E-Devlet

E-DEVLET SABIKA KAYDI

Sizler için bu seferki yazımızda da E-Devlet sabıka kaydı konusunu ele alacağız. Öncelikle E-Devlet sabıka kaydı nedir diye soracak olursanız bu soruyu şu şekilde cevaplayabiliriz.

Günümüzde resmi birçok işlemi halletmek için kullandığımız E-Devlet uygulaması burada da kendini gösteriyor. Bu uygulama sayesinde sabıka kaydı almak veya sorgulamak için illa savcılığa gitmenize gerek yok. E-Devlet sabıka kaydı sorgulama yaparak sadece T.C. kimlik numaranız ve EDevlet şifreniz ile bu işleminizi kolayca halledebilirsiniz. Bu hizmeti kullanarak Adalet Bakanlığı tarafından verilen adli sicil kaydı bilgilerinize erişebilirsiniz, bilgilerinizin bir kopyasını alabilirsiniz ve işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Bu anlattığımız işlemleri nasıl yapacağınızı ise aşağıda sırası ile anlattık.

E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama

Bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle size ait bir EDevlet şifresi ve T.C. kimlik numaranızın olması yeterli olacaktır. Aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Aşağıda sizin için verilen linke tıklayınız.
  • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Yeni açılan sayfada önce T.C. kimlik numaranızı ardından EDevlet şifrenizi yazarak giriş yapınız.
  • Önünüze gelen sayfada sisteme kayıtlı E-Devlet sabıka kaydı bilgileriniz olacaktır.

E-Devlet Sabıka Kaydı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!!

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu