Genel

Çalışanlar için Aylık 1.170 TL Nakdi Destek Başvuruları Başladı

Aylık 1.170TL Nakdi Destek Başvuruları Başladı! Korona virüsü nedeni ile ücretsiz izine çıkartılan, kısa çalışma ödeneğinden faydalanamayan işçiler ile Mart 2020 ayından sonda işten çıkartılarak işsizlik ödeneğinden faydalanamayanlar için günlük 39,24TL nakdi ücret başvuruları başlamış bulunmaktadır. Gelen son dakika bilgisine göre nakdi ücret destek başvuruları başlamış bulunmaktadır. Herhangi bir şekilde nakdi ödeneklerden faydalanmak isteyenler adına başvuruları işveren tarafından bizzat yapılması gerekmektedir.

Diğer açıdan bakıldığında da işsizlik ödeneğine başvuruda bulunmuş ve başvuru şartları dolayısı ile başvuru şartlarını sağlamadığı için ödenek alamayanlara başvuru yapmalarına gerek bulunmamaktadır. Çalışanlara verilecek olan aylık 1.170TL nakdi ödenek için işverenler, başvuruya izin verildiği ayı takip eden her ayın 3’ne kadar başvuruda bulunabileceklerdir. İşverenler çalışanlar adına başvuruları uyg.sgk.gov.tr adresi üzerinden Isveren Sistemi üzerinden yapabileceklerdir.

Nakdi Destek Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Nakdi Destek Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak? Kısa çalışma başvurusu yapılmış fakat istenen prim şartını sağlayamadığı için hak kazanamayan bireyler için başvurular şu şekilde yapılması gerekmektedir. Başvuruda bulunmuş ve hak kazanamamış kişiler için başvurular, beyannamedeki gerekçenin ‘ücretsiz izin’ olarak güncellenmesi ve başvurunun bu şekilde yapılması gerekmektedir.  İşsizlik maaşı alamayan vatandaşlarımız için iki yöntem bulunmaktadır. Birey işsizlik ödeneğine başvuruda bulunmuş ve işsizlik ödeneği red edilmiş olanlar için tekrar bir başvuruda bulunmalarına gerek olmayacaktır. Diğer bireyler için de işsizlik ödeneği başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Nakdi Destek Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Aylık 1.170TL nakdi destek ödemesi için gerekli başvurular sağlandıktan ve başvurunun ardından onay işleminin tamamlanmasının ardından destek ödemeleri şu şekilde yapılması planlanmaktadır. Başvuruda bulunulan nakdi destek ücret desteği ilgili dönemi takip eden her ayın 8’inden itibaren ödenme işlemi gerçekleştirilecektir. Destekten faydalanan çalışanlar ve bakmakla yükümlü olduğu aile bireyleri de Genel Sağlık Sigortalı sayılacaktır. Hastanelerden ücretsiz olarak faydalanmaya devam edeceklerdir.

Başvuruda Bulunana 1.000TL Destek Para Ödemesi Yapılacak!

Yeşil Kartlılara Verilen Para ve Devlet Yardımları Nelerdir ?

Hiç Geliri Olmayanlar Kaymakamlıktan Para Yardımı Nasıl Alabilir?

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu