emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Ticket Kart Geçen Yerler ve Marketlerin Listesi

Ticket Kart Geçen Yerler ve Marketlerin Listesi
11.01.2022

Ticket kartın kullanılabildiği yerler Türkiye genelinde farklı restoran ve marketlere dağılmaktadır. Ticket kart çalışanlarına yemek vermeyen ama yemek parası sunan işletmelerde sıklıkla tercih edilmektedir. İşletme sahipleri her ayın başında çalışanlarının çalıştıkları gün sayısı kadar parayı kart içerisine yatırmaktadır.

Sahip olduğunuz yemek kartınız ile yemek molalarınızda yemek yiyebilir ya da farklı bir alışveriş gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Ticket kart geçen yerler listesini kullanabilirsiniz. Listeye ulaşmak için birden fazla yol bulunmaktadır.

Bu yollara aşağıdan detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz:

 • Ticket kartınızı kapısında “Ticket Edenred Kart” yazan her işletmede kullanabilirsiniz.
 • Kartınızı kullanmak için gideceğiniz işletmelerde bu kartın geçip geçmediğine ulaşmak için internet sitesinden yardım alabilirsiniz. Gideceğiniz restoran ya da büfenin web sitesine bakarak hangi şekilde ödeme yapabileceğinizi araştırabilirsiniz.
 • Kartın kendi internet sitesi üzerinden nerelerde kullanılabileceğine dair detaylı bilgi alabilirsiniz.
 • “Ticket Edenred” mobil uygulamasını tabletinize indirerek 2022 market listesine ulaşabilirsiniz.

Ticket Kart Nedir?

Ticket kart işletmelerin çalışanları için tanıdığı bir çeşit olanaktır. İşletmeler çalışanlarına yemek parası yatırmak için bu kartı kullanmaktadır. Kart üzerindeki numaraya göre gerçekleştirilen ödemeler günlük olarak yatırılmaktadır.

Ticket kartın özelliklerine aşağıdan ulaşabilirsiniz:

 • Ticket card yemek sırasında kullanılabilen bir çeşit para birimidir. Kart içine her ay aynı gün içinde belirli bir miktar para yatmaktadır.
 • Kart içinde yatan paralar kişinin çalışma stiline göre değişiklik göstermektedir. Eğer kişi özel sektörde full time çalışıyor ise yemek parası farklı yatmaktadır, part time çalışıyor ise yemek parası farklı yatmaktadır. Full time çalışanların alacağı aylık Ticket ücreti part time çalışanlardan çok daha yüksektir. Aradaki fark neredeyse iki kattır.
 • Ticket kart, yalnızca anlaşmalı işyerlerinde ve bayiliklerde kullanılabilmektedir.

Ticket Kart Kaç Çeşittir?

Ticket kartın çeşitleri toplamda 3 adettir Kartın farklı çeşitleri farklı amaçlar için kullanılabilmektedir. Aşağıda kartın hangi çeşidinin hangi alanlarda geçtiğine dair bilgiler mevcuttur:

 • Ticket Restoran Kart: Genel olarak kupon şeklinde verilen bu tür bazen de kart şeklinde verilebilmektedir. Türün kupon şeklinde verilenleri tek kullanımlıktır. Kuponlar tek bir alışveriş esnasında kullanılmalıdır. Kuponların ayrı iki alışveriş esnasında kullanılması ya da bölünmesi mümkün değildir. Bu tür Ticket yemek ve gıda alışverişleri sırasında kullanılabilmektedir. Yapılan alışverişlerde %8 oranında bir KDV uygulanmaktadır.
 • Ticket Car: Yapacağınız akaryakıt harcamaları için kullanmanız açısından elverişlidir.
 • Ticket Compliments: Ticket kartın bu türü giyim ve kozmetik mağazalarında kullanmanız için üretilmiştir. Alışverişler esnasında %1 oranında KDV uygulanmaktadır.
tickets1

Ticket Kart Nasıl Kullanılmaktadır?

Ticket kart kullanımı tıpkı kredi kartı ya da banka kartına benzemektedir. Kartın kullanılabilmesi için aşağıdaki adımla uygulanabilmektedir:

 • Ticket kart iş yerlerinize hazır bir şekilde gelmektedir. Kart üzerinde sizin isim ve soy isim bilginiz yer almaktadır.
 • Ticket kartınızı yeni kullanmaya başlayacak iseniz işyeriniz tarafından kartınıza para yatırıldığından emin olmalısınız.
 • İşyerinizin kartınıza para yatırıp yatırmadığına bakmak için Ticket Edenred mobil uygulamasını kullanabilirsiniz.
 • Ticket kartınızın içine para yüklendiğinde anlaşmalı bir lokantaya giderek alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kartınızın kullanımı sırasında siz belirlemediğiniz sürece şifre istenmemektedir. Bu durum kartın kaybolması durumunda içindeki paranın kolay bir şekilde harcanabileceği anlamına gelmektedir. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmak istemiyor iseniz kartınız için 4 haneli ve sadece sayılardan oluşan bir şifre belirleyebilirsiniz.

Ticket Kartın Bakiye Sorgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Ticket kart bakiyesinin öğrenilmesi için çalışanlar internet üzerinden işlem yapabilmektedir. İnternet üzerinden Ticket kart geçen yerler hakkında bilgi sahibi de olunabilmektedir. Kartınızı bir yerde kullanmak için bakiyenin ne kadar kaldığına bakmak istiyor iseniz aşağıdakileri uygulayabilirsiniz:

 • Her ay başında yatan tutarın ne kadar kaldığına MyEdenred mobil uygulaması ile ulaşabilirsiniz. MyEdenred mobil uygulamasını telefonunuzun kullandığı yazılıma uygun bir mağazadan ücret ödemeden indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra sizden kısa bir üyelik formu istenecektir.
 • MyEdenred web sitesini kullanarak da bakiye sorgusu gerçekleştirebilirsiniz. Google arama motoruna MyEdenred yazarak uygun ana sayfayı bulabilir ve istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • Yaptığınız alışveriş fişlerinin alt kısmından bakiyenizin son durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ticket Nerelerde Kullanılabilmektedir?

Ticket kartın kullanılabileceği yerler hakkında detaylı bilgiler kartın kendi sitesinde ya da mobil uygulaması içinde yer almaktadır.

Bu konu hakkında aşağıdaki bilgilerden yararlanabilirsiniz:

 • Ticket kart Türkiye genelinde aktif olarak kullanılabilen bir yemek kartıdır. Kart yemek dışında farklı sektörlerde de kullanılabilmektedir. Her sektör için kullanılan kartın türü farklıdır.
 • Kartlar türlerine uygun olarak akaryakıt istasyonlarında, marketlerde ya da lokantalarda geçebilmektedir. Bunlara ek olarak mağazalarda ve kozmetik alanlarında kullanılan kart türü de vardır. İşletmenizin size sunduğu kart çeşidine bağlı olarak uygun sektörü bulup alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Kart “Ticket MyEdenred” sembolü bulunan her işletmede geçerlidir. Para ile aynı değere sahip olan kart bakiyesi kadar ödeme gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kartın uygulaması basit bir ara yüze sahiptir. Ara yüzü kullanarak Ticket’ınızın kullanılabileceği alanlar ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Ticket Kartı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ticket kartın kullanımı normal bir banka kartı kullanımı kadar basittir. Ticket kart normal bir banka kartından daha küçük bir tasarıma sahip olup üzerinde yalnızca kişinin isim ve soy isim bilgisi ile kart numarasını barındırmaktadır.

Kartınızı kullanır iken aşağıdakilere dikkat edebilirsiniz:

 • Kartınızı kullanırken bükmemeye dikkat etmelisiniz. Kartın manyetik kısmı hassas olduğu için kırılmalara ya da bükülmelere karşı dayanıksızdır.
 • Kartınızı kullanır iken şifre belirlemeye dikkat etmelisiniz. Yukarda da bahsedildiği gibi kartın kaybolması ya da çalınması gibi durumlarda korunabilmesi açısından şifre önemlidir. Şifrenizi kartınızı kullandığınız işyerlerinden belirleyebileceğiniz gibi internet üzerinden de belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz şifre 4 hanede oluşmalıdır ve birbirini tekrar etmeyen sayılardan meydana gelmelidir.
tickets2

Ticket Geçen Marketlerin Listesi

Ticket kartın kullanıldığı market isimleri her yıl Edenred firması tarafından güncellenmektedir. 2022 yılı itibari ile kartın Türkiye genelinde kullanılabileceği restoran isimleri aşağıdaki şekildedir:

 • Onur Market
 • Rammar
 • Kim Market
 • Migros
 • Happy Center
 • CarrufourSA

Kartlar yalnızca yukardaki marketlerde yüz yüze kullanılmakla kalmamakta aynı zamanda online ödemeler için de kullanılabilmektedir. Alışverişlerini yukardaki şirketlerden kart ile yapmak isteyen kişiler gıda ürünleri için %8 oranında bir KDV almaktadır. Sayılan marketlerin bünyesinde mutlaka Ticket pos cihazı yer almaktadır. 

İnternet Üzerinden Ticket Restoran Bilgisine Ulaşma

Ticket geçen restoranlara internetten ulaşmak isteyen kişiler Ticket internet sitesine giriş yapabilir. Ticket kart geçen yerler ile ilgili detaylı bilgi internet sitesinde mevcuttur. Ayrıca kart uygulamasını da aşağıdaki mağazaları kullanarak indirebilirsiniz:

 • IOS store
 • Android store

Yukarıdaki mağazalardan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Myedenred uygulaması sayesinde üye market ve işyerlerine ulaşabilirsiniz. Uygulama üzerinden QR Kod ile giriş yapabilir ya da NFC bazlı EdenredPay işlemini seçerek yapacağınız alışverişleri temassız bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamanın sizler için sunduğu artılar bunlarla da sınırlı değildir. Uygulama sizler için yaptığı yenilikleri güncel olarak bildirim vermektedir. Ayrıca Ticket kart kullanımına yeni eklenen restoranların isimleri ve bu restoranların adres bilgileri de uygulama üzerinden bildirim olarak sizlere ulaşmaktadır.

Ticket Kart Bakiye Para Sorgulama ve Nakite Çevirme

Sodexo Bakiye Para Sorgulama ve Nakite Çevirme

Multinet Bakiye Sorgulama ve Nakite Çevirme

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.