Genel

2020 TOKİ Bursa Kura Çekiliş Tarihi Ne Zaman?

TOKİ Bursa Kura Çekiliş Tarihi Ne Zaman? Konut başvurusu yapan dar gelirli vatandaşlarımızın merakla bekledikleri kura çekim tarihleri tek tek belli olmuş durumda. TOKİ tarafından her yıl düzenlenen 100 bin konut projesi kapsamında, 2020 yılı Bursa İlçelerindeki projeleri için başvuruda bulunan dar gelirli vatandaşlarımız kura çekilişlerinin ne zaman olacağını merakla beklemektedir. Buna göre 2020 TOKİ Bursa’da yapılması planlanan konutlar şu İlçelerde yapılacaktır. Bursa İlçeleri Yıldırım, Orhaneli, Gürsu, Kestel, Gemlik, Mustafakemalpaşa, Yenişehir, İnegöl ve Harmancık olmaktadır.

Bursa İlimizde de yapılması planlanan konut projeleri dar gelirli vatandaşlarımız için yatay mimari anlayışı ile mahalle ve komşuluk kültürüne uygun yapılacak olan konutlar 2+1 ve 3+1 olarak inşa edilecektir. Bu kapsamda Bursa ilimizde de başvuruda bulunan vatandaşlarımız kura çekilişlerinin ne zaman yapılacağını merakla araştırmaya başlamış bulunmaktadırlar. Gelen son açıklama ile TOKİ kura çekilişlerini ne zaman yapılacağı açıklanmış bulunmaktadır.

2020 TOKİ Bursa Kura Çekilişleri Ne Zaman Yapılacak?

TOKİ Bursa Kura Çekilişleri Ne Zaman Yapılacak? TOKİ 100 bin sosyal konut projesi kapsamında Bursa İlimizde de toplanan talepler doğrultusunda toplam 9 konut projesinden 3.200 adet konutun kura çekilişleri aşağıdaki gibi olmaktadır.

 • Bursa Kestel’de 250 Konut, Bursa Yıldırım’da 150 konut için düzenlenecek olan kura çekilişi 9 Mart 2020 Pazartesi günü yapılacaktır.
 • Bursa Harmancık İlçesinde yer alan 80 konut için 10 Haziran 2020 Çarşamba günü kura çekilişi yapılacaktır.
 • Bursa Gürsu’da 400 Konut, Mustafakemalpaşa’da 694 Konut için kura çekimi 24 Haziran 2020 Çarşamba günü gerçekleştirilecektir.
 • Bursa Yenişehir’de 200 Konut, Bursa İnegöl’de 800 konut için kura çekilişi için 25 Haziran 2020 Perşembe günü yapılacaktır.
 • Bursa Gemlik’te 500 Konut için kura çekilişi de 25 Haziran 2020 Perşembe günü yapılacaktır.
 • Bursa Orhaneli İlçesinde başvuru sayısı konut sayısından az olduğu için herhangi bir kura çekilişi yapılmayacaktır.

TOKİ 2020 Bursa İçin Kura Çekiliş İşlemi Nasıl Yapılacak?

TOKİ Bursa İçin Kura Çekiliş İşlemi Nasıl Yapılacak? Yapılması planlanan TOKİ 100 bin konut projesi kapsamında Bursa kura çekiliş işlemi aşağıdaki şekilde gerçekleştirilecektir.

 • Hak Sahibi Belirleme Kurası, noter huzurunda Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir.
 • Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri konut sayısının % 10 kadar kontenjan ayrılarak ve gerekli görülmesinin ardından kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Yapılan kura sonucunda bu kategoriden hak sahibi olmayan başvuru sahipleri belirlenecektir. Kura sonucunda bu kategoriden olmayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte olmak üzere kuraya tabi tutulacaklardır.
 • En az % 40 engelli Vatandaşlara, konut sayısının % 5’i kadar kontenjan ayrılacak ve gerekli bulunduğu zaman kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Yapılacak olan kura sonucunda bu kategoriden olmayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki alıcılar ile birlikte kuraya tabi tutulacaklardır.
 • Diğer konut alıcı adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerekli görüldüğü takdirde yapılacak olan kura ile hak sahipleri belirlenecektir.
 • Yapılan kurada asil ve yedek olarak hak sahibi olmayanlar başvuru bedellerini, yapılan kura çekilişinden itibaren 2 iş günü sonrasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden iade talep ederek alabileceklerdir.
 • Projenin bağımsız bölüm listesi ve konut fiyatları belirlendikten sonra İdare tarafından belirlen tarihte Konut Belirleme Kurası yapılacaktır.

İhale sonrası konut sayılarında azalma olması durumunda konut belirleme kurası ile birlikte ilk kurada belirlenmiş olan hak sahipleri arasından konut sayısı kadar hak sahibi belirleme kurası çekilecektir.

Shares:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir