emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Son Dakika Açıklaması Cezaevlerindeki Tüm Görüşler 15 Mayıs 2020 Tarihine Kadar Ertelendi!

Son Dakika Açıklaması Cezaevlerindeki Tüm Görüşler 15 Mayıs 2020 Tarihine Kadar Ertelendi!
01.05.2020

Son Dakika Açıklaması Cezaevlerindeki Tüm Görüşler 15 Mayıs 2020 Tarihine Kadar Ertelendi! Adalet Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre cezaevlerindeki tüm görüş işlemleri 15 Mayıs 2020 tarihine kadar ertelenmiş bulunmaktadır. Gelen son dakika haberine göre Adalet Bakanlığı tarafından, cezaevlerindeki tüm görüşler, cezaevleri arasındaki nakil işlemleri ve aile görüş odalarındaki görüşmeler de dahil olmak üzere görüşlerin tamamı 15 Mayıs 2020 tarihine kadar ertelenmiş bulunmaktadır.

Adalet Bakanlığı tarafından belirtilen yazılı açıklama neticesinde, korona virüsü tedbirleri kapsamı çerçevesinde bazı tedbirler alınmış bulunmaktadır. Adalet Bakanlığı yaptığı yazılı açıklamasında,  alınan korona virüsü tedbirlerini tek tek açıklamıştır. Korona virüsü için alınan ve 15 Mayıs 2020 tarihine kadar ertelenen tedbirler şöyle olmaktadır.

Adalet Bakanlığı Tarafından Cezaevlerinde Alınan Koronavirüs Tedbirleri Nelerdir?

Adalet Bakanlığı Tarafından Cezaevlerinde Alınan Koronavirüs Tedbirleri Nelerdir? Adalet Bakanlığı’nın son dakika açıklaması olarak gerçekleştirdiği ve cezaevleri için uygulamaya aldığı korona virüsü tedbirleri aşağıdaki gibi belirlenmiş bulunmaktadır.

  • Açık ve kapalı ceza infaz kurumlarında, avukat ziyaretleri dahil tüm görüşler 15 Mayıs’a,
  • Hükümlülerin dışarı ile temas etmesinin mümkün olduğu, kurum dışı çalışma, lokanta, sosyal tesis ve dış kantin gibi iş yurdu faaliyetleri 15 Mayıs’a,
  • Açık ceza infaz kurumlarındaki hükümlülerin özel izin hakları 15 Mayıs’a,
  • Birden fazla koğuş ile birlikte yapılan toplu faaliyet çalışmaları 15 Mayıs’a,
  • Hastalık ve güvenlik durumları dışında bir ceza infaz kurumundan, diğer bir ceza infaz kurumuna gerçekleştirilen nakil işlemleri 15 Mayıs’a,
  • Ceza ve infaz kurumlarında ve çocuk eğitim evlerinde bulunan aile görüşme odalarının kullanımı 15 Mayıs’a,
  • Ceza ve infaz kurumlarında anneleri ile birlikte kalmakta olan 0 – 6 yaş grubu çocukların kreş ve anaokuluna gitmeleri ile çocukların dışarıdaki ebeveynleri ve yakınlarına teslim uygulaması 15 Mayıs’a kadar ertelenmiş bulunmaktadır.

Yukarıda belirtilen ve maddeler halinde açıklanan cezaevlerindeki uygulamalar, korona virüsü tedbirleri kapsamında 15 Mayıs 2020 tarihine kadar ertelenmiş bulunmaktadır. Diğer yandan aşağıda belirtilen zorunlu hallerde de korona virüsüne karşı tedbirlerin alınması ile birlikte hükümlüler ile görüşmeler sağlanabilecektir.

  • Tutuklu ve hükümlü yakınlarının zorunlu durumlarda ziyaretleri Cumhuriyet Başsavcılığı kararı ile yapabilecek.
  • Avukatlar ise zorunlu durumlar çerçevesinde maske ve eldiven gibi tedbirleri alarak kapalı alan görüşü yapabileceklerdir.

İngiltere Duyurdu Koronavirüs Aşısı Haziran Ayında Hazır!

İstanbul Valiliğinden Sağlık Çalışanları İçin Son Dakika Açıklaması Geldi!

Ramazan Bayramı’nda 9 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.