ref: refs/heads/v3.0
emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika Maske Takmayana Artık Ceza Kesilecek!

Son Dakika Maske Takmayana Artık Ceza Kesilecek!
18.06.2020

Son Dakika Maske Takmayana Artık Ceza Kesilecek! Son dakika haberi olarak gelen bilgilere göre korona virüsü sonrasında ile normalleşmenin başlamasının ardından artan vaka sayısı nedeniyle üç büyük ilimizde de İstanbul, Ankara ve Bursa’da maske takma zorunluluğu getirilmiş bulunuyor. Buna göre korona virüsü kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda, İstanbul, Ankara ve Bursa illerimizde de artık maske takma zorunluluğu getirilmiş bulunuyor. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasında maske takma zorunluluğu getirildi bilgisini paylaşmış bulunuyor.

Korona virüsü nedeni ile alınan tedbirler kapsamında, İstanbul, Bursa ve Ankara’da maske takma zorunlu hale getirilmiş bulunuyor. Ayrıca İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamaya göre de vali şunları ifade etmiş bulunuyor. Değerli İstanbullular sağlığımız için İstanbul genelinde açık alanlarda maske takmak artık zorunlu ifadelerini kullanmış bulunuyor.

Maskesiz Dışarı Çıkmanın Cezası Ne Kadar?

Maskesiz Dışarı Çıkmanın Cezası Ne Kadar? Üç ilimiz için belirtilen kararlar doğrultusunda Ankara Valiliği de Bilim Kurulu tarafından gelen öneriler doğrultusunda açık alanlar ve toplu olarak bulunulan kapalı alanlarda maske takmanın zorunlu hale geldiğini belirtmiş bulunuyor. Diğer yandan Bursa İl Hıfzıssıhha Kurul kararı ile birlikte açık alanlarda da maske takmak zorunlu hale getirilmiş bulunuyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından belirtilen açıklama kapsamında maske takmanın zorunlu olduğu illerde, maske takmadan dışarı çıkmanın cezası 3 bin 150TL olarak belirtilmiş bulunuyor. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre konu şu şekilde belirtilmiş bulunuyor. Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282.maddesi gereğince idari para verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddesi gereğince işlem yapılacaktır. Konusu suç teşkil eden davranışlara yönelik Türk Ceza Kanunu’nun 195.maddesi gereğince adli işlemlerin başlatılacağı kamuoyuna duyurulmaktadır.

Şehirlerarası Otobüs Bilet Fiyatlarında Tekrar Düşüş Oldu!

12 İlaç Daha Geri Ödememe Listesine Eklendi!

Koronavirüs Aşısı İçin Ülkeler Arası Yarış Başladı!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.