emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Emekli Vatandaşlara PTT’den 60 Ay Vadeli Kredi!

Emekli Vatandaşlara PTT’den 60 Ay Vadeli Kredi!
PTT
08.07.2020

Emekli Vatandaşlara PTT’den 60 Ay Vadeli Kredi! PTTBank Türkiye genelinde de oldukça etkili olarak yaşanan korona virüsü salgını sürecinde başlatmış olduğu ve bu güne kadar yaklaşık olarak 3,7 milyon adedi konutta teslimat olmak üzere 10 milyonu aşan vatandaşlara sosyal yardım ödemesi gerçekleştirmiş bulunmaktadır. PTTBank aldığı son karar ile birlikte emekli maaş müşterileri için 60 aya kadar vadesi olan bireysel kredi imkanı sunma kararı aldığını duyurdu.

PTT A.Ş. tarafından gerçekleştirilen açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile şirket arasından gerçekleştirilen iş birliği doğrultusunda sosyal yardım ödemeleri, posta dağıtıcıları, kolluk kuvvetleri ve bekçilere teslim edilmiş bulunuyor. Korona virüsü salgınının Türkiye genelinde görülmeye başlandığı Mart ayından bu yana konutta 3,7 milyon adet kişiye evlerinde ödeme gerçekleştirildi. Gelen toplamda 10 milyonu aşkın vatandaşlarımızın sosyal yardım ödemeleri gerçekleştirildi. Vatandaşlara 4 bine yakın olan PTT ATM’si ile birlikte toplamda 19 bin 600 adete yakın kamu ATM’sinden ödemelerini oldukça kolay bir şekilde temin etmiş bulunuyor.

PTT Emekli Maaş Müşteri Kredisi Nasıl Alınır?

PTT Emekli Maaş Müşteri Kredisi Nasıl Alınır? Emekli PTT maaş müşterisi vatandaşlar için düzenlenen uygun faizli bireysel ptt kredi başvuruları aşağıdaki gibi gerçekleştirilebilecektir. Sadece emekli maaş müşterilerinin başvuruda bulunabileceği kredi seçenekleri ve başvuru şekli aşağıda belirtilmektedir.

  • PTTBank emekli maaş müşterileri için 1.250TL ve 80 bin TL aralığında 60 aya varan vadelerde ve uygun faiz oranları olmak üzere bireysel kredi hizmeti verecektir.
  • Emekli maaş müşterileri PTT iş yerlerine kimlikleri ile başvuruda bulunabileceklerdir. Yaptıkları başvurularda kredi başvuru formunu doldurmaları yeterli olmaktadır.
  • Emekli maaş müşterilerinin kredi başvurularının olumlu sonuçlanması durumunda aynı gün kendilerine kredi ödemeleri gerçekleştirilecektir.

PTT Emekli Maaş Müşterisi İçin SMS İle Kredi Başvuru Dönemi!

PTT Emekli Maaş Müşterisi İçin SMS İle Kredi Başvuru Dönemi! Korona virüsünün oldukça yoğun bir şekilde yaşandığı Türkiye genelinde, oldukça başarılı çalışmaları ile hizmet sunan PTTBank, nakit ihtiyaç halinde emekli vatandaşlarımıza SMS ile kredi dönemi başlattı. Emekli maaş müşterilerinden kredi ihtiyacı bulunanlara yönelik, emekli maaş müşterilerinin kredi taleplerini PTT SMS Kredi hizmeti doğrultusunda SMS aracılığı ile almaya başlamış bulunmaktadır.

  • Nakit ihtiyacı bulunan emekli maaş müşterilerinin PTT yazıp boşluk bırakarak T.C. kimlik bilgilerini eklemesinin ardından 3050’ye SMS göndermesi gerekmektedir. Yapılan kredi başvurusuna istinaden işlemin olumlu olarak sonuçlanmasının ardından kredi tutarları, şirket üzerindeki PTTBank hesaplarına aktarılarak başvuruda bulunan müşterinin kullanımına sunularak gerçekleştirilmektedir.

PTT SMS Kredi hizmeti kapsamında kredi başvuru talepleri oldukça yakın bir zamanda PTT ATM, PTT Mobil ve PTT İnternet Bankacılığı üzerinden alınmaya başlanacaktır.

Emekliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar ve PTT Şubeleri

Tüm Bankaların Emekliye Kredi Yaş Sınırı Ne Kadar?

Bankalara Yapılan Kredi Başvuruları Nasıl İptal Edilir?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.