• Emekli Aylığı Kesintisi Sorgulama


  Emekli Aylığı Kesintisi Sorgulama

  Günümüzde pek çok konuda online hizmetler yardımı ile sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle sigorta işlemleri, emeklilik hakkında bilgi alma gibi SGK ile ilgili konularda kişilere sağlanan hizmetler sayesinde dakikalar içerisinde sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Emekli aylığı kesintisi sorgulama işlemi de kafasında emekli aylığı ile ilgili soruları olan vatandaşlarımızın cevap bulmaları adına uygulamaya konmuş bir sorgulama işlemidir.


  Emeklilik, sigortalı olarak çalışan kişilerin çalışma hayatı boyunca verdiği emeklerin ve sağladığı şartların sonucu olarak aldıkları bir karşılık olup kişilere o dönemde de güvence sağlamak amacı ile oluşturulmuştur. Emeklilik döneminde her ay düzenli olarak emekli aylığı alınmaktadır. Emekli aylığı tutarı kişinin çalışma hayatı boyunca düzenli olarak adına ödenen prim miktarı üzerinden belirlenmektedir. Prim tutarı kişilerin emeklilik döneminde aldıkları emekli aylığını etkileyeceği için düzenli olarak ödenmeli ve takibi yapılmalıdır.

  Emekli aylığı, emekli olmak için belirli şartları sağladıktan sonra kişilerin emeklilik için başvurusu sonucunda başvurunun kabul etmesi ile düzenli olarak verilen maaştır. Düzenli olarak alınan emekli aylığı haricinde sağlanan sağlık sigortası ve yine sağlanan sosyal hizmetlerden de kişilerin yararlanma imkanı sunulmuştur. Düzenli olarak alınan emekli aylığı zaman zaman bazı sebepler dolayısı ile kesintiye uğramaktadır. Bu kesinti sebeplerinden bazıları da sağlık ile ilgili olup alınan ilaçlardan dolayı gerçekleşebilmektedir. Buna ek olarak bazı kurum ve kuruluşlarda bazı sebepler ile kesintiye uğratabilmektedir. Bu gibi durumlarda daha detaylı bir bilgilere erişip kesintilerin sebebini öğrenebileceğiniz emekli aylığı kesintisi sorgulama işlemini kullanabilirsiniz. Online olarak kısa bir süre içerisinde gerçekleştireceğiniz emekli aylığı kesintisi sorgulama işlemini pek sorgulama işlemine ev sahipliği yapan E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden emekli aylığı ile ilgili yapacağınız sorgulama işlemi için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Yazımızın devamında SGK’ya bağlı SSK, BAĞ-KUR ve Emekli sandığı kurumlarının her biri için emekli aylığı kesintisi sorgulama işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgilere erişebilirsiniz.

  Emekli Aylığı Kesintisi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

  E-Devlet sistemi üzerinden emekli aylığı kesintisi sorgulama işlemi için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Eğer ki E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubesine gidip kimliğiniz ile başvuruda bulunmanız gerekir. Başvurunuz sonucunda 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel olan şifrenizi temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra emekli aylığı kesintileri işlemini çok basit bir şekilde yazımızın devamında bulunan adımları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak aşağıda size vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayınız. Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

  4A Emekli Aylığı Kesintileri

  Sponsorlu Bağlantılar

  Gelen sayfada T.C. kimlik numaranızı giriniz. Sonrasında ise almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi yazınız. Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

  e-devlet sgk tahsilat

  Resimde de gösterildiği gibi bu adımları uygulayarak emekli aylığı kesintisi ile ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

  SSK Emekli Aylığı Kesintisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  BAĞ-KUR Emekli Aylığı Kesintisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  Emekli Sandığı Emekli Aylığı Kesintisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  Emekli Aylığı Kesintisi Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. O.KAPAR dedi ki:

   GSS PRİM BORÇLARI SİLİNDİMİ

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Henüz uygulama aşamasına geçilmedi.

  Sorunuzu Yazın