emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

İngiltere Duyurdu Koronavirüs Aşısı Haziran Ayında Hazır!

İngiltere Duyurdu Koronavirüs Aşısı Haziran Ayında Hazır!
01.05.2020

İngiltere Duyurdu Koronavirüs Aşısı Haziran Ayında Hazır! Korona virüsüne karşı ilaç ve aşı çalışmaları el birliği ile tüm dünya genelinde yoğun olarak devam ediyor. Korona virüsü salgınını yenmek için her ülke kendi imkanlarını seferber etmiş bulunmaktadır. Korona virüsüne karşı, duyulduğu günden beri mücadele vermekle kalmayıp bir yandan da tedavi çalışmalarına süratle devam eden İngiltere’den sevindirici bir haber geldi. İngiltere’de Oxford Üniversitesi bir ilaç firması olan AstraZeneca ortak çalışma gerçekleştireceklerini ve bu ortak çalışma sonucunda korona virüsüne karşı aşı geliştireceklerini duyurmuş bulunmaktadırlar. Yapılan çalışmaların klinlik hasta deneylerinin devam ettiği belirtilerek, korona virüsüne karşı da aşının Haziran Ayı içerisinde hazır olacağı belirtildi.

İngiltere’nin önde gelen üniversitelerinden olan Oxford Üniversitesi, İngiltere merkezli olan ilaç şirketi AstraZeneca ile an için deneme aşamasında olan korona virüsü aşısının kullanıma hazır hale getirebilmek adına anlaşma yaptıklarını açıklamış bulunmaktadırlar. Oxford Üniversitesi konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamasında şunları belirtmiş bulunmaktadır. Geliştirilen aşının deney çalışmalarının hala devam etiğini, korona virüsüne karşı tam etkili olduğunun tespit edilmesinden sonra hemen üretim aşamasına geçileceğini belirtti.

Geliştirilen Aşı Üretiminde Kar Amacı Güdülmeyecek!

Geliştirilen Aşı Üretiminde Kar Amacı Güdülmeyecek! Gelen bilgiler doğrultusunda Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca ilaç firmasının yaptığı ortak açıklama neticesinde, geliştirilmekte olan aşının başarılı olması durumunda aşı dünya çağında erişilebilir durumda olacaktır. Öyle ki aşının düşük ve orta gelirli ülkelere son derece hızlı dağılımı için uluslar arası ortaklar ile çalışılacağı belirtildi. Aşı çalışmaları ve üretimi için her iki tarafında kar amacı gütmedikleri, sadece üretim ve dağıtım için maliyet ayrıldığı belirtildi.

Diğer yandan Oxford Üniversitesi Tıp Profesörü Sir John Bell, gerçekleştirdiği açıklamasında da şunları belirtmiş bulunmaktadır. AstraZeneca ile ortaklığımız ilerleyen yıllar çerçevesinde salgın hastalıklar ile mücadelede oldukça büyük bir güç olacaktır. Üzerinde çalışılmakta olan aşının onaylanmasının ardından korona virüsüne karşı güçlü durumda olacaklarını belirtti. Aşının klinlik deneylerinin sonuçlanması Haziran ayında netleştirilecektir. Yapılan çalışmaların sonucu olumlu olarak nitelendirilir ise hemen üretime geçilecektir.

Ramazan Bayramı’nda 9 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak mı?

Okullar Ne Zaman Açılacak? MEB Ziya Selçuk’tan Son Dakika Açıklaması!

5 Bin TL Maaşla Çalışacak Çoban Bulamıyorlar! İşveren Çaresiz Bekliyor!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.