Emeklilik

Emekli Vatandaşlara Müjde Kurban Bayramı İkramiye Tarihleri Belli Oldu!

Emekli Vatandaşlara Müjde Kurban Bayram İkramiye Tarihleri Belli Oldu! Gelen son dakika bilgisine göre emekli vatandaşlar için ödenen Kurban Bayramı ikramiyelerinin tarihi belli olmuş bulunuyor. Buna göre Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri bayram öncesi 17 Temmuz’da başlayacaktır. Emekli vatandaşlar için düzenli olarak ödenen bayram ikramiyelerinin, 2020 yılı Kurban Bayramı için son dakika gelişmesi olarak belirtildi. Temmuz 2020 ayı için zamlı maaşlarını alan emekli vatandaşlar için Kurban Bayramı ikramiyesinin ödeneceği tarih belirlenmiş bulunmaktadır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yapılan açıklama doğrultusunda Kurban Bayramı için ikramiyelerin 17 – 29 Temmuz 2020 tarihleri arasında ödeneceğini belirtti.


Emekli vatandaşlara ödenecek olan bayram ikramiyesi ile ilgili olarak yaşanan son dakika gelişmesine göre emekli bireylerim Kurban Bayramı ikramiye ödemelerinin ne zaman hesaplara gönderileceği belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tarafından yaklaşık 12 milyon emekli vatandaşın Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17 – 29 Temmuz 2020 tarihleri arasında ödeneceğini açıklamış bulunmaktadır. Bakan Selçuk, tarafından gerçekleştirilen yazılı açıklamaya göre, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamamaları adına Kurban Bayramı İkramiye ödemelerinin emekli maaşları ile hesaplara aktarılacağını belirtti.

SSK ve Bağ-Kur Emeklileri İçin Bayram İkramiye Ödeme Tarihleri Ne Zaman?

SSK ve Bağ-Kur Emeklileri İçin Bayram İkramiye Ödeme Tarihleri Ne Zaman? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuki tarafından yapılan açıklamaya göre zamlı Temmuz ayı emekli aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyeleri SSK emeklileri için 17 – 26 Temmuz 2020 tarihleri arasında ödenecektir. Diğer yandan Bağ-Kur emeklisi vatandaşlar için de Kurban Bayramı ikramiye ödemelerinin 25 – 28 Temmuz 2020 tarihleri arasında emekli maaşları ile birlikte hesaplara aktarılacaktır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram ikramiyeleri ile ilgili yaptığı açıklamasına devam ederken emekli sandığı kapsamında olan vatandaşların Ağustos ayı aylıklarının, Kurban Bayramı2na denk gelmesi ile birlikte Temmuz ayı farkının Ağustos aylıkları ve Kurban Bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, şu ifadelerle sözlerine deva etmiş bulunmaktadır. Çalışarak ülkenin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize, ikramiyelerinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum dedi.

Hangi Meslek Gruplarının Emekli Maaşları Daha Yüksek?

Emekli Aylığı (Maaşı) Kesintileri Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emekliler İşsizlik Maaşı Alabilir Mi?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu