• Engelli Kredisi Başvurusu


  Ülkemizde herhangi bir engeli bulunan kişiler için pek çok özel imkan bulunmaktadır. Bu imkanlardan biride engelli kredisidir. Engelli kredisi uygulaması yeni yeni duyulan ve her anlamda son derece avantajlı olan uygulamalardan bir tanesidir. Bu kredinin normal kredilerden farklı engelli vatandaşların refaha kavuşması için verilmesi ve faiz oranının normal kredi alımına oranla çok daha düşük tutulmasıdır. Bu sayede engeli bulunan ve kredi çekmesi gereken kişilerin rahatlıkla kredi almaları ve az faizle yeniden ödemeleri mümkündür.


  Engelli olan yetişkinler için sunulan bu özel kredinin avantajları bunlarla sınırlı değildir. Bu sebeple engeli bulunan birçok kişi bu tarz kredilere başvurmaktadır. Bu uygulamanın amacı zaten masrafları bulunan engelli vatandaşlarının yükünü hafifletilmesidir. Bu sayede kişi kredi almada hiç zorlanmayacak ve kredi notuna uygun olacak miktarlarda krediyi aynı anda çekebilecektir. Engelli kredisi uygulamasında kişiye ne kadar kredi verileceği birçok faktöre bağlı olarak belirlenmektedir. Bunlardan ilki kredi notudur. Engelli olan vatandaşın kredi notu yüksekse ve daha önce ödeme konusunda herhangi bir problem yaşanmamış ise istenilen miktarın verilmesi çok daha kolay olacaktır. Bunun yanı sıra kişinin maddi durumu da ne kadar kredi verileceğine etki edecektir. Bu sebeple kredi almak isteyen kişinin geliri ve maddi durumu detaylı bir şekilde incelenecek, bu doğrultuda hareket edilecektir. Bu noktada ne kadar faiz işleneceği de merak edilen sorular arasındadır.

  Faiz oranı durum ne olursa olsun normal kredi paketlerine oranla çok daha düşük olacaktır. Böylece engeli bulunan kişilerin geri ödemeyi çok daha kolay bir şekilde yapmaları mümkündür. Zarar edilmesine engel olan bu uygulamada ne kadar faiz uygulanacağı ise kişinin engel durumuna ve maddiyatına bağlıdır. Engeli büyük olan kişilerin kredi faiz oranlarının çok daha düşük olduğu bilinmektedir. Her anlamda avantajlı olan ve engelli vatandaşlar üzerine kurulu olan bu uygulama birçok kişi için son derece avantajlıdır. Ülkemizde bu krediyi veren belli başlı bankalar bulunmaktadır. Bu bankalara başvurulması kredi alımı için ilk adım olacak ve gerekli belgeler hazırlandığında süreç son derece hızlı işleyecektir.

  Engelli Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

  Engelli kredisi uygulaması ile ilgili merak edilen bir diğer detay ise hangi bankaların bu krediyi verdiğidir. Bu kredinin alınabilmesi için hizmet veren bankalar oldukça çeşitlidir. Bu bankalardan ilki hemen hemen herkesin tercih ettiği Ziraat bankasıdır. Ziraat bankasının kredi başvuru hizmetlerine gidildiğinde gerekli olan işlemlerin kısa süre içerisine başlatılması mümkündür. Bunun yanı sıra Halk bankası ve Vakıfbank gibi önemli bankalarda engelli kredisi vermekte ve bu konuda engelli vatandaşlara destek olmaktadır. Bu bankalara başvurulması ve istenen belgelerin hazırlanması gerekli işlemlerin başlatılması noktasında ilk adımdır. Ülkemizde daha farklı bankalara da engelli kredisi başvurusu yapılabilmesi de mümkündür.

  Bu bankalara en iyi örnek Yapı kredi bankası ya da Garanti bankasıdır. Özel sermayeli olan bu bankalara da başvuruda bulunulması mümkündür. Engellilere her anlamda destek olan bu uygulama hayalleri olan ve yeni bir atılım yapmak isteyen kişilerin hayallerini gerçekleştirmektedir. Çoğunlukla kolay bir şekilde işleyen süreçte kişinin engeli ve maddi durumu detaylıca araştırılacak ve ne kadar kredi verileceği belirlenecektir. Bunun yanı sıra kredinin kaç oranında faiz ile geri ödeneceği de bu araştırmalar sonucu belirlenmiş olacaktır.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Engelli Kredisi Şartları Nelerdir?

  Engelli kredisi yalnızca engeli bulunan kişilere verilen avantajlı bir kredi paketidir. Bu kredi için başvuruda bulunmak isteyen kişilerin belli başlı şartları yerine getirmeleri gerekecektir. Bu şartların yerine getirilmesi ile istenen kredinin alınması çok daha kolay olacaktır. Engelli kredisi alımı için gerekli olan şartlardan ilki gelirdir. Kişi engellide olsa mutlaka bir geliri olmalıdır. Geliri olmayan kişilerin kredi alması pek mümkün olmayacaktır. Aynı durum sigorta içinde geçerlidir. Kişinin sigortası en az 6 boyunca ödenmiş olmalı ve sigortası olamayan kişiler kredi için başvurmamalıdır. Kredi notu da bu noktada önemli olan detaylardan bir tanesidir.

  Engeli buluna ve kredi çekmeyi düşüne kişilerin kredi notu iyi bir seviyede olmalı ve kredi çekebilecek seviyeye gelmelidir. Engelli kredisi başvurusu için aranan bir şartta engelin durumudur. Kişinin engeli mutlaka fiziksel olmalıdır. Zihinsel engeli olan kişilere kesinlikle kredi verilmemektedir. Bu noktada kişinin engelinin ne olduğunu ortaya koyan bir hastane raporu getirmesi gerekecektir. Ayrıca alınan maaşın üzerine herhangi bir haciz bulunmamalı ve kişinin banka sicili temiz olmalıdır. Bu şartlar yerine getirildiği müddetçe istenen kredinin çekilmesi mümkündür.

  Engelli Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Engelli kredi başvurusu yapımı son derece pratiktir. Bunun için ilk olarak gerekli olan şartlar yerine getirilmelidir. Her banka farklı belgeler istese de birçoğunun istediği garanti belgeler bulunmaktadır. Bunlardan ilki engelli raporudur. Bunun yanı sıra ikametgah, sigorta dökümü ve maaş bordrosu tarzı önemli evraklarda hazırlanmalı ve bankaya teslim edilmelidir. Bu sayede bankanın inceleme süreci başlayacak ve kişinin kredi alıp alamayacağı bildirilecektir.

  Ziraat Bankası Engelli Kredisine Başvurmak İçin TIKLAYIN

  Yapıkredi Bankası Engelli Kredisine Başvurmak İçin TIKLAYIN

  Garanti Bankası Engelli Kredisine Başvurmak İçin TIKLAYIN
  tıkla sorunu sor

  Engelli Kredisi Başvurusu İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın