• E-DEVLET E-İMZA

  E-DEVLET E-İMZA

  Elektronik İmza olarak da bilinen E-İmza, elektronik ortamda bulunun bir belgeye eklenerek imzalayanın kim olduğunu belirleyen bir sistemdir. 5070 sayılı kanuna göre E-İmza, ıslak imza ile aynı değere sahiptir. E-Devlet E-İmza sertifikası dağıtmaya görevlendirilmiş kuruluşlar tarafından dağıtılan sertifikalar kullanılarak imzalama işlemi yapılmaktadır.


  E-Devlet E-İmza Sertifikası Nerelerden Alınabilir?

  Elektronik imza, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından verilmektedir.

  Bu Firmalarla İlgili Bilgi Almak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

  E-Devlet E-İmza Sistemi Nasıl Kullanılır?

  Elektronik imzanızı kullanabilmek için ilk olarak kart sürücü yazılımını kurmanız gerekir. Bu yazılımı Elektronik imza ile beraber gönderilen CD veya diğer medyalar içerisinde bulabilir veya E-Devlet E-İmzanızı aldığınız firmanın internet sitesinden alabilirsiniz. Bilgisayarınıza kurulan yazılım ile elektronik sertifikanıza giriş yapabiliyorsanız sertifikanızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  E-Devlet E-İmza Appleti Ne Demektir?

  Applet, bir tarayıcının içerisinde çalışan program parçası demektir. Bir internet sayfasının tablo gibi belli bir dikdörtgen içerisinde çalışmaktadır. Applet programlamayla yapılabilecek çoğu işlemi gerçekleştirebilmektedir. E-İmza Appleti, elektronik imzalama işleminin yapılabildiği yerdir.

  E-Devlet E-İmzanız İle Giriş Yapmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  E-DEVLET E-İMZA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. necati dedi ki:

   elektronik imzayı en kısa surede nasıl temin ederim

  Sorunuzu Yazın