• Ziraat Bankası TOKİ Başvurusu


  Türkiye hızla nüfusu artan bir ülkedir. Nüfusun artmasıyla beraber kentleşme sürecinde de olan bir ülke. Konut talebi hızla arttığı için, konut talebini karşılamak amacıyla 1984 yılında TOKİ kurulmuştur. Konut taleplerini planlı olarak ve hızlı bir şekilde karşılayan TOKİ, başvuru yapan bireylerin gelir düzeylerini ve proje tipini kontrol ederek yanıt vermektedir. TOKİ, bu sayede büyük şehirleri rahatlatarak depreme dayanıklı evler üretiyor. Ziraat Bankası, TOKİ ile işbirliği yaptığı için konut almak istiyorsanız başvurularınızı Ziraat Bankası aracılığıyla yapabiliyorsunuz.


  TOKİ’den Ev Almak İsteyenlere Ziraat Bankası Kredisi

  Eğer ev sahibi olmak istiyorsanız fakat geliriniz ev almak için yeterli değilse, Ziraat Bankası ve TOKİ sizi destekliyor. Ziraat Bankasının verdiği destekler; DASK sigortası, başvuru toplama, borç kapama, konut satışı, konut teslimi, konut devri ve tapu teslimi gibi hizmetlerdir. Ziraat Bankası aracılığı ile sıfır faizli kredi çekebilir ve evinizi satın alabilirsiniz. Her Türk vatandaşı başvuru yapabilir fakat başvuru yapan kişilerin dar veya orta gelirli olmaları şarttır. Yabancılar ise konut alamıyor.

  Nasıl Başvuru Yapılır? 

  TOKİ’nin yaptığı projelerin hangisinden ev almak istiyorsanız TOKİ’nin internet sitesine girip bakabilirsiniz. Buradan satın almak istediğiniz evinizin veya işyerinizin hangisi olduğuna kararınızı verince Ziraat Bankasına giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Eğer vadesiz bir hesabınız bulunuyorsa TOKİ başvurularınızı kabul ediyor.

  Eğer henüz bir hesabınız bulunmuyorsa kendinize vadesiz bir hesap açtırdıktan sonra vergi ve komisyon bedelleri ve TOKİ peşinatlarını yatırmanız gerekiyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra satış işlemleri gerçekleştiriliyor. Fakat isterseniz bankaya gerek duymadan TOKİ üzerinden vekaletiniz ile birlikte başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat bunun için TOKİ bazı şartlar koyuyor. Öncelikle vekaletiniz mutlaka yanınızda olmalı ve TOKİ’nin belirmiş olduğu komisyonları ödemeniz gerekiyor.
  tıkla sorunu sor

  Ziraat Bankası TOKİ Başvurusu İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın