Banka Kredileri

O Harcamalar İçin Kredi Kartı Taksit Sayısı 18 Oldu!

O Harcamalar İçin Kredi Kartı Taksit Sayısı 18 Oldu! Gelen son dakika haberi neticesine göre kredi kartı harcamalarında belirtilen yönde olması durumunda taksit sayısı 18 aya kadar çıkartılmış bulunuyor. Ticaret Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelik gereğince, hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklamaya yönelik olarak yapılan yurt içerisindeki kredi kartı harcamalarında taksit sayısı 18 aya yükseltilmiş bulunuyor.

Diğer yandan BDDK tarafından da söz konusu olarak belirtilen harcamalarda bulunan kredi kartı taksit sayısını 9 Haziran 2020 tarihinde yaptığı açıklama doğrultusunda 12 aydan, 18 aya çıkarttığını belirtmişti. Ticaret Bakanlığı, hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama işlemlerine yönelik yapılan yurt için harcamalarında kredi kartındaki taksit sayısı 18 aya yükseltilmiş bulunuyor.

Kredi Kartı Harcamaları İçin Taksit Sayısı Yeniden Düzenlendi!

Kredi Kartı Harcamaları İçin Taksit Sayısı Yeniden Düzenlendi! Ticaret Bakanlığı, “Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş bulunmaktadır. Yayımlanan yönetmelik içerisinde perakende işletmelerce tüketicilere yönelik gerçekleştirilen taksitli satışlara yönelik olarak belirlenen süre yeniden düzenlenmiş bulunuyor.

Buna göre, hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt içinde yapılan harcamalarda ki taksit sayısı 18 ay olarak uygulanacağı belirtilmiştir. Diğer yandan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu da söz konusu olan harcamalar için taksit sınırını 9 Haziran 2020 tarihinden bu yana 12 aydan, 18 aya yükseltmiş bulunmaktadır.

Bankalara Yapılan Kredi Başvuruları Nasıl İptal Edilir?

Ziraat Bankası Bakiye ve Para Sorgulama Nasıl Yapılır?

Konut Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar ve Belgeler

Erhan KAÇAR

20 yıllık muhasebecilik ve sgk uzmanlığı, 10 yıllık mali müşavirlik deneyimi ile yıllardır SGK, Emeklilik, Bağkur, Engelli Hakları ve diğer kategoriler için deneyimlerimi sizlerle paylaşarak içerikler üretmeye çalışıyorum. Siz değerli okurlarımızın doğru bilgiye ulaşması için Editör ve Danışma ekibimizle kaliteli ve en güncel içeriklerle yolumuza devam ediyoruz. Sitemizi takip edin ve doğru bilginin adresinde kalın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu