emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Şehirlerarası Otobüs Bilet Fiyatlarında Tekrar Düşüş Oldu!

Şehirlerarası Otobüs Bilet Fiyatlarında Tekrar Düşüş Oldu!
17.06.2020

Şehirlerarası Otobüs Bilet Fiyatlarında Düşüş! Korona virüsü nedeni ile sosyal mesafe kapsamında tavan fiyat uygulamasına gidilmişti. Korona virüsü normalleşme kapsamında belirlenen fiyat aralığı için yeniden indirime gidilerek otobüs bileti fiyatlarında % 30’a varan indirim gerçekleştiriliş bulunuyor. Yapılan yeni düzenlemeler kapsamında geçtiğimiz günlerde İstanbul – Bodrum otobüs bileti 220TL’ye satılmaktaydı. Otobüs biletlerinde yeniden yapılan indirim ile belirtilen fiyata % 30’a kadar indim uygulanmış ve İstanbul – Bodrum otobüs biletinin satış fiyatı 165TL’ye düşmüş bulunmaktadır.

Gerçekleştirilen yeni düzenlemeler sonrasında otobüs bileti fiyatlarında yeni düzenlemeler getirilmiş ve bu düzenlemeler çerçevesinde biletlerde uygulanan fiyatlarda % 30 indirim gerçekleştirilmiş bulunuyor. Gerçekleştirilen yeni düzenlemelere göre geçtiğimiz günler içerisinde 220TL’ye satışa sunulan İstanbul – Bodrum otobüs bileti belirtilen indirimin ardından şu anda 165TL’ye satılmaya başlamış bulunmaktadır.

Getirilen Yeni Düzenleme İle Otobüs Bilet Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Getirilen Yeni Düzenleme İle Otobüs Bilet Fiyatları Ne Kadar Oldu? Belirtilen uygulamanın ardından otobüs bilet fiyatları en yüksek olarak İstanbul – Antalya kişi başı 165TL, İstanbul – Ayvalık arası ise 120TL, Anlara – Alanya arası da 120TL, İstanbul – Trabzon arası 190TL ve Ankara – Diyarbakır arası da 190TL’den bilet satışları gerçekleştirilmektedir. Online olarak bilet satışı yapan firmadan gelen açıklama doğrultusunda salgın döneminde uygulana izolasyon kuralları nedeni ile bilet fiyatları iki katından da yüksek fiyatlara satılmaktaydı. Otobüs yolculuğu sırasında yan koltuk boş olarak seyahat gerçekleştirilmekteydi. Tüm korona virüsü salgın tedbirleri de otobüs biletlerinin fiyatlarına yansıtılmaktaydı.

Gerçekleştirilen yeni düzenlemenin ardından otobüs bilet fiyatlarında % 30 oranında indirim uygulanmış bulunuyor. Getirilen indirimin ardından bilet fiyatları güzergahlara göre aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • Antalya – Ankara, 120TL
  • İstanbul – Antalya, 165TL
  • İstanbul – Bodrum, 165TL
  • Ankara – Trabzon, 140TL
  • Van – İstanbul, 200TL
  • İzmir – Şanlıurfa, 200TL
  • Konya – Siirt, 200TL

12 İlaç Daha Geri Ödememe Listesine Eklendi!

Sağlık Bakanlığı 3250 Personel Alımı İçin Tercih Kılavuzu Yayımlandı!

Koronavirüs Aşısı İçin Ülkeler Arası Yarış Başladı!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.