emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2024 Devlet Kira Yardımı Ne Kadar, Başvuru Şartları

2024 Devlet Kira Yardımı Ne Kadar, Başvuru Şartları

2024 devlet kira yardımı başvuru şartları, yardımın türüne göre değişiklik gösterir. Kira yardımı, maddi anlamda zorluklar çeken kişilere yapılır. Aynı zamanda hasarlı olduğu için yıkılması gereken ya da kentsel dönüşüm projesi kapsamında olan evlerde oturanlar da yardım alabilir.

2024 devlet kira yardımı başvuru şartlarındaki ortak amaç, gitgide artan kira tutarları karşısında halkın ezilmesini engellemektir.

Devlet Kira Yardımı Türleri Neler?

Devlet kira yardımı türleri arasında hem dar gelirli olanlara yönelik yapılanlar hem de iskân ve kentsel dönüşüm kapsamında olanlar vardır. Aynı zamanda şehit yakınları ve gaziler için kira yardımı da söz konusudur. Her yardımın kendine has belirli şartları vardır. Ve sadece bu şartları taşıyanlar yardım hakkından yararlanabilir.

Kira Yardımı Neden Yapılır?

Kira yardımı nedeni, artan kira fiyatlarına karşı vatandaşların zorlanmasını engellemektir. Bu bağlamda yapılan yardımlardan biri de kiraya ilişkindir. Ev sahibi olmayan vatandaşların her ay belirli bir miktar kira ödeyerek bir evde oturması mümkündür. Ancak son dönemlerde yaşanan ekonomik sorunlarla beraber kiralar da aşırı şekilde artmıştır. Özellikle büyükşehirlerde ciddi anlamda artan kiralar, devlet desteğini zorunlu kılmıştır.

Kiralardaki artış oranının fazla olmasını tek başına değerlendirmek yanlıştır. Kiranın yanı sıra doğal gaz, elektrik, su gibi fatura maliyetlerinin de gün geçtikçe artması insanların yaşamlarını sürdürmekte zorlanmasına sebebiyet verir. Bu nedenle yardım başvurunuzu zamanında yaparak yaşamınızı bir nebze kolaylaştırabilirsiniz.

Şehit Yakınları ve Gaziler İçin Kira Yardımı

Şehit yakınları ve gaziler için kira yardımı, adından da anlaşılacağı üzere şehit yakınlarının ve gazilerin yararlanabileceği bir yardımdır. 3713 Sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında maaş aldığınız takdirde bu haktan yararlanabilirsiniz. Yardım başvuruları e-Devlet üzerinden yapılır. E-Devlet’e yani turkiye.gov.tr adresine girdikten sonra arama alanına “Kira Yardımı” yazarak ilgili kısma ulaşabilirsiniz.

sehit kira yardimi

Yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi arama alanına “Kira Yardımı” yazdığınızda karşınıza “Şehit Yakınları ve Gaziler İçin Kira Yardımı Başvurusu” kısmı çıkar. Buraya tıklayarak ilgili ekrana ulaşabilirsiniz.

5543 Sayılı İskân Kanunu Kapsamında Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı

5543 Sayılı İskân Kanunu kapsamında hak sahibi ailelere kira yardımı yapılır. İskân kapsamında olan yerlerde oturanlara kira yardımı yapılır. İskân kapsamında devlet konut sahipleri ile anlaşmaya vararak tahliyeyi gerçekleştirir. Bunun yanı sıra yıkılma riski olan yapılar da 5543 Sayılı Kanun kapsamında tahliye edilir. Bu süreçte evleri boşaltılan kişiler kira yardımı alabilir.

 • İskân Kanunu Kapsamında Kira Yardımı Ödemesi Nasıl Yapılır?

İskân Kanunu kapsamında kira yardımı ödemesi aylık 3.500 TL olarak yapılır. Yardımın süresi ise en fazla 18 aydır. Taşınma maliyetleri düşünülerek yardımların beş aya kadar olan tutarı peşin ödenebilir. İskân edilen yapılarda oturan kiracılara da defaten yardım yapılması mümkündür.

 • İskân Kanunu Kira Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

İskân Kanunu kira yardımı başvurusunun yapılma yeri değişiklik gösterir. Buna göre başvuru Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müdürlüklerine yapılır. Başvurular, bizzat müdürlüklere giderek ya da e-Devlet üzerinden yapılabilir.

 • İskân Kanunu Kira Yardımı Başvurusu İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

İskân Kanunu kira yardımı başvurusu için istenen belgeler şu şekilde sıralanabilir:

 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Konutun bağımsız kısmını gösteren tapu belgesi
 • Tapu arsa paylı ise Emlak Vergi Beyannamesi ya da son üç aya ait doğal gaz, elektrik, su faturalarından herhangi birisinin aslı
 • Tapu kaydı
 • IBAN numarası
 • Vekâletname ile başvuru yapılması durumunda şu ifade vekâletnamede yer almalıdır: “6306 Sayılı Kanun kapsamında yapılacak kira yardımı başvurusu için yetki verilmesi”
 • Vekâletnamenin hem aslı hem fotokopisi
 • Vekâlet eden kişinin nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 • Taşınma yardımı için ıslak imzalı adrese dayalı nüfus kayıt örneği ve son üç aya ait fatura, riskli yapı belirtme yazısı, IBAN
 • İş yeri kiracıları için başvuru formu, nüfus cüzdanı, riskli bina adresinin vergi levhası, riskli yapı belirtme yazısı, IBAN

İskân Kanunu Kapsamında Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İskân Kanunu kapsamında kira yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden yapılabilir.

iskan kira

E-Devlet’te arama alanına “kira yardımı” yazdığınız takdirde çıkan seçenekler arasında “5543 Sayılı İskân Kanunu Kapsamında Hak Sahibi Ailelere Kira Yardımı Yapılması” seçeneği de vardır. Bu seçeneğe tıklayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yönlendirme ekranına ulaşabilirsiniz.

iskan kira1

Yukarıda gösterilen kısımda “Uygulamaya Git” seçeneğine tıkladığınızda Bakanlığın sayfasına ulaşarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

iskan kira2

Bu kısımda kimlik numaranız, cep telefonunuz, e-posta adresiniz, adresiniz e-Devlet’te kayıtlı olduğu için otomatik olarak çıkar.

iskan kira3

Devamında gelen ekranda sizden bazı belgeleri sisteme yüklemeniz istenir. Aynı zamanda bu sistemden başvuru yapabilmek için e-imzanız olmalıdır.

6306 Sayılı Kanun Kapsamında Riskli Yapı Kira Yardımı

6306 Sayılı Riskli Yapı Kira Yardımı deprem neticesinde yıkılma riski bulunan yapılar için yapılır. Bu kapsamda faiz desteği de sağlanır. 2024 devlet kira yardımı başvuru şartları ile sunulan destek kapsamında hasarlı yapıların yıkılması ve yerine yenilerinin yapılması amaçlanır.

Türkiye genelinde gerçekleştirilen ve kentsel dönüşüm adı verilen bu proje sayesinde şu ana kadar binlerce bina yıkılarak yerine depreme dayanıklı yapılar inşa edilmiştir. Yapılan kira yardımının miktarı 5.000 TL’dir. Bu yardım bazı bölgelerde 8.000 TL’ye kadar çıkar.

Dar Gelirli Vatandaşlar İçin Kira Yardımı Başvurusu

Dar gelirli vatandaşlar için kira yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden yapılabilir. Kira yardımı herhangi bir geliri bulunmayan kişileri desteklemek amacıyla yapılır, Bu sayede kişilerin barınma ihtiyacını sorunsuz bir şekilde karşılaması amaçlanır.

2024 Kira Yardımı Ne Kadar?

2024 Yılı kira yardımı miktarı ilden ile değişiklik gösterir. 12 ay boyunca ödenen yardımlarda en yüksek tutar 3.500 TL olarak belirlenmiştir.

İllere göre kira yardım miktarları şu şekildedir:

İL İL YARDIMLARMalik (Aylık)
İstanbul5.500 TL
Ankara, Antalya, Bursa, İzmir4.500 TL
Adana, Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van3.750 TL
Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Çanakkale, Bingör, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankın, Çorum, Erzurum, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Isparta, Karabük, Kastamonu, Kilis, Osmaniye, Niğde, Nevşehir, Osmaniye, Sinop, Siirt, Rize, Şırnak, Tokat, Tunceli, Uşak, Yalova, Yozgat, Zonguldak3.000 TL

Depremzede Kira Yardımı Nasıl Alınır?

Depremde zarar gören vatandaşlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın yaptığı açıklamada “Çadırda kalmak istemeyen vatandaşların 1 yıllık kira bedelini devlet karşılayacak“. Deprem için devletten kira yardımı almak isteyen vatandaşlarımız bulundukları belediyelere başvuru yaparak kira yardımı başvurularını yapabilirler.

İBB Kira Yardımı Ne Kadar?

İBB tarafından başlatılan “Kentsel Dönüşüm” projesine dahil olmak isteyen kiracılar yada ev sahipleri İBB’den aylık 5,500 TL kira yardımı alabilirler.

İBB Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İBB kira yardımı başvusu yapmak isteyenler, “İstanbul Yenileniyor” projesine başvuru yaparak süreçlerini başlatabilirler.

basvur ibb yenileniyor

Depremzede Kira Yardımı Tutarı Ne Kadar?

Cumhurbaşkanının açıklamasına göre depremzedelere ödenecek kira yardım tutarları şöyle. Ev sahibi olanlara aylık 5 bin TL, kiracı olanlara ise aylık 3 bin TL kira yardımı yapılacaktır.

Dar Gelirli Vatandaşlar İçin Kira Yardımı Başvurusunun Şartları

Dar gelirli vatandaşlar için kira yardımı başvurusunun şartları arasında ilk başta SGK kapsamında aylık almıyor olması ve bir işte çalışmaması gerekir. Ev ve arabası olmaması da bir diğer şarttır. Yapılacak gelir testi neticesinde yoksul kabul edilecek bir seviyede gelire sahip olması ve düzenli bir kazancının olmaması da önemlidir.

Dar Gelirli Vatandaşlar İçin Kira Yardımı Başvurusunda İstenilen Belgeler Nelerdir?

Dar gelirli vatandaşlar için kira yardımı başvurusunda istenilen belgeler şunlardır:

 • Başvuru dilekçesi
 • Kimlik belgesi
 • Fakirlik belgesi( muhtarlıktan alınacak)
 • Kira kontratı

Başvuru sonrası bakanlık yetkilileri tarafından evinizde inceleme yapılır. Yapılan inceleme neticesinde hazırlanan rapora göre yardım alıp almayacağınıza karar verilir.

Kira Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kira yardımı başvurusu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığıyla ya da e-Devlet’ten yapılabilir. E-Devlet’ten başvuru yapabilmeniz için bağlı bulunduğunuz belediyenin e-Devlet üzerinden işlem yapmaya uygun olması gerekir.

kira yardimi1

E-Devlet’e girdikten sonra arama alanına “e-Belediye Bilgi Sistemi Sosyal Yardım talebi” yazarak yönlendirme ekranına ulaşabilirsiniz.

kira yardimi2

Gelen ekranda karşınıza yukarıdaki kısım çıkar. Burada “Uygulamaya Git” seçeneğine tıklamalısınız.

kira yardimi3

Yeni açılan sayfada ilk önce başvuru yapılacak belediyeyi seçmelisiniz. Alt kısımda kimlik, adres ve eşinize ilişkin bilgiler otomatik olarak çıkar. Tüm bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten ve eksik yerleri doldurduktan sonra en alt kısımdan sosyal yardım türünü seçmelisiniz.

kira yardimi4

Sosyal Yardım Türü kısmından “Muhtaç ailelere kira yardımı” seçeneğini işaretledikten sonra işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Belediye Yardım Parası

Belediye yardım parası nakdi olarak yapılan yardımlardan biridir. Muhtaç durumda olan kişilere belediyeler tarafından para yardımı yapılır. Bu sayede kişilerin muhtaçlık durumlarının hafifletmek ve daha kolay bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmelerine olanak tanınır. Bu yardımlara bizzat belediyelerden müracaat yapılır.

Odun, Kömür Yardımı

Odun, kömür yardımı, kış aylarında ısınma ihtiyacının karşılanması amacıyla yapılır. Isınma maliyetlerinin yüksek olması nedeniyle birçok aile bu ihtiyacı karşılamakta zorlanmaktadır. Isınmayan bir evde yaşamak hastalıklara davetiye çıkarır. Devlet bu ihtiyacın zaruri olduğunun bilincinde olarak her yıl çok sayıda aileye kömür yardımı yapar.

Gıda, Erzak Yardımı

Gıda, erzak yardımı maddi olarak güçsüzlüğü nedeniyle yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayamayanlara yapılır. Özellikle bazı aileler çocuklarının süt, mama gibi ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanır. Bu nedenle gıda yardımı desteği ile bu ihtiyaçlarının giderilmesi amaçlanır.

Muhtaç Asker Ailesi Yardımı

Muhtaç asker ailesi yardımı, vatani görevini yerine getiren askerlerin geride bıraktıkları aileleri için yapılır. Aileler bu yardım sayesinde asker yolu beklerken bir taraftan da maddi sıkıntı yaşamak zorunda kalmaz. İhtiyaçları bir nebze hafifleten bu yardım, ailelerin hayatını kolaylaştırır.

Belediye Yaşlı Bakım Hizmetleri

Belediye yaşlı bakım hizmetleri, bakıma ihtiyaç duyan yaşlılar için sağlanan bir yardımdır. Evlerinde yalnız yaşayan ya da yanında biri olsa bile bazı ihtiyaçları için yardıma muhtaç olan yaşlılara belirli sürelerde bakım ekibi gönderilir. Bu ekipte yer alan kişiler, yaşlıların sağlık durumunu kontrol eder ve gerekli bakımlarını yapar.

Kırtasiye Yardımı

Kırtasiye yardımı, okul çağındaki çocuklar için yapılır. Bu yardım kapsamında çocukların okul ihtiyaçları karşılanır. Özellikle parasızlıktan okula gidemeyen ya da ihtiyaçlarını karşılayamayan çocuklar için bu yardım son derece avantajlıdır.

Sağlık ve İlaç Yardımı

Sağlık ve ilaç yardımı sağlık hizmetlerine erişemeyen ve ilaçlarını alamayan kişilere yöneliktir. Bu kapsamda ihtiyacı olan kişilerin ilaç ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz şekilde yararlanması sağlanır.

Yorumlar

 1. Melek dedi ki:

  Benim 3 çocuğum var iki tanasi okuyor biri bebek durumum yok zor durumdayım yapamıyorum artık çaresizim tek başıma mücadele ediyorum 3 çocuk eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var çocuklarımla perişanım küçüğüne bez alamicak duruma geldim bakkala borcum birikti kiram birikti çocuklarımın beslenmesine koyucak hicbirsey bulamiyorum yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardım edin bana gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı evime birsey alamıyorum lütfen bana yardım edin lütfen Allah rızası için çocuklarım için sizden yardım istiyorum sesimi duyun

 2. Mehmet Akkaya dedi ki:

  Benim işim yok evim yok borcumcok işyok çocuk 3 var okulagidiyo kızım Kayseri Erciyes üniversitesinde okuyor madidurmum yok borcumcok işyok çocuk 3 var okulagidiyo tablet alacak param yok evim yok borcumcok kiramıveremiyorum çok madulum ihtiyacımvar kızım Kayseri Erciyes üniversitesinde okuyor madidurmum yok borcumcok

 3. Melek dedi ki:

  Benim 3 çocuğum var iki tanasi okuyor biri bebek durumum yok zor durumdayım yapamıyorum artık çaresizim tek başıma mücadele ediyorum 3 çocuk eşim le maddi manevi sorunlar yaşıyoruz geçimsizlik var çocuklarımla perişanım küçüğüne bez alamicak duruma geldim bakkala borcum birikti kiram birikti çocuklarımın beslenmesine koyucak hicbirsey bulamiyorum yardımınıza ihtiyacım var lütfen yardım edin bana gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı evime birsey alamıyorum lütfen bana yardım edin lütfen Allah rızası için çocuklarım için sizden yardım istiyorum sesimi duyun kiram artı nereye gidebilirim siz söyleyin çaresizim lütfen bana kira desteği verin çocuklarım için istiyorum sesimi duyun gücüm kalmadı tukendim sağlığımda kalmadı bana yardım edin lütfen Allah rızası için çocuklarım için istiyorum

 4. mevlüt dedi ki:

  Gercek ihtıyac sahiplerine verilsin cok isterim ama sungurlu ihtıyac sahibi degilde tam tersine zengınler alıyor allah için gercekten yardıma ihtıyacı olan insanları bulunuz

 5. Ozlemerol dedi ki:

  Mugla milasta oturuyom 3cocugum var enim kira 2000tl 22sinde odemem lazim hic paramyok evsabi evden cikartirim diyo sufaturam 1400tl kesilcek odeyemedim elektirik 400tl odeyemedim bakkala borcum 2500tl odeyemedim astim kova hastasiyim evtemizlikleri cikarsa gidiyorum cocugum lisede okuyor esimden bosandi vefatetti tekbasima 3cocukla gecinemiyorum evimde erzek gida kalvaltilik bile yok yardim bekliyom cocuk bakiciligi evlere temizlik isi ariyorum milasta yok krediborcum var ktedikartlarimin borcu var 3cocukla zordurumdayim paramda yok kiram heldi odeyemiyorum evin butun yuku benim ustumde allahim bana yardim et cocuklarim icim gida yardimi istiyorum erzak kalvatilik acil yardima ihtiyacim car cocuklarim icin yardim istiyorum

  1. Sevgi Porsuk dedi ki:

   Hastayım herhangi bir gelirim yok ev kira 89Engelli devletin verdigi yardım larla geciniyoruz başka gelirim yok ayda 5000tl kira ödüyorum sigortamız yoktur her hangi bir gelirimiz 69 yaşındayım çalışacak durumda degil

 6. Sevda kurt dedi ki:

  Kira yardımı almak istiyorum

 7. Ulger dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum bi emekli maaşi var eşim hasta çalışmıyor engelli kizimvar 18 yas ustu engelli maasi aliyor ssksi yok okula gidiyor masraflari oluyor sizlerden yardimlarinizi arz ve rica ederim

 8. Sevda kurt dedi ki:

  Kira yardımı almak istiyorum

 9. hanim kartal dedi ki:

  kira yardimina yazilmak istiyorum maddi durumum yok 3 cocugum var okul ihtiyacini katsilayamiyorum

 10. Dursun dedi ki:

  Bencokyokluk.yaşıyorum.kirayardıml.erzak.yardıml.arz ederim.

 11. Menekşe dedi ki:

  Eşimden ayrıldım ve iki çocuğumla beraber kirada oturuyorum qecinmekte güçlük çekiyorum bana kiramı ödemem için yardım eder misiniz

 12. Nadiregezer dedi ki:

  Kira bedelim 600 tl tansiyon hastayim magdurum gereginin yapilmasini saygilarimla arz ve talep ederim

 13. Sadettin.mutluay dedi ki:

  Kira yardımına ihtiyacım var saygılarımla

  1. Berşan dedi ki:

   Evet

 14. Semra dedi ki:

  Kira yardimi istiyorum

 15. Büşra Söğüt dedi ki:

  Kiracıyım ev sahibim elektrik suyumu kesti evden çıkmam için 1600 TL den 4000 TL yapıldı kiram odeyemiyorum başka eve çıkma durumum asla yok 2 yaşında bebeğim var eşim tek çalışıyor asgari ücret hiç bir şekilde yetmiyor kirama yardım istiyorum 😔

 16. lara dedi ki:

  yabancı uyruklu vatandaş kira yardımı alabilir mi?

 17. Necmettin dedi ki:

  Şey benim durumum yok ben kira yardımı istiyom şey benim ev kentesel dönüşümüne giriyo kira karışılamıyom Allah rızası için bana yardımcı olun

 18. Fatma dedi ki:

  Benim 3 çocuğum var 1 öğrencim var esin calismiyor gündelik işlerde çalışıyor kiraciyim lütfen yardımcı olur musunuz

 19. elif zorba dedi ki:

  Ben yalnız yaşıyorum maddi durumu iyi değil hiç gelirim yok epilepsi hastasıyım piskolojik tedavi görüyorum kirada oturuyorum yardımlarla idare ediyorum bana yardımcı olun 57 yaşında hasta yim yardım talep ediyorum gıda nakit yardım edin

 20. Havva tüke dedi ki:

  Eşimden boşandım 2 yıl önce ev hanımıyım 4 tane çocuğum var 2 tanesi okula gidiyor evim kira ev kiramı ödeyemiyorum hiç bir gelirimiz yoktur kimse yardım etmiyor çok Zor durumdayız lütfen bize kira yardımı yapın.

 21. halil dedi ki:

  kira yardımına ihtiyacım var

 22. Tigay dedi ki:

  Merhaba
  Ben 8 senedir psikiyatri tedavisi görüyorum bunun 3 senesini özel hastanede geri kalanını devlet Hastanesi’nde 6 sefer intihar girişiminde bulundum paxsil ,rexapin, rivotril gibi ağır ilaçlar kullanıyorum ilaçların üzerinde yüksek riksli ilaç gurubu yazıyor hiç bir gelirim yok 1820 gün primim var malulen emekli yada devletten yardım alabilirmiyim 4 aydır kiramı veremiyorum çok önceden yeşil kartım vardı p zaman gelir testinde G1 yani asgari ücretin 1/3 fazla çıkmıştır lütfen beni bilgilendirirmisini

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Psikaytriden % 40 üzeri rapor alabilmeniz mümkün. Heyete girmelisiniz. Rapor alabilirseniz Sosyal yardımlardan engelli maaşı alabilmeniz de mümkün.

 23. Muhsin Karamercan dedi ki:

  Kira yardımı istiyorum lütfen çok ihtiyacım var doğru dürüst çalışamıyorum ne olur bana yardımcı olun kiram 700tl ne olur yardım edin

 24. Hatice Çullu dedi ki:

  Biz oğrenci evinde kalan 2 kişiyiz corona virüs yüzünden memleketimize geldik. Burs almıyoruz geri dönüşümlü kredi alıyoruz . Yurtta kalan öğrenciler için devlet yardımda bulundu fakat bizim için herhangi bisey söz konusu değil bu yüzden kira talebinde bulunmak istiyoruz

 25. Rabia dedi ki:

  Biz öğrenci evinde kalan 2 öğrenciyiz korona virüsünden dolayı memleketlerimize geldik burs almıyoruz geri dönüşümlü kredi alıyoruz ve memleketlerimizde kaldığımız bu süre boyunca okuduğumuz şehre gidip eşyalarımızı da toplayamıyoruz virüs sebebiyle bu yüzden kira yardımı talebinde bulunuyoruz. En azından 1-2 aylığına

  1. Ayşe dedi ki:

   Siz yararlabildiniz yani bu kira yardımı konusunda bir geri dönüş yaptılar mı ben de aynı durumdayım da

 26. Feride dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanıma sesleniyorum kiramı ödeyemiyorum dışarı çıkamıyoruz ve Eşimin doğru bi işi yok ara işlerde calşıyo ve üç aydır calışmıyor iki çocuğum bezini manasını alamıyorum lütfen elinizi bize uzatın cumhurbaşkanım

 27. Mahir gül dedi ki:

  Sayın cumhurbaşkanım ben mide bağırsak kanseriyim ameliyat oldum çalışa mıyorum bana yardımcı olmanı istiyorum emekli olmam için maddi manevi durum da sıkıntı icralık oldum borcum var rize den mahir gül 05……… BIR UMUTTUR YASAMAK

 28. Suna dedi ki:

  Merhaba benim eşim bel fıtığı doğru dürüst çalışamıyor iki çocuğunda örenci çok zor durumdayım kiramı ödeyemiyorum sizden kira yardımı istiyorum acil cevap bekliyorum

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   İlçenizde bulunan sosyal hizmetler müdürlüğüne başvuru yapmalısınız.

 29. Muhammet önal dedi ki:

  Üzerime 2004 model araba var onun dışında birşey yok birde işsizlik maaşı aldığımızı var sayalım artı engelli raporum var kira yardımı alabilirmiyim

 30. SERAP ŞİRİN dedi ki:

  KİRA YARDIM DESTEĞİ İSTİYORUM

 31. Derya dedi ki:

  Merhaba babam engelli şuan SSK emeklisi annem de babama baktığı için bakım maaşı alıyor kira yardimi alabilir mi herhangi bir mal varlığı vs yok sadece gelirleri bunlar

 32. Fatma alver dedi ki:

  Benim eşim calışmıyor bizimle iliglenimiyor bebeğimin masraflarını karşılamakta zorlanıyorum hiç gelirimiz yok sigorta yok hiçbişey bu ramazan ayında cok zorlandım bebeğime hiç bişey alımıyorum mama almıyorum bez almakta cok zorlanıyorum

 33. Melek yetisgin dedi ki:

  Eşim asgari ücret alıyor sigortası var ama aldığı maaş bize yetmiyor çok sıkıntı çekiyoruz 3 çocuğumda öğrenci ve kiraz 1250tl bende kira yardımı alabilirmiyim

 34. Necla Cevrioglu dedi ki:

  Eşim 6 aydır işsiz.Kira ve gıda yardımı almak istiyorum.Engelli çocugum var.Bakıcı maaşı alıyorum.Kira yardımı alabilirmiyim.

 35. Azra dedi ki:

  1 yaşında kızım var babası ile ne nikâhımız nede ilgisi var kendisi başkasıyla evli evli dahi olduğunu söylemedi . kızımı dahi kabul etmiyor. kirada oturuyorum kızım çok küçük olduğu için çalışamıyorum babadan yetim maaşı alıyorum ama o sadece kiramı ödemekte yetiyor diğer ihtiyaçlarımızı karşılaamıyoruz babadan yetim maaşı aldığım için kira yardımından yararlanabilir miyim???

 36. Gülcan dedi ki:

  Benim abim 55 yaşında ve aylesi terketti kirada ve hiç bir geliri yok iş bulamıyor sosyal yardım alıyordu bu kira yardımından faydalanarak biliyormu

  1. Hasan dedi ki:

   İyi günler sayın memur bayan veya beyfendi benim bir abim var kendisi asgari ücretle çalışan biri 3 çocuğu var biri okula gidiyor diğeri gelecek sene gidecek kız çocuğu ve yeni doğan bir çocuğu oldu geçim sıkıkısı yaşamak’da ve kiracı aylık kira odemesi 700 TL çocuğun okul masrafları deren yol parsı mutfak dergen vsr vsr vsr abim kendisi yeşil kartlı asgari ücret çalışıyor ve bizim ne yapmamız kerekiyor biz’de kira ödemesi alabilirmiyiz lütfen bir acil olarak yorum yazarnız memnuniyet duyarım teşekür ederim

 37. Aykut kara dedi ki:

  Bende faydalanabiliyormuyum

 38. Güler dedi ki:

  Ben 54 yaşındayım bir kızım var bakmıyor kiram 600 tl kuoa hastasıyım çalışamıyorum gelirim yok zar-zor haftanın iki günü oldumu hasta bakıyorum yeşil kartım var ben kira yardımı alabilirmiyim

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Kaymakamlıklarda bulunan aile ve sosyal yardımlaşma müdürlüklerine başvuru yapabilirsiniz.

 39. Saliha dedi ki:

  BEn bu kira yardımı için baş vuru yaptim ama bana sadece engelliler için yardım yapıldığı söylendi?.
  SSK ya basvurmustum. Belediye yemi baş vuru yapmam gerekir ?

  1. Danışma Birimi dedi ki:

   Merhaba,

   Belediye ve kaymakamlıklarda bulunan Sosyal yardımlaşma müdürlüklerine başvuru yapmalısınız.