emeklilikssksgkbağkurkredilerkosgebengellie-devlet

Kasko Sorgulama

Kasko Sorgulama

Artık hayatımızı kolaylaştıran pek çok şeye ulaşmamız daha da kolaylaşmıştır. Bunlardan bir tanesi de internettir. İnternet üzerinden çoğu işlem bir tıkla gerçekleştirilmektedir. Online olarak yapılan işlem çeşitleri içerisinde sigorta ile ilgili işlemler de bulunmaktadır. Araç kaskosu ile ilgili düzenlenen online hizmetler sunulmaktadır. Kasko sorgulama işlemi de sigorta yaptıran sürücülere sunulan işlemler arasındadır. Devletin zorunlu kıldığı araç sahiplerinin yaptırması gereken araç sigortası haricinde sürücülerin tercihine göre kendileri de sigorta yaptırabilir. Bu sigortalar kasko olarak adlandırılmaktadır. Yaptırılan kasko ile herhangi bir kaza durumunda araca sebebiyet veren taraf olunduğuna bakılmadan yaptırılan kasko durumuna göre hasarınızı karşılamaya yöneliktir. Bu şekilde olumsuz durumlara karşı maddi olarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Kasko sorgulama işlemleri internet üzerinden iki farklı sistem ile şifreli ve şifresiz olarak gerçekleştirilebilmektedir. Pek çok sorgulama işlemini gerçekleştirmeye ortam sağlayan ve kurumlar ile anlaşmalı olarak hizmet sağlayan E-Devlet sistemi üzerinden kasko poliçe sorgulama işleminizi E-Devlet şifresi ile yapabilirsiniz. Bir diğer seçenek olarak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet hizmeti üzerinden şifresiz olarak 3 farklı tür ile sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Yazımızın devamını okuyarak kasko poliçe sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Kasko Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet Sistemi üzerinden kasko sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. E-Devlet şifreniz yok ise PTT şubelerine gidip başvuru yaparak 2 TL karşılığında şifrenizi temin edebilirsiniz. Sorgulama işlemini gerçekleştirmek için öncelikle aşağıda verdiğimiz bağlantı linkine tıklayınız. Açılan sayfada kimlik doğrulama için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

kasko poliçe sorgulama

Ardından T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi gösterilen alanlara giriniz. Son olarak bilgileri kontrol edip “sisteme giriş yap” butonuna tıklayınız.

e-devlet

Bu adımları uyguladıktan sonra açılan sayfada kasko poliçe sorgulamanızı yapabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden Kasko Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Şifresiz Kasko Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Kasko poliçe sorgulama işleminizi şifresiz olarak Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinde gerçekleştirmek için ilk olarak yapmanız gereken yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamaktır. Sonrasında açılan sayfa resimde gördüğünüz gibi 3 farklı seçenek vardır. İlk seçeneği anlatacağız. Dilerseniz diğeri için de istenilen bilgileri girip sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. İlk seçenekte plaka ve T.C. no ile sorgulama işlemi yapılacak olup belirtilen alanlara aracınızın plakasını ve T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde giriniz. Ardından güvenlik için resimde belirtilen karakterleri ilgili kutucuğa giriniz. Son olarak “ara” butonuna tıklayarak kasko poliçe sorgulamanızı yapabilirsiniz.

sigorta bilgi

Şifresiz Kasko Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.