emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Belediyelerden Erzak Yardımı Nasıl Alınır, Başvuru Şartarı

Belediyelerden Erzak Yardımı Nasıl Alınır, Başvuru Şartarı

2021 Yılında Belediyelerden erzak yardımını, yardıma muhtaç olan kişilere vermektedirler. Erzak yardımı almak isteyenlerin belediyelere giderek ya da belediyeleri arayarak başvuru yapabilmeleri mümkündür. Belediyeler muhtarlıklar ile iletişim halinde oldukları için ihtiyaç sahibi aileleri belirleyerek yardımları ulaştırmaktadırlar.

Başvuru sahibinin gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadığını belediyeden bir ekip kişinin evine giderek öğrenmektedir. Erzak yardım paketlerinin içerisinde her türlü gıda maddesi, temel temizlik maddeleri ve çocuklu aileler için bebek ve çocuk ürünleri bulunmaktadır.

Belediyelerin Erzak Yardımı Başvurusu

Erzak yardımına başvuru süreçleri, belediyelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bazı belediyeler şahsen başvuru almakta, bazıları internet üzerinden başvuru kabul etmektedir.

Birden fazla sosyoekonomik ve kültürel düzeye sahip vilayetler için her iki başvuru talebi de alınır. İstanbul, bu tür başvuru kabul eden alanlar arasında sayılabilir. Her durumda belediyenin ilgili birimine ulaşmanız gerekmektedir.  ulaşma şekliniz, bulunduğunuz ile göre değişiklik göstermelidir.

Bazı illerde telefonla başvurular da değerlendirmeye alınırken, bazı illerde sadece kişisel başvurunuza göre hareket edilir. Başvurunuzu nasıl yapmanız gerektiğini, il belediyenizden öğrenebilirsiniz.başvuru şartlarını yerine getirmeniz ve gerekli belgeleri hazırlamanız halinde erzak desteğinden yararlanabilirsiniz. Destek, verilme şekline göre belediye yetkililerinin ikamet adresinize uğraması ile verilmektedir.

Belediyenin Verdiği Erzak Yardımına Başvuru Şartları

Erzak yardımının verilme şartları şu şekilde sıralanabilir:

 • Muhtarlıktan alınacak belge ile ailenin kaç kişi olduğunun belgelenmesi gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin sigortasının olmaması gerekir.
 • Başvuru sahibi, destek ihtiyacını belgeleyebilir durumda olmalıdır.
 • Başvuru sahibi, içinde bulunduğu ev dışında herhangi bir mülke sahip olmamalıdır.
 • Başvuru sahibinin kira alma durumu bulunmamalıdır.
 • Başvuru sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalıdır.

Erzak yardımına başvurulması durumunda sadece bu destek verilmemektedir. Erzak desteğine ihtiyacı olan bir vatandaşın kira yardımı, kırtasiye destekleri ve diğer belediye imkanlarına da ihtiyacı bulunacaktır.

Bu nedenle destek talebinde bulunan kişinin maddi durumu iyice araştırılarak onun adına destek taleplerinde bulunulabilmektedir.

Belediyenin Verdiği Erzak Yardımına Kimler Başvurabilir?

Belediyenin erzak yardımına başvurabilecek kişiler maddi açıdan zor durumda olan ailelerdir. Ancak bu destekten yararlanmak için kişilerin aile olmasına gerek yoktur. Kişiler, yalnız yaşama durumunda da destekten yararlanabilmektedir. Bunun yanında kişinin maddi durumunun kötü olduğunu belgelemesi gerekmektedir.

Özellikle büyük şehirlerde bu destek, ön koşul olarak alınmakta, diğer desteklerin verilmesi için ön araştırma vesilesi olarak görülmektedir. Bu nedenle erzak desteği gibi bir yardıma başvuran kişi iyice araştırılır. Kişinin ikamet adresinin yakınında, komşularının bu durumdan haberdar olması, kişinin maddi durumu hakkında şahitlik yapabilmesi gerekmektedir.

Belediyeler Erzak Yardımı Başvuru İçin Gerekli Belgeleri Nelerdir?

Erzak yardımı için başvuru yapmak isteyenlerden istenen evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru sahibinin kimlik belgesi ve fotokopisi istenmektedir.
 • Erzak yardımı başvurusu için kurumdan alınmış olan dilekçe örneği gerekmektedir.
 • Erzak yardımı başvuru talep formunun doldurulmuş bir şekilde teslim edilmesi istenmektedir.
 • İşsizlik sigortası, mal beyanı ve gelir durumunun tespit edilebilmesi için gerekli evraklar sunulmalıdır.
 • Muhtarlıkların verdiği fakirlik belgesi alınmalıdır.

Belediyenin Verdiği Erzak Yardımının İçeriğinde Neler Bulunur?

Erzak yardımında verilen gıdalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Pirinç
 • Çay
 • Makarna
 • Şeker
 • Salça
 • Bulgur
 • Yağ
 • Reçel
 • Un
 • Bakliyat çeşitleri

Belediyenin Verdiği Erzak Yardımı Ne Şekilde Kullanılır?

Belediyenin verdiği erzak yardımını kullanım şekli farklılık gösterebilir. Belediyeler, erzak desteklerini birbirinden farklı kullanımlarla vatandaşlarına sunmuştur.

Bu kullanımlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Erzak kolileri: Kolilerde depolanmış erzak, muhtaç vatandaşlara belediye yetkilileri tarafından ulaştırılır. Hazırlanmış kolilerde asgari yiyecek maddeleri bulunur. Evlere yetkililer tarafından getirilebilecek koliler, aynı zamanda belirlenene merkezlere gidilerek de alınabilir.
 • Kart şeklinde sosyal yardım: Erzakın belirlenen marketlerden, dağıtılan kart ile alınmasını sağlamaktadır. Kartta yüklü olan tutar göz önüne alınarak kişi alışverişini yapar. Bu sayede kullanım miktarı, kartta belirlenen tutar olarak görülür.
 • Nakdi erzak desteği: nakit olarak verilebilecek erzak yardımı, belediyeden direkt olarak para alınmasını kapsamaktadır. Bu sayede alınacak para, ev için kullanılmış olunur.

Belediye Haricinde Erzak Yardımı Yapan Kurumlar Nelerdir?

Erzak yardımı yapabilecek kurum ve kuruluşlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı
 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği
 • Muhtarlık ve kaymakamlıklar
 • Şehit veya gazi yakını olunması durumunda askeri sivil toplum kuruluşları
 • Maddi olarak zor durumda bulunan kişilere yardımda bulunan sivil toplum kuruluşları

Belediyeler Erzak Yardımı Sorgulaması E-Devlet

E-devlet sistemi üzerinden erzak yardımı sorgulaması yapılabilmektedir. Bunun için öncelikle https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yapılması gerekmektedir. Anasayfadaki e-hizmetler menüsüne giriş yapılmalıdır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kurumu bulunmalıdır.

Bu kurum ile yapılabilecek işlemler içerisinden Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama seçilmelidir. Kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayarak kimlik doğrulaması yapılmalıdır. E-devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik kartı ve internet bankacılığı aracılığı ile kimlik doğrulaması yapılabilmektedir.

E-devlet şifresi PTT şubelerinden alınabilmektedir. Kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra alınan sosyal yardımlar ile ilgili detaylara açılan sayfadan ulaşılabilmektedir.

Belediyeler Erzak Yardımlarını Ne Zaman Verirler?

Belediyelerin bazıları erzak yardımları için belirli tarihlerde duyuru yapmaktadırlar. Ancak bazı belediyeler tarih aralıkları belirlemeden erzak yardımı yapmaktadırlar. Devamlı olarak yapılacak olan erzaklar depolanmakta ve ihtiyaç sahibi kişilere zaman kısıtlaması olmadan bu yardımlar ulaştırılmaktadır. Türkiye’de genellikle dini bayramlarda belediyeler erzak yardımı yapmaktadırlar. Belediyelerin erzak yardımı konusundaki şartlarını öğrenebilmek için bulunulan yerdeki belediye ile iletişime geçilmelidir.

Erzak Yardımı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Erzak yardımları, 4 kişilik bir aile düşünülerek yapılmaktadır. Ancak aile içerisinde 4’ten fazla kişinin yer alması durumunda; yapılacak olan erzak yardımı değişiklik göstermektedir. Nakdi olarak değil de kutu ile erzak yardımı yapılacak ise; ailede bulunan kişi sayısına göre aylık ihtiyaç hesaplanmaktadır. Kutu ya da poşet içerisinde erzak teslim edilmektedir. Paket içerisinde kuru besinler vardır. Gelir testi yapılmış olan ailelere bu paketler verilmektedir.

Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Sosyal yardım kartının tanımı, erzak yardımı verebilecek kurumların, erzak kolisi tutarını bir karta yüklemesi ile ihtiyaç sahiplerinin limitli kartlarla alışveriş yapmasını sağlamaktır. Sosyal yardım kartı, 5 yıl süre ile her ay verilebilir. Kullanıcıların anlaşmalı marketlerden dilediği şekilde alışveriş yapabilmesini sağlar.

Hızlı bir şekilde belediyelerin bu karta geçmesinin nedeni, ev içerisinde ihtiyaç duyulan ürünlerin kesin bir şekilde bilinememesi ve erzak kolisinin içeriğinin her evde aynı olmasıdır.

Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Geçerlidir?

Sosyal yardım kartı kullanılabilecek marketler, kartın arka yüzünde yer almaktadır. her belediye, kartının kullanılacağı marketleri kendisi belirler. Sosyal yardımın aşırı şekilde kullanıldığı merkezlerde bu kartın kullanımı için özel açılan marketler bulunsa da, çoğu bölgede kart büyük marketlerde kullanılabilmektedir.

Migros, Onur Market, Carrefour, Bim, A101 gibi marketlerde kartın kullanılabilmesi durumu her yıl değişiklik gösterir. Eğer kartınızın arka yüzünde en alt kısımda kullanılabilecek marketler kısmında bu marketlerin ismini görüyorsanız, kartınızı buralarda kullanabilirsiniz.

Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadardır?

Sosyal kart limiti tutarı belediyelere göre değişiklik göstermektedir. Bazı belediyelerde kart 200 TL limitle verilmekte, bazı belediyelerde limit 400 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bunun yanında kartın ne kadar zamanda bir verileceği de limiti belirler. Eğer belediye kartı ayda bir veriyorsa, limit çoğunlukla 100 TL olacaktır.

Sosyal Yardım Kartı İle Hangi Ürünler Alınabilir?

Sosyal yardım kartı ile alınabilecek ürünler, zorunlu yaşam ürünleridir. Kartın marka sınırlaması bulunmamaktadır. Ancak kart ile kesinlikle alınamayacak ürünler alkol, sigara gibi zararlı ürünlerdir.

Bunun yanında dondurulmuş gıdalar ve çikolata çeşitleri, atıştırmalıklar ve temizlik malzemeleri de kart ile alınmamaktadır. Ayrıca sebze ve meyve çeşitleri de karttan alınmaz.

Sosyal yardım kartından çay, şeker gibi sürekli tüketim malzemeleri, kahvaltılık çeşitleri, kuru baklagiller, makarna ve pirinç gibi kullanımlar alınabilmektedir.

Erzak Yardımı Alınması Konusunda İstisnai Durumlar Var Mıdır?

Erzak yardımının istisnaları gerekli evraklarda ve başvuru şartlarında kendini göstermektedir. Bu şartlar, kayıtlı olunan belediyeye yapılacak başvuru ile başlar. Normalde kişiler sadece ikamet adreslerine göre kayıtlı oldukları belediyelerden yardım alabilir.

Ancak son düzenlemelerle öğrencilerin de okudukları belediyelerden yardım alabilmeleri sağlanmaktadır. Eski düzenlemede aile olmak bu yardımın alınması için ön koşulu oluşturmakta idi. Ancak son düzenlemelerle birlikte yalnız yaşayan kişiler de aile olmasa dahi bu desteklerden yararlanabilir. Belgeler konusunda da bazı istisnalar tanınmaktadır.

Eğer kişinin muhtaçlığı biliniyorsa, kişinin şahsi başvurusu olmaksızın başka bir mahalle sakini tarafından da erzak yardımı yapılabilmektedir. Bunun için kişiden dilekçe ya da muhtaçlık belgeleri alınmaz. Muhtarlığın görevi olan mahalledeki ihtiyaç sahiplerini belirleme kapsamında, bu kişiye de destek verilmesi sağlanır. Bu şekilde destek alınması durumunda sadece erzak yardımı değil, kira ve giyim gibi yardımlardan da yararlanılması sağlanır.

Belediye Erzak Yardımı Nasıl Yapılır?

İhtiyaç sahipleri yardım kolisi, kupon ya da maddi yardımlar ile belediyelerden erzak yardımı alabilmektedirler.

Maddi Yardım Başvurusu Hangi Kurumlara Yapılabilir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na, kaymakamlıklara, muhtarlıklara yardım başvurusu yapılabilmektedir.

Erzak Yardımı Başvurusu E-Devlet Üzerinden Yapılabilir Mi?

E-devlet sisteminden belediyelerin erzak yardımlarına başvuru yapabilmek ve bu yardımları sorgulayabilmek mümkündür.

Muhtarlıklardan Yardım Nasıl Alınır ve Şartları Nelerdir?

Sosyal güvencesi olmayan, muhtaçlık sınırının altında geliri bulunanlar muhtarlıklara başvuru yaparak yardım alabilmektedirler.

İnternetten Yardım Başvurusu Yapılabilir Mi?

Belediyeler erzak yardımı ve diğer birçok yardım başvurusu internet üzerinden yapılabilmektedir.

Yorumlar
 1. Eymen dedi ki:

  Eşim iş bulamiyor çok zor durumdayız

 2. Şehriye altun dedi ki:

  Yardım istiyorum

 3. Bağdat onhan dedi ki:

  Eşim çalışmıyor iki çocuğum var zor durumdayım yardım talebinde bulunmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Belediyelerin sosyal hizmet brimlerine başvurabilirsiniz.

 4. Elif dedi ki:

  Ev hanımyım madi durumu yok kiracıyım lütfen bi yardımda desteği istiyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Lütfen belediyenizin sosyal yardım birimine başvurunuz.

 5. Elif dedi ki:

  Gıda yardım talebinde bulundum lütfen yardım olun

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Lütfen belediyenizin sosyal yardım birimine başvurunuz. Cevabınıza oradan ulaşabilirsiniz.

 6. Hatice Aydemir dedi ki:

  Erzak ve temizlik ve eşimin kahvesi kira okula giden çocugum var ve evim kira ihtiyaç var

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Bul8nduğunuz belediye sınırları içerisinde belediye sosyal hizmet birimlerine başvurabilirsiniz.

 7. Remziye gürden dedi ki:

  İyi günler ben miyastin gırevlisiyım tedavi görüyorum 6 yıldır eşim rahatsızlığımdan dolayı sürekli çalışmıyor askeri ücret alıyor faturalar ve kıramızı ödeyemiyorum maddi olarak çok zorluklar çekiyoruz üç çocuğumuz var isteklerin karşilayamıyorum sizden destek bekliyorum bize dünüş yapın lütfen

 8. Filiz Balcı dedi ki:

  Hastane personeli olarak çalışıyordu eşim sağlık sorunu olduğu için işten ayrıldı dört çocuk var gıda yardımına çok ihtiyacım var ev hanımıyım bende çalışmıyorum her haneye tablet verilecek dendi çocuklarımın hepsi okuyor canlı derslere birisi girse diğeri giremiyor tek çocuk olan bile aldı devletimiz neye göre kime göre yardım ediyor bizim tokiden yazıldığımız taksitli evden başka birşeyimiz yok başkalarının hakkında gözümüz yok ama benimde ihtiyaçım var gıda yardımı ve tablet istiyorum

 9. halil dedi ki:

  maddi destege ihtiyaıcm var 0534 657 ****

 10. Gülsüm dedi ki:

  Erzak temizlik malzemesi istiyorum

 11. ADİLE dedi ki:

  Merhaba ben yalovada oturuyorum üç çocuğum var kiradayım üç aydır öduyemiyorum eşim Çalışmıyor belinden rahatsız çok ihtiyacım var bizede erzak verirmisiniz

 12. halil dedi ki:

  erzak yardımına ihtyiacım var

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Belediye ve kaymakamlıklara veya muhtarlığa başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.

 13. Merve dedi ki:

  Mrb ben koyde oturuyorum esim ceza evinde bes aylik bir bwbegm ve sekiz yasinda bir kizim var koyde oturdugum icin erzak yardimi vermiyorlar

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Kaymakamlıklarda bulunan sosyal hizmet birimlerine müracaat ederseniz oradan da yardım alabilirsiniz.

 14. Aylin dedi ki:

  İki kızım var büyük liseyi bu yıl bitiriyor kardeşi 11. Sınıf babalar 4 yıl önce vefat etti. Ben babalarından 2008 yılında boşandım. Kendim kanserden ameliyat oldum 1 buçuk yıl önce, ama yinede bu arada 7 ay çalıştım yani çalışmaya çalıştım. Kızım çok başarılı olduğu halde üniversite ye gönderemiyeceğim. Çok zor durumdayım, kızlar haftada 4 gün yarım gün olarak çalışıyor şuan evimiz kira aylardır kira veremiyorum. Bunu söylemek benim için çok zor, ana yapacak hiç bir şeyim yok çok çaresizim bir anne olarak. Hiç bir yerden yardım almıyorum, ne yapmam gerekiyor.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Kaymakamlıklarda bulunan sosyal yardım birimleri mevcut. Bu durumda size oradan yardım çıkar. Üniversite sınavına da girmesini tavsiye ederiz. Bir çok burs imkanı var. Kaymakamlıklarda ve diğer vakıflarda özellikle kız çocuklarına daha fazla destek olunmakta. Kaymakamlıklara sınavı kazanırsa burs için başvurun Türgev de bu konuda bursları mevcut

 15. Halil dedi ki:

  Erzaga ihtiyacım var 0539 392 34 41

 16. Zehra Aslan dedi ki:

  Ben Ankara’da yardım alıyordum ama şimdi de almak istiyorum dört çocuğum var.eşim asgari ücret alıyor çocuklarım okuyor ve özel eğitim öğrencim de var hem çocuklarım için kırtasiye yardımı okula gitmek için yol yardımı onları iyi okutman için para yardımı istiyorum ve çocuklarımın ikisinde kronik yani biri kalp hastası diğeri gözünden rahatsız ben ise astım bronşit hastasıyım ve kaza geçirdim omuzumdan dirsegime doğru pilatin var.lutfen ilgilenirseniz çok sevinirim ne yapacağımı bilmiyorum.yetiştiremiyorum.

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Seçilen Başkanların ihtiyaç sahipleri için vaadleri vardı. Mazbataları aldıktan sonra hem belediyelere hem de kaymakamlık sosyal yardımlaşma müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

 17. Fatmanur dedi ki:

  6 ay önce babam vefat etti evimiz kira fakat erzak olarak evde yetişemiyoruz ben okuyorum eve gelen aylık maaşlar fatura ve kiraya gitmekte ay ortasında zor durumda kalmaktayız gıda yardımı alabilir miyiz yada herhangi bir destek ?

 18. Zehra Aslan dedi ki:

  Zehra Aslan.Ankarada oturuyordum oradayken belediye yardımı alıyordum İstanbul Ataşehir e taşındım evim kira ve çocuklarım okuyor iki oğlum kalp hastası ritim bozukluğu var birinde diğeri kalbinde üfürüm yani doğuştan kalp delik kalp e bağlı romatizması var kızımda gözlerinde doğuştan şaşılık var buna bağlı görme bozukluğu var yüzde elli görüyor ve tedavileri devam ediyor yakın zamanda trafik kazası geçirdik kızımla benim tedavinin sürüyor benim omuzun kırıldı pilatin takıldı bana kaburgaların çatladi ve tedavilerim devam ediyor tansiyon hastasıyım ve daha önce sigortasız olarak çalışıyordum en son sigortalı işe başlamıştm rahatsızlıktan dolayı çıkmak zorunda kaldım.yinede evime yakın bir yerde de çalışmak istiyorum rahatsızlıklarını göze alarak yardımcı olursanız çok sevinirim eşim asgari ücret alıyor ve çok borçluyuz kızım da Özel Eğitim öğrencisi başarılı bir öğrenci olmak istiyor lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim.

 19. Zehra Aslan dedi ki:

  Ankara’da oturuyordum oradayken belediye yardımı alıyordum İstanbul Ataşehir e taşındım şimdi de almak istiyorum dört çocuğum var 18 17 yaşında oğllarim var 16 13 yaşında kızlarım var yardımcı olursanız sevinirim eşim asgari ücret alıyor okul için alabilirmiyim erzakla beraber çocuklarım için kırtasiye yardımı da istiyorum yardımcı olursanız.

 20. Yasemın dedi ki:

  Merhabalar eşinden ayrıldım iki cocuk var sizden maasım yok hıc bır gelırım yok annrm babam olduler sızden erzak yardımı talep ediyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Kaymakamlıklarda ve Belediyelerde bulunan sosyal yardımlaşma müdürlüklerine başvuru yapmalısınız.

 21. gulhan mucuk dedi ki:

  Merhaba gebze de ikametgah etmekteyim esim bu sene mayista vefat etti 2 tane cocugum var kizim gecen sene aralikta ameliyat oldu kalp delikliginden suan yine kalbi s sagriyo okulada gidemiyor 1 haftadir lise ogrencisi ben calismak istiyorum ama cocugumun kalbi rahatsiz calisamiyorum onu birakpta esimden 1270 tl emekli parasi aliyorum yetmiyor faturalarimda oluyor sosyal yardimdan erzak karti verdiler 4 aylik bu aralikta bitecek ben yenilenmesini istiyorum erzak kartinin cunku karsilayamiyorum cocuklarimin ihtiyaclarini lutfen yardimci olun ************

 22. Emine dedi ki:

  Ben erzak yakıt para yardımı alabilirmiyim

 23. Sertaç Tokmak dedi ki:

  Size sorunumu izah ediyorum lüffen yardımcı olun üç tane çocuğum var iki çocuk okutuyorum ev kira yardımcı olursanız minnatar olucam

 24. Uğur dedi ki:

  Mrb ben Erzurum da yaşıyorum çalışıyorum ama annem babam ve eşim çocuğumuz olacak evim kira çok zor durumdayım çok sıkıntılardayım çalıştığım halde evime bir ekmek getirmekte çok zorluk çekiyorum sizlerden ricam banada elinizi uzatın ve bana matti veya manevi yardımında buluna bilirmisiniz teşekkürler hayırlı ramazanlar

 25. Nesrin dedi ki:

  Evim kira hiç bir ğelirim yo

 26. Nesrin dedi ki:

  Eşim çalışmıyor 2 tane çocuğum var erzak yardımı istiyorum

 27. Aysel dedi ki:

  Merhaba eşim çalışmıyor erzak yardımı nasıl alabilirim

 28. DURMUŞ ORHAN dedi ki:

  Mrh ismim durmuş istanbul kağıthanede oturuyorum. Evliyim bir kızım var 2 YAŞINDA. Tek basima çalışıyorum aldığım maaş yetmiyor zor geçiniyorum kiradayım kıredi kart borcum var . Aldığım ayliktan. kira. faturalar. mutfak. Çocuk masrafı yetmiyorum sizden ricam yardim edebilirmisiniz maddi yada koli yardımı gibi.

 29. Zekiye dedi ki:

  Iyi gunler esim askeri ucretle calisiyor kiraciyim iki cicugum buyugu ucuncu sinifa gidiyor belediyeden gida yardimi alabiliriyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Belediyeler değerlendirme yaparak karar veriyor. Eşiniz asgari ücret ile çalışıyor ise parasal yardım yapılmaz ama diğer (gıda,giyim vb) yardımlardan yaralanabilirsiniz.

 30. Gülderen dedi ki:

  2 kızım var 2 ve 3 yasında 3.ye hamileyim nisanda doğumum var üstümüze hiçbirseyimiz yok eşim 1700 maas alıyor beledıyeden yardım alabilir miyiz

 31. Sümeyye dedi ki:

  Esimin herhangi bi geliri yok ve ssk mız da yok 3 tane çocuğum var evimiz kira büyük oğlum otizm li herhangi bi yardım talebinde bulunabiliyormuyum böyle bi hakkım vae mi acaba

 32. Mikail dedi ki:

  Annem ve babam köyde yaşıyorlar evde bakim masi alıyorlar annemin 92 raporu var annemin üzerine ben aracaldim onlar belediyeden gıda ve yakacak yardımı alabilirlermi

  Bu Yoruma Cevap Ver
  Sorunuzu Yazın

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Mikail Bey merhaba,

   Belediyeler değerlendirme kapsamında mal beyanı da istiyorlar. Ancak Kesin olarak kesilir veya kesilemez diyemiyoruz. Çünkü Her belediye meclisinin kararları aynı olmuyor. Mevzuat ile ilgili kesin bir çizgileri yok.

  2. Mikail dedi ki:

   Ilgilendiniz için teşekkür ederim

 33. Mikail dedi ki:

  Annem ve babam köyde yaşıyorlar evde bakim masi alıyorlar annemin 92 raporu var annemin üzerine ben aracaldim onlar belediyeden gıda ve yakacak yardımı alabilirlermi