• E-DEVLET İLK GİRİŞ


  Devlete bağlı kamu kurum ve kuruluşlarından yapacağınız pek çok işlemin online olarak yapılabildiği tek sistem E-Devlet’tir. E-Devlet’i kullanabilmeniz açısından kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kimlik doğrulama sistemi içerisinde E-Devlet şifresi de yer almaktadır. Tek bir şifre alarak bir çok E-Devlet hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. E-Devlet hizmeti sayesinde uzun kuyruklar beklemek zorunda kalmadan işleminizi internet ortamı sayesinde yapabilirsiniz.


  Gelişen teknoloji ile birlikte birçok işlemimizi internet üzerinden yapabilmekteyiz. İnternet ortamında yapabileceğimiz bu işlemlerin güvenirliği çok önemlidir. E-Devlet ilk giriş ile tüm işlemlerimizi hızlı ve güvenli bir şekilde yapabiliriz. E-Devlet sistemini kullanmaya başlamadan önce E-Devlet ilk girişin yapılması gerekmektedir. E-Devlet ilk giriş için E-Devlet şifresi gereklidir. E-Devlet şifresi için herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte başvuruda bulunmanız gerekecektir. Başvuru sonunda 2 TL ücret karşılığında şifreniz verilecektir. E-Devlet şifresi her bireye özgü olduğu için size kapalı bir zarfın içinde verilecektir. Bu zarfın içindeki şifreyi mutlaka not almalısınız. E-Devlet şifrenizi unutmanız durumunda tekrar şifre almanız gerekecektir. Bu işlemin bedeli ise 4 TL’ dir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  E-Devlet İlk Giriş Nasıl Yapılır ?

  E-Devlet ilk giriş için şifre alındıktan sonra E-Devlet uygulamalarına girilerek önce kimlik doğrulama işlemi yapılır. Daha sonra T.C kimlik numarası ve E-Devlet şifresi girilerek işlem yapılmaya başlanabilir. Bu şekilde E-Devlet ilk giriş yaparak tüm kamu işlemlerinizi kolayca bulunduğunuz yerden yapabilirsiniz.

  E-Devlet ilk giriş işleminiz için öncelikle yazının sonunda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranın sağ tarafında yer alan “Sisteme Giriş” butonuna tıklayınız.

  Açılan ekranda T.C. kimlik numaranızı ve almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi giriniz.

  Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. E-Devlet ilk giriş işleminizi tamamlamış bulunmaktasınız.

  edevlet2

   

  E-Devlet İlk Giriş Yapmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

  E-Devlet sistemi, birçok kurum üzerinden yapılabilen sorgulama ve bilgi edinme işlemlerinin tek çatı altında toplanmış halidir. E-Devlet sistemi üzerinden vatandaşlık ile ilgili yapabileceğiniz sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemini kullanabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifreniz ile tüm sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet şifreniz sizin kimliğiniz niteliğindedir.

  E-Devlet sistemi sayesinde uzun kuyruklar beklemeden internet ortamı üzerinden sorgulama işlemlerinizi yapmanız mümkün olmuştur. E-Devlet sistemi ile tüm işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet ilk giriş yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi almak için kimliğinizi de yanınızda götürmelisiniz. Bu şifre kişiye özgüdür. Bu nedenle kapalı bir zarf içerisinde verilir. Zarfın içerisindeki şifreyi kimse ile paylaşmamalısınız. Eğer daha önce E-Devlet şifresi aldıysanız ve şifrenizi unuttuysanız tekrar almanız için 4 TL ödemeniz gerekmektedir.

  E-Devlet Hizmetleri Nelerdir?

  E-Devlet sistemi birçok vatandaşlık işlemlerinizi internet ortamı üzerinden yapmaktadır. E-Devlet sistemi sayesinde internet üzerinden sorgulamalarınızı, belge alma işlemlerinizi yapabilirsiniz. E-Devlet sisteminin sunmuş olduğu bu hizmetler sayesinde kurumları ziyaret etmenize, uzun kuyruklarda sıra beklemenize gerek kalmamıştır. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra internet ortamı üzerinden belirlenmiş olan hizmetler çerçevesinde istediğiniz işlemi yapmanız mümkündür. E-Devlet ilk giriş ile sorgulama işlemlerinizi yaparak zamandan kazanabilirsiniz.

  E-Devlet Askerlik Sorgulama

  Askerlik sorgulama işlemi, askerlik çağına gelmiş bireylerin merak ettiği bir konudur. Askerlik sorgulama işlemi internet üzerinden yapılabilmektedir. Askerlik çağına gelmiş erkekler, ülkenin neresinde ve nasıl bir yerde askerlik görevini yapacağını internet üzerinden öğrenebilmektedir.

  Ülkemizde askerlik 20 yaşını doldurmuş, herhangi bir özel durumu olmayan erkek bireyler için zorunlu bir vatan görevidir. Eğer bireylerin askerlik görevini yapmaya engel özel bir durumu bulunuyorsa askerlik yapması zorunlu değildir.

  Askerlik görevini nerede ve nasıl yapacağını öğrenmek isteyen erkek bireyler E-Devlet ilk giriş sayesinde internet üzerinden oldukça kolay bir şekilde askerlik sorgulama işlemlerini yapabilirler. Eskiden askerlik sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden yapılmıyordu. Askerlik sorgulama işlemi için beklemek zorunda kalan erkek bireyler artık E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemlerini yapabiliyorlar. E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemi yapılabilmesi için E-Devlet şifresine ve T.C. kimlik numarasına ihtiyaç vardır. E-Devlet şifresini almak isteyen bireyler kendilerine en yakın PTT şubesine kimlikleri ile birlikte gitmelidir. PTT şubesine ödeyecekleri 2 TL ücret ile E-Devlet şifrelerini kapalı bir zarf içerisinde alabilirler. E-Devlet şifresini alan bireyler E-Devlet kapısı üzerinden birçok vatandaşlık sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilirler.

  E-Devlet üzerinden askerlik sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız, öncelikle yapmanız gereken E-Devlet ilk giriş işlemini yapmaktır. E-Devlet sistemine giriş yapabilmek için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamalısınız. Karşınıza açılacak sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklamalısınız.

  4

  Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıkladığınızda karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfada sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. PTT şubesinden almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı ilgili kısımlara girdikten sonra yeni açılan sayfa ile birlikte askerlik sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

  E-Devlet Askerlik Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Öğrenci Belgesi Sorgulama

  Öğrenci belgesi, öğrencinin okuduğu okulu gösteren resmi bir belgedir. Öğrenci belgesi ile birçok resmi işlemler yapılabilmektedir. Öğrenci belgesinde, T.C. kimlik numaranız, okuduğunuz okul ve kaçıncı sınıfta olduğunuz, hangi dönemi okuduğunuz görülmektedir.

  Öğrenci belgesi sorgulama işlemi eskiden sadece okuldan yapılıyordu. Artık E-Devlet sistemi üzerinden öğrenci belgenizi sorgulamanız mümkün. İnternet ortamından almış olduğunuz öğrenci belgesi resmi bir evrak niteliğindedir. Üzerinde soğuk mühür bulunmaktadır.

  E-Devlet sistemi üzerinden birçok sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi ile yapılan sorgulama işlemleri için E-Devlet sistemine giriş yapmak gerekmektedir. E-Devlet sistemine giriş yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ve T.C. kimlik numaranıza ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi almak için size en yakın PTT şubesine gidebilirsiniz. PTT şubesinden 2 TL karşılığında alacağınız E-Devlet şifreniz size kapalı bir zarf içerisinde verilecektir. E-Devlet şifresi kişiye özeldir. Kimse ile paylaşılmamalıdır.

  E-Devlet sistemi ile öğrenci belgesi alabilmeniz için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamalısınız. Açılan sayfada aşağıdaki görseldeki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız.

  6

  Görseldeki gibi ekranda Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklamanız gerekmektedir. Butona tıkladığınızda karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan sayfada sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenmektedir.

  Görseldeki gibi bir ekran ile karşılaştığınızda T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili kısımlara girmelisiniz.Girmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayınız.

  Öğrenci Belgesi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

  E-Devlet İkametgah Belgesi Sorgulama

  E-Devlet sistemi ile birçok sorgulama işlemlerinizi internet üzerinden yapmanız mümkündür. İnternet ortamı üzerinden ikametgah belgesi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

  İkametgah belgesi;oturduğunuz yerin, devlet sistemi üzerinde resmi olarak belgeli kaydıdır. Aslında ikametgah belgesi eskiden muhtarlıklardan ya da Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlükleri tarafından veriliyordu. Artık aynı belgeyi internet üzerinden almanız mümkündür. E-Devlet kapısı sayesinde internet üzerinden E-Devlet ikametgah belgesi alabilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi almak için size en yakın PTT şubesine gidebilirsiniz. PTT şubesinden 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. E-Devlet şifreniz size özeldir. Kimse ile paylaşmamalısınız. E-Devlet ikametgah belgesi sorgulama işleminiz için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamalısınız.

  edevlet

  Yukarıdaki görseldeki gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Sol tarafta bulunan menüden E-Hizmetler seçeneğine tıklamalısınız.Karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfa harf sırasına göre düzenlenmiştir.Buradan E-Devlet ikametgah sorgulama işlemi içn N harfine geliniz ve Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığının altında yer alan NVİ Adres Bilgilerim linkine tıklayınız.

  asas

  Karşınıza yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada bulunan Kimliğimi Şimdi Doğrula butonuna tıklayınız.

  edevletson

  Yeni açılan sayfada sizden T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir. İlgili kısımlara bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayınız.

  E-Devlet İkametgah Belgesi Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

  E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama

  E-Devlet kapısından birçok sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden sabıka kaydınızı almanız da mümkündür. Sabıka kaydı yani bir diğer ismi ile sicil kaydı internet ortamı üzerinden E-Devlet sistemi sayesinde alınabilir.

  E-Devlet sabıka kaydı alabilmeniz için öncelikle E-Devlet şifreniz olmalıdır. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden 2 TL karşılığında alabilirsiniz. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra E-Devlet sistemine giriş yapmalısınız.E-Devlet sistemine T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz ile giriş yapabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra istediğiniz işlemi yapmanız mümkündür.

  E-Devlet girişi yapmak için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamalısınız. Açılan sayfada ilgili kısımlara bilgilerinizi girmelisiniz. Bu sayede sisteme giriş yapabilirsiniz. Sonrasında anasayfaya ulaşacaksınız. Anasayfa üzerinden sol kısımda yer alan menüden E-Hizmetler seçeneğine tıkladığınızda istediğiniz hizmeti seçerek E-Devlet sabıka kaydı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

  E-Devlet Girişi İçin TIKLAYINIZ!

  E-Devlet İnternet Bankacılığı İle Giriş TIKLAYINIZ

  E-Devlet TC No İle Giriş TIKLAYINIZ

  E-Devlet e-İmza İle Giriş TIKLAYINIZ

  E-Devlet Mobil İmza İle Giriş TIKLAYINIZ  tıkla sorunu sor

  E-DEVLET İLK GİRİŞ İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. ahmet koçak dedi ki:

   fazla odenmiş sgk vce bagkur pirimleri iadesini talep edilebilirmi

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Fazladan ödenen bağkur veya ssk primleri iade edilmemektedir. Ancak emeklilik yaşı geldiği halde emekli olması mümkün olmayacak kadar prime sahip olanların uzun vadeli yani emeklilik için ödedikleri primler iade edilebiliyor.

  2. Şendoğan Bayraklı dedi ki:

   Merhaba 23/01986 yılında 399 sayılı kararname ile sigortalı olarak işe başladım 1990 yılında tüm haklarımız emekli emekli sandığına devredilerek aynı kurumda memur olarak çalışmaya devam ettim emekli olurken ilk işe başladığımda ki 4 yıllık SSK kesintisi ikramiyeleri nasıl yansıyacak lütfen?

  3. ahmet kılıç dedi ki:

   e devlet şifresını değişmek ıstıyorum

   1. Yonetici dedi ki:

    Ahmet Bey,

    Edevlet şifrenizi aşağıda ki linke giriş yaparak değiştrebilirsiniz. Size uygun adımlardan bir tanesini seçerek işlemlerinizi yapabilirsiniz.
    https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/e-Devlet-Sifresi

  4. ahmet çoker dedi ki:

   fransada yasiyorum .e devlet sifremi nasil alirim

   1. Yonetici dedi ki:

    Merhabalar,

    Edevlet şifrenizi ister mobil bankacılık aracılığı ile, ister e-İmzanız ile isterseniz de TC kimlik kartı uygulaması ile kullanabilirsiniz.
    https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/e-Devlet-Sifresi

  5. veyel dedi ki:

   ssg dan benimbir sorum olacak
   ben evin çatısını kendim yaptığım halde benden ceza talep ettiler
   buna istinaden ben ssg kurumuna bir yazı yazdım cevabını alamadım

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  6. Nedret Sefa Başar dedi ki:

   Emekli ikrramiyemin 30 yılın üzerinde olmasına hak kazanıp kazanmamış olduğumu nasıl öğrenebilirim.
   Teşekkürler.

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    E-Devletten hizmet dökümünüze bakabilirsiniz. 30 yıllık süre boyunca aralıksız prim yatması gerekir.

  7. Lale dedi ki:

   Merhabalar ben E-devlet şifremi unuttum ve gidip yenisini aldım ama bi türlü giriş yapamıyorum sisteme kayıtlı değilsiniz diyor daha önce. Kayıtlıydımda şimdimi değilim anlamadım Nasıl kayıt olacağım Onur’da bilmiyorum lütfen yardım edermisiniz

   1. Yusuf Karataş dedi ki:

    Şifrenizi internet üzerinden değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için Alo 160 E-Devlet hattını arayabilirsiniz.

  8. bekir ekici dedi ki:

   dgs giris basvurusu bapacagim kimlik nr ve sifreyi veriyorum ama bir türlü giremiyorum kayit yaptimaya

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Karakterleri tam olarak girmeniz gerekir. Hata devam ediyorsa Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.