emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

2020 Ramazan Bayramı’nda 9 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

2020 Ramazan Bayramı’nda 9 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?
30.04.2020

2020 Ramazan Bayramı’nda 9 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı? Korona virüsü ile oldukça yoğun mücadele veren Türkiye için normalleşme süreci başlamış bulunmaktadır. Bu kapsamda Mayıs ayı normalleşme sürecinin başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı atılan bu kadar olumlu adımın ardından sürecin bozulmaması ve için de çalışmalarına son süratle devam etmeye ve bu çalışmaları uygulamaya devam etmektedir. Bu kapsam çerçevesinde bayram gelene kadar her hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanacağı da kesinleşmiş bulunmaktadır. Fakat giderek yaklaşan Ramazan Bayramı için ise asıl konu korona virüsüne karşı elde edilen başarının sürdürülebilmesi için 9 gün boyunca sokağa çıkma yasağının uygulanması gündeme taşınmış bulunmaktadır.

Dünya genelinde etkisini arttırarak sürdürmeye devam eden korona virüsü için Türkiye aldığı kararlar ve uyguladığı yöntemler ile oldukça başarılı bir şekilde mücadele göstermeye devam ediyor. Yapılan mücadeleler Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatlarıyla tek tek uygulanmaya devam ederken yapılan çalışmalar olumlu sonuçlara erişilme sürecinde oldukça yol alındığı gözlemlenmektedir. Alınan olumlu sonuçların yaklaşmakta olan Ramazan Bayramı ve ısınan havalar nedeni ile vatandaşlarımızın rehavete kapılma korkusu endişe yaratmaya devam ediyor.

Koronavirsüne Karşı Bayramda 9 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

Koronavirsüne Karşı Bayramda 9 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı? Korona virüsüne karşı Türkiye olarak elde edilen başarının boşa gitmemesi adına hafta sonlarında sokağa çıkma yasakları uygulanmaktadır. Bu uygulamanın Ramazan Bayramı’na kadar devam edilmesi kararı ise Cumhurbaşkanı Recep tayip Erdoğan tarafından bizzat duyurulmuştu. Fakat asıl gündeme taşınan ise Ramazan Bayramı’nda 9 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanacağı olmaktadır.

Korona virüsüne mücadele kapsamında 18 Mayıs 2020 Pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında uygulanacak olan kısıtlama seçenekleri arasında Ramazan Bayramı’nda 9 günlük sokağa çıkma yasağı bulunmaktadır. Belirtilen gibi yasağın uygulanılması kapsamında 23 Mayıs günü başlayan ve 1 Haziran 2020 tarihinde sona eren 9 gün sürecek kısıtlama işlemi bulunmaktadır. Belirtilen 9 günlük sokağa çıkma işleminin ise en son seçeneklerden biri olduğu belirtilmektedir.

Okullar Ne Zaman Açılacak? MEB Ziya Selçuk’tan Son Dakika Açıklaması!

Kaymakamlık Para Yardımı Nasıl Alınır, Dilekçe Örneği

Ücretsiz Maske Dağıtımında Flaş Gelişme Yaşandı!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.