SGK

SGK KESENEK

SGK Kesenek Nedir?

Ülkemize çalışmakta olan bireylerin maaşlarından bazı kesintiler yapılmaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu ise bu durumda bireylerin kesintilerini takip edebilmeleri için SGK kesenek adlı bir uygulama geliştirmiştir. Bu uygulama sayesinde bireyler kolaylıkla maaşlarındaki kesinti miktarını öğrenebilir ve aynı zamanda ne kadar vergi ödedikleri bilgisine de ulaşabilirler.


SGK Kesenek Bilgi Sistemine Nasıl Giriş Yapabilirim?

SGK kesenek bilgi sistemine giriş yapabilmek için öncelikle sizlerle yazımızın sonunda paylaştığımız bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan ekranda ‘kullanıcı adı’ ve ‘parola’ bilgilerinizi giriniz. Parolanızı bilmiyor iseniz SGK merkezlerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu sisteme giriş yapabilmeniz için bilgisayarınızda java programı olması gerekmektedir. Tüm bunlardan sonra SGK kesenek bilgi sistemine girebilir, merak ettiğiniz tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

SGK kesenek bilgi sistemi için girmiş olduğunuz bu sitede yer alan duyurular kısmında yer alan bilgilerinde lütfen dikkatlice okuyunuz.

Sigortalı olarak çalışmakta olan bireylerin her ay düzenli olarak prim belgelerinin bu sisteme göndermesi zorunluluğu vardır. Eğer göndericiler, bu prim belgelerini göndermemeleri halinde SSK kesenek kapsamında idari cezaya çarptırılacaklardır. Prim belgeleri, maaşın alındığı tarihi takiben 10 gün içerisinde elektronik ortama gönderilmesi gerekmektedir.

SGK Kesenek Bilgi Sistemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. 01/11/1986 yılı emekli sandığı işe giriş tarihi emekli sandığı keseneği 01/12/1986 yılında gösteriyor. bu nedenle emekli işlemlerim iptal edilip 05/06/2016 yılına ertelenmiş.bu konuda ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı