Genel

Sağlık Bakanı Son 3 Günde Koronavirüs Sayısının En Çok Düşen İllerini Açıkladı!

Sağlık Bakanı Son 3 Günde Koronavirüs Sayısının En Çok Düşen İllerini Açıkladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 11 Temmuz 2020 korona virüs vaka sayılarını ve vefat sayılarını içeren güncel verileri açıklamış bulunmaktadır. Bakan Koca, geçtiğimiz üç gün içerisinde en çok korona virüs vaka sayısının düşüş yaşanan 7 ilimiz şu şekilde olmaktadır. Belirtilen iller ise Kars, Çanakkale, Bartın, Artvin, Ardahan, Kütahya ve Yalova olmaktadır. Bakan Koca, Türkiye genelinde vakaların pnömoniye dönme oranı azalıyor dedi. Vaka sayılarındaki artış ve düşüşler, maske ve mesafe kuralına uyum derecesine bağlı olmaktadır. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 11 Temmuz 2020 Cumartesi günkü vaka sayılarını açıklamış bulunmaktadır.

Bakan Koca Açıkladı İyileşen Hasta Sayısı 193 Bin 217 Kişi Oldu!

Bakan Koca Açıkladı İyileşen Hasta Sayısı 193 Bin 217 Kişi Oldu! Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan ve Bakan Fahrettin Koca tarafından da Twitter hesabı üzerinden paylaşılan güncel korona virüs verileri açıklanmış bulunmaktadır. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan güncel korona virüs vaka sayıları aşağıda belirtilmiş bulunmaktadır.

  • Bu güne kadarki yapılan toplam test sayısı; 3 milyon 930 bin 223 adet,
  • Bu güne kadarki toplam korona virüs vaka sayısı; 211 bin 981 kişi,
  • Bu güne kadarki toplam korona virüs vefat sayısı; 5 bin 344 kişi,
  • Güncel yoğun bakım hasta sayısı; bin 194 kişi,
  • Güncel toplam entübe hasta sayısı; 401 kişi,
  • Bu güne kadarki toplam korona virüs iyileşen hasta sayısı; 193 bin 217 kişi,
  • 11 Temmuz 2020 Cumartesi günü test sayısı; 48 bin 813 adet,
  • 11 Temmuz 2020 Cumartesi günü tespit edilen yeni korona virüs vaka sayısı; bin 16 kişi,
  • 11 Temmuz 2020 Cumartesi günü korona virüs vefat eden kişi sayısı; 21 kişi,
  • 11 Temmuz 2020 Cumartesi günü korona virüs iyileşen hasta sayısı; bin 334 kişi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı güncel korona virüs verileri açıklamasında şu ifadelere de yer vermiş bulunmaktadır. Son üç gün içerisinde vaka sayılarının en çok düştüğü 7 ilimizi açıklamış ve iller için de, Kars, Çanakkale, Bartın, Artvin, Ardahan, Kütahya ve Yalova olduğunu belirtmiştir. Bakan Türkiye genelinde vakaların pnömoniye dönme oranının azaldığını ve vaka sayılarındaki artış ve düşüşler için de maske ve mesafe kuralına bağlı olduğunu belirtti.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu