Engelli

Heyet Raporu Nasıl Alınır, Tam Teşekküllü Sağlık Raporu

Heyet raporu almak isteyen vatandaşların öncelikle tam teşekküllü ve Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış bir hastanede muayene olmaları gerekmektedir. Heyet raporu alabilmek için birçok bölüme gidilmesi ve bu bölümlerde muayene olunması gerekmektedir.


Heyet raporu almak için belli miktarda bir paranın hastaneye yatırılması gerekmektedir. Ödeme işleminden sonra muayeneler başlatılır. Her hastanede bulunan ve bulunması zorunlu olan heyet tarafından rapor hazırlanarak, kişiye teslim edilir. Heyet rapor ücretleri her yıl artış göstermektedir. 2020 yılında da artış gösteren heyet raporlarının ücretleri her yıl değişmektedir. Ayrıca tedavi olunan hastaneye bağlı olarak da heyet rapor ücretleri artabilir ya da azalabilir.

Heyet Raporu Nedir?

Heyet raporu bir hastanede yer alan ve temel sağlık problemleri ile ilgilenen bölümlere giderek tedavi olunmasıdır. Tek bir bölümden alınan raporu değil muayene olunan tüm bölümlere ait raporun genel adı heyet raporudur.

Heyet raporu kurum ve kuruluşlar tarafından işe başlama sırasında talep edilebilen bir sağlık raporudur. Heyet raporu alan bir kişinin hemen hemen 7 – 8 adet bölüme giderek tedavisi olması gerekmektedir. Tedavi olunan tüm bölümlerin raporlarının tek bir rapor haline getirilmesi ve kurul tarafından onaylanmasına heyet raporu denilmektedir.

Heyet Raporu Nasıl Alınır?

Heyet raporu nasıl alınır sorusu uzun yıllardır sorulan bir sorudur ve heyet raporu tam teşekküllü hastanelerden alınan bir rapordur. Rapor alınacak olan hastanenin tam teşekküllü olmasının yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.

Heyet raporu alacak kişiden, bir matbu dilekçe doldurulması istenir.

Bu dilekçede sizden istenilen bilgiler ;

 • İsim ve Soyisim
 • Heyet raporu alacak kişinin iletişim bilgileri
 • Raporun talep edilme nedeni (Detaylı bir şekilde yazmanız gerekecek)
 • Heyet raporu alacak kişinin varsa eğer sağlıkla ilgili özel durumu yazılmalı

Hastanelerde yer alan heyet tarafından rapor onaylandıktan ve rapor ücreti yatırıldıktan sonra heyet raporunu kişi teslim alabilir. Heyet raporu alabilmek için belli bir ücretin ödenmesi gerekmektedir. Bu ödeme işleminin ardından kişi heyet raporu almak için tedavi olabilir ve son aşamada ise rapora ulaşabilir.

Heyet Raporu İçin Tedavi Olunan Bölümler

Heyet raporu almak için hastanelerde yer alan birçok bölüme gidilmesi gerekmektedir. Bu bölümlere tedavi olduktan sonra tüm raporlar tek bir rapora dönüştürülür. Bu rapora ise sağlık raporu ya da heyet raporu denilmektedir.

Heyet raporu için tedavi olunması gereken bölümler ise şu şekilde sıralanabilir;

 • İç hastalıklar bölümü
 • Genel cerrahi bölümü
 • Göz bölümü
 • Kulak, burun, boğaz bölümü (KBB)
 • Nöroloji bölümü
 • Ruh sağlığı bölümü başta olmak üzere temelde 6 bölüme tedavi olunmaktadır. Bazı hastanelerde bu bölüm sayısı artmakta ya da azalmaktadır. Ancak isimler değişse bile raporda yer alan bölümler genellikle aynı kalır.

Heyet Raporuna Neden Heyet Raporu Denilir?

Sağlık raporuna heyet raporu denilmesinin sebebi bir heyet ekibi tarafından verildiği için rapora heyet raporu ismi verilmiştir. Her hastanede bulunması zorunlu olan bir heyet takımı yer almaktadır. Sağlık raporları ve diğer işlemler için bu heyetin onayı olması gerekmektedir. Ancak verilecek olan sağlık raporu için sadece heyetin imzası ve onayı yeterli değildir.

Hastanede bulunan baş hekim tarafından onaylanması gerekmektedir. Eğer baş hekim rapor sırasında orada değilse yetki baş hekim yardımcısına geçmektedir. Heyeti oluşturan ekipte her bölümden bir adet uzman doktor yer almaktadır. Raporların ve diğer işlemlerin daha objektif ilerleyebilmesi için her bölümden 1 kişi ile sınırlama yapılmıştır. Bazı hastanelerde heyet üye sayısı 7 ya da 8 kişi iken bazı yerlerde bu sayı 3 ya da 4 uzman doktor ile sınırlandırılmıştır.

Heyet Raporu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Heyet raporu için hangi hastaneye gideceğine karar veren vatandaşın, hastaneye gittikten sonra yazılı başvuruda bulunması gerekmektedir. Çok kısa bir şekilde heyet raporu istediğini ve hangi sebep ile istediğini belirleten bir dilekçe yazmalıdır. Heyet raporu için dilekçe yazdıktan sonra hastanenin muhasebe bölümüne ya da dilekçenin teslim edildiği bölüme heyet raporu için ödeme yapılması gerekmektedir.

Bazı hastaneler dilekçe yerine form vermektedir ve kişiden bu formu doldurmasını istemektedir. Dilekçe yerine geçen bu formlar aracılığı ile de başvuru yapılabilmektedir. Okul için heyet raporu almak isteyen öğrencilerin de başvuru aşamasında aynı adımları takip etmesi gerekmektedir.

2020 Heyet Raporu Ücreti Ne Kadar?

Heyet raporu ücreti yılında da artış göstermiştir ve her yıl artış göstererek devam etmektedir. Heyet raporu Türkiye Cumhuriyeti Devlet Hastaneleri için ayrı ücretlendirilmektedir. Özel hastanelerin heyet raporu ücretlendirmesi ise kendi şartlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Özel Hastanelerin Heyet Raporu Ücretleri ;

 • Özel hastenelerde heyet raporu 100 Türk Lirası ile 300 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Devlet Hastanelerinin Heyet Raporu Ücretleri ;

 • Devlet hastanelerinde heyet raporu ücreti 100 Türk Lirası İle 150 Türk Lirası arasında değişmektedir.

Heyet Raporu Ücretini Etkileyen Diğer Faktörler ;

 • Giriş ücreti,
 • Tedavi ücreti,
 • Evrak ücreti

gibi ek ücretleri de hastanelerin talep etme hakları mevcuttur. Özel hastaneler ise tüm ücretleri de dahil ederek heyet raporu ücretini belirlemektedir. Heyet raporu ücretleri her sene değişmekte olup güncel faiz, döviz ve vergi oranları göz önünde bulundurularak düzenli bir artış göstermektedir.

Heyet Raporu Kaç Gün İçinde Alınır?

Heyet raporu kaç günde alınır sorusu çok merak edilen sorulardan biridir. Heyet raporu heyetin durumuna bağlı olmak üzere en fazla 7 iş günü içinde teslim edilmektedir. Eğer devlet hastaneleri aracılığı ile heyet raporu alınacak ise bu süre 3 ila 4 iş günü arasında değişiklik göstermekte ve bekleme süresi düşmektedir.

Heyet raporları hastanelerden öğleden sonra teslim alınabilen bir rapor türü olup, raporun oluşumunda çok fazla beklenmemektedir. Resmi süre 7 iş günü olarak belirlenmiş olsa dahi en az 3 gün içinde raporunuz hazır hale gelmektedir.

Heyet Raporu Ne İçin İstenir?

Heyet raporu genellikle yeni bir işe başlarken istenmektedir. Heyet raporunu isteyen birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır.

Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Askerlikten muaf olma işlemi için heyet raporu istenmektedir.
 • Yeni bir işe başlarken sağlık raporu istenmektedir.
 • Yurt dışına çıkış için istenmektedir.
 • İş yerinden zorunlu izin alınması gereken durumlar için iş yeri tarafından heyet raporu talebinde bulunulabilir.
 • Engellilik durumları için heyet raporu istenmektedir.
 • Sürekli ilaç kullanmak zorunda olan kişiler için heyet raporu zorunlu tutulabilir.
 • İşitme engelliler için heyet raporu istenebilir.
 • Uzun süreli dinlenme gerektiren hastalıklar için ve bu dinlenme süresi sebebi ile kurum tarafından heyet raporu istenebilmektedir.
 • Protez durumları için heyet tarafından onaylanan sağlık raporu istenebilmektedir.

Heyet Raporu Almak İçin Gerekli Belgeler Nedir?

Heyet raporu almak için başvuru yapıldığında bazı belgeler istenmektedir. Hastaneler tarafından istenen bu belgeler her yerde geçerli olan ve değişmeyen evraklardır. Heyet raporu için istenen belgeler ve başvuru formu ya da dilekçesi ile heyet raporu için hastaneye başvuru yapılabilmektedir. Başvurunun kabul edilmesi için ücretin de başvuru esnasında yatırılması ve makbuzunun alınması gerekmektedir.

Heyet raporu almak için istenen belgeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Türkiye Cumhuriyeti kimliği ve kimlik fotokopisi
 • 4 adet vesikalık fotoğraf istenmektedir ancak bazı hastaneler 2 adet vesikalığı yeterli bulmaktadır.

Heyet raporu almak için yazılan başvuru dilekçesi ya da hastane tarafından verilen heyet raporu başvuru formunun aslı ile birlikte başvuru yapılması gerekmektedir.

Heyet Raporu Süresi Ne Kadar ?

Heyet raporunun süresi, hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Verilen heyet raporunun üzerinde geçici süreyle ibaresi yer almaktadır. Eğer bu ibare ile bir rapor verildiyse, bir sonra ki kontrol süreniz de rapor da belirtilmiştir.

Silahlı/Silahsız Özel Güvenlik Sertifikası Nasıl ve Nereden Alınır

Ustalık Belgesi Nasıl Alınır

Nikah Memuru Nasıl Olunur

İlgili Makaleler

180 Yorum

 1. Merhaba babamda kalça cikikligi var doğuştan ayağı aksıyor ama kısalık kaç cm bilmiyorum onun harici yüksek tansiyon var dr ilaç başlayalım demişti babam kabul etmedi rapor derecesi kaç olur acaba teşekkür ederim

  1. Merhaba,

   Verdiğiniz bilgilere göre kısalık 5 cm b-ve üzerinde ise oran çıkabilir. Bu raporla da engel muafiyetlerinden yararlanabilirsiniz.

  2. Merhabalar ben bundan 4 ay önce askerdeydim askerlik sürecim kötü geçti bu süre de izine geldim çok sinirli hal içerisindeydim annemin zoru ile psikiyatri ye gittim psikiyatri ilaç yazdı onları kullanmadım bile askerliğim bitince iş için özel güvenliğe başvurdum herşey olumlu onaylandı sadece psikiyatri de kaydım olduğu için bana olumsuz dediler heyete gideceğimi söylediler benim hiç bi sağlık sorunum yok ve işe ihtiyacım var heyetten olumlu sonuç alamazmıyım Sonunçta beni bi teste koymaları gerekmezmiydi sadece kaydım var diye olumsuz oldu

  3. Merhaba,

   İnsanların dönemsel ruh hali değişebilir. Heyet raporundan sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum. Olumsuz rapor çıkmaz.

 2. Merhaba ben mitral kapak hastasiyim orta ve ileri derece de, doktor ameliyatlık degil suan için dedi ve ilaç kullanıyorum. Aynı zamanda bi kaç küçük rahatsızlığım var bel düzleşmesi, reflu başlangıcı ve ben kpss sınavına hazırlanıyorum bu rahatsızlıklarımdan dolayı ben ne yapabilirim heyet raporu vs hiçbir bilgim yok ekpssden yararlananilirimiyim veya yararlanabilcegim baska bir şey varmi acaba

  1. Merhaba,

   Verdiğiniz bilgilere göre % 40 ı bulacak bir rapor çıkma ihtimal, çok zor. Bu nedenle Ekpss ye girmeniz zor gözüküyor.

 3. Merhaba benim sorum bi yakınım da tansiyon şeker parkinson ve diyaliz için fistül takıldı henüz diyalize girmiyor buna nasıl bir aylık bağlanılabilir ve ya bakım aylığı alabilir mi teşekkürler

  1. Merhaba,

   Eğer bir geliri yok ise en az % 40 engelli raporu alarak 2022 engelli maaşı alabilir. Ve diğer indirimlerden yaralanabilir. Bakım aylığı alabilmesi için ağır engelli raporu olması gerekiyor. Bunu da zorunlu ihtiyaçlarını tek başına karşılayamaması durumunda veriyorlar.

 4. Merhaba 4 yıldır depo çalışanıyım bütün gün aktif olarak çalışıyorum beden işçisiyim boyun düzleşme, bel fıtığı ve omuz sıkışması meydana geldi zar zor çalışmaktayım tazminat vermiyorlar nasıl bir yol izlemeliyim
  Teşekkürler

  1. Merhaba,

   Hastaneye bu şikayetlerinizle giderek ağır işlerde çalışamaz raporu alırsanız sağlık nedenleri ile tazminat alma hakkına sahip olursunuz.

 5. Merhaba. Benim babam koah hastası günde 16-20 saat oksijen alıyor. Ben başka bir şehirde kadrolu öğretmenim. Babamın ihtiyaçlarını karşılamak için yanına gelmek istiyorum. Tayin dönemine 5 ay var. Bu süre için babamın yakın bakıma ihtiyacı olduğuna dair ve bakımını benim üsteleneceğime dair heyet raporu almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim ve bu rapor çıkar mı öngörünüz nedir? İyi çalışmalar, kolay gelsin.

  1. Merhaba,

   Heyetten babanıza ağır engelli raporu çıkması gerekiyor. Zorunlu ihtiyaçları tuvalet ev banyo gibi kendi başına yapabiliyor ise çıkmayabilir. ancak yine de % 70 lerde bir oran çıkabileceğini ön görüyoruz. Heyete girmesinde fayda var.

 6. Merhaba lise öğrencisiyim okullar başladığında 2kolumda kırılmıştı. Doktor 20gün rapor verdi ama özürlü devamsızlıklarımı doldurdu 5-6günde randevularıma gittim 3günde kaçtım devamsızlığım doldu. Artık okula geliceksin diyorlar ben bunun için heyet raporu başvurusunda bulunsam heyet raporu alabilir miyim? Eğer 1gün daha gitmezsem sınıfta kalıcam. Cevap verirseniz sevinirim iyi akşamlar.

  1. Merhaba,

   Kol kırığı eğer yazı yamanızı etkiliyor ise heyete girip rapor alabilirsiniz. Aksi halde heyet rapor vermez.

 7. uzun zamandır boğazımda sorun yaşıyorum akut sinüzit var kronik şekilde alerjik rinit kusma vs.oluyor o yüzden sürekli antibiyotik alerji hapı tarzı haplar kullanıyorum bazı günler okula gidemiyorum şimdi vücudumda yaralar çıktı dudaklarım patladı genital bölgemde yaralar çıktı yürümekte zorluk çekiyorum konuşurkende cildiye doktorum 10 günlük rapor verdi ama okulda raporlu devamsızlığın süresi 20 gün imiş benim bu raporum girilir ise sınıf tekrarına kalıyormuşum yürüyecek halim yok ama bana gelmezsen sınıfta kalırsın diyorlar bunun için heyet raporu alma imkanım varmı cildiye kliniğinden giriş yapıp çünkü mikrop kaparım diye korkuyorum doktorumda zaten o yüzden 10 günlük rapor verdi ama bunun için ne yapmalıyım heyet için başvursam alma şansım varmı devamsızlık arttırımı için?

  1. Merhaba,

   Devam eden bir rahatsızlığınız var ise yine cildiye doktoruna başvuru yaparak heyet raporu için randevu alabilirsiniz.

 8. Merhaba iyi günler adım Burak ben situs inversus totalis hastasiyim. Bütün organlarımin yeri değişik heyet raporu başvurusunda bulundum ekpss ye girmek için bana göğüs bölümünde ultrason çekilmemi istediler çekildim verdim 17ocak ta heyet görüşmesine gelirsiniz dediler. Anlmadim yani raporu alabilir miyim heyette ne sorabilirler ?

  1. Merhaba,

   Heyette tüm dalın doktorları görüş bildirecek ve raporunuzun oranı belirlenecek.

 9. Merhaba
  4 yerde Boyun fitigim ve ileri derece de damar reflüsü tanisi konuldu vardiyali calismaz raporu almak istiyorum. Bu sikayetlerim.icin nasil bir yol.izlemeliyim
  Tsk

  1. Merhaba,

   Öncelile fizik tedaviden randevu alıp heyete girmek istediğinizş belirtmelisiniz. Sonraki süreçleri hastane ayarlayacaktır.

 10. Merhaba babam 20 gün önce evde kalp krizi geçirip önce okmeydani SSK hastanesine sonrasında anjiosu için aynı gece Koç Üniversitesi Kastanesine kaldırıldı. Anjiosu yapıldıktan sonra beyinde yaygın bir hasar olduğu için uyanamadı ve şimdi bilinci kapalı bakim hastasi eve çıkma sürecimiz yaklaştı . SSK nin bizim için yatak yardımı solunum desteği cihazı bakim ücreti gibi konularda yardım sağlaması için kurul raporu olması gerekiyormuş . Alacağım kurul raporu Koç Üniversitesi Hastanesinden olursa uygun oluyormu.Aksi takdirde burdaki epikrizi goturerek herhangi bir devlet hastanesinden bu raporu cikarabiliyormuyum. Hastam derin komada bakim hastasi olduğu için hastane değiştirmem benim için büyük risk . Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim . Yardımınız için teşekkür ederim

 11. Mrb hocam 4 yil dir pres dokum işi yapan fabrikda çalışıyorum
  Burda egzama denilen yaralar çıktı el ve çeşitli bölgelerimde ve gün geçtikçe hastalik çoğalıyor bu heyet raporu almama değermi acaba boşa vakit harcamiyim teskrler cvb

 12. Diyanet işleri başkanlığında Müezzin kayyım olarak görev yapmaktayım.Bende doğuştan beri kekemelik var ve toplum önünde mesleğiminicra etmede çok zorlanıyorum ve bundan dolayı din hizmetlerindeyken yardımıcı hizmetlere (Hizmetli)kadrosuna geçtim ve çok ezildim üniversite mezunuyun ve hafızım.2015 yılında Afyon Araştırma hastanesinden 1 sene imamlık müezzinlik yapamaz raporu aldım şuan hizmetlililkten tekrar müezznliğe geri geçtim ama cemaat önünde dilim tutulup kalıyor tekrar heyet raporu alıp başka kuruma yada yine diyanette Kuran kursuna görevlendirilmek için heyet raporu isteniyor nasıl bir yol izlemem gerekir Kekemelik benim için bir kabus oldu hayatımı zehir etti Cuma günü gelecek hutbeye çıkacam diye çarşambadan düşünmeye başlıyorum bana yardımcı olun tekrar raporu alma imkanım varmı elimde 1 sene geçerli olan heyet raporum duruyor teşekkürler.

  1. Merhaba,

   Oluşan farklı bir rahatsızlık söz konusu olduğu için heyete yeni rapor için başvurma imkanınız var.

  2. Merhabalar ben hastanede çalışıyorum ağır işimden dolayı kadın doğum bana tek imzalı rapor verdi doktor süreklı ağrı kaldırmayacaksın dikkat edeceksin süreklı ağrım var ben yogun bakımda çalışıyorum süreklı ferçlı hastalara pozusyon verılıyor banyoları yaptırılıyor kurum ise üç imzalı olmazsa bızım yapabılecek hiç bır durumumuz yok doktorda ağrı kaldırmaya devam edersen ameliyat olma durum olur dedı ama bır türlü doktor üç imzalı raporu varmıyor ne yapmam gerekiyor

 13. merhaba annem saglık problemlerinden dolayı calısamıyor, heyet raporunu alabilir mi? İs yerinden kendi ayrılarak tüm haklarını alabilir mi?

  1. Merhaba,

   Raporda çalışmaya elverişsiz ibaresi olur ise işten çıkarak haklarını alabilir.

 14. merhaba;
  sağlık kurulu raporu almak için hastaneye randevu almadan gidebilirmiyiz ? yada bu bu işlem ordu devlet hastanesi için nasıl işliyor ? bilgilendirirseniz sevinirim.

  1. Merhaba,

   Rahatsızlığınızın karşılığı geldiği dalın polikinliği için randevu almanız gerekmektedir.

  2. Merhaba
   Mental reterdasyon olan çocuğumun vasisliğini abisine vermek istiyorum guatır ve fıtık hastasıyım heyet raporu almam gerekiyor almam mümkün mü

 15. merhaba, heyet raporu içi başvuru yaparken birden fazla sebeb( ötv indirimi, emeklilik, vergi indirimi gibi ) için rapor talep edilebilir mi

  1. Merhaba,

   Raporunuzda oran belirlenir ayrıca ( ötv indirimi, emeklilik, vergi indirimi gibi ) ibareler bulunmaz. Si aldığınız orana göre bu hakların hangilerinden faydalanacağını belirlersiniz.

 16. Merhaba 2 dir yazıyorum ama cevaplamıyorsunuz. Ben 1 yıldır düzensiz son 4 aydır ise tani konuldu ve düzenli psikiyatriye gidiyorum. .doktorum heyete girmem için 6 ayımi tamamlamami söledi. Başka doktora gittiğimde ise beklemem gerekmediğini heyete hemen girebilcegimi söledi bunlardan hangisi doğru acaba?

  1. Merhaba,

   doktorunuz bir tedavi yolu izlemiş olabilir. Ancak istediğiniz zaman girebilirsiniz. Sürekli olduğunun tescillenmesi için söylenmiş olabilir.

 17. Merhaba hocam. Tip 1 diyabetliyim ve askerden muafım. Kan şekerim aç ve tok her zaman normalin üstünde çıkıyor. Sağlık raporu için heyete gireceğim. Sizce heyet sonucu %40 çıkar mı?

  1. Merhaba,

   İlaçla seviyesi düzenlenebilen bir şeker hastalığınız var ise engel oranı % 40 ı bulmaz.

  1. Merhaba,

   Sağlık sorunu olmadığına dair bir heyet raporu size verilecektir.

 18. Üniversite kaydına çok az kaldı. Heyet raporunu acilen almam gerek. İşlemler ne kadar sürer? Aciliyete göre hızlandırılabilir mi?

  1. Şehit Sait ertürk devlet hastanesi 200 lira dedi nasıl sağlık raporu devlette ücretsiz anlamadm

  2. Benim eşim bel fıtığı ameliyatı oldu 3 tane dokturun onayıla rapor verildi heyet raporumu oluyor 1 ay çalışmıcak

 19. Size iki kez derdimi sorunumu yazdim bırakın cevap vermeyi yayinlamadiniz bile.madem cevaplamiyorsunuz kapatin bu siteyi,yaziklar olsun.

  1. Erdinç bey merhaba,

   Her gün yüzlerce soru geliyor. Biz de danışma birimi olarak sırayla yanıtlamaya çalışıyoruz. Bunu da 3,4 cümle size cevap vermek için 300 – 400 tl talep eden danışma ofisleri gibi yapmayıp. Ücretsiz yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunun için mi kapatalım siteyi. Sorunuzu 23 ünde yazmışsınız. Günlerce cevap bekleyen sorular da olabiliyor. Çünkü hatalı cevap verip insanları yanlış yönlendirmek istemiyoruz. SSK.Biz ailesi olarak Takdiri size bırakıyoruz.

  2. Danışma Birimine…
   “Devlet hastanelerine heyet raporu için para ödemenize gerek yok.” demişsiniz. Hangi devlet hastanesi para talep etmiyor çok merak ettim. Devlet hastanelerinde heyet raporu ücreti 200 TL’dir ve hiçbir şartta (çok fakir, çok muhtaç demeden) bu ücretten taviz verilmemektedir. Özel hastaneler kesinlikle daha avantajlıdır. Heyet raporu alacaklara tavsiyem, bulundukları yerde özel hastaneleri tek tek arayıp fiyat sorsunlar.

 20. Merhaba tip 1 diyabetim üniversitede tıp okumak istiyorum heyet raporu isteniyormuş.Tıp okumam için bir engel çıkartır mı şeker hastalığı ?

 21. Merhabalar efendim.7 yildir ozel sektörde calisiyorum ve yapmis oldugum isin niteliginden kaynaklanan rahatsizliklarim var.kalite sorumlusuyum sabit noktaya bakmaktan göz kurulugum ve egik durmaktan boyun fıtigim,dizlerimde menuskus var,bir de işimiz kimyasalla ilgili oldugu icin alarjik astim ve koah baslangici var.bu rahatsizliklardan dolayı heyet raporu alsam kidem tazminatimi alabilirmiyim?

  1. Merhaba,

   Bu hastalıklardan dolayı bu işi yapmanızda sakınca olduğuna dair heyet raporu alabilirseniz. İşyeriniz başka bir işte görevlendirebilir. Görevlendirmek istemeyip çıkartırsa kıdem tazminatı alabilirsiniz.

  2. Merhabalar. Epilepsi hastalığı teşhisi konuldu ve araç kullanmamda yasakladı doktorum. Bu rahatsızlığımdan dolayı iş görememizlik heyet raporu alabilirmiyim

 22. merhaba üniversite kayıtım için heyet raporu gerekiyormus gözlerim miyop 4 numara heyet raporu alabilir miyim?

 23. Behçet hastasıyım göz cilt romotizmal rahatsılığım var remiked ilaç alıyorum damardan rapor oranı kaç olur sagılar

 24. 15 yıldır tip bir diabet tim insülin kullanıyorum böbrek te protein kaçağı var ilaç kullanıyorum inmemiş testis var o bölgede lezyon lar var daha tedavi görüyorum vergi indirimi raporu alabilir miyim

 25. Merhaba vazife malullüğü, 2001 de yedek subay öğretmenlik dönemimde trafik kazası geçirdim, hastalığım 7 ay sürdü, hastaneden taburcu olurken askerliğe elverişli değil sağlık raporu almadan taburcu edilmişim, milli eğitim bünyesinde olduğumuz için normal terhis yazmışlar ama terhis belgemde de 2 ay sağlık raporlu diye askerlik uzamış. Şimdi sgk ben den terhis den önce askerlik görevimi yapamayacağımı dair kesin işlemli sağlık kurulu raporu istiyor. Bütün hastane kayıtlarım var aynı hastaneden geçmişe yönelik almadığım bu sağlık raporunu alabilir miyim. Benim şuanda 2019 da askeri hastaneden aldığım askerliğe elverişsizdir diye sağlık raporum var.

 26. merhaba ben çalıştığım sektörde bel fıtığı oldum ağır iş yapamıyorum işe girerken sağlık raporumda sorun yoktu 3 senedir çalışmaktayım uzun süre ayakta duramıyorum ağır iş yapamıyorum benden ağır iş göremez raporu istediler doktor verdi götürdüm şimdide heyet raporu istiyolar heyet raporuna başvurdum doktor yönlendirdi sizde heyet raporu alabilirmiyim belimdeki fıtık patlama aşamasındaymış patlarsa felç kalma durumun varmış heyet raporu verirlermi sizce teşekürler

  1. Bende bel fıtığı ameliyatı oldum.2ay çalıştıktan sonra,işime geri döndüm.fakat bana tolerans tanınmadı.tekrar belimi zorlayarak çalıştım.ama iyi yapmadım.sonra kafama tak etti.doktorum bakırköy Sadi konukta görev yapıyor.ona gittim dedim.oda bana beden gücü gerektiren işlerde çalışması sakıncalıdır yazılı kâğıt verdi.bunu muhasebeme dilekçe olarak sundum.tazminatimi alıp çıktım.simdi ise güvenlik işi yapiyorum

 27. Merhaba askerde açık böbrek ameliyatı oldum ve çürük raporu aldım sağ böbrek küçük ve %20 çalışıyor %kaç rapor alabilirim

 28. Küçükken lösemi tedavisi gördüm. Apandistim patladı . Sol kolumda platin var . Sağ omuzumda çıkık ameliyatı oldum ama yine çıkmaya devam ediyor. Ayrıca epilepsimde var sizce rapor nasıl olur?

 29. merhabalar ben evimin en yakınındaki liseye gitmek istiyorum ama bu sistem benim yılıma denk gelmediği için bu isteğimi gerçekleştiremiyorum heyet raporu aldıktan sonra ne yapmam gerekiyor lisemi değiştirebilmek için

 30. Hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum az önce yine yazdım babam hani görevde yaralandı dedim malulen Emeklilik verilse gazi olarak mı verilecek

 31. Merhaba! Kolay gelsin babam 1992 sol kolundan terörle mücadelede yaralandı ama görevine devam ediyor şimdi silah tutarken eli oynuyor yapamıyor bakanlığa dilekçe gönderdik bizden heyete girmesini istedi acaba yüzde kaçlık oran verirler

  1. Merhaba,

   İşi ile ilgili durumu nedeni ile malulen emeklilik durumu ortaya çıkacağını tahmin ediyoruz.

 32. Trafik kazası sonucu alın kısmında 3 cm lik dikiş izi kaldı.sol asetabulum kırığı oluştu 2 platin takıldı. Şimdi bacagimi göğsüme çekemiyorum ve ayak ayak üstüne atma bağdaş kurma ve çorap için eğilme işlemini yapamıyorum. Sigorta şirketine dava için devlet hastanesinden heyet raporu alırsam geçerli olur mu? Ve ne kadar oranda rapor çıkabilir? Teşekkürler.

 33. Yamaç paraşütü kursuna katılmak istiyorum 4 bölümden oluşan sağlık raporu almam gerekiyor. Bu rapor heyet raporunamı dahildir.

 34. İyi günler bende çölyak hastalığı var 1 ay önce teşhis konuldu. Çölyak ilaç raporum var bu % raporu alabilirmiyim ve bunu nerden nasıl alırım alsam %si kaç olur birde askerlikten muaf olurmuyum ?

 35. İyi günler bende çölyak hastalığı var 1 ay önce teşhis konuldu. Çölyak ilaç raporum var bu % raporu alabilirmiyim ve bunu nerden nasıl alırım alsam %si kaç olur birde askerlikten muaf olurmuyum ?

 36. İyi günler benim annemin;
  Sol böbreği alındı tek böbrek
  Her iki dizinde protez var
  Belinden 3 kez fıtık ameliyatı oldu
  Beline platin takıldı pilatini kırıldı ve sonra platini alındı ve şuan halen fıtık var aynı zamanda boyundada fıtık ve kreçleme var
  Şeker,tansiyon var
  Ve her iki elindende sinir sıkışması ameliyatı oldu
  Ve birazda gözünde problem var gözlük kullanıyor heyete girse nasıl bi sonuç alırız.
  Teşekkürler

 37. Babam bastonla yürüyor bacakları tutmuyor aklı geliyor gidiyor annemi beni tanımıyor evden kovuyor ve çişini buyuk abdestini tutamiyor hipertansiyon hastası yüksek tansiyondan iki kere beyin kanaması geçirdi ve bacağında iki damar tıkalı olduğu icin sis ve mor hastaneye götürdük bastonla yürüyor diye bize rapor vermiyorlar işten çıkarttılar nasıl emekli olabilir

 38. Merhaba annem iki dizinden ameliyatlı ve de belinden ameliyatlı kalçası da çıkık sizce malulen emekli olabilir mi

  1. Merhaba benim 16 yaşındaki kızım bipolar bozukluğu teshisi kondu heyete girdik rapor%kaç çikar acaba

 39. Bipolar bozukluğum var ilac tedavisi goruyorum hayeller goren tipten degilim. Hiç kimseye zararim yok kendim dışında. Ömur boyu ilaç kullanmam gerekiyor. Sizce %40lık bir rapor verirlermi bana?

 40. Emeklilik icin saglik raporunu dosyamin oldugu hastaneden mi almam gerekiyor. Su an ameliyat oldugum hastane ilgili bolume muayemi cok ileri tarihe veriyor ve bu yuzden baska bir hastaneden randevu aldiginda surec nasil isleyecektir.tekrar dosyamin okdugu hastaneye mi sevkedilecegim?

 41. Özel güvenlik için heyet raporu alacamda vicudumda iz varda sorun olurmu acaba detayli bilgi alabilirmiyim size zahmet.

 42. İyi günler bende çölyak hastalığı var 1 ay önce teşhis konuldu. Çölyak ilaç raporum var bu % raporu alabilirmiyim (ismini bilmiyorum heyet raporumu engel raporumu neyse artık) ve bunu nerden nasıl alırım alsam %si kaç olur birde askerlikten muaf olurmuyum ? demir anemisi ve b12 animiside mevcut.

  1. Merhaba,

   Sol elinizi tamamen kullanamıyorsanız % 50 – 55 arası bir oran çıkabilir.

  2. khk ile kadroya geçtim annem babam yaşlı bakanları yok il dışından gelebilirmiyim heyet raporuyla yanına

 43. Merhaba ben hipoglisemi hastasıyım 2016 yılından beri ilaç kullanıyorum. Çalıştığım yerde düzensiz bir vardiya Var. Sürekli gece vardiyası geliyor ve doktor yok. Gece vardiyasına kalmamam için benden heyet raporu istediler. Raporu alabilir miyim

 44. Merhaba ben 3 ay kadar önce babama karaciğer dönörü olarak ciğer verdim. Hastane bana bir yıl ağır iş yapamaz raporu verdi lakin iş yeri bu raporun devlet hastanesinden olması gerektiğini söylüyor bunun için ne yapmam gerekiyor bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

 45. Bel fıtığından dolayı 3 er kere 10 günlük rapor vedi doktorum peki daha uzun süreli nasıl alırım. Ayakta uzun süre kalamiyorum ağrımdan dolayı

 46. merhaba, heyet raporu alabilmek için hastalığın derecesi yüzdelik olarak ne kadar olması gerekiyor? Heyet raporu çıkarınca maaş mı bağlanıyor otobüslerde de kullanabilir miyim?

 47. Ben askerlikten muaff edildim sol gözümde yüzde 80 üzeri görme kaybı var denildi ve tedavisiyokmuş aynı zaman da hepatit c bulgusu var tedavı görmedim bu şekilde başvuru yapmsam hiç bi iş yeri beni işe almıyor aynı zaman da eski hükümlüyüm engelli maaşı alabilirmiyim

  1. Merhaba,

   Tek göz % 80 görme kaybı % 20 gibi bir oran verir diğer rahatsızlıklarla en fazla %30 orana ulaşabilirsiniz.

 48. Selam hocam ben topuk kırık 2 ay heyet raporu verildi fabrikada çalışan bir işçiyim ama benden rapor parası istenmedi ve heyet olduğu için rapor parası kesinti olur mu tam mı yatar

 49. Merhaba
  Benim bacak damarlarımda venöz problemler mevcut, bu sıkıntı nedeniyle 10 gün Yedikule Göğüs Hastanesi’nde yattım, emboli ön teşhisi ile, ameliyat yerine hafif basınçlı varis çorabı ile yaşamıma devam ediyorum. Her gün kan sulandırıcı aspirin ile birlikte, heyet raporu için hastaneye gitmem gerekir mi? Bu bir engel olarak görülür mü? Emeklilik için bir fayda sağlar mı? ( Sigorta Girişim 01.09.1991 – Prim Günüm 8.017 – 02.04.1975 doğumluyum )

 50. hipertansiyon hastasıyım 2012 yılından beri düzenli ilaç kullanıyorum.Ağır işlerde çalıstıralamaz raporu alabilirmiyim

 51. Ben okulda devamsızlık sınırını açtım hastalığım yok ama heyet raporu alabilirmiyim devamsızlık için ücreti verip?

 52. Merhaba sag ve sol ayagimda venoz yetmezlik var 1997 De gecirdigim kazadan dolayi sol bobregim ve dalagim alindi safra kesesinde biriken taslardan dolayi safram alindi buna Gore rapor degeri ne olur

  1. Merhaba,

   Hastalığın derecesine göre oranlar verilmektedir. %20 den % 70 e kadar heyete girerseniz malulen emeklilik çıkabileceğini düşünüyorum.

 53. merhaba 24 yaşındayım yaklaşık olarak 2 yıldır agrılarım var idi 2 hafta önce hastaneye gittigimde kolonoskopi oldum ve chron tehşisi konuldu ilaçlarım agır agrılarım geçmiyor yaklaşık olarak 69 kilodan 57 kiloya kadar düştüm bunun için rapor alabilirmiyim

 54. Merhaba 2 yıldır özel bir yerde temizlik personeli olarak çalışmaktayım işe girerken sağlıklı rapor sundum iş yerinde çalışırken bel fıtığı sağ bilekte sinir sıkışması ve solunum yoluyla oluşan zatüre hastalığına yakalandım.iş yeri beni bunlardan doğan hastalıklar yüzünden tazminatsız işten atmak istiyor.bunlardan doğan hastalıklarda heyet raporu alabilirmiyim.teşekkürler

  1. Merhaba,

   İş yeri sebepli olduğunuzu kanıtlayabiliyor musunuz? Belirttiğiniz rahatsızlıklardan dolayı heyete girebilir iş hastalığı olup olmadığının tespitini yaptırabilirsiniz.

 55. Devamzılığım dolayısıyla okulda kalacam nerdeyse bi 15 günlük bi evrak işimi görür acaba özel hastaneden alabilirmiyim bunu ?

 56. Efendim iyi günler
  Ben kasımda ameliyat oldum burun ameliyatı bunu normal rapor olarak vermişler biz okula verdik şuan devamsizlik problemim oldu bunu heyete geçirme şansım varmıdır. ?

 57. Merhabalar babamin iki kalcasinda protez var seker ve tansiyon hastasi sekeri her gun 26 mg unsulun aliyor kulaklarinde yuzde 50 isitme kaybi var nekadar rapor cikar tesekkurler

 58. Merhaba ben şehir dışında üniversite öğrencisiyim babam vefat etmiş annem yalnız yaşıyor kendisi hipertansiyon hastası, ben bu yüzden hiç rahat değilim uyuyamıyorum şehrimde ki üniversiteye geçmek için heyet raporu alabilir miyim?

  1. Merhaba,

   Üniversitelerin prosüdür hakkında detaylı bilgimiz yok ama. Bunun mümkün olabileceğini sanmıyorum. Çünkü het ilin tercih puanı farklı

 59. Merhaba ben şehir dışında üniversite okuyorum babam hayatta değil annem yalnız yaşıyor kendisi yüksek tansiyon hastası bu yüzden ben hiç rahat değilim psikolojik olarak, uyuyamıyorum heyet raporu alabilir miyim?

 60. Merhaba ben şehir dışında üniversite okuyorum babam hayatta değil annem yalnız yaşıyor kendisi yüksek tansiyon hastası bu yüzden ben hiç rahat değilim psikolojik olarak, uyuyamıyorum heyet raporu alabilir miyim?

 61. öncelikle bizi aydınlattığınız için teşekkür ederim ben 1 yıla yakın Behçet hastalığı tedavisi görüyorum ayrıca damar tıkanıklığı var bende inşaat işçisiydim şu an hastalığımdan dolayı çalışamıyorum 1910 gün ssk var benim heyete girsem ne kadar alırım acaba şimdiden teşekkürler

 62. Merhabalar bende düşük epilepsi kalp kapağı yetmezliği gozlerimde derece var acaba heyet engeli raporu verir mi yıllardır bu 3 hastalığım var teşekürler

  1. Merhaba,

   Hastalıklarınızla ilgili heyet raporunda oranlar verilir. Ama hafif seyreden günlük aktivitelerinizi çok engelleyen bir durum yoksa % 40 engelli oranına çıkamazsınız. Verdiğiniz bilgilere göre engel oranı için yeterli bir durumun olmadığınız tahmin ediyorum.

 63. Askerim uyum bozuklulugu var bende geceleri uyuyqmiyorum intihare kalkisiyorum silah tutamazlik raporum var heyecan var hic bisey yiyemiyorum kulaklarim cinliyor ruyalar goruyorum korkutuyorlar canim cok yaniyor heyette curuk alabilirmiyim

  1. Merhaba,

   Psikiyatri doktorunun vereceği rapor ile Askere elverişsiz raporu çıkabilir.

  2. Merhaba, Fallot geçmişi bulunan ve ritim bozukluğundan ötürü ICD takılmış bir hastayım. Ayrıca Romatoid Artrit (iltihaplı eklem romatizması) ve -10 miyop (her ikisinde -10) göz bozukluğu bulunan bir bireyim. Bu durumda rapor alabilir miyim? teşekkürler

 64. Diz çapraz bağ ve liflerden ameliyat oldum 100 gün rapor verdi doktor işim mermer işçisiyim heyet raporu aldım doktor /15 verdi şuan çalışmakta zorlanıyorum yardımcı olursanız 5000 güne yakın primim var

 65. Ben askerîye için heyet raporu alıyorum ilk gün giriş yaptırdıktan sonra 30 gün içerisinde diğer doktorlara gorunebiliyor muyum

 66. Dedeme izmirde başvurdugumuz hastaneden heyet raporu alınamadı. Baska bir hastane veya farklı bir ildeki hastanede tekrar basvuru yapabilir miyiz?

 67. Ben 5 bucuk aylık hamileyim ve büyük bir hotelin mutfağın da yoğun tempo ile calisiyorum sürekli ayaktayım ve dinlenme şansım pek olmuyor. Hamilelik artık baskı yapmaya ve bacak ayak bölgesinde ödemler oluyor onun icin dogum iznim baslayana kadar heyet raporu alabilirmiyim ?

 68. Merhaba ben organik olmayan psikoz tanımlanmamış teşhisiyle 2 yıl boyunca lustral ve xeplion kullandım şu an durumum iyi ilaçlarımı doktor kontrolünde bıraktım şimdi özel güvenlik olmak istiyorum devlet hastanesinde iki farklı psikiyatra sordum teste tabi tutarız test olumlu sonuçlanırsa güvenlik olabilirsin dediler sorum şu testler olumlu sonuçlanırsa silahsız özel güvenlik raporu için heyet raporu alabilir miyim?

 69. Babam kalp hastası bypass oldu ve damarlar tekrar tikandı beyin samarında pihti attı ama ilc tedavisi ile kısmen düzelme oldu enson olarak akcigerlerinde problem yaşadı 20 gun tedavi gördü fakat hala ciğerlerinde problem var ve midesinde ulser cikti suanda tedavi görüyor yası 78 %90rapor cikarmi

 70. Iyi günler lise son sınıf öğrencisiyim 30-35 gün heyet raporu almam gerekiyor hem üniversite sınavına hazırlanmam için hemde devamsızlığım 30 gun tam sınır ankarada heyet raporu alabileceğim tam teşekküllü devlet hastanesi olmak şartıyla alabileceğim hastaneler varmi para önemli değil acil zor durumdayım

 71. Merhaba Sedef hastasıyım…özel bir bankada calışıyorum…iş stresi arttıkça sedef çoğalıyor..1.alacağım heyet raporu ile bankada daha stressiz bir birimde calışma imkanım olur mu
  2..herhangi bir hak kaybı tazminat vs yasar mıyım

 72. Merhaba psikolojik sorunlarımdan dolayı okula devam edemiyorum. Kendimi iyi hissedene kadar okulu dondurmak istiyorum. Bu sebeple başvuru yapıcam kabul edilir mi?

 73. Devamsızlığın şuan 55 gün heyet raporu aldım fakat bugünden itibaren bidahaki ayın bugününe kadar 30 gün verdi yalnız 30 gün olunca kalıyorum bu okul için yani 25 gün açık var ne yapabilirim aldım ama bu rapor geçerli olurmu?

  1. Merhaba,

   Konu ile ilgili bir uzmanlığımız yok. Okul ile görüşmelisiniz.

  2. meraba yani sorunuzla alakası yok ama bende almayı düşünüyorum ilk yazılılarım bitti 6özürsüz 10,5 özürlü devamsızlığım var ama mayısta bizi okula getiricekler o yüzden heyet alıcam ama en fazla bi ay için veriyolar diye duydum o zaman e okul yine kapanmamış olucak ikinci yazılılara girmem gerekicek galiba oyüxden baya kararsızım beni biraz bilgilendirebilirmisiniz

 74. Merhaba
  Ben temizlik personel olarak çalışmaktayım hastanede paspas cam hastaları kaldır götür gibi işler yapıyorum fakat dirsek agrım var bunun icin fizik ortopedi tedavi görüyorum ama sürekli aynı hergun bu işleri yapmakta zorlaniyorum golf dirsek agrisi bazen parmaklarım uyuşuyor birsey tuttum da elimden dusuyor 5 senedir aynı yerde çalışıyorum istifanı yaz diyorlar ben aynı yere 5 sene verdim ve sürekli pas pas çekmekten oldu ağır işlerden oldu
  Ben bunun icin rapor nasil alabilirim

  1. Merhaba,

   Muayene sonucu sağlık açısından herhangi bir sorununuzun çıkmaması ile birlikte rapor yine düzenlenir.

 75. Lise son sınıf öğrencisiyim devamsızlığım tam 30 gün 1 ay heyet raporu almak istiyorum hastane vermiyor nasıl alabilirim acil yardim zor durumdayım

 76. Merhabalar,

  Yeni bir işe başlayacağım kısmetse benden istenilen belgeler içerisinde Ağır ve çok tehlikeli işlerde çalışabilir sağlık kurulu raporu istendi bu rapor heyet raporu mudur bilgi verebilir mi isiniz.

 77. merhaba ben askeri fabrikaya iş bası yapma hakkı kazandım elektrikçi olarak 15 senedir özel sektörde elektrikçi olarak calışıyorum iş bası için heyet raporu istenecek bende kısmı renk körlüğü ve sag kulakta askerlikten hafif duyu kaybı var saglam raporu almama engel olurmu bilgi verirseniz sevinirim bu sorunlar kamu işçiliğine engelmidir arastırdım fakat bir türlü cevap bulamadım

 78. Okul için heyet raporu almam lazım devamsızlığım çok fazla
  Eğer rapor alamazsam okulda kalacağım Tam olarak fiyatı ne kadar

 79. Emekli çalışanım bir eğitim ve araştırma devlet hastanesine gittim ancak hastane bana verilen raporun çalışamaz yada çalışır değil durum raporudur buda işverenin kabul edeceği bir rapor değil,engelli raporu almanız gerekiyor dediler ama benim engellilik bir durumum yok yalnızca sağlık problemlerim var engelli raporu mu alınmalı yanlış bir bilgi mi verildi ? yardımcı olur musunuz ?

 80. Okul için heyet raporu almak istiyorum ama bazı arkadaşlarım ileride sorun olabileceğini söylüyor.Ne gibi sorun olabilir?

  1. Merhaba,

   Heyet raporu almanızda hiçbir sakınca yok. İleride de sizi etkileyecak bir durum yok. Okullar, İşyerleri ve Askeri iş ile ilgili başvurularda istenir. Hiç bir sakıncası yok.

 81. slm hocam ben 2 yıl önce kalın bağırsak ameliyatı geçirdim bağırsak 30 cm kesildi 2 evre tümer vardı yani kanserli tümer salık raporunu kaçda kaç aliri

 82. Maduren emeklilik ıcın ne yapmam gerekiyor 1760 gun sıgorta prımım var ilk 1990 yılından gırısım var yuzde 65 engellıyım ankilezon spongilit hastasıyım heyet raporunu nasıl alabılırım

  1. Merhaba,

   Malulen emeklilik için en az 1800 günün dolması gerekiyor. Tam teşekküllü devlet hastanesine müracaat ederek başvuru yapabilirsiniz.

  2. Diz çapraz bağ ve liflerden ameliyat oldum 60 gün ve sonrası 45 gün rapor verdi doktor mermer işcisiyim heyet raporum /15 olarak belirlediler şimdi calişmakta zorlaniyorum yaklaşık 5000 gün sgk mevcut olup bu konuda yardımcı olurmusunuz

 83. Merhaba. Özel güvenlik görevlisi için silahlı olarak heyet raporu almam gerekiyor ve 182den randevu aldım. Şimdi hangi adımları izlemem gerekiyor ve randevu alırken ağır, tehlikeli iş, gemi adamı, özel eğitim ve engelli raporu verilmemektedir denildi. Ben yinede randevuyu aldım ama, inşallah doğru almışımdır.

  1. Merhaba,

   Tam bilgimiz olmamakla birlikte heyet raporu ve başvurusunun devamsızlıklardan önce olması gerektiği düşüncesindeyiz.

  2. Merhaba heyet raporu alıcağım ama okul yatalak veya sürekli tedavi gerektiren hastalığın olmazsa 30 günlük devamsızlığa işler dedi. Ortopediden felan alamaz mıyım yani bide sürekli tedavi gerektiren hastalıklar neler?

  3. Ben devlet hastanesine heyet raporu için başvurdum (dikahlı özel güvenlik) .ama pskiyatri uygun görmedi kan değerlerinde bir sıkıntı çıkmış ve beni ileri merkeze sevk etti .ben şimdi tekrardan başka bir devlet hastanesinden alabilir miyim raporumu kanımı temizleyip gidicem tabi alkolle ilgili bir sıkıntı çıkmıştı

 84. senem

  muğla sıtkı üniversite hastanesini nerden şikayet edbilirim. doktor heyeti denilen ve rapor almak için hüzlerce kilometre yol katleden hastalara. heyet tarafından muayene olmadan , elimdeki onca doktorların epikrizine göz atmayıp hatdaha özel hastanede yıllardır tedavi edilip tanı koyan doktorları hiçe sayan ve küçümseyen heyet doktorlarıni şikayet etmek istiyorum! 13 heyetdeki doktorların bir tanesi dahi vakit ayırıp muayene etmeden ..hatdaha beni görmeden bile tanı koyan insafsız heyet doktorlarından şikayetciyim

  1. Okul ve staj yerim için heyet raporu almak istiyorum. Lise son sınıfım fakat işletme bunu kabul edicekmi bi fikrim yok. Sizce kabul görülürmğ heyet?

 85. Ben ms hastasiyim avonex iğne kullanıyorum.boyun fıtığım ve ayaklarımda yoğun sedef var normalda tekxtilciyim emekliligimin dolmasına 8 yıl var rahatsızlıklarımdan dolayı calisamiyorum eğer yüzde 40 oranında rapor alirsam vergi indiriminden yararlanabileceğim ve 3 sene ödedikten sonra emekli olabileceğim soylendi bunu nasıl alabilirim yani alabilirmiyim şimdiden teşekkür ederim.

  1. ben 10 yıldır diyebet hastasıyım sürekli ilac ve insiline bagımlıyım ve şalışamıyorum 1800 ssk var malülen emeli olabilirmiyim ve heyet raporu alabilibiyim yaş 57 bir defa girdim heyete 100 de 35 verdiler neymiş drlara ceza gelmiş onun icin düşük verdiler diye duydum şu anda 1yıldır calışamıyorum ve madurum ne yapmalıyım evraklarım ssk da bekliyor heyet raporu nasıl alabilirim teşekürler

  2. Merhaba,

   Tekrar heyet raporu için başvuru yapabilirsiniz. Başvurular Tam teşekküllü devlet hastanesine yapıldığı için özel hastanelerden alma durumunuz yok. Rapor yorumları kesin bir görme kaybı işitme kaybı gibi net rahatsızlıklarda belirli oran var. Tekrar heyete girmenizde fayda var.

  3. Merhaba, Ben Sivil Havacılık işletmeciliği okuyacağım Üniversitesi benden heyet raporu istedi. Bunun için ne kadar ödeme yapmam lazım. Bazıları ödeme yapman lazım diyor bazıları heyet raporu için ödeme yapmıyosun diyorlar.?

 86. Hastaneden aldıgım heyet raporunun bir kısmı katladığım yerden yırtıldı ilgili makam kabul edermi yapıştırsa

  1. heyyet rapor boşa çikar kullanimasa ucreti geri alinabilirmi nerden alinir

  2. Merhaba norofibrom tıp 1 hastasiyim. Vücudumda sürekli çoğalan büyüyen notifibromlar var. Iç kısımlarda olanlar çok ağrı ve basınç veriyor. Buyuyenlero aldırıyorum ama devam ediyor. 4 yıldır glial tumoru vardı beynimde 2 ay önce ameliyat oldum. En az 1 yıl ilaç tedavisine devam. Beyinde bir daha çıkabilme riski var yine. Gözümde lish nodülleri var. Yaklaşık 5 yıldır uçuşan sinekler ve şekiller geçmiyor.is hayatımı bu uçuşan nesneler çok etkikiror Pankreasında norofibrom var. Tujuruk bezinde var. Sağ bacak deriiginde büyük bir norofibrom alındı ama o bacak bilekten hep şişiyor. Isı. Gereği hep oturup ayak sarkıyor ve şişlik devam ediyor. Maulen emekli olabilir miyim saygılarımla

  3. Merhaba. Ben lise son sınıf öğrencisiyim. Sağlık lisesi okuduğumdan bu yıl stajım var aynı zamanda okul ve dershanede var sınava hazırlandığım için üçü birlikte beni yoruyor ve yeterli olacak şekilde ders çalışamıyorum. Hiç bir sağlık sorunum yok. Heyet raporu alabilmem mümkün mü mümkünse nasıl ve nereden alabilirim

  4. Merhaba,

   İşiniz çok zor öğrenci kardeşim. Maalesef bu duruma getiren sistemin düzelmesi lazım. Hastalığınız yok ise heyet raporu almanız mümkün değil. Bu emekleriniz sonunda inşaAllah muvaffak olur, İstediğin bölümü kazanırsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu