• İNTERNETTEN TAPU KAYDI SORGULAMA


  SGK İŞYERİ NO SORGULAMA

  Teknoloji çağında yaşamamızın gerektirdiği çağdaşlığı sağlamak için yapılan kolaylıklar tabiki saymakla bitmez. İnternet üzerinden yapamadığımız, araştırıp bulamadığımız bilgi sayısı çok azdır. Zamandan tasarruf etmek adına işlerimizi kolayca sanal ortam üzerinden halledebiliriz. Resmi işlemler içinde devlet kurumlarında saatlerce sıra beklemek yerine internet üzerinden yapmak tabi ki herkes için zamandan tasarruf anlamına gelecektir. Bu imkanı sağlayan E-Devlet hizmetleriyle birçok işimizi sıra beklemeden çok kısa sürelerde online olarak halledebiliriz. Size bu yazıda bu hizmetlerden biri olan internetten tapu kaydı sorgulama uygulaması hakkında bilgi vereceğim. İnternetten tapu kaydı sorgulama işlemiyle Tapu Sicil Müdürlüklerinde adınıza kayıtlı gayrimenkul ve taşınmazlarla ilgili tüm ayrıntı ve bilgilere rahatça ulaşabilirsiniz. Birazda internetten tapu kaydı sorgulama işlemini nasıl yapacağınızdan bahsedelim.

  İnternetten Tapu Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

  • İnternetten tapu kaydı sorgulama işlemi için lütfen aşağıda verilecek linke tıklayınız.
  • İnternetten tapu kaydı sorgulama işlemi için açılan sayfada lütfen “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.
  • Ardından internetten tapu kaydı sorgulama işlemi için karşınıza çıkan sayfada TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifreniz istenecektir.
  • E-Devlet şifresi, E-Devlet işlemleri için size özel oluşturulmuş bir şifredir. Bu şifre yardımıyla hemen tüm E-Devlet işlemlerinizi sanal ortam üzerinden kolaylıkla halledebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi size en yakın PTT şubesinden 2 tl karşılığında kolayca temin edebilirsiniz. Size özel bir şifre olduğu için güvenlik açısından lütfen kimseyle paylaşmayınız.
  • E-Devlet şifresinin temininin ardından sisteme giriş yapabilmek için lütfen belirtilen yerlere sırasıyla TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
  • İnternetten tapu kaydı sorgulama işlemi için son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna basarak işleminizi başarıyla tamamlayabilirsiniz.

  İnternetten Tapu Kaydı Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  İNTERNETTEN TAPU KAYDI SORGULAMA İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın

  Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.