emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

PTT Kart İşlemleri

PTT Kart İşlemleri

Son zamanlarda insanlar artık günlük işlerinden dolayı bir çok resmi işlemlerine ya da benzeri işlemlerine vakit bulamamaktadır. Özellikle banka işlemleri için bir bankaya gittiğinizde fiş alarak saatlerce sıralarda beklemeniz gerekmekteydi. Bir de mesai saatleri dışında işleminizi yaptıramayacağınız için mutlaka mesai saatlerini de göz önünde bulundurmak zorundaydınız. Hal böyle iken sizler de işlem gerçekleştirme konusunda oldukça zaman kaybetmekteydiniz. Ancak artık başta hizmet sektörü olmak üzere insanlara hizmet veren tüm sektörlerde oldukça gelişen ve hala hızını alamayıp gelişmekte olan teknoloji sayesinde artık insanlar işlemlerini saatlerini vererek değil de bir kaçtık ile ya da birkaç dakika gerçekleştirmeleri mümkün hale gelmiştir. Bu durumdan en çok bankacılık sektörü faydalanarak müşterilerine ayaklarına kadar bu hizmeti sunmaktadır. Artık uzun kuyruklarda sıra beklemenize gerek kalmadan bankada gerçekleştirmek istediğiniz her işlemi online olarak ya da sizlere en yakında bulunan ATM’lere giderek 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bankalar hiç bir ücret almamaktadır. Bu sınırsız hizmeti veren ve Türkiye’nin en önemli kurumları arasında girebilmeyi başarmış olan PTT de vermektedir. PTTBank artık insanların neredeyse tüm ihtiyaçlarına hitap ederek halkın da güvenlikle beraber bu işlemlerin hızlı bir şekilde sağlanması için kolay ve pratik bir sistem geliştirmiştir. PTTBank da sizlere lazım olan havale, EFT, döviz işlemleri, ödemeler gibi işlemleri kolay ve pratik bir şekilde dilerseniz oturduğunuz yerden online bir şekilde dilerseniz de kolay ve pratik bir yöntem olan ATM’lerden gerçekleştirmenizi mümkün kılmıştır.

PTT Kart Nedir?

Ptt kart PttBank’ta hesabı olan tüm müşterilerin işlemlerini gerçekleştirebilmeleri adına bankanın vermiş olduğu bir karttır. Bu kart ile beraber bir çok işlemi kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Ptt karta sahip olmak isteyen kişilerin öncelikle posta çeki hesabı bulunmalıdır. Posta çeki hesabı açmak isteyen kişiler bulundukları ilde en yakın Ptt şubelerine giderek başvuruda bulunabilirler

Kimler Posta Çeki Hesabı Açtırabilir?

18 yaşını bitiren, mahkeme kararı ile reşit olan ya da evlendiği için rüşte eren T. C. vatandaşı ya da yabancı uyruklu gerçek ya da tüzel kişiler PTTBank İşlem Müdürlüğüne ya da PTT merkezlerine müracaat ederek PTT Kart işlemlerinden faydalanma fırsatını yakalayabilirler. Gerçek ve tüzel kişilerin bir ya da birden fazla hesap açmaları mümkündür. Posta çeki hesabı açmak isteyen kişilerin 5.00 TL tutarında ve adına Güven Akçesi verilen bir meblağ ödemeleri gerekmektedir. Bu tutar hesapta tutulur.  Hesabınızı kapattığınız takdirde hesabınıza yatırmış olduğunuz Güven Akçesi size geri ödenecektir.

Ptt Kart İşlemleri Nelerdir?

PTTBank ile en çok ihtiyaç duyduğunuz işlemlerden biri de PTT Kart işlemleridir. PTT kartınız ile ilgili tüm bilgi ve detayları en yeniden en eskiye kronolojik bir sırada görebilmeniz mümkün hale gelmiştir. Hesap hareketlerinizden tutun da hesap detaylarınıza kadar olan tüm PTT kart işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. PTT kart işlemleri sayesinde vakit kaybından kurtularak işlemlerini kolay ve pratik bir şekilde yerine getirebilirsiniz. PTT kart işlemlerini gerçekleştirebilmek için en yakın PTT ATM’sine gidebileceğiniz gibi online PTTBank hizmetinden de faydalanabilirsiniz. PTT kart işlemlerini online olarak yapabilmeniz için sizlerden hiç bir ücret talep edilmeyecektir.

İnternet Üzerinden Kart İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bunun için öncelik ile PTTBank’tan İnternet Bankacılığını aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Bunun için ise müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. Daha sonrasında internet bağlantısının bulunmuş olduğu herhangi bir akıllı cep telefonunda ya da bilgisayardan internet erişimi sağlamanız gerekmektedir. Bunun ardından PTT’nin kendine ait olan resmi web sitesini ziyaret edin. Burada açılacak olan sayfanın sağ üst köşesinde yer alan online işlemlere tıklayın. Hemen altında açılacak olan sekmelerden İnternet Bankacılığı’na tıklayın. Daha sonra yenilenerek açılacak olan sayfada karşınıza bir sekme açılacaktır. Bu sekmede sizden istenilen bilgileri uygun boşluklara eksiksiz bir şekilde doğru olduğundan emin olduktan sonra girin. Ve sonrasında giriş butonuna tıklayın. Daha sonra dilediğiniz Ptt kart işlemlerinden herhangi birini seçerek ihtiyacınız olan işlemi gerçekleştirin. Ptt kart işlemlerini gerçekleştirmek üzere girdiğiniz Ptt web sayfasından daha hızlı bir şekilde buraya erişim sağlamak ve Ptt kart işlemlerinden herhangi birini gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken ilk işlem PttBank’ın uygulamasını cep telefonlarınıza indirmek olacaktır. Bu şekilde erişiminizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

PTT İnternet Bankacılığı Sayfasına Ulaşmak İçin BURAYA TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.