emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

e-Devlet’ten Ücretsiz Maske Nasıl Alınır, Kimler Alabilir?

e-Devlet’ten Ücretsiz Maske Nasıl Alınır, Kimler Alabilir?
06.04.2020

e-Devlet’ten Ücretsiz Maske Nasıl Alınır, Kimler Alabilir? Korona virüsü ile tüm dünyanın savaş verdiği şu günlerde, her ülkede olduğu gibi Türkiye genelinde de maske kullanmak oldukça önem taşımaya başlamış bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından açıklanan ve maskelerin ücretsiz olarak vatandaşlarımıza dağıtılacağı belirtilmiş ve bu kapsamda PTT şubeleri maske dağıtımını gerçekleştirmeye başlamıştı. Ülke genelinde milyonlarca vatandaşımız PTT şubelerinde sıraya girerek ücretsiz maske alma kuyrukları oluşturmuşlardı. Bu yaşananlardan sonra ise maske kullanılması zorunlu hale getirilmiş ve bu kapsamda PTT bir uygulama başlatılmış bulunmaktadır.

PTT maskeleri artık şube genelinde dağıtmayacak ve insanlar uzun kuyruklar oluşturarak izdihama neden olmayacaklardır. Korona virüsü ile mücadelede toplum içerisinde sosyal mesafenin korunmasının önemi oldukça ciddi bir durum olmaktadır. Bu kapsamda PTT ücretsiz maske dağıtım işlemi için başvuruları online olarak ePTTAVM sistemi üzerinden başvuruda bulunan vatandaşlara herhangi bir ücret almadan ve ücretsiz bir şekilde kargo ile teslimatını yapacağını açıklamış bulunmaktadır.

Belirtilen sistem üzerinde ePTTAVM internet sitesi üzerinde formu dolduran herkese 5 adet 3 katlı olmak üzere maske dağıtımı yapılacaktır. Vatandaşların birey olarak haftada 5 adet ücretsiz maske alma hakkı bulunmaktadır. Maske dağıtımı bu şekilde vatandaşlarımıza sağlanacaktır. ePTTAVM sistemi üzerinden online olarak sipariş verebilme yaşı 20 yaş ve altı ile 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızı kapsamamaktadır.

Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Ücretsiz Maske Nasıl Alınır? Korona virüsü dünya çapında etkisini her geçen gün arttırarak yayılmaya devam ediyor. Bu kapsamda tüm dünyada olduğu gibi ülke çapında da tedbirler her geçen gün arttırılmaya devam etmektedir. Ülke olarak vatandaşlarımızın merakla beklediği ücretsiz maske dağıtımı için beklenen haber gelmiş bulunmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan maskelerin vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtılacağını açıklamış bulunmaktadır. Bu kapsamda PTT maske siparişinde bulunan tüm vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske dağıtımı yapacaktır. Cumhurbaşkanı talimatı ile başlatılan ücretsiz maske dağıtımı siparişi e-Devlet sistemi üzerinden de başvuruda bulunulabilecektir. Buna göre maske siparişinde bulunan vatandaşlarımızın yaş sınırlamaları ise 20 – 65 yaş arasında olan vatandaşlarımıza yönelik ücretsiz maske dağıtımı yapılacaktır.

Ücretsiz maske sipariş işlemi ilk olarak ePTTAVM internet üzerinden online siparişin ardından vatandaşlar tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmış bulunulmaktadır. Bu kapsamda sistem bazı durumlarda kilitlenebilmektedir. Bu durumun oluşmaması için de vatandaşların ücretsiz maske siparişi verebilmeleri adına e-Devlet sistemi üzerinden de sipariş verilmesinin önü açılmış bulunmaktadır. Bu kapsamda 20 – 65 yaş arası vatandaşların maske siparişlerini e-Devlet sistemi üzerinden de verebileceklerini belirtmek isteriz.

Ücretsiz maske siparişinizi PTT internet üzerinden verebilmek için maske.epttavm.com adresinde bulunan sipariş formunu dolduran tüm 20 – 65 yaş arası vatandaşlarımıza, ücretiz maske gönderimi gerçekleştirilecektir. Bu kapsamda her vatandaşımızın haftada 5 maske ücretsiz olarak alma hakkı bulunmaktadır.

e-Devlet ve ePTT Üzerinden Kimler Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verebilir?

e-Devlet ve ePTT Üzerinden Kimler Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verebilir? Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın talimatı ile tüm 20 – 65 yaş arasında olan vatandaşlarımız ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılacaktır. Belirtilen yaş aralığında olan vatandaşlarımız için ücretsiz olarak maske alabilmelerinin iki yolu bulunmaktadır. Belirtilen yollardan ilki epttavm.com adresi üzerinden diğeri ise e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapılarak gerçekleştirilmektedir.

Buna göre ilk olarak, PTT üzerinden ücretsiz maske siparişi verebilmek için maske.epttavm.com adresine giriş yapılarak açılan başvuru formunu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Özellikle adres bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Bu sistem üzerinden ayrıca yakınlarınız için de bilgilerini girerek maske siparişi vermeniz mümkün olamktadır.

İkinci olarak vatandaşların e-Devlet sistemine ücretsiz maske siparişi verebilmeleri için de, www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak maske siparişlerini verebilecekleri belirtilmektedir. Kolay başvuru için https://basvuru.turkiye.gov.tr/ linkini tıklayıp bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır. Maskeler ister PTT AVM üzerinden, isterse e-Devlet sistemi üzerinden ücretsiz sipariş verilsin talimatı ve taşımacılığını ücretsiz olarak PTT gerçekleştirecektir.

e-Devlet Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır, Kimlere Veriliyor?

E-Devlet Miras Sorgulama Nedir Nasıl Yapılır?

E-Devlet İşsizlik Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Yorumlar

 1. Nurcan alkan dedi ki:

  Nurcan alkan amlıyatlıyım ben maske almakmı styorın

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Yazımızda da bulunan https://basvuru.turkiye.gov.tr/ linkini tıklayarak başvuru yapmanız gerekmektedir.

 2. Ridvan Köklü san sit 15 a bl 15 erbaa tokat dedi ki:

  Biz bize yeteriz