• E-DEVLET ŞİFRESİ

  E-DEVLET KAPISI

  E-DEVLET ŞİFRESİ

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası kullanılarak, bir çok alandaki devlet işlemlerini tek bir kapıdan vatandaşa ulaştırmak ve kolay bir şekilde sunmak amacıyla hazırlanmıştır. 2005 yılında ihalesi yapılan E-Devlet projesi hayata geçti.

  E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR?

  E-Devlet şifresinden faydalanmak isteyenler PTT şubelerinden 2 TL’lik işlem ücreti karşılığında alabilirler. Aşağıda vereceğimiz linkten E-Devlet şifrenizi alacağınız size en yakın PTT şubelerini görmek için linke tıklayıp karşınıza çıkan ekrana ikamet ettiğiniz İli ve ilçeyi yazarak E-Devlet şifresi alabileceğiniz PTT şubeleri listelenecektir. İl ve ilçeyi yazdıktan sonra sorgula butonuna tıklayarak PTT şubelerini görebilirsiniz.

  E-DEVLET ŞİFRESİNİ ALMAK İÇİN NELER GEREKLİDİR?

  • E-Devlet şifresi alabilmek için T.C. numaranızın bulunduğu kimliğiniz (Nüfus cüzdanı) gereklidir.
  • PTT tarafından belirlenmiş olan işlem ücreti ilk şifre alımı için 2 TL iken ikinci veya daha fazla şifre alındığı durumlarda artık her şifre için 4 TL olarak ücretlendirilmektedir.
  • İnternet üzerinden değiştirilen E-Devler şifresinin unutulması durumda 1 TL haricinde başka bir bedel ödemeyeceklerdir.
  • 18 yaşını doldurmuş olmak şartıyla PTT şubelerinden E-Devlet kapısı şifre zarfınızı kendinize verilecektir.

  E-DEVLET ŞİFRESİNİ UNUTTUĞUNUZ DURUMLARDA YAPMANIZ GEREKENLER

  Günlük hayatımızda E-Devlet şifresini çok sık kullanmadığımız için unutma gibi durumlar olabiliyor. E-Devlet şifresinin başkaları tarafından bilinmemesi ve 3. kişilerin eline geçmemesi gerekir. E-Devlet şifresi kişisel bir şifredir, sorumluluk o kişinin üzerindedir. E-Devlet şifresi kişisel olduğundan ve başkalarının eline geçmesi durumunda olumsuz sonuçlar doğurma ihtimali olduğundan dolayı unuttuğunuz durumlarda en yakın PTT şubesine gidip yeni değişiklik ile birlikte tekrar 2 TL işlem ücreti karşılığında alabilirsiniz.

  SİZE EN YAKIN PTT ŞUBELERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

  E-DEVLET ŞİFRESİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN UYGULAMALARI ÖĞRENMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  1. EYUP KENDİRLİ diyor ki:

   Mernis kayıdımı nasaıl öğrenebilirim

  2. EYUP KENDİRLİ diyor ki:

   adres değişikliğinde mevcud araçlarım için adres değişikliği yapmam lazımmı

   1. Aykut Otu diyor ki:

    Mutlaka bilgilerinizi güncellemelisisniz.

  3. mehmet bilgi diyor ki:

   ssk aylık dogrum ödeniyor

  4. derya diyor ki:

   ben haziranın 24unde işe girdım hamıle oldugumdan dolayı beni işten çıkardılar kasımda ocakgında 4unde dogum yaptım doktora gıttım dogum kagıdını istedımde oda iş yerıne gondeririz dedi iş yerikabul etmezse dogum para sı alabılcek mıyım

   1. Aykut Otu diyor ki:

    Derya Hanım öncelikle şöyle bir durum var, sizi hamile olduğunuz için işten çıkarma hakları yok. Eğer bu şekilde olduğunu ispat edebileceğiniz bir şahit ya da bir belge varsa iş mahkemesine şikayet edebilirsiniz. Doğum parası alabilmeniz için , doğumdan önceki 1 yıl içerisinde en az 90 iş günü prim ödemesi yapmış olmanız, ve doğum izni süresi içinde çalışmamış olmanız gerekiyor.Bu şartları sağlıyorsanız alabilirsiniz.

  Sorunuzu Yazın


  4 + = dokuz