emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Elkart Bakiye Sorgulama ve TL Yükleme

Elkart Bakiye Sorgulama ve TL Yükleme

Elkart bakiye sorgulama işlemleri için Konya’nın tüm ilçelerine dağılan dolum gişelerini ve tanımlanmış mobil/online işlem kanallarını kullanabilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesince kullanıma sunulan Atus Elkart, dört farklı kart tipi ile kullanıma sunulan bir ulaştırma kart tipidir. Elkart bakiye sorgulama ve TL yükleme işlemleri için tanımlanan işlem kanallarını kullanarak şehir içi toplu taşıma araçlarını kesintisiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Atus Elkart Nedir?

Atus Elkart Konya Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma araçlarında kullanılan bir ulaşım kartıdır. Ücret toplama sisteminde kullanılan Atus Elkart, dört farklı tipi bulunan kişiselleştirilmiş bir ulaşım kartı türüdür. Bahsedilen Atus Elkart tipleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İndirimli Elkart
 • Kontörlü Elkart
 • Serbest Elkart
 • Tam Elkart

Elkart Bakiye Yükleme İşlemi

Elkart’a TL bakiye yükleme işlemleri Konya Büyükşehir Belediyesince tanımlanan alternatif işlem kanalları üzerinden yapılabilir. Fiziksel Atus Elkart dolum noktaları yanında internetten ve mobil uygulamadan bakiye yükleme işlemleri Elkart için yapılabilmektedir. Bahsi geçen TL yükleme işlemlerinin hangileri olduğu ve işlem detayları ile ilgili merak edilen her şey aşağıda başlıklar halinde paylaşılmaktadır.

 • Elkart Dolum Gişeleri ve Bayilerinden TL Yükleme

Dolum gişeleri aracılığı ile bakiye yükleme işlemleri için şehrin dört bir yanından ulaşılabilen noktalara Elkart ile müracaat edilebilir. Elkart dolum bayileri, web sitesi üzerinden sorgulanabilir. İlçe bazında Elkart dolum noktası sorgulamak için “Bayi Sorgulama” adresine giriş yapın ve sayfanın altında yer alan açılır menüyü kullanarak “İlçe” seçimini yapmanın ardından “Ara” butonuna tıklayın.

 • E-Dolum ile İnternetten Atus Elkart Bakiye TL Yükleme

E-Dolum ile bakiye yükleme işlemleri “e-Dolum” adresi üzerinden ulaşılan “Elkart e-Dolum” sayfası üzerinden yapılır. Link aracılığı ile ulaşılan sayfanın sağında yer alan yeşil renkli “Bakiye Yüklemek İçin Tıklayınız” butonuna tıklayarak yükleme sayfasına ulaşın.

elkart bakiye dolum ekranı

Elkart’ın kişiselleştirilebilir bir ulaşım kartı türü olması, yükleme yapabilmek için sadece T.C. kimlik numarası kullanımını yeterli hale getirmiştir. Açılan e-Dolum sayfasında T.C. kimlik numaranızı ve güvenlik kodu bilgisini girmenin ardından “Gönder” butonuna tıklayarak istenen bilgiler aracılığı ile bakiye yükleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 • Toplu Ulaşım Aracı ve Turnikeden Elkart TL Yükleme

Toplu taşıma araçlarından Elkart’a bakiye yükleme işlemleri dakikalar içinde kolayca yapılabilmektedir. Bu yöntemde kullanacağınız toplu taşıma aracının ya da turnikenin kart okuyucu cihazını kullanmanız gereklidir. Cihaz üzerindeki “Yeşil Butona” basmanız ardından cihaz yükleme moduna geçer ve ekranda “Kartınızı Gösterin” ibaresi ile TL yükleme işlemine geçebilirsiniz.

Kart okuyucu cihaz yükleme moduna geçmesi ardından kartınızı cihaza tutuna ve “Kartınıza X TL Yüklendi” ibaresi ile karşılaşana kadar çekmeyin. Bu uyarı ile kartınızın bakiyesini doldurarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Elkart Bakiye Sorgulama Ekranı

Elkart bakiyesini öğrenmek için birden fazla alternatif yöntem bulunur. Geleneksel yöntemlerin yakında Elkart bakiyenizi öğrenmek için dijital ve mobil işlem kanallarını kullanabilirsiniz. Bakiye sorgulama için NFC teknolojisinden de yararlanan Konya Büyükşehir Belediyesi, Elkart bakiye öğrenme işlemleri için aşağıdaki yöntemleri geliştirmiştir:

 • Kart Okuma Cihazından Atus Elkart Bakiye Sorgulama

Kart okuma cihazından bakiye öğrenme işlemleri için herhangi bir toplu taşıma aracına kartınızı okutmanız yeterlidir. Bu yöntem, kartınızın kullanım sonrası kalan bakiye bilgisine size ulaştırır. Kartınızda bakiye bulunup bulunmadığından emin değilseniz bu yöntem yerine alternatif sorgulama yöntemlerine başvurmanız gereklidir.

 • Elkart Dolum Gişelerinden Bakiye Sorgulama

Dolum gişelerinden Elkart bakiyesini öğrenme işlemleri için kartınızı vermeniz ve görevliden ne kadar bakiye kaldığı bilgisini talep etmeniz yeterlidir. Dolum gişeleri, Elkart bakiye sorgulama ve TL yükleme noktalarıdır. Bakiye öğrenmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek kalmadan Konya’nın tüm şehirlerinde hizmet veren Elkart dolum bayilerine kartınızla birlikte başvurmanız yeterlidir.

 • İnternetten Konya Elkart Bakiye Sorgulama

Elkart online bakiye öğrenme işlemleri ATUS web sitesi üzerinden yapılır. Sorgulama işlemlerinde T.C. kimlik No ya da Kart No ile iki farklı alternatifle işlem yapılabilir. Online Elkart bakiye sorgulaması için https://atus.konya.bel.tr/atus/bakiye-sorgula adresini kullanabilirsiniz.

elkart bakiye sorgulama ekranı

Açılan adreste T.C. kimlik numarası ile Elkart bakiyesini öğrenmek için “TC Kimlik Numarası” ve “Doğum Tarihi” bilgilerinin girilmesi ardından resim ile paylaşılan doğrulama kodunun ilgili alana yazılması ve “Bakiye Sorgula” butonuna tıklanması yeterlidir. Elkart numarası ile sorgulama yapmak için “Kart Numarası” ve “Doğrulama Kodu” girişi ardından “Bakiye Sorgula” butonuna tıklayarak işlem sonucunu takip edebilirsiniz.

 • NFC ile Elkart Bakiye Sorgulama

NFC teknolojisi ile Konya Elkart bakiye görüntüleme işlemleri için Google Play Store ve Apple Store üzerinden ulaşılan “Konya Elkart Bakiye Sorgulama” uygulaması kullanılır. Uygulamada NFC ile sorgulama yapabilmek için cep telefonunuzda NFC teknolojisinin bulunması ve bu özelliğin açık olması gereklidir.

Uygulamayı Android veya iOS işletim sistemine sahip cihazınız için uygun uygulama marketten indirebilirsiniz. Uygulamayı indirmenin hemen ardından cep telefonunuzun Ayarlar menüsüne giriş yaparak sırası ile Kablosuz Ağlar – Bağlantılar – Diğer Bağlantılar seçeneklerini takip ederek NFC özelliğini açabilirsiniz. Daha sonra uygulamaya Elkart’ı okutarak güncel bakiye bilgisine ulaşabilirsiniz.

Elkart Dolum İşlemi Nasıl Yapılır?

Elkart dolum işlemleri mevcut alternatiflere göre aşağıdaki gibi yapılır:

 1. Elkart dolum gişeleri ve bayilerine kartınızla birlikte müracaat ederek bakiye ya da abonmanlık yükleyebilirsiniz.
 2. https://www.kartbakiye.com/elkart-bakiye-yukleme/ adresini kullanarak T.C. kimlik numarası ile internetten Elkart dolum işlemi yapılabilir.
 3. Toplu taşıma araçları ve turnikelerde bulunan kart okuyucu cihazların “Yeşil” butonlarına basın ve kartınızı yaklaştırarak Elkart dolum işlemini tamamlayın.

Mobil Uygulama Üzerinden Elkart Bakiye Sorgulama

Mobil uygulamadan Elkart bakiye öğrenme işlemleri NFC teknolojisi yardımı ile kolayca yapılabilir. Sorgulama için kullanılan “Konya Elkart Bakiye Sorgulama” uygulamasını cep telefonunuzun işletim sistemine göre aşağıdaki adreslerden temin edebilirsiniz:

Elkart Bakiye Aktarma Yapılır Mı?

Elkart’ta bakiye aktarımı yapılmaz. Arıza ve kayıp işlemlerinde son yaptığınız doluma ait fişle birlikte Elkart dolum bayilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Elkart Bekleyen E-Dolum Nasıl Yapılır?

Elkart bekleyen e-Dolum toplu taşıma araçlarında bulunan cihaz okuyucular ile turnikelerde yer alan okuyucu cihazlar kullanılarak yapılır. Cihaz üzerinde bulunan yeşil buton, cihazın yükleme moduna geçişi için kullanılmaktadır. Yeşil butona basılması ile birlikte cihazda “Kartınızı Gösterin” ibaresi çıkar. İlgili talimata “Kartınıza X TL Yüklendi” ibaresi görülene kadar uymanız halinde bekleyen e-Dolum işlemini tamamlayabilirsiniz.

Atus Elkart Nereden Alınır?

Atus Elkart almak için aşağıdaki temin noktalarına başvuru belgeleri ile birlikte müracaat edebilirsiniz:

 1. Elkart Gişeleri
 2. Elkart Bayileri
 3. Elkart Büro Veznesi

Elkartım Kayboldu, Ne Yapmalıyım?

Elkart kaybolduğunda vakit kaybetmeden kayıp başvuru işlemlerinin yapılması gereklidir. Kişiselleştirilmiş bir kart tipi olan Elkart’ınızı kaybettiğinizde, Konya Büyükşehir Belediyesine ait web sitesi üzerinden “Kayıp Elkart (Geçici) Müracaat Formu” doldurularak imzalanmalı ve 3 iş günü içerisinde Elkart Müdürlüğüne teslim edilmelidir. Süre aşıldıktan sonra yapılan müracaatlar dikkate alınmamaktadır. Elkart bakiye sorgulama ve TL yükleme yöntemleri ile öğrendiğiniz tutarın yeni karta aktarımı yapılamamaktadır.

 1. NFC ile Elkart Bakiye Öğrenme

  NFT ile Elkart bakiyesini öğrenmek için ilk olarak “Konya Elkart Bakiye Sorgulama” uygulamasını indirmeniz ve uygulamayı indirdikten sonra cep telefonunuzun NFC özelliğini aktif ederek kartınızı okutmanız yeterlidir.

 2. Bekleyen Elkart Bakiyesi Ne Demek?

  Bekleyen Elkart bakiyesi, toplu taşıma araçları ile turnikelerde bulunan kart okuyucu cihazlar kullanılarak yapılan dolum işlemidir. Bu yöntem ile kartınıza bahsi geçen noktalarda bulunan kart okuyucu cihazları kullanarak lira yükleyebilirsiniz.

Kahramankart Bakiye Sorgulama ve Yükleme

İzmir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Başkent Kart Başvurusu ve Yardım Bakiyesi Sorgulama

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.