E-Devlet

E-DEVLET E-İMZA

E-DEVLET E-İMZA

Elektronik İmza olarak da bilinen E-İmza, elektronik ortamda bulunun bir belgeye eklenerek imzalayanın kim olduğunu belirleyen bir sistemdir. 5070 sayılı kanuna göre E-İmza, ıslak imza ile aynı değere sahiptir. E-Devlet E-İmza sertifikası dağıtmaya görevlendirilmiş kuruluşlar tarafından dağıtılan sertifikalar kullanılarak imzalama işlemi yapılmaktadır.


E-Devlet E-İmza Sertifikası Nerelerden Alınabilir?

Elektronik imza, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından verilmektedir.

Bu Firmalarla İlgili Bilgi Almak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet E-İmza Sistemi Nasıl Kullanılır?

Elektronik imzanızı kullanabilmek için ilk olarak kart sürücü yazılımını kurmanız gerekir. Bu yazılımı Elektronik imza ile beraber gönderilen CD veya diğer medyalar içerisinde bulabilir veya E-Devlet E-İmzanızı aldığınız firmanın internet sitesinden alabilirsiniz. Bilgisayarınıza kurulan yazılım ile elektronik sertifikanıza giriş yapabiliyorsanız sertifikanızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

E-Devlet E-İmza Appleti Ne Demektir?

Applet, bir tarayıcının içerisinde çalışan program parçası demektir. Bir internet sayfasının tablo gibi belli bir dikdörtgen içerisinde çalışmaktadır. Applet programlamayla yapılabilecek çoğu işlemi gerçekleştirebilmektedir. E-İmza Appleti, elektronik imzalama işleminin yapılabildiği yerdir.

E-Devlet E-İmzanız İle Giriş Yapmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı