• PTT Kargo Gönderi Takip No

  Ülkemizde bir çok kargo şirketi bulunmaktadır. Bir yerden bir yere ulaştırmak istediğiniz herhangi bir ürün ya da eşyayı kolay ve pratik bir yol kullanarak ulaştırmak istiyorsanız kargo şirketlerini kullanmak durumunda kalırsınız. Ancak oldukça yüksek tutarda olan ücretleri sebebiyle bu şirketler pek tercih edilememektedir. Bu nedenle de insanlar yıllarca insanların güvenini kazanmış ve çalışma prensibi ile birlikte kurumsallığını ispatlamış olan Ptt’den yararlanmaktadır. Ptt hem kişilere kaliteli hizmet vermekte hem de bu hizmetin bedeli olarak da diğer kargo firmalarına nazaran oldukça cüzi miktarlarda kargo ücreti almaktadır. Bu nedenle de insanların sıklıkla tercih ettiği adres Ptt olmuştur. Önceden Ptt’ye ya da diğer kargo şirketlerine verdiğiniz ürünlerin ya da eşyaların takibini yapabilmek için sadece Ptt şubesine giderek ulaşıp ulaşmadığını öğrenebilme şansınız vardı. Bu gönderme süreci kimi zaman uzadığı için de sıklıkla gitmeniz gerekirdi.


  Fakat günümüzde hizmet sektörünün giderek gelişmesi ile birlikte bu sektörün kalitesi de giderek artmış ve bünyesinde yeni teknolojiler katmıştır. Ptt’nin de kullandığı bu teknoloji sayesinde artık insanlar kolay ve pratik bir şekilde kargolarının hangi aşamada olduklarını ve hangi şehirlerde olduğunu tarih ve saat detayları ile birlikte öğrenebilmektedir. Fakat bunu gerçekleştirmeniz için yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Öncelikle kargo vermek istediğiniz ürünü ya da eşyayı görünebilecek bir şekilde paketleyin. Ardından sizlere en yakında bulunan Ptt şubelerine gidin. Burada yetkililer kargonuzu tartacak ve herhangi sorun teşkil etmemesi adına da kargonuzu kontrol edecektir. Daha sonra burada bulunan yetkililer sizlere bir form verecektir. Bu forma hem kendi bilgilerinizi hem de gönderiyi göndereceğiniz kişini bilgilerini ve adres bilgisini yazmanız gerekmektedir. Tüm bu bilgileri uygun boşluklara eksiksiz ve doğru bir şekilde yazın. Daha sonra bu formu da yetkililere teslim edin. Böylece gönderiniz yola çıkacaktır. Bu durumda kargonuzu takip etmeniz için gereken şey PTT Kargo Gönderi Takip No’suna sahip olmanızdır. Şimdi gelin size bundan bahsedelim.

  PTT Kargo Gönderi Takip No Nedir?

  Kargonuzu karşı tarafa göndermek adına gittiğiniz Ptt şubelerinde yetkililer sizlere bir takip numarası vereceklerdir. Bu takip numarasının verilmesi ile birlikte gönderinizi adım adım takip edebilirsiniz. Bu işlem sayesinde sürekli olarak Ptt şubelerine gidip gönderinizi kontrol ettirmenize gerek kalmayacaktır. Bu işlem üstelik ücretsiz bir işlemdir. PTT Kargo Gönderi Takip No sayesinde artık kargolarınızın tüm detaylarını öğrenebilir hangi şehirde ve hangi şubede olduğunu öğrenebilirsiniz.

  PTT Kargo Gönderi Takip No İle Gönderi Takip Etme

  Bunun için öncelikle yetkililerin sizlere vermiş olduğu kargo numarasını iyi muhafaza etmeniz gerekmektedir. Aksi halde bu gönderi numarasını tekrar almak üzere Ptt şubelerine gitmek durumunda kalabilirsiniz. Yetkililerin sizler verdiği gönderi numarası ile birlikte internet bağlantısının bulunmuş olduğu herhangi bir akıllı cep telefonundan ya da bilgisayardan internet erişimi sağlayın. Ardından aşağıya sizlere bırakacağımız linke tıklayarak resmi PTT Gönderi Takip sayfasına ulaşın.

  Sponsorlu Bağlantılar


  Daha sonra yetkililerin sizlere vermiş olduğu PTT Kargo Gönderi Takip No’yu “Barkod Numarası” adlı bölüme yazın. Daha sonra bir altta bulunan bölümde yer alan kutucukta belirtilen güvenlik kodunu uygun bir şekilde girin. Ardından “Sorgula” butonuna basın. Sayfa yenilenerek açılacaktır. Böylece kargonuza dair tüm detayları inceleyebilirsiniz.

  PTT Gönderi Takip Sayfasına Ulaşmak İçin BURAYA TIKLAYINIZ!  tıkla sorunu sor

  PTT Kargo Gönderi Takip No İLE İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZİ BİZE SORUN!  Etiketler:

  Merak Ettiklerinizi Sayfanın En Altında Sorabilirsiniz!

  Henüz yorum yapılmamış.

  Sorunuzu Yazın