• İNTERNETTEN TAPU KAYDI SORGULAMA

  Teknoloji çağında yaşamamızın gerektirdiği çağdaşlığı sağlamak için yapılan kolaylıklar tabiki saymakla bitmez. İnternet üzerinden yapamadığımız, araştırıp bulamadığımız bilgi sayısı çok azdır. Zamandan tasarruf etmek adına işlerimizi kolayca sanal ortam üzerinden halledebiliriz. Resmi işlemler içinde devlet kurumlarında saatlerce sıra beklemek yerine internet üzerinden yapmak tabi ki herkes için zamandan tasarruf anlamına gelecektir. Bu imkanı sağlayan E-Devlet hizmetleriyle birçok işimizi sıra beklemeden çok kısa sürelerde online olarak halledebiliriz. Size bu yazıda bu hizmetlerden biri olan internetten tapu kaydı sorgulama uygulaması hakkında bilgi vereceğim. İnternetten tapu kaydı sorgulama işlemiyle Tapu Sicil Müdürlüklerinde adınıza kayıtlı gayrimenkul ve taşınmazlarla ilgili tüm ayrıntı ve bilgilere rahatça ulaşabilirsiniz. Birazda internetten tapu kaydı sorgulama işlemini nasıl yapacağınızdan bahsedelim.


  İnternetten Tapu Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

  • İnternetten tapu kaydı sorgulama işlemi için lütfen aşağıda verilecek linke tıklayınız.
  • İnternetten tapu kaydı sorgulama işlemi için açılan sayfada lütfen “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.
  • Ardından internetten tapu kaydı sorgulama işlemi için karşınıza çıkan sayfada TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir.
  • E-Devlet şifresi, E-Devlet işlemleri için size özel oluşturulmuş bir şifredir. Bu şifre yardımıyla hemen tüm E-Devlet işlemlerinizi sanal ortam üzerinden kolaylıkla halledebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden 2 tl karşılığında kolayca temin edebilirsiniz. Size özel bir şifre olduğu için güvenlik açısından lütfen kimseyle paylaşmayınız.
  • E-Devlet şifresinin temininin ardından sisteme giriş yapabilmek için lütfen belirtilen yerlere sırasıyla TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
  • İnternetten tapu kaydı sorgulama işlemi için son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

  İnternetten Tapu Kaydı Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  İNTERNETTEN TAPU KAYDI SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. Ertan İpekçi dedi ki:

   TC kimlik numarasını bildiğim bir kişi binamızdan yönetim parasını ödemeden gitti. Oldukça yüklü (on aylık) borçları var. Bir gayrimenkul aldıklarından süpheleniyorum. Bu kişiye ihtar çekmem için yeni bir ev satın aldıysa tapu bilgisine (adresine) ihtiyacım var. Nasıl öğrenebilirim. Tapu sorgulamalarında o kişinin e-devlet şifresi soruluyor. Bunu ben bilemem. Ben sadece yeni ev aldıysa adres bilgisini istiyorum.
   Saygılarımla

   1. Danışma Birimi dedi ki:

    Merhaba,

    Yasal süreci başlatmadan adres bilgilerine ulaşabilmeniz mümkün değil. Ev sahibindeki kira kontratından ulaşabilirsiniz.

  2. SEVDIYE dedi ki:

   TAPUMUN IPOTEGI KALKTIMI

  3. Fatma dedi ki:

   Uzerime tapu varmi

  4. Ayşe Kavak dedi ki:

   Adıma tapulu olan evimin tapu bilgilerin öğrenmek istiyorum

  5. Muhittin Görgülü dedi ki:

   Devletimize verilen zararlar,
   Dilekcemi bilginize Saygilarimla arz ederim,Burunviran köyü-Sarioglan -Kayseride bulunan ada 144 parsel 1 , Mahkeme karariyla mera ve otlakiyelerin yeri Devlete ait olup Burunviran köyü adina Tapuya tesciline Red edilmisken bu Red kararini Yargitay 29.06.1987 tarihinde ONAMISKEN 2003 yilinda Kadostronun gelmesi ile bu yer Hüseyin Sahin tarafindan (Burunviran köyütarlalari) cikarildiktan sonra sürülüp böyültülüp 184387,-m2 cikarilmistir bu yer Zihinsel özürlü Babama kiraya verilmis yaklasik 80,-Milyar ve Avukat Bahri Egemen tarafindan 10824,-TL alinmistir, bu paralarin devletimizin Maliyesine gitmesi gerekmektedir bu kisiler Milli Emlak Md Ankardaki Mustafa ASCIOGLUNA yanlis bilgi verdiler benim yalan söyledigimi idda ettiler ben hic bir sorumda Ada101 parsel 22 den söz etmedim, Köy tüzel kisiligin kalkmasi ile Sarioglan Belediyesine gecmesinide sormadim konuyu carpitip bana dolayli cevap veriyorlar Ada 144 Parsel 1 Üsülsüz köy tüzel kisiligine gecirdiklerinden bahs etmiyorlar Üsülsüz ihale kuralarindan bahs etmiyorlar ayrica Babam Aleyhine Gemerek Kadostro Mahkesine 2013/42 sayili dosyaya Davayi acan Av Bahri Egemen bu durumu gizledi Gemerek Kadostro Mahkesine bildirilmedi Mahkeme 7.4.2016 tarihinde dava konusu yerin mera oldugundan Tarim Hayvancilik Md sordu Mahkeden bu durum GIZLENDI daha önce Ada 144 Parsel 1 Mera oldugu Mahkeyebildirilmedi Bunun disinda Bürünören köyünde DSI yaninda Hasankoca oglu mevkindeki yer sürüldü böyültüldü Mehmet Ekici ve Hüseyin Sahin tarafindan Mayis 2010 yilinda Köy Muhtari Mehmet Demir burayi bu kisilerin sürüp böyültüp yaklasik 113,-dönüme cikartildigini Sarioglan Kaymakamligina bildirdi Abuzer Taskin ve Musa Tunc refaketinde bu üsülsüzlük tesbit edildi 2010 yilindan önce ve sonra bu yerin Ercimsel degeri Devletin Maliyseine ödenmedi ve Gemerek Kadostro Mahkesindeki 2013/42 sayili dosyadan GIZLENDI Dilekcemin geregini bilgilerinize saygilarimla arz ederim bunun disinda Bilgi edinme Kanuna göre cok sayida dilekce veridim 1969 yilindan 2008 ölüm tarihine kadar Almanyada yasayan Babam Cerkez Görgülü hangi tarihte TR vardi Hazine arazisini sürdü köy merasini diye cevap alamadim Sarioglan Kaymakamligindan neden Babam Hayali olarak Hüseyin Sahin tarafindan Gemerekte görülen 2003/42 sayili dosyaya bilgi verilmedi neden Babama karsi HAYALI dava acildi Babam zihinsel özürlü olup kendini savunamadigi icin bu dava Hüseyin Sahinin Av Bahri Egemen tarafindan acildi
   Bilgilerinize Saygilarimla arz ederim Muhittin Görgülü

  Sorunuzu Yazın