emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

HGS Nereden Alınır?

HGS Nereden Alınır?

Ülkemizde pek çok şeyden daha kaliteli ve kolay bir şekilde yararlanabilmemiz için ödememiz gereken vergiler, ücretler bulunmaktadır. Bu durum çok sık bir şekilde kullanılan köprü ve otoyollar için de geçerli olup geçiş sırasında sürücülerden ücret tahsilatı yapılmaktadır. Geçiş sırasında kullanılan geçiş sisteminin kurallarına uyulmadığı takdirde cezai yaptırımlar ile karşılaşılabilinir. Ücretli geçişin sağlandığı noktalarda pek çok uygulama hizmete sunulmuştur ve hepsinin kendine göre avantajları olsa da bütün avantajların bir sistemde toplanması amaçlanmıştır. Sürücülerin geçişlerinde kolaylıklar sağlanması için kullanılan sistemlerden bir tanesi de Hızlı Geçiş Sistemi yani HGS’dir. Trafiğin yoğun olduğu yerlerde HGS ile birlikte geçişleriniz sırasında dur kalk yaparak zaman kaybetmeden güvenli ve kaliteli bir şekilde geçişini gerçekleştirebilirsiniz. HGS nereden alınır konusunda yazımızın devamında da paylaşacağımız üzere PTT ile anlaşmalı olarak 17 Eylül 2012’de uygulanmaya başlayan HGS ile trafik akşının sorunsuz bir şekilde sağlanmasına ortam hazırlanmıştır. HGS’den geçiş için etikete sahip olan sürücüler HGS gişelerinden geçişi sırasında etiketin cihazlar tarafından algılanması sonucu etiketin bağlı olduğu hesaptan ücret tahsilatı olur. Bu şekilde zaman harcamadan geçiş sağlanır. Geçişler sırasında belirtilen kurallara uyulmadığı takdirde cezai yaptırımlar ile karşılaşılabilir. Düzenli olarak borç sorgulama işlemi yaparak sistem üzerinden kısa bir süre içerisinde borcunuzu öğrenebilir, önlem alabilirsiniz. HGS sisteminden yaralanabilmek için HGS nereden alınacağı konusundaki bilgileri yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

HGS Nereden Alınır?

Köprü ve otoyol geçişlerinde büyük kolaylık sağlayan HGS için PTT şubelerine ya da bankalara başvuru yapmanız durumunda HGS nereden alınır sorusunun cevabını almış olacaksınız. HGS geçişleri için gerekli olan etiketi almak için sizden iki farklı belge istenir. Bu belgeler nüfus cüzdanı ve araç ruhsatı olup eksik olması durumunda almanız mümkün olmayabilir. Bu belgeler ile birlikte bankalara ya da PTT şubelerine başvurduğunuz takdirde HGS etiketine sahip olabilirsiniz. PTT ile anlaşmalı olarak yürütülen HGS ile ilgili yapacağınız başvuru işlemleri ya da bakiye yükleme gibi daha birçok işlemi PTT şubelerinden ya da PTT’nin sağladığı online müşteri hizmetleri sayesinde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında sizler için sisteme giriş yapacağınız bağlantı linki paylaştık. Linke tıklayıp siteye ulaştıktan sonra sağ üstte bulunan müşteri hizmetlerine giriş butonuna tıklamanız gerekir.

hgs kaçak geçiş

Daha sonrasında gelen sayfada sizden E-posta adresiniz ve şifreniz istenir. Bu bilgileri girdikten sonra giriş çubuğunu sağa kaydırmanız yeterli olacaktır.

hgs22

HGS etiketine sahip olduktan sonra HGS ile ilgili bakiye yükleme, borç sorgulama gibi pek çok işlemi bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.

HGS Sitesine Giriş İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.