• E-DEVLET SİSTEME GİRİŞ


  E-Devlet sisteme giriş yaparak portal üzerinden yapmak istediğimiz sorgulama ve hesaplama işlemlerini kolaylıkla yapabiliriz. E-Devlet resmi web sayfası üzerinde bulunan işlemler ile kamu kurumlarında işlem sırası bekleme derdinden kurtuluyorsunuz. E-Devlet sisteme giriş 3 farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar E-Devlet şifresi, Elektronik İmza ve Mobil İmza uygulamalarıdır. Şimdi sizlere bu 3 farklı yoldan E-Devlet sisteme giriş nasıl yapılır bunları anlatacağız.


  E-Devlet Sisteme Giriş Nasıl Yapılır ?

  E-Devlet sisteme giriş için ilk yol E-Devlet şifresi ile yapılmaktadır. E-Devlet şifresini PTT şubelerine giderek 2 TL ücret karşılığında temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra yazının sonunda vermiş olduğumuz linke tıklayarak E-Devlet hizmetlerine ulaşabilirsiniz. E-Devlet hizmetlerine girdikten sonra T.C kimlik numaranızı ve almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi girerek EDevlet sisteme giriş işleminizi yapabilirsiniz.

  E-Devlet sisteme giriş için ikinci yol mobil imza uygulamasıdır. Mobil imza uygulaması GSM operatörleri tarafından uygulamaya konulmuş olan bir hizmettir. Turkcell, AVEA ve Vodafone gibi kurumlara aylık belli bir miktar karşılığında mobil imza hizmetinden yararlanabilirsiniz.

  E Devlet sisteme giriş işleminin üçüncü bir yolu ise özel şirketler tarafından sunulan elektronik imza uygulamasıdır. Özel şirketlerden alınan E-imza ile E-Devlet sisteme giriş işlemi yapılabilir.

  E-Devlet Sisteme Giriş İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!
  tıkla sorunu sor

  E-DEVLET SİSTEME GİRİŞ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Nilgün dedi ki:

   Rapor parami nerden alabilirim. Ve 3 gun ve 5 gun olrak almistim

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Rapor parası Ziraat Bankası tarafından yatırılmaktadır. Rapor parası hakkında detaylı bilgi için yanda verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz. http://www.ssk.biz.tr/sgk-rapor-sorgulama/

  2. Adnan inan dedi ki:

   Askerlik borclanmasi yaparsam nezaman emekli olurum

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    SSK girişinizden önce askerlik yapmışsanız emeklilik yaşınızı 1 veya 2 sene geriye çekebilir.

  3. ayaz dedi ki:

   Merhabalar. Benim annem 91 senesinde calismis

   4a dokumunde
   91/1. Donem
   91/2. Donem gozukuyor
   91/3. Donem 120 gun calistigi halde gozukmuyor – isten cikisi da gozukmuyor o donemde bu 91/3 donemine nasil ulasabiliriz ?

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Döneme ait çalışma belgelerine ulaşmanız gerekir.

  Sorunuzu Yazın