emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Milli Eğitim Bakanı; Sözleşmeli Öğretmen Başvuruları İnternet Üzerinden Yapılacak!

Milli Eğitim Bakanı; Sözleşmeli Öğretmen Başvuruları İnternet Üzerinden Yapılacak!
02.05.2020

Milli Eğitim Bakanı; Sözleşmeli Öğretmen Başvuruları İnternet Üzerinden Yapılacak! Son dakika haberi olarak gelişen bilgiye göre Milli Eğitim bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre sözleşmeli öğretmenlik başvuruları elektronik ortam üzerinden yapılacaktır. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamasında Sözleşmeli Öğretmen başvuruları ile ilgili olarak şu ifadeleri belirtmiş bulunmaktadır. Bakan Selçuk Haziran 2020 Ayı içerisinde başvuru yapılması planlanan Sözleşmeli Öğretmenlik Başvurularının elektronik ortam üzerinden yapılacağını belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sözleşmeli Öğretmenlik başvuru işlemlerinin tamamen internet üzerinden başvuru yapılacağı ve herhangi bir şekilde başka başvuru şeklinin kabul edilmeyeceğini belirtmiş bulunmaktadır.

Bakan Selçuk Sözleşmeli Öğretmenlik Açıklamasını Yazılı Olarak Duyurdu!

Bakan Selçuk Sözleşmeli Öğretmenlik Açıklamasını Yazılı Olarak Duyurdu! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, twitter üzerinden gerçekleştirdiği yazılı açıklamasında ki ifadeleri şöyle olmaktadır. Sözleşmeli Öğretmenlik başvuruları ile ilgili olarak yaptığı paylaşımda, başvuruların sadece internet üzerinden yapılacağını belirtmiş bulunmaktadır.

Bakan Selçuk Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım için “Haziran ayı içinde yapılacak olan sözleşmeli öğretmenlik başvuruları tamamen elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Öğretmen adaylarının başvuru sürecinde izleyebileceği adımlar ile ilgili de detay vermiş bulunmaktadır. Öğretmen adayları için “Atamaları Hayırlı Olsun” dileklerini de sunmuş bulunmaktadır. “

2020 Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Süreci Nasıl Olmaktadır?

2020 Sözleşmeli Öğretmenlik Başvuru Süreci Nasıl Olmaktadır? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından son dakika açıklaması olarak geçen Sözleşmeli Öğretmenlik başvuruları haberine göre başvurular şu şekilde gerçekleştirilecektir. Başvurular Haziran ayında başlayacaktır.

Başvuruda bulunacak olan öğretmen adaylarının, ilkatama.meb.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet sistemi kullanıcı adı ile siteme giriş yapabileceklerdir. Başvuruda bulunan adaylar, başvuru yapacağı alanı, mezuniyet bilgilerini ve formasyon eğitimi ile ilgili olarak tüm bilgileri eksiksiz olarak girmek zorundadırlar. Buna göre 2020 Ocak Sözleşmeli Öğretmenliğe Başvuru ve Atama Duyurusu kapsamında, onaylı başvurunuz var mı? Sorusuna cevabınız evet ise başvuruda izleyebileceğiniz adılar aşağıdaki gibi olmaktadır.

  • İlkatama.meb.gov.tr adresi üzerinden e-Devlet şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz.
  • Başvuruda bulunacağınız alanı, mezuniyet bilgilerinizi ve formasyon eğitim bilgilerinizi sisteme girişini gerçekleştirin.
  • “Alan mezuniyet, formasyon eğitim durumunuzu Ocak 2020 ataması kapsamındaki verileriniz sistem tarafından karşılaştırılacaktır.” Bilgiler uyuşuyor mu sorusuna Yanıtınız Evet ise;
  • Sistem üzerine resminizi yükleyebilirsiniz.
  • Başvuru formunuzu doğru ve eksiksiz bir biçimde doldurmalısınız.
  • Başvurunuzu kaydedin. (Onaylama otomatik olarak gerçekleştirilecektir.)
  • Başvuru formunuzun çıktısını alarak saklayınız.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.