• 2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı

  Emekli aylığı alanlar sabit bir gelire sahip olduğundan dolayı bankalardan kolay bir şekilde kredi çekebilmekle birlikte bankalar tarafınca kredi talep eden emekliler için yaş sınırı konulduğunu göz önünde bulundurmak gerekir. Emekliler için 2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı bankadan bankaya, maaş müşterisi olup olmamaya ve çekilmek istenen kredi miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Kredi notu risk grubunda olmayanlara genellikle maaşlarının on katına kadar kredi verilmektedir. Kredisi onaylanan müşterilerin talep ettiği kredi miktarı maaş hesaplarına yatırıldığı gibi bankanın ATM’lerinden çekme, yapılan işlemlerden ücret almama vb avantajlar da bankalar tarafından sunulmaktadır.


  2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı Nedir

  Bankaların geçmiş yıllarda edindiği tecrübeler şimdiki ve gelecekteki operasyonları üzerinde etkili olmaktadır. Her bankanın 2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı için birbirinden farklı yaşları üst sınır olarak kabul etmesi daha önce geri dönmeyen ya da tahsilatında zorluk yaşadıkları kredilerden kaynaklı olmaktadır. Eğer yasal mevzuat ile bu sınırlama getirilmiş olsaydı her bankanın aynı yaşı sınır olarak kabul etmesi gerekirdi. Yasal nedenlerle konulmadığı anlaşılan emekli kredileri için yaş sınırının belirlenmesinde diğer faktörlerin rol oynadığı söylenebilir. Müşterisinin kredi notunu, sağlık durumunu, mal varlığını ve harcama alışkanlıklarını göz önünde bulunduran bankalar tüm müşterileri için aynı yaşı sınır olarak kabul edebildikleri gibi bazı müşterileri için bu yaş sınırını göz ardı ettikleri de bilinmektedir.

  2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı hakkında aşağıda yer verilen etkenler bankalar tarafından müşteriye kredi verilip verilmeme hususunda belirleyici olmaktadırlar.

  • Çekilecek olan kredinin cinsi
  • Çekilecek olan kredinin miktarı
  • Daha önce müşterinin kullandığı krediler
  • Müşteri kredi notu
  • Borç durumu
  • Sağlık durumu
  • Alınan maaş miktarı
  • Bankanın maaş müşterisi olup olmadığınız

  Bankadan bankaya değişmekle birlikte emekli maaşının 10 katından 50 katına kadar kredi verilmektedir. Tüketici kredilerinde bu oran genellikle 10 – 24 kat aralığında değerlendirilirken konut kredilerinde alınan emekli maaşının 50 katına kadar hatta alınan konutun % 75’ine kadar artabilmektedir. Bu miktarın belirlenmesinde 2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı yanında dikkate alınan başka alt etkenlerin de bulunduğunu göz ardı etmemek gerekir.

  Örneğin 400 000 TL’ye ev almak isteyen, toplam maliyetin % 75’i için kredi kullanmak isteyen ve aylık olarak 1500 TL emekli maaşı alan bir kişinin 300 000 TL kredi çekme talebinin olduğunu varsayalım. Bankalar bu kişinin aylık kredi ödemesinin maaşına oranının en fazla % 60 olması gerektiğini ve en fazla 10 yıllık kredi vadesi sunabileceklerini belirterek verebilecekleri kredinin maliyeti ile birlikte en fazla 108 000 TL olabileceğini söylerler. 80 yaşını 2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı için üst sınır olarak belirlemiş olan bir bankaya müracaat etmiş 75 yaşındaki emekliye verecek oldukları en uzun vade 5 yıl yani 60 ay olacağından yukarıda bahsedilen toplam rakamı da müşterinin alabilmesi mümkün görünmemektedir.    

  Sponsorlu Bağlantılar


  2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı ile İlgili Önemli Bilgiler

  Günümüzde  daha çok belli başlı bankalardan emekli maaşlarının alınması engelinin ortadan kaldırılması sonucu olarak istenilen bankaya maaş hesabının taşınması sonucu 2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı konusundaki yelpazesi müşterilerin lehine açılmıştır. Eskiden 65 yaş üstü kişilere kredi vermek istemeyen bankalar günümüzde artık 80 hatta 85 yaşına kadar çıtayı yüksek tutmaktadır. Öyle ki 83 yaşını geçmemiş olanlar için 36 ay vadeli kredi kampanyası düzenleyen bankalarla karşılaşmak artık mümkün. Tabii burada kredi yaş sınırının krediyi çekmek için gerekli olan en son yaş olarak değil çekilen kredinin ödeneceği vadenin son ayı olarak dikkate alındığını göz önünde bulundurmak gerekir.

  Aşağıda emekli müşterilerinin kredi taleplerine cevap veren bazı bankaların 2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı hakkında bilgilere yer verilmiştir;

  • Denizbank 80 yaşına kadar kredi vermektedir
  • Vakıfbank 80 yaş altında yer alanlara olumlu cevap verebilmektedir
  • Fiba banka 80 yaşına kadar talep edilen miktarda kredi veren bankalar arasındadır
  • Odea bank 70 yaşına kadar olan müşterilerinden talep edenlere vermektedir
  • Ing bank 70 yaşına kadar maaşının 10 katı miktarında taleplere cevap vermektedir
  • Aktif bank 80 yaşı kredi talepleri için sınır kabul etmektedir
  • TEB 70 yaşı üst sınır olarak kabul eden bankalar arasında yer almaktadır
  • PTT bank emekli maaşını kendi şubelerinden alan müşterileri için anlaşmalı olduğu bankalar üzerinden 80 yaş ve üstü müşterilerine cazip oranlar ile kredi kullandıran bankalar arasında yerini almaktadır

  Kredi çekmek isteyip de yaş sınırından dolayı bu imkandan yararlanamayacağını düşünenlere tavsiyemiz 2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı konusunda edinecekleri ön bilgiden sonra bu işlem için banka şubelerine giderek yüz yüze bilgi almaya özen göstermeleridir. Telefon bankacılığı ya da internet bankacılığı gibi standart hizmet sunumu yapan yol ve yöntemler yerine şube bankacılığının yüz yüze hizmetlerinden yararlanarak var olan kredibilitelerine şubede bulunan yetkililerin de inisiyatifleri doğrultusunda ek avantajlar elde etme ihtimalini göz önünde bulundurmaları her zaman daha yararlı olacaktır. Ne kadar kredi çekilip aylık ne kadar ödeme yapılacağı konusunda net kararlar ile müracaat etmek etkili olacaktır.

  Emekliye Faizsiz Kredi PTT

  Emekliye Faizsiz Kredi Ziraat Bankası

  Emeklilere En Yüksek Promosyonu Veren Bankalar



  tıkla sorunu sor

  2018 – Emekliye Kredide Yaş Sınırı İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!



  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın