyatı sgk sız ne kadar ücret olur. Devlet hastanelerinde?

 23. Züleyha dedi ki:

  Devlet hastanesine gittim bel kaymam ve sinir sıkışması olduğunu söyledi amaliyat olman gerektiğini söyledi olursam ücret ödermiyim acaba

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Platin ile yapılacak işlemler için ayrıca ücret talep edilecektir. bir da ameliyat sırası uzun olabilecektir.

  2. SÜNDÜS dedi ki:

   Durumunuzu merak ettim annemde de bel kayması var ameliyat için doktor ve hastane araştırıyoruz. Siz bulabildiniz mi çapa da ücretler nelerdir öğrenebildiniz mi acaba.

 24. Nur dedi ki:

  Merhabalar babam 66 yaşında aort kalp kapak ameliyatı olması gerekiyor araştırma hastanesine muayenede doktor açık ameliyat olur ise sgk ücreti karşılıyor 75 yaş altı olduğu için kapalı ameliyati karşılamıyor ve bunun için 75 bin tl gibi bir ücret istiyorlar .Acik ameliyat daha riskli araştırma hastanelerinde kapalı ameliyat için istenen rakam doğru mu açık ve kapalı ameliyatlarda ikisinde de aynı kapak takılmıyor mu

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Kapalı ameliyatlarda mikro cerrrahi işlemleri yapılıyor. bu makinelerin pahalı olması ve özel eğitim gerektirmesi nedeni ile ücretli oluyor.

  2. Yunus dedi ki:

   hangi araştırma hasthanesi?

 25. Sarina dedi ki:

  Bademcik ve geniz etti ameliyati sgortasiz devlet hastanesinde ne kadardir en fazla yatişla beraber

 26. Osman dedi ki:

  Ben Erzurum Atatürk üniversitesi de ön çapraz bağ ameliyatı ve iç menisküs ameliyatı oldum Özel olarak ve benden yaklaşık 6 bin TL para aldılar ve ben onlara SGK bu ücreti karışlayıp karşılamadığını sordum.
  Ve bana hayır bu mesai dışı bir ameliyat olduğu için
  SGK il bir işimiz yok dediler ve SGK bana bugün mesaj attı ve adıma hastaneye yaklaşık 10 bin TL ödeme yaptığını söylemişler
  Bu nasıl oluyor

 27. Cemal dedi ki:

  Kamu kurumundan emekliyim ve engelliyim. Üniversite hastanesinde bir profesöre varis ameliyatı oldum. Ameliyat olduktan sonra 7000 tl borç çıkarttılar. itiraz ettim. yatırmak zorundasın. dediler yoksa eczaneden ilaç alamazsın parayı yatırdım. ancak o şekilde ilaçlarımı alabildim. Ben bu parayı geri alabilirmiyim.

 28. Burak dedi ki:

  Merhabalar.
  Oğlum için doğumdan sonra kalbinde geniş çaplı VSD (kalpte delik) olduğu tespit edildi ve eğitim araştırma Hastanesi’nde yapılan anjiyo sonucuna istinaden kurul tarafından açık kalp ameliyatı kararı verildi. Oğlum şuan 7 aylık. Ameliyatı özel hastanede yaptırmam halinde herhangi bir ücret ödemem gerekebilir mi?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Hastane sevk eder ise ücret ödemezsiniz. Ancak ayrı bir şekilde sevksiz ücret talep edilebilir.

 29. ÖZGÜR KÖKSAL dedi ki:

  SELAMLAR PARÇALI KÖPRÜCÜK KEMİĞİ AMELİYATI ÖZEL HASTANE FİYATI BİLGİNİZ VARMI.

 30. Betül tekiner dedi ki:

  Merhaba sol omuz ameliyati olmam gerekiyor lif kopmasi kas yirtigi tenton yönü degisimi ve kemikte tumor var bunun icin devlet hastanesinde ameliyat olabiliyormuyum ve herhamgi bir ucret oduyormuyum ssk li calisanim….

 31. Durmuş dedi ki:

  Merhaba,
  Ameliyat olmada ve masrafları karşılamada GSS’li olmakla İsteğe bağlı bağkur sigortalısı olmak arasında bir fark var mı? Avantajları ve Dezavantajları nelerdir?

 32. Ahmet dedi ki:

  Özel hastanede by pass ameliyatı olmak istiyorum muayene ücreti dışında bir ücret ödenecek mi

 33. Ecrin dedi ki:

  Merhaba çene kemiğinden ameliyat olacaktım ama doktorum SGK ödemesini beklediklerini söyledi. Bir aydır bekliyoruz bunun sebebi ne olabilir ne yapabiliriz ?

 34. Merve dedi ki:

  Merhaba sağ göğüsümde kitle tespit edildi, kesin teşhis için ultrason günü verildi benim için çok geç bir tarih ancak özel hastaneden ultrason randevusu aldım. Devlet hastanesinde ameliyat olmam gerekirse ne kadar ücret tutar tahminen Bağkur girişim var ancak primlerim ödenmedi.

 35. hasan dedi ki:

  merhaba,
  kulak içinde oluşan biriltihap nedeniyle üniversite hastanesinde geçen ay ameliyat oldum. özel doktor istemedim. operasyon öncesinde ve taburcu olduğum sırada borcumun olmadığını söyleselerde bugün arayıp estetik bölümünün operasyonu yaptığını bu yüzden de ilave 850 lira ücret ödemem gerektiğini söylediler. teşhisi kulak burun boğaz bölümü koymuş ve acil ameliyat olması için yönlendirmiş estetik operasyonu olarak girişimimiz olmamıştır. hastane estetik operasyonu devlet ödemiyor savunmasına geçmiş fakat ortada estetik operasyonu yoktur. nasıl hareket etmeliyim?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Konuyu öncelikle Sebim e bildirip cevabını beklemenizi tavsiye ediyoruz.

 36. Muhammed dedi ki:

  Merhaba. Ben (nevüs) ameliyatı olmak istiyorum özel hastanede. Normal sigortam var. Burda fiyatı komple benmi karşılıyorum. Karşılıyorsam fiyatı nedir?

 37. Nur dedi ki:

  Merhaba, fıtık ameliyat fiyatları nedir

 38. Ahmet dedi ki:

  Özel hastanede tetik parmağımda parça var demir parçası onu aldirsam kaç tele verrim

 39. Metin dedi ki:

  Mrb sol böbreğin çalışmıyor alınacak bagkurluyum özel hastane ameliyat ücreti ne kadar

 40. Sinan dedi ki:

  Merhabalar 3 yaşında geçirdiğim bir kaza sonucu sağ eli yüzük parmak ve serçe parmak parmak ile el bağlantısını sağlayan hilal kemiklerden ameliyat oldum. Elimde yumruk yaparken belirgin şekil bozukluğu ve hilal kemiği eksikliği nedeni ile hareket kısıtlılığı var ama parmakların her yerini aktif olarak kullanabiliyorum. Sorum şu mikro cerrahi ile eksik olan hilal kemiği görevi görecek platin yahut başka birşey kullanılarak bu şekil bozukluğu ve hareket kısıtlaması giderilebilir mi yaşım 27

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Maalesef sorunuza bu başlık altında cevap veremiyoruz. Doktorunuzdan tavsiye almanızı öneririz.

 41. Sadettin dedi ki:

  Merhaba sağlık sigortam yok düştüm sol kolumda belli çatlaklar var dendi ve platin takılması gerekiyor dedi devlet hastanesi ne kadar bir ücretle karşı karşıya kalırım?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   En azında gss niz var ise devlet hastanelerinde ücreti alınmadan yapılabilir. Ancak ameliyat günü bulabilmek zor.