emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2020 TOKİ Gaziantep Konutları Kura Çekilişleri Ne Zaman Yapılacak

2020 TOKİ Gaziantep Konutları Kura Çekilişleri Ne Zaman Yapılacak

TOKİ Gaziantep Konutları Kura Çekilişleri Ne Zaman Yapılacak? Türkiye genelinde dört ilimizde planlanmakta olan TOKİ 100 bin konut projesi kapsamında Gaziantep kura çekiliş tarihleri belli oldu. TOKİ’nin her yıl düzenlediği konut projeleri kapsamında dar gelirli vatandaşların konut sahibi olabilmek için başvuruda bulunduğu projede gözler kura çekiliş tarihlerine çevrilmiş bulunmaktadır. TOKİ 2020 yılı projesi kapsamında konut çekilişine başvuruda bulunan Gaziantep halkı, kura çekilişlerini merakla ve heyecanla bekliyor. TOKİ Gaziantep inşa edilecek olan konut projeleri şu İlçelerde inşa edilecektir. TOKİ Gaziantep İli, Nizip, Şahinbey, İslahiye, Şehitkamil ve Nurdağı ilçelerinde inşa edilmektedir.

TOKİ 2020 yılı 100 bin konut projesi kapsamında dar gelirli vatandaşlarımızı ev sahibi yapmak adına düzenlediği kampanya çalışmasında, binaların komşuluk kültürüne uygun bir şekilde inşa edilerek 2+1 ve 3+1 şeklinde yapılacağını belirtmektedir. TOKİ 2020 yılı Gaziantep kura çekiliş tarihlerinin açıklanmasının ardından, kura tarihleri merakla beklenmeye başlamış bulunmaktadır. TOKİ 2020 yılı 100 bin konut projesi kapsamında Gaziantep İlimizden 69.686 adet başvuru yapılmış bulunmaktadır.

2020 Yılı Gaziantep Kura Çekilişi Ne Zaman?

2020 Yılı Gaziantep Kura Çekilişi Ne Zaman? Merakla beklenen projelerden biri olan Gaziantep TOKİ konutlarının kura çekiliş tarihleri aşağıdaki gibi olmaktadır. Gaziantep’te toplanan konut başvurularının 5 proje 5.200 adet konut için kura çekilişleri aşağıda belirtilmiş bulunmaktadır.

 • Gaziantep Şahinbey için 1.900 adet konut kura çekiliş tarihi, 30 Mart 2020 Pazartesi günü olmaktadır.
 • Gaziantep Şehitkamil için 2.200 adet konut kura çekiliş tarihi, 31 Mart 2020 Salı günü yapılacaktır.
 • Gaziantep Nizip için 500 adet konut kura çekiliş tarihi, 20 Nisan 2020 Pazartesi günü olmaktadır.
 • Gaziantep İslahiye için 400 adet konut kura çekiliş tarihi, 3 Haziran 2020 Çarşamba günü olmaktadır.
 • Gaziantep Nurdağı için 200 adet konut kura çekiliş tarihi, 3 Haziran 2020 Çarşamba günü yapılacaktır.

TOKİ Gaziantep İçin Kura Çekiliş İşlemi Nasıl Yapılacak?

TOKİ Gaziantep İçin Kura Çekiliş İşlemi Nasıl Yapılacak? Yapılması planlanan TOKİ 100 bin konut projesi kapsamında Gaziantep kura çekiliş işlemi aşağıdaki şekilde gerçekleştirilecektir.

 • Hak Sahibi Belirleme Kurası, noter huzurunda Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.
 • Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının % 10 kadar kontenjan ayrılarak ve gerekli görülmesinin ardından kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Yapılan kura sonucunda bu kategoriden hak sahibi olmayan başvuru sahipleri belirlenecektir. Kura sonucunda bu kategoriden olmayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte olmak üzere kuraya tabi tutulacaklardır.
 • En az % 40 engelli Vatandaşlara, konut sayısının % 5’i kadar kontenjan ayrılacak ve gerekli bulunduğu zaman kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Yapılacak olan kura sonucunda bu kategoriden olmayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki alıcılar ile birlikte kuraya tabi tutulacaklardır.
 • Diğer konut alıcı adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerekli görüldüğü takdirde yapılacak olan kura ile hak sahipleri belirlenecektir.
 • Yapılan kurada asil ve yedek olarak hak sahibi olmayanlar başvuru bedellerini, yapılan kura çekilişinden itibaren 2 iş günü sonrasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden iade talep ederek alabileceklerdir.
 • Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare tarafından belirlen tarihte Konut Belirleme Kurası yapılacaktır.
 • İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenmiş olan hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

TOKİ Bursa Kura Çekiliş Tarihi Ne Zaman?

TOKİ İstanbul Kura Çekiliş Tarihi Belli Oldu!

Ziraat Bankası TOKİ Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.