Genel

2020 Ziraat Bankası TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Ziraat Bankası üzerinden TOKİ başvurusu yapmak için bankanın online kanalları kullanılmaktadır. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı, ATM cihazlar ve internet sitesi üzerinden gerçekleştirilen TOKİ başvuruları, gerekli ücretin yatırılmasının ardından işleme alınacaktır. TOKİ tarafından belirtilen başvuru tarihleri içerisinde, harç ücretinin yatırılması şart koşulmuştur. E-devlet sistemi üzerinden TOKİ konut başvuru formu doldurulduktan sonra, belirtilen toplam başvuru ücretinin, Ziraat Bankası online sistemlerinden herhangi biri üzerinden yatırılması gerekir.

Ziraat Bankası TOKİ Projelerinin Özellikleri Nelerdir?

TOKİ projeleri, maddi durumu olmayan ve evi bulunmayan kişilerin ev sahibi olmalarını sağlamaktadır. T.C. Başbakanlık Toplu Konut Projesi kapsamında gerçekleştirilen yapı projeleri, daha önce TOKİ üzerinden ev almayan ve üzerine evi bulunmayan kişiler adına başlatılmaktadır. Alt ve orta gelir grubundan olan kişilerin ev sahibi olmaları amacıyla gerçekleştirilen TOKİ projeleri, Türkiye’nin her yerinde belirli dönemlerde başlatılmaktadır.

TOKİ projelerinden faydalanmak için gerekli şartları yerine getiren tüm kişiler, TOKİ kapsamında ev sahibi olabilirler. Ziraat Bankası ve TOKİ arasında yapılan anlaşma sonucunda, TOKİ başvurusu yapan kişiler, evlerini teslim alacakları süreye kadar banka tarafından desteklenmektedir. TOKİ işlemleri için gerekli tüm adımlar ve bilgilendirmeler, Ziraat Bankası tarafından sağlanmaktadır. Ziraat bankasının tüm kanalları üzerinden, TOKİ başvurusu ve diğer işlemleri gerçekleştirilmektedir.

TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası üzerinden TOKİ başvurusu yapmak isteyen kişiler, TOKİ tarafından belirtilen başvuru tarihleri içinde Ziraat Bankası şubelerine gitmelidir. Banka şubesine gidildikten sonra, TOKİ başvurusunun yapılması için talep oluşturulmalıdır. Banka üzerinde güncel vadesiz hesabı bulunan kişilere yeni hesap açılmaz ve bu hesap üzerinden TOKİ başvuru işlemleri gerçekleştirilebilir. Vadesiz hesabı bulunmayan kişiler adına, ilk olarak yeni bir hesap açılmaktadır. Vadesiz hesap açıldıktan sonra, hesaba masrafları karşılamak için yükleme yapılmalıdır. TOKİ başvurusu için istenen tüm masraf ve tutarlar ödendikten sonra, Ziraat Bankası tarafından kalan işlemler gerçekleştirilecektir. TOKİ işlemlerinin tamamlanması ve sürdürülmesi için başvuru sahiplerinden vekaletname talep edilir.

TOKİ Başvuru Vekaletnamesinde Hangi Bilgiler Yer Alır?

TOKİ başvurusunu Ziraat Bankası üzerinden devam ettirmek isteyen kişiler, bankaya vekalet vermek zorundadır. Bankaya teslim edilecek vekaletnamede yer alan bilgiler aşağıda sıralanmıştır:

 • C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından gerçekleştirilecek projeden, konut satın alınmasına dair başvuru talep bilgileri yer almaktadır.
 • Konut seçme bölümünde, hangi tür konutun talep edildiği belirtilmelidir.
 • Gayrimenkul satış sözleşmesi imzalama yetkisi belirtilmelidir.
 • TOKİ sözleşmesi kapsamında belirtilen tüm taksitlerin ödenmesine dair yetki verilmelidir.
 • Tamamlanan projeye ait konutun teslim alınması için yetki verilmektedir.
 • TOKİ konutlarına dair damga vergisi, Katma Değer Vergisi, bankanın alacağı komisyon ve işlem sürecinde çıkan diğer masrafların yatırılması için yetki verilmelidir.
 • Satın alınan konutun üçüncü kişiye devredilmesine dair yetki verilmelidir.

TOKİ başvurusu için belirtilen vekaletname bankaya teslim edildikten sonra, TOKİ başvuru süreci başlatılacak ve tüm süreç banka tarafından bizzat takip edilecektir.

E-devlet Sistemi TOKİ Başvuru Detayları Nelerdir?

E-devlet sistemi kullanılarak TOKİ başvurusu yapmak için gerekli işlemler, aşağıda tüm detaylarıyla ele alınmıştır:

 • turkiye.gov.tr adresine gidilerek, ana sayfada belirtilen “Giriş Yap” seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Giriş ekranında talep edilen T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi doğrulanmalı ve “Giriş” butonuna tıklanmalıdır.
 • E-devlet girişinin ardından, ana sayfada yer alan e-hizmetler sayfası açılmalıdır.
 • E-hizmetler sayfasında belirtilen “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı” (TOKİ) seçeneğine tıkladıktan sonra, TOKİ işlemlerinin yapıldığı sayfa açılacaktır.
 • TOKİ sayfasında, güncel TOKİ projeleri sıralanmaktadır.
 • İkamet edilen şehre ait toplu konut projesi belirlendikten sonra “TOKİ Başvurusu” seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Başvuru tarihleri içerisinde olması şartıyla, TOKİ başvurusu için talep edilen tüm bilgiler doldurulmalı ve başvuru onaylanmalıdır.
 • TOKİ başvuru formunun gönderilmesinin ardından, belirtilen son tarihe kadar başvuru ödemesinin yatırılması gerekir.

E-devlet TOKİ başvurusunun ardından, başvuru harcı yatırıldıktan sonra başvurular kayda alınacaktır. TOKİ başvuru sonuçları, TOKİ tarafından yapılacak kura sonucu belirlenmektedir. Kişilerin isimleri kurada çıktığı zaman, TOKİ başvurusu onaylanmış sayılmaktadır.

TOKİ Başvuru Sorgulaması Nasıl Yapılır?

TOKİ başvuru sonuçları, TOKİ resmi internet sitesi ve e-devlet sistemi üzerinden öğrenilmektedir. TOKİ başvuru sorgulamasını e-devlet üzerinden yapacak kişiler, aşağıda belirtilen adımları takip etmelidir:

TOKİ Başvurusu Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ

 • https://www.turkiye.gov.tr/toplu-konut-idaresi-baskanligi-toki bağlantı adresi üzerinden, TOKİ başvuru sorgulaması yapılmaktadır.
 • Bağlantıya tıklandıktan sonra, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı e-devlet sayfası açılacaktır.
 • Sayfanın sağ köşesindeki “Giriş Yap” bölümüne tıklandıktan sonra, kimlik bilgilerinin talep edildiği giriş sayfası açılacaktır.
 • Ziraat Bankası ya da diğer bankaların mobil bankacılık sistemi kullanılarak giriş yapılabileceği gibi, T.C. kimlik numarası ve e-devlet şifresi kullanılarak da giriş yapılmaktadır.
 • E-devlet sayfası açıldıktan sonra, TOKİ başvuruları için sorgulama yapılabilir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı TOKİ Başvuru Ödemesi Nasıl Yapılır?

www.ziraatbank.com.tr adresi üzerinden, “İnternet Bankacılığı” girişi yapılmalıdır. T.C. kimlik numarası ve mobil bankacılık şifresi kullanılarak, online bankacılık girişi yapılmalı ve “Ödemeler” bölümü tercih edilmelidir. Ödemeler sayfasında yer alan “Kurum Ödemeleri” bölümü açıldıktan sonra, “TOKİ Ödemeleri” sayfası tercih edilmelidir. TOKİ başvurusu için belirtilen tutar, konut bilgilerinin sisteme girilmesinin ardından ekranda yer alacaktır. Vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı üzerinden başvuru ödemesi yapıldıktan sonra, TOKİ başvurusu tamamlanacaktır. TOKİ başvuru ödemeleri, Ziraat Bankası mobil uygulaması kullanılarak da gerçekleştirilmektedir.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri TOKİ Başvuru Ödemesi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası telefon bankacılığı sistemi üzerinden, TOKİ başvuru ödemesi yapılabilir. 0 (850) 220 00 00 iletişim numarası kullanılarak, Ziraat Bankası müşteri hizmetleri aranmalıdır. Müşteri hizmetleri arandıktan sonra, sesli yanıt sisteminin talep edeceği bilgiler doğrulanmalıdır. T.C. kimlik numarası ya da müşteri numarasıyla sistem girişi yapıldıktan sonra, sesli yanıt sistemi tarafından belirtilen “Ödemeler” sayfası tercih edilmelidir. “Kurum Ödemeleri” bölümü açıldıktan sonra, TOKİ başvuru ödemesi için talimat verilmelidir.

TOKİ Başvurusu Onaylandığında Gayrimenkuller Nasıl Teslim Alınır?

TOKİ kapsamında hak edilen konutlar, toplamda 1,5 yıl içerisinde tamamlanmakta ve hak sahiplerine teslim edilmelidir. TOKİ projeleri tamamlandıktan sonra, TOKİ takibini gerçekleştiren Ziraat Bankası şubeleri üzerinden son işlemler tamamlanmalıdır. Devralınacak konuta dair Katma Değer Vergisi yatırıldıktan sonra, KDV ödemesine dair fatura, KDV ödemesinin yapıldığını gösteren ödeme dekontu ve TOKİ Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin bir örneğiyle birlikte, TOKİ projesinin gerçekleştirildiği şantiyeye gidilmesi gerekir. TOKİ konutlarının yer aldığı şantiyeye gidildikten sonra, büroya girilmesi ve evrakların teslim edilmesi gerekir. Kimlik belgesinin de teslim edilmesinin ardından, devir işlemleri gerçekleştirilecektir.

TOKİ Taksitleri Nasıl Ödenir?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan konut projelerinden ev sahibi olan kişiler, belirtilen süre boyunca taksit ödemesi yapmalıdır. Toplu Konut İdaresi kapsamında alınan konutların taksitleri, Ziraat Bankası üzerinden düzenli olarak yatırılmaktadır. TOKİ anlaşması bulunan diğer bankalardan da ödeme yapılırken, doğrudan PTT ATM’leri üzerinden de taksit yatırılmaktadır. Bankalara ait mobil bankacılık uygulaması, internet bankacılığı uygulaması, bankaların ATM’leri ya da müşteri hizmetleri kullanılarak, TOKİ konut taksitleri ödenmektedir. Vadesiz mevduat hesabı üzerinden, TOKİ ödemeleri için otomatik ödeme talimatı oluşturulabilir. TOKİ taksitleri otomatik ödemeye verildiğinde, taksitlerin son ödeme tarihi dolmadan ödemeler gerçekleştirilecektir.

İBB Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Muhtaç Aylığı (Maaşı) Başvurusu ve Şartları Nelerdir?

Dar Gelirli Vatandaşlara Devletten Bedava Elektrik

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

68 Yorum

 1. Merhaba %64 engelliyim kura çıkarsa ödemeler teslimat tarihinden sonramı veya sözleşme olduğu gün mü başlıyor?

 2. Merhaba
  1. Antalya’da ikamet ediyorum Antalya için proje varsa öğrenebilir miyim?
  2. üzerime kayıtlı bir araç var yine de başvuru yapabilir miyim
  Yardımcı olursanız çok sevinirim
  Teşekkürler

  1. Merhaba,

   Henüz halı hazırda düşünülen bir toki projesi bulunmuyor.

 3. Ben Aydın Söke ilçesinde yaşıyorum %44 engelliyim.kayıt yaptırmak istiyorum ama burada TOKİ projesi var mı acaba?

 4. Merhaba efendim ben %69 engelli ve %50 vergi indirimi aldım İzmir bucada oturuyorum engellilere indirim varmı

  1. Merhaba,

   Tokilerde engelliler için ayrılan bir kontenjan bulunuyor. ancak herhangi bir indirim uygulanmıyor.

 5. Engellilere dair hiçbir öncelik yok tamamen kandırmaca ben baş vurdum izmirden aylık ödemesi 1500 ile 2500 tl arası 500000tl de peşinat çıkarsada iptal ettirecem dişardan alın daha iyi

  1. Merhaba,

   Engellilere tek öncelik ayrı bir kontenjan ayrılması. Ödeme olarak bir ayrıcalık yok. Belirtilen rakamlar en ucuz evler için İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerde rakamlar yüksek. Ayrıca memur maaşlarına göre her yıl artış sağlaması da diğer handikapı. Maalesef yine orta direği aşıyor. Peşinatı sağlayabilene faydalı olabilir.

 6. Merhaba benim %46 engelim var konya nın bir ilcesinde ikamet ediyorum konyadan birde beysehirden basvuru yapsam olurmu yani bir kisi 2 basvuru yapabilirmi.

 7. Merhaba ben yüzde 93 engelliyim 22 senedir gebzede ikamet ediyorum gebze çevresinde Toki projeniz varmı

  1. Merhaba,

   KOCAELİ – DİLOVASI KOCAELİ İLİ DİLOVASI İLÇESİ KÖSELER 2. ETAP ve
   KOCAELİ – GEBZE KOCAELİ GEBZE KİRAZPINAR TOPLU KONUT PROJESİ mevcut olan projeler. başvuru son gün 12 Nisan.

  1. Merhaba,

   engelli adına vekalet veya vasilik durumu var ise gelmesine gerek yok. ancak banka hesabına para yatırılacağından görmek istenebilir. Ancak banka şubelerdinde bile farklı prosüdür uygulanıyor. Gitmeden önce banka şubesinden bilgi alınmasında fayda var.

 8. %65 raporum var kirada oturuyorum tokiye başvurmak istiyorum eğer çıkarsa orayı kiraya verebiliyormuyum aileme yakın oturmam gerekiyor engelli olduğum için

 9. Ben yurt dışında yaşıyordum. Bu güzel imkandan da haberim yoktu.
  Şu anda annemin yanındayım ama İstanbul’a yerleşmek istiyorum. Yukarıdaki şartlardan emekli olana uyuyorum ama emekliliğe yeni müracaat ettim yani henüz emekli değilim. Kayseri’de Bir Ziraat bankasına 500 TL yatırarak 2+1 için müracaat edebilir miyim? Beni bilgilendirir misiniz lütfen Saygılar.

 10. Merhaba,

  Tekirdağ çerkezköyde ikamet ediyorm Çorludaki konutlar için başvuru yapabilirmiyim ?

  Yaşım 27 ailemle birlikte kalıyorm aile halkı diye hesap yapıldıgında bekar olduğum için sadece kendimimi hesaplamam gerekiyor ?

  Kuraya katılmak için bankadan yatırdığımız tutar kuradan çıkmadığında iade ediliyormu ?

  Çorluda detaylı bilgi alabileceğim danışma birimi varmı ?

 11. Merhaba iyi gunler ben trabzonluyum asgari ucretle calisiyorum trabzonda basvuru yapabilirmiyim? Trabzonda hangi projeler var

 12. Kemalpasa için başvuru yapmak istedim kemalpaşada en az bir yıl ikamet istiyorlar ben 20 yıldır izmir bornovadayim olmaz diyorlar ne yapmam gerek

 13. İyi günler Ben engelli Emekliyim emekli olarak mı müracaat etsem Engelli olarak mı müracaat etsem benim için Hangisi daha avantajlı olur

 14. İzmi torbalida ikamet ediyorum engelli emekliyim su an baska sehirdeyim herhangi bir ziraat bankasından müracaat yapabilirmiyim birde ikamete yakın yerdeki projeden seçme hakkım varmı

 15. Eşim ve ben emekliyiz maaşlarımız toplam 4000 fakat ben bir şirkette part time çalışıyorum. toplam gelirimiz 4500 ü geçiyor. 2+1 toki konutuna başvurabilir iyim.

 16. Babam maglulen emekli.. engelli raporumuzun süresi bitti yeni rapor çıkarttık ama sadece maaş için cikartilmis %sini bilmiyoruz. Rapor elimizde yok hastane vermedi.Gelirimiz 4500 üstü. Başvuru yapabilir miyiz 3+1 için .. tahminen aylık ödememiş ne kadar olur. Bir de babam yatalak başvuru için onun gitmesine gerek var mı

 17. Doğma büyüme İstanbulluyum ve 30 yıldır İstanbul nüfusuna kayıtlıyım. Öğretmen olduğumdan Doğu görevi esnasında ikametimi görev yaptığım bölgelere aldırmıştım. Tayinim tekrar İstanbul’a çıktı ama ikametimi buraya alalı 8 ay oldu. Kütük hiç değişmediğinden ben başvurabilir miyim.

 18. Ziraat Bankası başvuruları kabul etmiyor. Tek yetkili banka halk bankasıymış. İstanbul’da gittim bana verilen cevap bu

 19. Merhaba değerli yetkili benim sorum şöyle; 1 yıldan fazla Bursa’da ikamet ediyorum. İstanbul’da 3+1 dailere başvurabilir miyim.
  İstanbul’a tayin olma durumu var yakın zamanda, İstanbul’da babama ait boş daire var nüfusu mu oraya aldırsam aynı gün başvuru yapabilir miyim. 3+1 dairelerde 1 yıl şartı aranmıyor diye biliyorum. Bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. (%64 Engelli raporum var)

  Teşekkür ederim.

 20. %80 engelli raporu var eşimin oğlum unda %60 engelli raporu var. Bize nasıl Bi hak doğar.

  1. Merhaba,

   engellilere öncelikli daireler olacak. Normal başvurulara göre çıkma olasılığı daha yüksek. ama yine de kurra devrede. Siz 8-12 Nisan arasında başvuru yapabileceksiniz.

  1. Merhaba,

   Ankaradaki projeler;

   ANKARA – YENİMAHALLE ANKARA YENİMAHALLE YAKACIK MAHALLESİ TOPLU KONUT UYGULAMASI Alt Gelir-Orta Gelir
   ANKARA – SİNCAN ANKARA SİNCAN SARAYCIK MAHALLESİ TOPLU KONUT UYGULAMASI Alt Gelir-Orta Gelir
   ANKARA ANKARA KUZEYKENT 809 KONUT TOPLU KONUT UYGULAMASI

  1. Merhaba,

   Büyükşehirlerde bazı ziraat bankaları talep almıyor. Halk bankalarına da müracaat edebilirsiniz.

 21. istanbul doğumluyum ve emekliyim. İzmir’e taşındım 10 aydır izmir nufusuna kayıtlıyım. emekli maaşım 3000 TL.
  Başvurabilir miyim? 2+1 mi 3+1 e mi başvurabilirim İzmir için.

  1. Merhaba;

   İzmir’ de ki evlere başvur yapabilmeniz için En az 1 yıl ikamet ediyor olmanız gerekiyor. Büyük şehirlerde 4800 net gelirin altında 2+1 e başvuru yapabilirsiniz.

  1. Merhaba,

   Büyük şehirler için 4800 tl altı dar gelir (2+1) Küçük şehirlerde ise 4500 TL dar gelirli olarak hesaplama yapılmıştır.

 22. Meraba iyi gunler ben özel bir fabrikada çalışıyorum ve maaşım 2000 üzerime kayıtlı bir evim yok tokiye basvuru yapmak istiyorum bursada projeler hangi ilçelerde var basvuru için nereye gitmem gerekiyor bilgi verirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  1. Merhaba,

   Ziraat ve halk bankaları başvuruları alıyor. Bursa projeleri ise;

   BURSA – NİLÜFER BURSA İLİ NİLÜFER İLÇESİ İRFANİYE MAHALLESİ TOPLU KONUT PROJESİ Alt Gelir-Orta Gelir

 23. Kastamonu da ikamet ediyorum.Konya nüfusuna kayıtlıyım.Konyadaki projelerden birine başvurmak istiyorum.Gelirimiz 4500 üstü olduğu için normal Toki ye basvuru yapacagız.Başvuruyu Konya ya da Ankara için yapabilir miyim

  1. Merhaba,

   Kütük Konya iline kayıtlı olduğu için Konya ya başvuru yapabilirsiniz. Ancak Ankara ya başvuru yapmanız mümkün değil.

  1. Merhaba,

   KONYA – BEYŞEHİR KONYA BEYŞEHİR HACIAKİF MAHALLESİ 405 KONUT EMEKLİ GRUBU TOPLU KONUT UYGULAMASI
   KONYA – SELÇUKLU KONYA SELÇUKLU ARDIÇLI 1.057 ADET TOPLU KONUT UYGULAMASI
   KONYA – YUNAK KONYA YUNAK 2. ETAP TOPLU KONUT UYGULAMASI
   KONYA – AKÖREN KONYA AKÖREN AĞALAR MAHALLESİ (Akören 3. Etap) TOPLU KONUT UYGULAMASI
   KONYA – HÜYÜK KONYA İLİ HÜYÜK İLÇESİ 2. ETAP TOPLU KONUT UYGULAMASI

 24. Selamın aleyküm abi benizmir de yaşıyorum maaşım 3000 ama asgari ücret görünüyor maaşım tokiye başvuru yapabilir miyim cevap verirseniz sevinirim

  1. Merhaba,

   Asgari ücret gözüküyor ise 2+1 ler içinde müracaat etme hakkınız var. 22 Mart’ a kadar başvuru yapabilirsiniz.

 25. Merhabalar kemal paşa toki için ziraat bankasına gittin internet üzerinden yapacaksınız diyorlar engelliyim yardımcı olurmusunuz ayrıca kemalpaşa harici diğer ilçe lerde ne zaman başvurular var

  1. Merhaba,

   En az %40 Engelli Vatandaşlar 08 – 12 Nisan 2019 tarihleri arasında başvuru yapacaktır. Keşke ziraat bankası şubede ki arkadaşlara sorsaydınız acaba başvurudaki ödenecek peşinatı internetten nasıl gönderebilecektiniz. Siz yine de Yakınınızda Halk bankası varsa oraya da bir uğrayın.

  2. Annem babamdan dolayı emekli maaşı alıyor başvurusu hangi tarihte oluyor

  1. Merhaba,

   Tekirdağ çorluda da proje mevcut

   TEKİRDAĞ – ÇORLU TEKİRDAĞ İLİ ÇORLU İLÇESİ MUHİTTİN MAHALLESİ TOPLU KONUT PROJESİ Talep Toplama Alt Gelir-Orta Gelir 06.03.2019 – 19.04.2019
   TEKİRDAĞ – ÇORLU TEKİRDAĞ İLİ ÇORLU İLÇESİ NUSRATİYE MAHALLESİ TOPLU KONUT PROJESİ Talep Toplama Alt Gelir-Orta Gelir 06.03.2019 – 19.04.2019

  1. Merhaba,

   İzmir de de sosyal toplu konut projesi mevcut;

   İZMİR – TORBALI İZMİR İLİ TORBALI İLÇESİ AYRANCILAR TOPLU KONUT PROJESİ
   İZMİR – ÖDEMİŞ İZMİR İLİ ÖDEMİŞ İLÇESİ ZEYTİNLİK MAHALLESİ TOPLU KONUT PROJESİ
   İZMİR – ALIAĞA İZMİR İLİ ALİAĞA İLÇESİ TOPLU KONUT PROJESİ
   İZMİR – BERGAMA İZMİR İLİ BERGAMA İLÇESİ ZAFER MAHALLESİ TOPLU KONUT PROJESİ
   İZMİR – SELÇUK İZMİR İLİ SELÇUK İLÇESİ ZAFER MAHALLESİ TOPLU KONUT PROJESİ

 26. Kütüğüm denizlide ama 11 yıldır istanbulda ikamet ediyorum. İstanbulda toki başvurusu yapabilirmiyim

  1. Merhaba,

   Başvuru yapacağınız şehirde en az 1 yıl ikamet etmeniz yeterli. Başvuru şartını İstanbul için de Denizli için de sağlıyorsunuz.

  1. Merhaba,

   İzmir’ de de toki projeleri var. Mevcutta bulunan İzmir Kemalpaşa 679 Konut Projesi Toplu Konut Uygulamaları için başvuru yapabilirsiniz. Farklı projelerde açıklanacak.

  1. Merhaba,

   Evet tüm ziraat şubelerine başvuru yapabilirsiniz.

 27. Ben engelliyim müracaat etmek istiyorum fakat rize ve trabzonda sosyal konut projesi var mı yeri neresidir bunun hakkında bilgi almak istiyorumm

  1. Merhaba,

   67 ilde Sosyal konut Toki yapılacak. Bunların içinde Rize ve Trabzon da mevcut. Ziraat bankası veya Halk bankasına başvuru da proje detaylarına ulaşabilirsiniz.

 28. Kocaeli darıcada oturuyorum aslen uşaklıyım uşaktan toki evi almak istiyorum %72 engelli raporu var uşakta toki evi alabilirmiyim saygılar

  1. Merhaba,

   Katılım şartlarında;

   Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir), şartı var.

   Kütüğünüz yani nüfus iliniz Uşak ise orada bulunan projeler için müracaat edebilirsiniz. Oradaki şubelere gitmenize gerek yok Darıca şubesinden de başvuru yapabilirsiniz.

  1. Merhaba,

   İzmir’ de de toki projeleri var. Mevcutta bulunan İzmir Kemalpaşa 679 Konut Projesi Toplu Konut Uygulamaları için başvuru yapabilirsiniz. Farklı projelerde açıklanacak. Yapılan açıklamaya göre bu kapsamda İzmir de 2500 konut yapılacak. Bu konutlar için başvurular alınmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu