• Burganbank Bireysel Emeklilik

  Burganbank, ülkemizde hizmet veren bankalardan bir tanesidir. Kuveyt merkezli olan Burganbank, Türkiye’de, Kuzey Afrika’da ve Ortadoğu’da hizmet vermektedir. Son zamanlarda önemli olan bir diğer konu da bireysel emekliliktir. Bireysel emeklilik sistemi bireylerin emeklilik hayatını kolaylaştıran ve emekli oldukları dönemde de gelir almalarını sağlayan bir sistemdir. Biz de bu yazımızda Burganbank bireysel emeklilik konusunu işleyeceğiz.


  Burganbank Grubu, yapılan bazı yasal değişikliklerden sonra unvan değiştirerek Burganbank Anonim Şirketi olmuştur ve Türk bankacılık sektörüne giriş yapmıştır. Burganbank, birçok alanda hizmet vermektedir. Krediden kişisel bankacılığa kadar hizmet veren Burganbank, artık Burganbank bireysel emeklilik alanında da hizmet vermeye başlamıştır.

  Burganbank bireysel emeklilik alanındaki hizmetlerini AvivaSA Emeklilik ve Hayat acentelik ile birlikte vermektedir. Burganbank bireysel emeklilik hakkında genel bilgilere geçmeden önce Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında bilgi verelim.

  Bireysel Emeklilik Sistemi

  Bireysel emeklilik sistemi, iş hayatında kazandıkları gelir sayesinde emeklilik zamanlarını rahat geçirmelerini sağlayan bir sistem olarak bilinmektedir. Bu sistem sayesinde bu bireyler emekli oldukları dönemlerde de çalıştıkları zaman gibi maaş alırlar. Bireysel emeklilik, Hazine Müsteşarlığı, Sermaye Piyasası Kurulu ve Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından denetlenir. Buna ek olarak bazı özel şirketler de Bireysel emeklilik alanında hizmet vermektedir.

  Bireysel emeklilik sistemi, başta gönüllü katılıma dayalıydı fakat bir süre sonra otomatik katılım sistemine dönüşmüştür. Otomatik katılım sayesinde, çalışan başvuru yapmadan işveren tarafından Bireysel emeklilik sistemine katılımı yapılmaktadır. Bireysel emeklilik sistemine otomatik olarak katılmak için de bazı şartlar gerekmektedir. Buna göre otomatik katılım sistemine katılabilecek olanlar şöyledir:

  Sponsorlu Bağlantılar


  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanlar.
  • 45 yaşını doldurmamış olan çalışanlar
  • Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasası’na göre çalışan kişiler otomatik katılım sistemine dahil olabilirler.

  Bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım bu şekildedir. Buna ek olarak, Bireysel emeklilik sistemi kapsamında yer alacak olan işyerlerini Bakanlar Kurulu kararları belirleyecektir.

  Burganbank Bireysel emeklilik de bu kapsamdadır. Burganbank Bireysel emeklilik kapsamında çeşitli paketler yapmış ve hizmete sunmuştur. Bunlardan birisi de Pozitif Plan’dır.

  Pozitif Plan

  Pozitif plan, düşük katkı payı ödemek sureti ile düzenli bir birikim yapılmasını isteyen bireyler için hazırlanmıştır. Emeklilikten önceki hayatınızdaki kalitenizi emekli olduktan sonra da devam ettirmek istiyorsanız emekliliğiniz için düzenli bir gelir sağlamalısınız. Burganbank Bireysel emeklilik kapsamındaki Pozitif planda ayda 150 TL’den başlayan rakamlar ile emekliliğinize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca Burganbank Bireysel emeklilik kapsamında katkı paylarınızı, istediğiniz yatırım fonunda değerlendirebilirsiniz. Burganbank Bireysel emeklilik kapsamındaki Pozitif plan, Metlife Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi tarafından hayata geçirilerek sunulmaktadır.

  Emeklilik Plus Plan

  Emeklilik Plus Plan kapsamına, ilk durumda yüksek bir miktar ile sisteme giriş yapmak isteyen veya ödeyeceği katkı payının yüksek olmasını isteyen bireyler girmektedir. Burganbank Bireysel emeklilik ile oluşturulan Emeklilik plus planda yönetim gider kesintisi ya da giriş aidatı kesintisi bulunmamaktadır.

  Burganbank Bireysel emeklilik ile emeklilik dönemizde düzenli gelire sahip olursunuz ve iş hayatındaki hayatınızı devam ettirebilirsiniz. Ayrıca bu plan kolay emeklilik sağlar ve esnek bir sistemdir. Pozitif plan gibi Emeklilik plus plan da Metlife Emeklilik ve Hayat Anonim Şirketi’nce sunulmaktadır.

  Alternatif Güvence Planı

  Alternatif Güvence Planı kapsamında en az 150 TL ödeyerek Burganbank Bireysel emeklilik sistemine kaydolabilirsiniz. Bu planda ödeyeceğiniz ücret önceden belirlenmiştir.  tıkla sorunu sor

  Burganbank Bireysel Emeklilik İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın