emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

E-Devlet Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet Sigorta Hasar Dosyası Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet üzerinden Sigorta Hasar Dosyası sorgulama işlemi yapabilmek için öncelikle bir e-devlet şifresini ihtiyacınız vardır. E-devlet şifresi olmadan sisteme giriş yapmanız sistem üzerinden işlem yapmanız mümkün değildir. Eğer e-devlet şifreniz mevcutsa Sigorta Hasar Dosyası sorgulama işlemi için izlemeniz gereken adamlar aşağıdaki gibidir:

  • T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile e-devlet sistemine giriş yapın.
  • “Kurumlar” sekmesi üzerinden “Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi” kısmına girin.
  • Bu bölümde e-devlet kullanıcılarına sunulan hizmetler arasından “Trafik Poliçe Ve Hasar Bilgileri Sorgulama (Gerçek Kişi)” seçeneğini tıklayın.
  • Aracınıza ait olan plaka numarasını ilgili kısma yazın.
  • “Sorgula” butonunu tıklayın.

Bu işlemleri tamamlamanızı ne ardından Sigorta Hasar Dosyası’nı görüntülemeniz mümkün olacaktır. Bu sekme üzerinden yalnızca Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi sistemine kayıtlı olan araçlara dair bilgiler görüntüleyebileceğinizi unutmamalısınız.

Nasıl E-devlet Şifresi Temin Edebilirim?

E-devlet şifresi almak için PTT şubelerine müracaat etmeniz gerekir. Şubeler üzerinden yetkili kişi ile yapacağınız kısa süreli bir işlemin akabinde e-devlet şifreniz oluşturulacaktır. PTT üzerinden e-devlet şifresi oluşturmak için sizden 2 TL hizmet bedeli tahsis edileceğini unutmayın. Eğer şifrenizi unuttuysanız 2 farklı seçenek ile yeni bir e-devlet şifresi oluşturabilirsiniz.

Gib ve E-Devlet Vergi Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır

İlk olarak e-devlet sisteminin giriş kısmında yer alan şifre değiştirme seçeneğine takıldıktan sonra sistem tarafından sizden talep edilen kimlik bilgilerinizi girerek işleminizi tamamlayabilirsiniz. Fakat e-devlet sistemi üzerinden şifre değişikliği işlemi yapabilmek için cep telefon numaranızın sistemde kayıtlı olması gerekmektedir. Zira işlemin akabinde sizden bir güvenlik kodu istenecektir. Eğer cep telefon numaranız sistemde kayıtlı değilse geriye kalan seçenek tekrar PTT şubelerine müracaat etmektir. 4 TL hizmet bedeli karşılığında PTT şubelerinden şifrenizi değiştirebilirsiniz.

118 90 Çağrı Merkezi Üzerinden Hasar Dosyası Sorgulama

118 90 çağrı merkezini kullanarak hasar sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için öncelikle 118 90 çağrı merkezini arayın. Görüşeceğimiz kişiye Sigorta Hasar Dosyası sorgulamak istediğiniz iletin. Bu durumda ya konuyla alakalı yetkili kişiye yönlendirilirsiniz ya da bizzat görüştüğünüz temsilci size bu konuda yardım eder. Bu çağrı merkezi üzerinden hasar sorgulama işlemi yapılabilmesi için sizden birtakım bilgiler talep edilir. Genellikle aracın plakası ya da şasi numarası ile işleminizi tamamlayabilirsiniz.

e-Devlet’ten Kredi Notu (Puanı) Sorgulaması Nasıl Yapılır

118 90 çağrı merkezinin ücretli olduğunu da unutmamalısınız. Bu kapsamda söz konusu olan ücret aldığınız bilgi karşılığında değil harcadığınız dakika karşılığında kesilir. Örneğin Turkcell ya da Vodafone operatörünü kullanan kişiler için 118 90 çağrı merkezi 4,25 TL’dir. Türk Telekom ya da sabit hat abonelerinin dakika karşılığında ödediği tutar ise 4,75 TL’dir.

Sigortam360 ile Hasar Dosyası Sorgulama

Sigortam360 internet sitesi sizlere bir araca dair hasar dosyası sorgulama imkanı sunmaktadır. Bununla birlikte araca dair diğer ayrıntıları ulaşmanız da sigortam360 internet sitesi aracılığı ile mümkündür. Bu kapsamda aracın eksper raporları hasar geçmişi ve kasko sigorta poliçeleri gibi detaylar sunulmaktadır. Sigortam360 üzerinden yapacağınız sorgulama işlemleri de ücrete tabi tutulmaktadır. Her sorgulama işleminiz için 5 TL tutarında bir hizmet bedeli ödersiniz. Ayrıca sigortam360 üzerinden Bir araca dair Sigorta Hasar Dosyası sorgulama işlemi yapabilmek için üye olmanız şartı bulunmamaktadır.

[button color=”primary” size=”medium” link=”https://www.turkiye.gov.tr/sbm-trafik-police-sorgulama” icon=”” target=”true” nofollow=”true”]E-Devlet Hasar Dosyası Sorgulamak İçin TIKLAYINIZ[/button]

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h3″ question-0=”5664 sorgulama nasıl yapılır?” answer-0=”Sorgulama işlemini gerçekleştirmek istediğiniz aracın plaka numarasını bitişik bir şekilde yazarak 5664’e SMS aracılığı ile göndermeniz yeterlidir.” image-0=”” headline-1=”h3″ question-1=”Aracın sigortasının bittiğini nasıl anlarız?” answer-1=”E-devlet sistemi üzerinde bulunan Trafik Poliçe Sorgulama işlemi ile birlikte aracınıza dair sigorta sorgulama işlemi yapabilirsiniz.” image-1=”” headline-2=”h3″ question-2=”Aracın değişen parçalarını nasıl öğrenebilirim?” answer-2=”Bir araca dair değişen parçaları öğrenmek için PARCA yazdıktan sonra boşluk bırakmanız an ardından plakayı yazmalı ve sonrasında bir boşluk daha bıraktıktan sonra hasar tarihini yazıp 5664’e SMS aracılığı ile iletebilirsiniz.” image-2=”” count=”3″ html=”true” css_class=””]

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.