Genel

12 İlaç Daha Geri Ödememe Listesine Eklendi!

12 İlaç Daha Geri Ödememe Listesine Eklendi! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından güzel haberler gelmeye devam ediyor. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre o ilaçlarda geri ödeme listesine eklenmiş bulunuyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamasında 3 adeti kalp, 2 adedi pulmoner hipertansiyon, 2 adedi kan ürünü ve 1adedi de doğuştan metabolik hastalık ilacı olarak toplam da 12 adet ilacın daha geri ödeme listesine eklendiğini açıklamış bulunuyor.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yaptığı açıklamasında, Sağlık Uygulama Tebliği’nde yapılan yeni düzenlemelere yönelik bilgi vermiş bulunuyor. Bakan Selçuk, 12 adet ilacı daha geri ödeme listesine eklediklerini belirterek geri ödeme kapsamına alınan 14 muadil ilaç ve yayımlanan SUT ile eklenen 12 ilaç ile birlikte geri ödemedeki ilaç sayısının 8 bin 636 adede ulaştığı belirtilmektedir.

Geri Ödeme Listesine Alınan İlaç Sayısı 8 Bin 636 Adet Oldu!

Geri Ödeme Listesine Alınan İlaç Sayısı 8 Bin 636 Adet Oldu! Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklama kapsamında 12 adet ilaç daha geri ödeme listesine eklenmiş ve geri ödeme listesindeki ilaç sayısı 8 bin 636 adede yükselmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk ayrıca SUT tarafından gerçekleştirilen düzenleme doğrultusunda geri ödeme listesine alınan ilaçların 3 adedinin kalp ilacı, 2 adedinin kan ilacı, 2 adedinin pulmoner hipertansiyon ilacı, bir tanesinin antibiyotik ve diğer birinin de antiviral, doğuştan metabolik hastalık ilacı, kanserde bulantı ilacı ve yeni doğan hemanjiyom ilacı olduğunu belirtmektedir.

Bakan Selçuk, ayrıca Miyastenia Gravis hastalarının tedavisinde kullanılmak üzere ödemede olan bir ilaçta da düzenleme gerçekleştirildiği belirtilmektedir. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vatandaşların ilaçları Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı eczanelerden temin edebileceklerini bildirmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk, geri ödeme listesine alına ilaçlar için hastalarımıza şifa olmasını temenni ederim, açıklaması yapmış bulunuyor.

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu