• 2018 – Anadolu Vakfı Burs Başvurusu ve Sorgulama


  Üniversiteyi kazanan öğrenciler çok büyük bir heyecan ve mutluluk yaşarken aileleri buna e olarak eğitim masraflarını da düşünmektedir. Eğitim masrafları ciddi seviyelerde olabilmektedir fakat bu durum üniversitede daha da fazladır. Üniversitede eğitim görmek için genellikle farklı bir ile gidilmesi bu masrafında daha fazla olmasına sebep olmaktadır. Bundan dolayı bazı kamu kurumları ve özel kurumlar öğrencilere maddi destek sağlamaktadır. Öğrencilere burs veren birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Anadolu Vakfıdır. Anadolu Vakfı vermiş olduğu hizmeti her sene biraz daha büyütmekte ve daha fazla öğrenciye burs sağlamaktadır. Vakfın bu özelliği bilindiğinden dolayı özellikle eğitim yılı başında 2018 – Anadolu Vakfı burs başvurusu ve sorgulama işlemi için öğrenciler bilgi toplamaktadır.


  2018 – Anadolu Vakfı Burs Başvurusu ve Sorgulama İçin Aranan Şartlar

  2018 – Anadolu Vakfı burs başvurusu ve sorgulama konusuna geçmeden önce vakıf tarafından sağlanan burslarla ilgili bilinmesi gereken hususlara değinilmesi gerekmektedir. Anadolu Vakfı tarafından verilen burs için 1 Eylül ile 30 Eylül arasında vakfın internet sitesinden başvuru yapılması gerekmektedir. Vakıf tarafından verilen burs için sadece online başvuru kabul edilmekte olup posta ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır. Vakıf tarafından verilen burstan yararlanmak isteyen kişilerin yurt içindeki lisans programlarında eğitim görüyor olması gerekmektedir. Yurt dışında eğitim görenlere, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs verilmemektedir. 2018 – Anadolu Vakfı burs başvurusu ve sorgulama yapabilmek için bazı şartlara sahip olmak gerekmektedir. Bu şartlar arasında öne çıkanı maddi desteğe ihtiyaç duymadır. Maddi durumu kötü olan kişilerin yaptığı başvurular dikkate alınacaktır. Bir başka şart ise devlet üniversitesinde okumaktır. Vakıf üniversitelerinde eğitim gören öğrencilerden %100 bursa sahip olan öğrencilerde bu bursa başvuru yapabilmektedir. Son bir şart ise başbakanlık bursu almamaktadır. Bunun dışındaki burslar, Anadolu Vakfı tarafından verilen bursa engel olmamaktadır.

  2018 – Anadolu Vakfı burs başvurusu ve sorgulama için yukarıda bahsedilen şartlardan başka şart yoktur. Hazırlıkta ya da ara sınıfta bulunan öğrenciler de bu burs için başvuru yapabilmektedir. Bunun dışında vakıf özel yetenekle öğrenci alan bölümlerdeki öğrenciler de bu burs için başvuruda bulunabilmektedir. Anadolu üniversitesi farklı burslar vermektedir. Öğrenciler kendi şartlarına göre bu burslara başvuruda bulunabilmektedir. Bunlar dışında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine burs verilmemektedir. Ayrıca yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile yurt dışında eğitim gören öğrencilere de burs verilmemektedir. 2018 – Anadolu Vakfı burs başvurusu ve sorgulama işlemi için öncelikle online başvuru yapılması gerekmektedir. Daha sonra bu başvurular sistem tarafından başarıya göre sıralanmaktadır. Bu kişilerden maddi durumu kötü olanlar öncelikli olarak mülakata çağrılmaktadır. Vakıf tarafından mülakata sadece gerek görülen kişiler çağrılmaktadır. Burs verilecek olan herkes bu mülakata çağrılmamaktadır. Bundan dolayı burs başvurusunda bulunan öğrencilerin mülakata çağrılmaması burs alamayacakları anlamına gelmemektedir. Mülakata çağırılan adaylara telefon ya da farklı yollarla bilgi verilmektedir. Mülakat sonuçları ise sadece bursu almaya hak kazanan kişilere yapılmaktadır. Mülakat sonuçları olumsuz olan kişilere dönüş yapılmamaktadır.

  2018 – Anadolu Vakfı Burs Başvurusu ve Sorgulama Nereden Yapılmaktadır?

  2018 – Anadolu Vakfı burs başvurusu ve sorgulama işlemi vakfın resmi internet sitesinden duyurulmaktadır. Sonuçlar genellikle Aralık ayı içerisinde www.anadoluvakfi.org.tr adresinden duyurulmaktadır. Buradaki sonuçlara göre burs almaya hak kazanan öğrencilerden bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • İlgili Cumhuriyet Savcılığından adli sicil belgesi
  • İkametgâh
  • Nüfus kayıt örneği
  • Ailenin gelir durumunu gösteren ilgili kurum tarafından onaylanmış belge (Anne ya da baba halen aktif olarak çalışıyorsa maaşlarına ait bordro, ailenin geçim kaynağı ticaret ya da çiftçilik ise vergi levhası)
  • Ailenin oturduğu ev kira ise bu durumu gösteren güncel kira sözleşmesi
  • Daha önce kredi kullanılmışsa bunu gösteren belge
  • Anne ve babası ayrı olanlardan bunu doğrulayan belge
  • Anne ya da babanın ağır hastalığı var ise bunu gösteren sağlık raporu
  • Alternatif Bank’tan (Akbank) açılmış olan hesaba ait hesap cüzdanının fotokopisi

  Anadolu Vakfı tarafından verilen burslarla başvuruda bulunan kişilere sonuçlar mail ile bildirilmektedir. Bundan dolayı öğrencilerin maillerini ilgili dönemde kontrol etmeleri ve oradaki istenenleri yerine getirmelidir. Mailde öğrencilerden belgelerin ne zaman nereye teslim edilmesi gibi konularda bilgilendirme yapılacaktır. 2018 – Anadolu Vakfı burs başvurusu ve sorgulama işlemi yaparak bursu almaya hak kazanan kişilerden istenen belgelerin tam zamanında teslim edilmesi gerekmektedir. Teslim edilen belgelerin eksik ya da belgelerdeki bilgilerin yanlış olması durumunda burs başvurusu iptal edilecektir. Bundan dolayı öğrencilerin bu sürece büyük özen göstermesi gerekmektedir.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Anadolu Vakfından burs kazanan öğrencilerin her yıl yeniden başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Fakat durumları ile ilgili bir değişiklik olursa bunun bildirilmesi gerekmektedir. Anadolu Vakfı tarafından verilen bursun miktarı ise öğrenciler tarafından fazlaca merak edilmektedir. Anadolu Vakfı öğrencilere Ekim ile Aralık ayları arasında ve Ocak ile de Haziran ayları arasında olmak üzere toplam 9 ay boyunca 375 lira burs vermektedir. Bu miktar öğrenciler için oldukça önemli bir rakamdır. Bundan dolayı öğrenciler bu bursa yoğun ilgi göstermektedir. 2018 – Anadolu Vakfı burs başvurusu ve sorgulama işlemi genel hatlarıyla bu şekilde yapılmaktadır.
  tıkla sorunu sor

  2018 – Anadolu Vakfı Burs Başvurusu ve Sorgulama İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Cafer Gökcan dedi ki:

   Emekliye sgk dan 3 maaş avans aslı varmı varsa ne zaman

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Cafer Bey merhaba,

    Avans imkanından yararlanmak için emekli aylığı 90 gün içinde bağlanamamış olması gerekiyor. Yani başvuru yaptıktan sonra eğer emeklilik maaşınız 90 gün sonunda bağlanmaz ise avans talep etme hakkınız mevcut.

  Sorunuzu Yazın