• Emekliye Faizsiz Kredi PTT


  Emekli olan kişiler için farklı kredi seçenekleri bulunmakta ve bu konuda bazı kurumlar emeklilere ayrıcalık tanımaktadır. Bu ayrıcalıklar sayesinde emekliler çok daha uygun şartlarda olan kredileri kullanmakta ve ihtiyaçlarını daha az maliyetle karşılamış olmaktadır. Bankaların emekliler ile ilgili olan farklı uygulamaları bulunsa da bütün bankalar emeklilere zaman zaman daha iyi şartlara sahip olan fırsatlar sunmaktadır. Emekliler için fırsatlar sağlayan bir başka kurum ise PTT’dir. PTT hem kendisi emekliler için promosyon tarzı uygulamalar yapmakta hem de anlaşmalı olduğu kurumlar üzerinden emeklileri desteklemektedir. Emekliye faizsiz kredi PTT sayesinde farklı kurumlar üzerinden emeklilere verilmektedir. Bu kurumların tamamı PTT ile anlaşmalı olup bazı kredileri faizsiz, bazıları ise düşük faiz oranlarına sahip kredilerdir.


  Emekliye Faizsiz Kredi PTT ile Anlaşan Bankalar

  Emekliye faizsiz kredi PTT ile diğer kurumların yaptıkları anlaşmalar sayesinden verilmektedir. Faizsiz kredi kullanmak isteyen emeklilerden istenen bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartların sağlanmaması durumda PTT’nin kurumlarla yaptığı anlaşma sayesinde sağlanan faizsiz krediden yararlanma imkanı bulunmamaktadır. Bu şartların sağlanması faizsiz kredinin alınması için gereklilik olmaktadır. Bu şartlar arasında dikkat çeken ilk husus emekli olan kişinin emeklilik maaşını PTT’den alması gerekmesidir. Maaşını PTT’den alan kişiler PTT’nin diğer kurumlarla yaptığı anlaşmadan yararlanabilmekte ve böylece faizsiz kredi imkanına sahip olabilmektedir. Bu şartlardan bir diğer ise kredi kullanabilecek kişinin yaşının en fazla 84 olmasıdır. Daha fazla yaşa sahip olan kişiler bu kredilerden yararlanamamaktadır.

  Emekliye faizsiz kredi PTT sayesinde bazı bankalar tarafından sağlanmaktadır. Bu bankalarla yapıla anlaşmalar sonucu hepsi faizsiz kredi sağlamamakta fakat uygun faiz oranları ile kredi sağlamaktadır. Bu bankalar ve sağladıkları kredi imkanları genel olarak şu şekildedir:

  • Aktif Bank; PTT ile yapılan anlaşma gereği emeklilere uygun faiz oranları ile kredi sağlamaktadır. Bu kredinin miktarı en fazla 50.000 lira ve vade ise en fazla 48 ay kadardır. Bu banka, verdiği kredinin 84 yaşına kadar ödenmesini istemekte ve vade sayısı belirlenirken bu duruma dikkat etmektedir. Örneğin 82 yaşında birisi kredi kullandığında en fazla 24 ay vade yapılabilmektedir. Aktif Bank emeklilere 1000 lira kredi verdiğinden aylık ödeme miktarı vade 12 ay olduğunda 96 lira, 24 ay olduğunda 54 lira ve 48 ay olduğunda ise 34 liradır. Çekilen kredi miktarı 20.000 lira olduğunda aylık ödeme miktarı vade sayısı 12 olduğunda 1.916 lira, 24 olduğunda 1083 lira, 36 olduğunda 812 lira ve 48 ay olduğunda ise 681 lira olmaktadır. Aktif Bank’ın emeklilere sağladığı imkân genel hatlarıyla bu şekildedir.
  • OdeaBank; PTT ile yapılan anlaşma gereği emeklilere 25.000 liraya kadar kredi veren bu banka uygun faiz oranları sunmaktadır. Buna göre emeklilere uygulanacak olan kredi notuna göre şekillenmektedir. Kredi notu daha iyi olan kişilere düşük faiz oranları uygulanırken kredi notu olan kişilere uygulanan faiz oranı daha yüksektir. OdeaBank’ın emeklilere uyguladığı faiz oranları kredi notuna göre 1,29’dan başlamakta ve yüzde 1,69’a kadar yükselebilmektedir. Vade ise 48 aya kadar olabilmektedir. Denizbank; Emekliye faizsiz kredi PTT ile anlaşan bu banka tarafından verilmektedir. Emeklilere Denizbank tarafından 12 ay vade ile 1000 lira faizsiz kredi verilmektedir. Ayrı bu kredi için herhangi bir masraf alınmamaktadır. Bu krediyi alan emeklilerin aylık ödemesi gereken tutar ise 83 liradır. Fakat bu krediyi kullanabilmek için bazı şartların sağlanması gerekmektedir. Bu şartlardan ilki emekliye faizsiz kredi PTT ile anlaşan Denizbank’ta en az bir adet mevduat hesabının olmasıdır. Hesabı olmayanlar bankadan hesap açtırabilmekte ve bu hesap üzerinden en az 2 tane otomatik ödeme talimatı vermesi gerekmektedir. Daha önceden otomatik ödeme talimatını bu bankadan verenlerden ise 2 tane daha talimat vermesi gerekmektedir. Ayrıca kredi ödemesi boyunca bu talimatların kesinlikle iptal edilmemesi gerekmektedir. Bu şartlardan sadece 1 kişi yararlanabilmektedir. Emekliye faizsiz kredi PTT ile anlaşan Denizbank’tan sadece 1000 lira alınabilmektedir. Eğer bu miktarın artırılması isteniyor ise emekliler eşleri içinde aynı işlemleri yaparak otomatik ödeme talimatı vermeleri gerekmektedir. Böylece faizsiz alınan kredi 2000 lira olacaktır.
  • HSBC; emekliye faizsiz kredi PTT ile anlaşan bu banka tarafından da verilmektedir. HSBC’de faizsiz krediyi kullandırmak için bazı şartlar öne sürmektedir. Bu şartlardan en önemlisi bu bankanın eski müşterilerinden olunmasıdır. Bu bankanın eski müşterilerinden kredi kartı kullananların aylık 500 lira ve üzerinde harcama yapması durumunda faizsiz kredi kullanabilmektedir. Bu kredinin miktarı ise 5.000 liraya kadar çıkabilmektedir. Bununla ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler banka ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

  Emekliye Faizsiz Kredi PTT ile Anlaşması Olmayan Bankalar

  Emekliye faizsiz kredi PTT ile anlaşan bankalar tarafından verildiği gibi PTT ile anlaşması olmayan bazı bankalar tarafından da verilmektedir. Bu bankalar faizsiz bankacılık yapan katılım bankalarıdır. Bu bankalardan Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası, Albaraka Türk Katılım Bankası ve Kuveyt Türk Katılın Bankası emeklilere faizsiz ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu krediden yararlanabilmek için emekli maaşlarını bu bankalara taşımaya da gerek olmamaktadır. Bundan dolayı bu bankalardan kredi kullanmak emekliler açısından çok daha kolaydır. Daha fazla bilgi için bu bankalarla görüşülebilmektedir.
  tıkla sorunu sor

  Emekliye Faizsiz Kredi PTT İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın